• 1700-70-90-30
  • office@idangroup.co.il
  • ראשון עד חמישי 9:00 - 17:30
תפריט

חוק הרחבת מרפסות

Yuval_Alon_LoftA1_balconny_POSTER_01_800x400

חוק הרחבת מרפסות

קבוצת עידן מתמחה בהרחבת מרפסות שמש בכל הארץ -אנו נלווה אתכם לכל אורך תהליך הרחבת מרפסות שמש, אנו מתמחים בהרחבת מרפסות בפלדה והרחבת מרפסות מבטון מזוין.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

במדינת ישראל קיימים חוקי בניה ותקנות בניה לפיהם מתכננים ובונים בתים, קיים חוק הרחבת מרפסות המגדיר את זכויות הבניה בהרחבת מרפסת..

חוק הרחבת מרפסות שמש מורכב מתקנות רבות וחוקים ארציים ועירוניים .בכדי להרחיב מרפסת צריכים זכויות בניה .

לכל דירה בישראל יש זכות לבניית מרפסת שמש בגודל 12 מ"ר ללא תלות בזכויות בניה לשטח עיקרי.  כך שאם אין לכם מרפסת מגיע להם אוטומטית מרפסת שמש בגודל 12 מ"רץ

כמו כן אם בבניין קיימות דירות גן או דירות פנטהאוז אשר אינן מעוניינות בהרחבת המרפסות שלהם ניתן להגיע למרפסת של 14 מ"ר על בסיס זכויות אלה.

כמובן שאם יש לכם מרפסת קטנה מ – 12  מ"ר מותר להם להוסיף לשטחה עד מידה זו. בנוסף בניינים שנבנו לפני שיצא חוק הממ"דים אשר מחייב שיהיה חדר כזה בכל דירה ולאחר מכן הפך את החוק ולאחר יציאת החוק ממדים כבר אינם נחשבים לשטח עיקרי וניתן לקבל זיכוי על זכויות בנייה לטובת מרפסות, הוספה והגדלת הקיים.

הרחבת מרפסת שמש מאפשרת לבעלי הדירות להנות ממרפסת מורחבות רחבות ידיים המאפשרות למשתמש הקצה הנאה רבה יותר משמעותית שכן מדובר בכמעט החלפת שטח המרפסת והתועלת השולית המתקבלת משמעותית מאוד והמרפסת נהיית פוטנציאלית ואפשרויות השימוש בה מגוונות בהרבה לדוגמא במרפסת של 22 מר שניתן להגדיל מרפסות רבות לגודל זה ללא עלות משמעותית ניתן לארח עד 20 איש ולערוך סעודות חג מפנקות לאורחים רבים.

הרחבת מרפסת 

במרוצת השנים היחס כלפי מרפסות השתנה רבות , בתחילה בנו מבנים עם מרפסות אך את הרוב המוחלט של המרפסות שנבנו כמרפסות בתוך הדירה ללא בליטה זיזית על בסיס שימוש בזכויות בניה של שטח עיקרי הסיבה לכך הינה שבעלי נכסים מעדיפים לנצל את שטח המרפסות כשטח עיקרי ולהוסיפו לשטח ביתם שכן השוווי והתועלת מתוספת לשטח לסלון הינה מקסימלית.

בתחילת שנות ה2000 השתנתה המגמה מכיוון וניתנו זכויות בניה לבניית מרפסות ללא שימוש בזכויות בניה של שטח עיקרי.

בתקופה זו החלו להבנות מרפסות של 4 מר בגלל המנטליות שהתפתחה של אי שימוש במרפסות לאחר מספר שנים החלו להבנות מרפסות של 12 מר , בתקופה זו נבנו מרפסות שמש קופצות מצד לצד בשל תקנות הבניה שדרשו כי מרפסות לא יבנו זו מעל זו מרפסות המכונות מרפסות סוכה , כיום בעזרת שימוש בזכויות בניה והקלות בניה וחוקים חדשים אשר הקלו עם בעלי הדירות דוגמאת האפשרות לזיכוי שטח ממד שנבנה בתחילת שנות האלפיים תוך שימוש בשטח בניה עיקרי מכיוון ויצא חוק המוסיף 13 מר לצורך בנייית ממד לכל דירה ללא שימוש בזכויות בניה של שטח עיקרי כך שלמעשה בעלי הדירות יכולים להזדקות על שטח הממד ולהשתמש במטרים אלו להרחבת המרפסת שמש שבביתם.

במבנים רבים ניתן למלות את החללים שנוצרו שכתוצאה מתקנות הבניה הישנות ובכך לקבל מרפסת שמש בגודל של 17-22 מר בהתאם לבניין והעיר בה נמצא.

שיטות בניה בפרויקט הרחבת מרפסת

ניתן לבצע הרחבת מרפסת במספר שיטות בניה מרפסת תלויה

יציקה מבטון- הרחבת מרפסות מומלצת כאדר ישנם דרכי גישה לבניין וכאשר מדובר בבניין מנבנה לאחר שנות התשעים, החיבור בין הבטון לבטון הוא אופטימלי ובטווח הרחוק יחזיק מעמד מבחינת עמידות ואיטום.

ביצוע קונסטרוקציית פלדה- עבודה נקייה  יותר מומלצת כאשר הבניין ישן או שישנה מניעה לעבודה עם משאבות בטון

שילוב בין פלדה לבטון- כמעט ולא נפוצה מדובר בהרחבת מרפסות שיש צורך בהוספת עמוד פלדה .

בדיקת זכויות בניה להרחבת מרפסת

יש אפשרויות שונות לקבלת שטח בפרויקט הרחבת מרפסת

זיכוי ממד במבנים הנבנו בשנות ה90 ניתן לקבל זיכוי על שטח הממד מכיוון ובזמנו הממד היה מחושב כשטח עיקרי, כיום ממד לא נחשב שטח עיקרי ולא נדרש להשתמש בזכויות הבניה בכדי לבנות אותו ולכן הדיירים שבנו את ממד ביתם בשימוש בשטח עיקרי יכלים להנות מהשטח.

הרחבת מרפסת על בסיס הקלה שניתנה לאחר בניית הבניין ולא נוצלה עד היום.

שינוי תב" נקודתי ורכישת זכיות בניה להרחבת המרפסת מהעירייה.

לבדיקת זכויות הבניה בבניין שלכם ללא עלות וללא התחייבות פנו אלינו עוד היום!!

פרויקט הרחבת מרפסת שמש

כאשר מתכננים מרפסת תלויה ומעצבים אותה יש לקחת בחשבון כי יש מותחן בצדי המרפסת אשר גורם למרפסת להשאר תלויה, פרט למותחן כל שטח המרפסת יכול להתעצב לפי דרישות הלקוח.

מרפסת תלויה שמתאימה ללקוח ספציפי יכולה לא להתאים ללקוח אחר, לקוחות רבים אוהבים לרכוש ספות מפנקת למרפסת בעוד משפחות אחרות מעדיפות שולחן אוכל.

אנו בחברת עידן נדע לייצר לכם את המרפסת התלויה עליה חלמתם כל החיים בתהליך מהיר פשוט ובטוח מבחינתכם הבחירה בקבוצת עידן תקנה שקט נפשי ומוצר איכותי שכן בשוק ישנם קבלנים רבים לא מקצוענים וללא נסיון בביצוע עבודות בניה קבלן שיפוצים.

משך הביצוע של פרויקט הרחבת מרפסת שמש

תלויה משתנה בהתאם למאפייני הבניין משתנים כמו גובה , מספר מרפסות תלויות וגודל המרפסות משפיע על משך הביצוע, כאשר מתכננים פרויקט יש לקחת בחשבון משך ביצוע שנע בין חודש לחצי שנה בהתאם למספר מהרפסות הנבנות ושיטת הביצוע של המרפסת התלויה.

לקבוצת עידן מעצב פנים שמלווה את הדיירים בבחירת מוצרי הגמר למרפסת , בחירת גופי תאורה, חומרי הגמר וצבעם , יש מרפסות בגמר שליכט צבעוני, לוקו בונד וחיפוי אבן.

אנו נדע לספק לכם מרפסת תלויה איכותית פונקציונלית ובעלת ניראות ייחודית אשר תשביח את ערך הנכס ואיכות החיים.

חברות רבות בונות מרפסות תלויות אך אינן בעלות ניסיון צוות מלווה כמו שיש לקבוצת עידן אשר מובילה את תחום תוספות הבניה הממדים והמרפסות במדינת ישראל.

לחברה ניסיון בביצוע ותכנון של מאות רבות של מרפסות בכל רחבי המדינה , מכירה את הוועדות השונות ואת זכויות הבניה הניתנות בכל עירייה.

אנחנו יחד אתכם נהפוך את החלום למציאות ובשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות…

הרחבת מרפסת שמש מעלה את ערך הנכס

כאשר מרחיבים את המרפסת שמש מרחיבים את איכות החיים בבית ונהנים ממרפסת שמש רחבת ידיים היכולה לשרת את בני הבית בצורה מיטבית .

את הרחבת מרפסת השמש ניתן לבצע במספר שיטות ביצוע בבניה יבשה המבוססת על קונסטרוקצית פלדה המיוצרת במפעל ומגיעה מכונה להתקנה באתר כמו כן ניתן להרחיב את מרפסת השמש בעזרת יציקות בטון בשטח לכל פרויקט חשוב להתאים שיטת בניה בהתאם למאפייני הפרויקט הגדלת מרפסות.

הרחבת מרפסת שמש

הרחבת מרפסת
הרחבת מרפסת בישראל

לעיתים רבות לבניינים רבים קיימות זכויות בניה וכיום ישנה הטכנולוגיה והניסיון בפרויקטים של הרחבת מרפסות בשיטות בניה שונות.

כיום ניתן להרחיב את גודל המרפסת עד לגדלים של כ 20 מר באזורים שונים בארץ, לקבוצת עידן ניסיון רב בהרחבת מרפסות קיימות .

בשיטת TURN ON KEY תכנון וביצוע של הפרויקט במחיר פאושלי קבוע מראש וללא שינויים והפתעות.

את הרחבת המרפסת ניתן לבצע בעזרת יציקות בטון וניתן לבצע בעזרת קונסרוקציית פלדה קלה.

לכל מבנה מתאימה הרחבת מרפסת בשיטת ביצוע שונה!

מרפסות שמש

פנו לקבוצת עידן עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת והפכו את הדירה שלכם למיני פנטהואז עם מרפסת רחבת ידיים.

חוק הרחבת מרפסות

בניית מרפסות שמש, הרחבת מרפסות שמש

בנוסף במרוצת השנים נכנסים הקלות בניה כאלה ואחרות אשר משפיעות על בניינים שנבנו ללא שימוש בהקלות .במקרה זה על הדיירים לשלם היטל השבחה שמטילה העירייה בכדי להשתמש בזכויות בדרך כלל לא מדובר בסכום גבוה ושווה להשתמש בהקלה .

כמו כן ישנה תקנה 101 שהעבירה לוועדה המקומית יכולות שהיו קיימות רק בוועדה המחוזית .תקנה זו מאפשרת לבקש מעייריה לייצר זכויות בניה שכן מדובר בהעלאת איכות החיים של התושבים, משיכה של אוכלוסיה חזקה מבחינה סוציואקונומית ובתהליך זה הדיירים בבניין המרחיב את המרפסות משלמים לעירייה תשלום בגין זכויות אלה אותו שווה לשלם שכן התועלת הכלכלית הנה בטוחה ועליית שווי הנכס תהיה גבוהה מעלות התשלום וכן.. כמובן, איכות החיים תעלה.

לקבוצת עידן ידע נרחב  ברזי חוק הרחבת מרפסות, ניסיון בהוצאת היתרי בניה למאות מרפסות מורחבות וביצוע הרחבת המרפסות.

ניתן להגיע בעזרת ניצול נכון של זכויות בניה למרפסות של 20 מ"ר שהופכות למעשה כל דירה למיני פנטהאוז , דבר אשר מגדיל את טווח האפשרויות לשימוש  במרפסת… גדול , מעוצב ומזמין אירוח נרחב יותר.

לקבלת פרטים אודות חוק הרחבת מרפסות שמש פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ חינם

שתפו:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
1-700-70-90-30