שיקום בטון בקירות חיצוניים

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

ככלל, ככל שגילו של מבנה הוא גדול יותר, כך סביר יותר שנמצא פער גדול יותר בין מצבן של הדירות וחללי הפנים בבניין ובין מצב קירות החוץ שלו. בעוד חללי הפנים מוגנים מפני פגעי מזג האוויר ואף זוכים לתחזוקה קבועה ברמה גבוהה, דווקא קירות החוץ שמתמודדים עם פגעי מזג האוויר על בסיס קבוע, דווקא הם זוכים לרמת תחזוקה נמוכה בדרך כלל.

שיקום בטון בקירות חיצוניים היא אחת התוצאות של תחזוקה לקויה של מעטפת החוץ של בניין ומרגע ששיקום כזה הופך לנדרש, חשוב לבצע אותו בהקדם האפשרי, על מנת להימנע מפגיעה משמעותית בחוזק המבני של הבניין עד כדי הפיכתו למבנה מסוכן שמחייב את פינויו. מה זה שיקום בטון בקירות חיצוניים? מתי הוא נדרש ומדוע? מי מבצע אותו? את התשובות לכל השאלות, נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן, המתמחה בביצוע כל סוגי העבודות על מעטפת החוץ של בתים פרטיים ובניינים משותפים.

מה זה שיקום בטון בקירות חיצוניים?

במובנים רבים, בניין או בית הם כמו גוף האדם. את התצורה, היציבה והחוזק המבני מעניק לנו השלד, כשבגופנו מדובר בשלד עצמות עשויות סידן, בעוד שבמבנים מדובר בשלד בטון. שלד זה אינו נראה לעין ואם בגופנו הוא "מצופה" לכאורה בשכבות של רקמות רכות, עור ואיברים חיצוניים אחרים, הרי שבמבנה מדובר בציפוי של רצפה, דלתות, חלונות, טיח, צבע, חומרי איטום, כלים סניטריים וכדומה. אבל בסופו של דבר, המרכיב המרכזי בכל מבנה הוא שלד הבטון שלו שמעניק לו את צורתו ואת חוזקו המבני. שלד זה חייב להיות אטום בצורה מלאה, על מנת למנוע פגיעה בו בגין פגעי מזג האוויר. רוחות חזקות, גשמים, לחות גבוהה, קרינת שמש רציפה, אבק, ערפיח ועוד שלל מפגעים, כל אלה יכולים לשחוק את שלד הבטון לאורך זמן ולכן חשוב להגן עליו באמצעות טיח, צבע ופתרונות חיפוי שונים.

לאורך זמן, נשחקים גורמי החיפוי והאיטום הללו, ובסופו של דבר מצליחים המים לחלחל אל תוך קירות הבטון. כשזה קורה, מתחילים להיווצר נזקים לבטון ובכלל זה סדקים קלים עד סדקי עומק, חורים בבטון וחשיפת ברזל הזיון של הבטון, התפוררות בטון, יצירת חללים בתוך הבטון ובסך הכל, היחלשות של שלד הבטון כולו. שיקום בטון בקירות חיצוניים הוא הליך שבמסגרתו מבוצע שיקום של נזקים שנגרמו לשלד הבטון של המבנה ולאחר מכן מבוצע שיקום גם של שכבות האיטום וההגנה על הבטון על מנת להעניק לו הגנה מחודשת.

כיצד מבוצע השיקום?

שיקום בטון בקירות חיצוניים הוא תהליך מורכב שמחייב רמת התמחות גבוהה ויכולות גבוהות בתחום הבנייה והנדסת הבניין. תהליך זה מבוצע באמצעות פיגומים המיועדים לאפשר גישה לכל חלקי מעטפת החוץ של המבנה וזה לכשעצמו מחייב התמחות גבוהה של הגורם המקצועי המבצע. במסגרת שיקום בטון בקירות חיצוניים מבוצע תחילה טיפול בברזל חשוף באמצעות חומרים אנטי קורוזיים ועל פי הצורך הוספת ברזל זיון חליפי. לאחר מכן מבוצעות עבודות לשיקום הבטון, קרי סתימת חורים שנפערו בשלד הבטון, סתימת סדקים, חיזוק שברים, מילוי שטחים מתפוררים וכן הלאה. לבסוף, מיושמת שכבת הגנה מחודשת באמצעות חידוש טיח החוץ, צביעת הבניין או לחילופין חידוש החיפוי של הבניין, וכן מבוצעות שורה של פעולות איטום נקודתי ורוחבי על כל פני שטח המעטפת, הכל על מנת למנוע חלחול של מים אל תוך הבטון וגרימת נזקים נוספים.

מי מבצע שיקום בטון בקירות חיצוניים?

כפי שאמרנו קודם לכן, פרויקט שיקום בטון בקירות חיצוניים הוא פרויקט מורכב שדורש ידע מקצועי ויכולות מקצועיות גם בתחום הבניין וגם בתחום הנדסת הבניין. על כן, ישנה חשיבות רבה שהגורם המבצע יהיה בעל התמחות ספציפית בתחום של עבודות מעטפת חוץ בבניינים משותפים, ועוד יותר מכך בתחום של שיקום בטון בקירות חיצוניים. קבוצת עידן היא חברה גדולה ומובילה בעלת רקורד של עשרות פרויקטים ברחבי הארץ, ומציעה ללקוחותיה פתרון רוחבי מקצה לקצה, לרבות תכנון הנדסי ואדריכלי, הוצאת היתרי בנייה, עבודה עם פיגומים, עבודה מקצועית עם בטון, ביקורת הנדסית על תהליכי השיקום ולבסוף גמר מקצועי ויסודי לחידוש מעטפת הבניין ושיקום האסתטיקה הכוללת שלו. שירות זה ניתן על ידי קבוצת עידן גם לבתים פרטיים וגם לבניינים משותפים בכל גובה וגודל.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30