בניית בתים פרטיים על קרקעות חקלאיות שהופשרו

 

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

 

אחד הנושאים החמים ביותר בתחום הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות, הוא כל הנושא של קרקעות חקלאיות. מדובר על נושא מאוד רחב שזוכה לחשיפה גדולה בתקשורת ובכלל, בזכות העובדה שיותר ויותר קרקעות הופכות ומופשרות בשנים האחרונות, ומועברות לידיים פרטיות לצורכי בנייה, בין אם זה לצורכי מגורים או לצרכים אחרים.

בניית בית פרטי על קרקע חקלאית

מן הסתם, חלק גדול מאותן קרקעות למכירה מוצעות ללקוחות פרטיים אשר משתמשים בהן לצורך בניית בית מגורים, בית פרטי. זוגות ומשפחות רוכשים קרקע חקלאית שהופשרה, מתוך כוונה לבנות עליה את בית החלומות שלהם. מאחר ובערים כבר אין הרבה מגרשים אז גם אין הרבה אפשרויות בנייה (אלא אם רוכשים שטח של מבנה ישן, הורסים אותו ובונים עליו בית חדש), ומאחר ויש לא מעט קרקעות חקלאיות שניתן להפשיר, אז זוגות רבים בוחרים לפנות אל אופציה זו.

מה זו קרקע חקלאית

לפני שנסביר כיצד בוחרים מתוך קטלוג של קרקעות למכירה את הקרקע אותה נרכוש ועליה נבנה את בית החלומות שלנו, חשוב להסביר בקצרה, מה זו בכלל קרקע חקלאית ומה הכוונה שהיא עוברת הפשרה.

 במקור, רוב הקרקעות בתחומי מדינת ישראל השתייכו לרשויות המדינה. מסיבות היסטוריות שונות זה נשאר כך במשך עשרות שנים. חלק גדול מהקרקעות היו מיועדות לחקלאות ולא לבנייה. מאחר והיה מחסור בקרקעות והיה צורך לייצר שטחי בנייה חדשים, המדינה החליטה להפשיר קרקעות שהיו מיועדות לצרכים חקלאיים ולאפשר לבנות עליהן. כך הופשרו קרקעות במושבים, קיבוצים, וכן סמוך לישובים שונים. הקרקעות שווקו למכירה לצורך בנייה, בין אם מדובר בבנייה למגורים או למסחר.

כיצד בוחרים קרקע לבנייה

בניית בית פרטי הוא עניין שונה מאשר רכישת דירה במקום מסוים. לא רק בהנחה שאנחנו בונים פה מבנה משלנו, לא רק בגלל שאנחנו רוצים לספק לעצמנו את כל הצרכים שלנו בתנאים הטובים ביותר שיכולים לעמוד לרשותנו, אלא מעבר לכך, אנחנו צריכים להכיר את הקרקע עליה אנחנו מתכננים לבנות את המבנה שלנו, בשביל לוודא במאה אחוד שהיא אכן מתאימה לשם כך.

אנחנו צריכים לקחת בחשבון, אם אנחנו נבחר קרקע לא מתאימה, זה יכול להשפיע על המבנה בפרט ועל חיינו בכלל. זה אומר שאנחנו צריכים להכיר את תנאי הקרקע, את מצבה מבחינה משפטית, וכן אנחנו צריכים להכיר את התנאים באזור בשביל שנוכל להשתמש בקרקע בצורה נכונה.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, זה את אופי התכנון של בניית המבנה על הקרקע, על פי גודל השטח שעומד לרשותנו, ועל פי תוכנית הבנייה שאנחנו רוצים להוציא לפועל. רצוי מאוד להשאיר פתח לשינויים עתידיים, אם נרצה לבצע שיפור כזה או אחר במבנה וכן בסביבתו.

לכן, חשוב שאנחנו נקדיש זמן ומחשבה לתכנון המבנה, אך מעבר לכך גם לקרקע שאנחנו רוצים לקנות.

 

התחדשות עירונית

More to explorer

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון

צביעת בניינים

צביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך

מדריך שיפוץ בניינים ישנים

שיפוץ בניינים ישנים יכול להפוך מהר מאוד לפרויקט שיקום מבנים אם במהלך השיפוץ מתגלים ליקויים שיכולים להעמיד את יציבות המבנה ואת חוזקו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1-700-70-90-30