1700-70-90-30

שיקום בטון בקירות חיצוניים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

ככלל, ככל שגילו של מבנה הוא גדול יותר, כך סביר יותר שנמצא פער גדול יותר בין מצבן של הדירות וחללי הפנים בבניין ובין מצב קירות החוץ שלו. בעוד חללי הפנים מוגנים מפני פגעי מזג האוויר ואף זוכים לתחזוקה קבועה ברמה גבוהה, דווקא קירות החוץ שמתמודדים עם פגעי מזג האוויר על בסיס קבוע, דווקא הם זוכים לרמת תחזוקה נמוכה בדרך כלל. שיקום בטון בקירות חיצוניים היא אחת התוצאות של תחזוקה לקויה של מעטפת החוץ של בניין ומרגע ששיקום כזה הופך לנדרש, חשוב לבצע אותו בהקדם האפשרי, על מנת להימנע מפגיעה משמעותית בחוזק המבני של הבניין עד כדי הפיכתו למבנה מסוכן שמחייב את פינויו. מה זה שיקום בטון בקירות חיצוניים? מתי הוא נדרש ומדוע? מי מבצע אותו? את התשובות לכל השאלות, נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן, המתמחה בביצוע כל סוגי העבודות על מעטפת החוץ של בתים פרטיים ובניינים משותפים.

מה זה שיקום בטון בקירות חיצוניים?

במובנים רבים, בניין או בית הם כמו גוף האדם. את התצורה, היציבה והחוזק המבני מעניק לנו השלד, כשבגופנו מדובר בשלד עצמות עשויות סידן, בעוד שבמבנים מדובר בשלד בטון. שלד זה אינו נראה לעין ואם בגופנו הוא "מצופה" לכאורה בשכבות של רקמות רכות, עור ואיברים חיצוניים אחרים, הרי שבמבנה מדובר בציפוי של רצפה, דלתות, חלונות, טיח, צבע, חומרי איטום, כלים סניטריים וכדומה. אבל בסופו של דבר, המרכיב המרכזי בכל מבנה הוא שלד הבטון שלו שמעניק לו את צורתו ואת חוזקו המבני. שלד זה חייב להיות אטום בצורה מלאה, על מנת למנוע פגיעה בו בגין פגעי מזג האוויר. רוחות חזקות, גשמים, לחות גבוהה, קרינת שמש רציפה, אבק, ערפיח ועוד שלל מפגעים, כל אלה יכולים לשחוק את שלד הבטון לאורך זמן ולכן חשוב להגן עליו באמצעות טיח, צבע ופתרונות חיפוי שונים.

לאורך זמן, נשחקים גורמי החיפוי והאיטום הללו, ובסופו של דבר מצליחים המים לחלחל אל תוך קירות הבטון. כשזה קורה, מתחילים להיווצר נזקים לבטון ובכלל זה סדקים קלים עד סדקי עומק, חורים בבטון וחשיפת ברזל הזיון של הבטון, התפוררות בטון, יצירת חללים בתוך הבטון ובסך הכל, היחלשות של שלד הבטון כולו. שיקום בטון בקירות חיצוניים הוא הליך שבמסגרתו מבוצע שיקום של נזקים שנגרמו לשלד הבטון של המבנה ולאחר מכן מבוצע שיקום גם של שכבות האיטום וההגנה על הבטון על מנת להעניק לו הגנה מחודשת.

כיצד מבוצע השיקום?

שיקום בטון בקירות חיצוניים הוא תהליך מורכב שמחייב רמת התמחות גבוהה ויכולות גבוהות בתחום הבנייה והנדסת הבניין. תהליך זה מבוצע באמצעות פיגומים המיועדים לאפשר גישה לכל חלקי מעטפת החוץ של המבנה וזה לכשעצמו מחייב התמחות גבוהה של הגורם המקצועי המבצע. במסגרת שיקום בטון בקירות חיצוניים מבוצע תחילה טיפול בברזל חשוף באמצעות חומרים אנטי קורוזיים ועל פי הצורך הוספת ברזל זיון חליפי. לאחר מכן מבוצעות עבודות לשיקום הבטון, קרי סתימת חורים שנפערו בשלד הבטון, סתימת סדקים, חיזוק שברים, מילוי שטחים מתפוררים וכן הלאה. לבסוף, מיושמת שכבת הגנה מחודשת באמצעות חידוש טיח החוץ, צביעת הבניין או לחילופין חידוש החיפוי של הבניין, וכן מבוצעות שורה של פעולות איטום נקודתי ורוחבי על כל פני שטח המעטפת, הכל על מנת למנוע חלחול של מים אל תוך הבטון וגרימת נזקים נוספים.

מי מבצע שיקום בטון בקירות חיצוניים?

כפי שאמרנו קודם לכן, פרויקט שיקום בטון בקירות חיצוניים הוא פרויקט מורכב שדורש ידע מקצועי ויכולות מקצועיות גם בתחום הבניין וגם בתחום הנדסת הבניין. על כן, ישנה חשיבות רבה שהגורם המבצע יהיה בעל התמחות ספציפית בתחום של עבודות מעטפת חוץ בבניינים משותפים, ועוד יותר מכך בתחום של שיקום בטון בקירות חיצוניים. קבוצת עידן היא חברה גדולה ומובילה בעלת רקורד של עשרות פרויקטים ברחבי הארץ, ומציעה ללקוחותיה פתרון רוחבי מקצה לקצה, לרבות תכנון הנדסי ואדריכלי, הוצאת היתרי בנייה, עבודה עם פיגומים, עבודה מקצועית עם בטון, ביקורת הנדסית על תהליכי השיקום ולבסוף גמר מקצועי ויסודי לחידוש מעטפת הבניין ושיקום האסתטיקה הכוללת שלו. שירות זה ניתן על ידי קבוצת עידן גם לבתים פרטיים וגם לבניינים משותפים בכל גובה וגודל.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30