• 1700-70-90-30
  • office@idangroup.co.il
  • ראשון עד חמישי 9:00 - 17:30
תפריט

מדריך בנייה קלה

המדריך המלא של בנייה קלה

תשאלו כל ישראלי מה הוא היה הכי רוצה והוא יענה לכם כי החלום שלו זה להיות בעל בית. ישראלים רבים רוצים להיות בעלי בתים אך בפועל אינם יכולים להרשות לעצמם לבנות בית או לקנות אחד כזה. כל זה היה נכון עד לפני כמה שנים כאשר נכנסה לחיינו הבנייה הקלה. בנייה קלה כוללת בתוכה מספר סוגים של בנייה אשר במהות שלהם שונים מן הבנייה הרגילה של יציקות בטון וזהו יתרון עצום שיש לתת עליו את הדעת. אין ספק כי מדובר בשיטה חדשנית שיש להרחיב עליה וזאת בכדי להבטיח כי לצרכנים יהיה את המידע המקיף ביותר לפני שהם ניגשים אל מלאכת הבנייה.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

מדוע בנייה קלה היא כה נפוצה כיום?

אז מדוע בנייה קלה היא כה נפוצה כיום? מדוע אנחנו רואים עוד ועוד פרסומים על נושא זה ומדוע בנייה קלה היא כיום אולי שיטת הבנייה הצומחת ביותר בישראל? אין ספק כי יש לכך סיבות רבות, אך נראה כי העיקרית שבהם היא העובדה כי הבנייה הקלה היא שיטת בנייה הרבה יותר זולה מאשר סוגי הבנייה האחרים. מכיוון שכסף משחק תפקיד מרכזי בהחלטות שלנו אין ספק כי שיטת הבנייה הזאת תהפוך לנפוצה יותר ויותר. ניתן לחסוך עשרות אם לא מאות אלפי שקלים בשיטת בנייה זו ואין ספק כי אלו הם סכומים משמעותיים ביותר לבית אב בישראל.

האם בנייה קלה מחייבת היתרים ושימוש במאצרות?

בואו ננפץ לכם מיתוסים בנייה קלה היא ככל בנייה אחרת וזה אומר כי בדיוק כמו שאתם צריכים לקבל היתרים בשביל בית מבלוקים כך אתם צריכים לקבל היתרים בשביל בנייה קלה. עליכם להבין כי ישנן שיטות רבות לבנייה קלה וביניהן בנייה במכולות, בנייה מבוץ, בנייה מעץ ועוד. לרוב תוכלו לקבל היתרים בשביל בניית בית על פי שיטות אלו אך בכדי להבטיח כי אכן מאצרות תקבלו אותם אתם צריכים לבנות ממ"ד לצד הבנייה הקלה. הממ"ד צריך להיות מבטון בהתאם לדרישות פיקוד העורף וזהו משהו שרשויות התכנון אינן מוכנות להתפשר עליו ואת זאת אתם צריכים לזכור ולהפנים אם אתם עתידים לבנות את הבית שלכם בשיטת הבנייה הקלה מאצרות..

התכנון של בנייה קלה – המפתח להצלחת הבנייה

אם אתם רוצים להבטיח בנייה קלה איכותית ובכלל כל בנייה של בית אתם חייבים להבין כי ישנה משמעות אדירה לתכנון הבית. ככל שהבית יתוכנן בצורה יותר טובה כך הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר ואת זאת חשוב לזכור. עליכם לדעת גם כי בנייה בשיטה הקלה לרוב תהיה יותר מדויקת מאשר בבנייה רגילה והבית שלכם ייצא יותר קרוב לתכנון המקורי. כך אתם יכולים להבין כי לתכנון יש משמעות אדירה וכי אתם צריכים לתת דעתכם על נושא זה אם אתם רוצים להבטיח כי תגורו בבית הטוב ביותר והאיכותי ביותר שיש ולא לזלזל בנושא זה לעולם.

בנייה קלה

בחרו אדריכל המתמחה בתחום של בנייה קלה

עליכם להבין כי תכנון הוא לא משהו שאדם לא מקצועי ומנוסה יכול לבצע, למעשה תכנון של בנייה קלה יכול לבצע רק אדריכל אשר מנוסה בכך. לא רק זאת אלא שאתם צריכים לבחור אדריכל אשר יש לו ניסיון בתחום הספציפי של הבנייה הקלה שאתם רוצים לבנות. אם אתם עתידים לבנות את הבית בבוץ אזי בחרו אדריכל אשר יש לו ניסיון בבנייה בבוץ. אם אתם עתידים לבנות את הבית בשיטת המכולות בחרו אדריכל אשר יש לו ניסיון בכך וכך הלאה. רק כך תבטיחו כי הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר והתכנון יתבצע בצורה טובה ואיכותית ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.

חומרי הגלם – נקודה חשובה ביותר בנושא של בנייה קלה

אי אפשר לדבר על בנייה קלה מבלי להתייחס לחומרי הגלם שבהם אתם עתידים לעשות שימוש. אתם חייבים להבין כי הבית שלכם יהיה תלוי במידה עצומה בחומרי הגלם שאתם עתידים לעשות בהם שימוש ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. עליכם להבין כי ככל שחומרי הגלם יהיו יותר טובים כך הבית שלכם יהיה יותר טוב. מי שמשפיע מאוד על חומרי הגלם שאתם עושים בהם שימוש הוא ללא ספק החברה אשר תבנה לכם את הבית בשיטת הבנייה הקלה. לכן ככל שהחברה תהיה יותר טובה כך היא תעשה שימוש בחומרי גלם יותר טובים וזהו משהו שאתם חייבים לזכור ולהפנים אם אתם רוצים להבטיח כי השימוש בחומרי הגלם יהיה הטוב ביותר שיש.

האם כל קבלן יכול לבנות בית בשיטה של בנייה קלה?

אי אפשר להתעלם מכך כי בנייה קלה מחייבת מקצועיות, מומחיות וניסיון רב. לכן אתם חייבים להבין כי לא כל קבלן יכול לבנות בשיטת הבנייה הקלה. גם אם מצאתם קבלן מקצועי ביותר הבונה בשיטה של בלוקים או בטון אתם צריכים להבין כי אם אין לו ניסיון בבנייה קלה אתם לא צריכים לבחור בו. ככל שהקבלן יהיה יותר מנוסה כך אתם תוכלו להיות בטוחים כי הוא יבצע את הבנייה על הצד הטוב ביותר וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון. לכן שימו לב לבחירת הקבלן ותנו דעתכם על נושא זה כאשר אתם מתחילים בתהליך של בחירת הקבלן ועל כך תנו דעתכם.

בנייה קלה – האם לבצע זאת באופן עצמאי?

כאשר אנחנו חושבים על בניית בית מבטון אף אחד מאתנו לא חושב על בנייה עצמאית, משום מה כאשר אנחנו מדברים על בנייה קלה ישנם רבים החושבים כי הם יכולים לבנות את הבית לבד. אך זוהי טעות רצינית אשר יכולה לגרום לכם לנזקים חמורים. ראשית כל כפי שכבר ציינו בנייה בשיטה הקלה מחייבת מקצועיות עצומה וניסיון רב ולכן אם לא עשיתם זאת לעולם לא כדאי לכם להתחיל עכשיו. לא רק זאת אלא שאתם צריכים להבין כי בנייה עצמאית בשיטה הקלה תדרוש מכם זמן יקר וזה יכול לגרום לכם לבעיה לא פשוטה ולגרום לכך כי לא כדאי לבנות לבד וכי זה לא משתלם מבחינה כלכלית.

בחרו בעלי מקצוע המתמחים בתחום של בנייה קלה

עד עכשיו דיברנו על כך שיש לבחור אדריכל המתמחה בשיטה של בנייה קלה, קבלן המתמחה בכך וכי לא כדאי לבנות לבד ובאופן עצמאי בשיטה של הבנייה הקלה. כאן המקום לציין כי לצד זאת אתם צריכים לבחור גם בעלי מקצוע המתמחים בבנייה קלה ואשר יודעים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר גם כאשר אתם לא בונים בית מבלוקים. יש הבדל גדול בין צנרת בבית מבוץ ובין צנרת בבית מבלוקים וזהו משהו שאתם צריכים לזכור. לרוב אתם צריכים לדעת כי אם אתם בוחרים קבלן איכותי הוא גם יבחר את אנשי המקצוע הטובים אשר יבצעו את העבודה בבית שלכם על הצד הטוב וישרתו אתכם בצורה מושלמת.

קבלן בנייה קלה

דברו עם אנשים הגרים בבתים אשר נבנו בשיטה של בנייה קלה

ההחלטה איך לבנות את הבית שלכם היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו בחייכם. על כן אנחנו ממליצים לכם לא להסתפק בקריאת מאמרים באינטרנט או בשיחות עם בעלי מקצוע אלא ממש לצאת לשטח ולשמוע מאנשים אשר בנו בשיטת הבנייה הקלה האם הם מרוצים משיטה זו. כך תוכלו לשמוע האם בנייה קלה היא אכן משתלמת, האם האנשים מרוצים מהמגורים בבית שנבנה בשיטה הקלה. זוהי הדרך הטובה ביותר בכדי להחליט איזה איך לבנות את הבית ומהי השיטה הטובה ביותר בשבילכם ואנו ממליצים לכם לא להתעצל ולעשות את המאמץ בכדי לשמוע דעות של אנשים בעלי ניסיון אשר ישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר שיש.

בנייה קלה – יתרון גם מבחינת הסביבה

אין ספק כי בנייה קלה משרתת לא רק את האינטרס הצר שלכם אלא היא גם בנייה ירוקה אשר הרבה יותר בריאה לכדור הארץ. קודם כל פעמים רבות החומרים שמהם נבנה הבית הם ממוחזרים וזהו יתרון עצום שיש לתת עליו את הדעת. לא רק זאת אלא שבנייה קלה אינה פוגעת בסביבה וגם על כך יש לתת את הדעת. עליכם גם לדעת כי פעמים רבות בנייה בשיטה הקלה היא הרבה יותר חסכונית מבחינת אנרגיה וזאת מכיוון שהיא מחייבת הרבה פחות כוח אדם בשביל הבנייה. לא רק זאת אלא שאתם צריכים לתת את הדעת על כך כי בנייה בשיטה הקלה לרוב תשמור על קור וחום בבית בצורה הרבה יותר טובה וכך תבזבז הרבה פחות חשמל ואמצעי קירור וחימום.

האם יש שוק לנושא של בנייה קלה?

אחת השאלות שרבים הבונים את הבית שלהם בבנייה קלה שואלים היא האם כאשר ארצה למכור את הבית שלי אוכל לעשות זאת? האם אוכל למצוא קונים לבית שלי? אז קודם כל נציין כי פעמים רבות אנשים בונים בית, מתאהבים בו ולא עוזבים אותו לעולם ועל כן השאלה הזאת פחות רלבנטית. אך אנחנו חייבים לציין שככל שהמודעות אל בנייה קלה הולכת וגוברת כך ניתן לראות כי הולך ומתרחב השוק של הבנייה הקלה ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. לכן כלל לא בטוח שאתם צריכים לחשוש מנושא זה וסביר להניח כי בעתיד יהיה אפילו עוד יותר קל למכור בית מבניה קלה.

האם ניתן לקבל משכנתא על בית שנבנה בשיטה של בנייה קלה?

רוב האנשים המחליטים לבנות בית ואין זה משנה אם מדובר על בית רגיל או של בנייה קלה צריכים לקחת משכנתא מכיוון שהם לא יכולים לממן לבד את הבנייה של הבית שלהם. לכן הנושא של המשכנתא הוא קריטי לשאלה האם לבנות בית בבנייה קלה. כאן המקום לציין כי כיום הבנקים פתוחים יותר ויותר לנושא של בית מבנייה קלה וכי קל יותר לקבל משכנתא לבית זה. על רקע זה יש לציין כי זוהי עדות נוספת לכך שיש שוק גדול יותר לבתים מבנייה קלה וכי הבנקים מבינים כי הם יוכלו למכור את הבית הזה ללא בעיות.

האם ניתן לשלב בנייה קלה עם בית רגיל?

אנחנו רוצים לציין כי אם אתם רוצים לבנות בית בשיטה של בנייה קלה אתם צריכים להבין כי אתם לא חייבים רק לבנות בית חדש בשיטה זו אלא גם להוסיף חלקים בבית שלכם. כך אתם צריכים להבין כי אתם יכולים להוסיף חנייה מקורה, מרפסת או חדר נוסף בשיטה של הבנייה הקלה וכך ליהנות מהיתרונות העצומים של הבנייה הקלה. על כן השקיעו בנושא זה ותנו דעתכם עליו אם אתם רוצים להבטיח כי הבית שלכם יהיה הטוב ביותר וישרת אתכם בצורה מושלמת וליהנות מן היתרונות של הבנייה הקלה.

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
1-700-70-90-30