חוק הרחבת מרפסות

חוק הרחבת מרפסות

במדינת ישראל קיימים חוקי בניה ותקנות בניה לפיהם מתכננים ובונים בתים, קיים חוק הרחבת מרפסות המגדיר את זכויות הבניה בהרחבת מרפסת..[sg_popup id=1]

חוק הרחבת מרפסות שמש מורכב מתקנות רבות וחוקים ארציים ועירוניים .בכדי להרחיב מרפסת צריכים זכויות בניה .

לכל דירה בישראל יש זכות לבניית מרפסת שמש בגודל 12 מ"ר ללא תלות בזכויות בניה לשטח עיקרי.  כך שאם אין לכם מרפסת מגיע להם אוטומטית מרפסת שמש בגודל 12 מ"רץ

כמו כן אם בבניין קיימות דירות גן או דירות פנטהאוז אשר אינן מעוניינות בהרחבת המרפסות שלהם ניתן להגיע למרפסת של 14 מ"ר על בסיס זכויות אלה.

כמובן שאם יש לכם מרפסת קטנה מ – 12  מ"ר מותר להם להוסיף לשטחה עד מידה זו. בנוסף בניינים שנבנו לפני שיצא חוק הממ"דים אשר מחייב שיהיה חדר כזה בכל דירה ולאחר מכן הפך את החוק ולאחר יציאת החוק ממדים כבר אינם נחשבים לשטח עיקרי וניתן לקבל זיכוי על זכויות בנייה לטובת מרפסות, הוספה והגדלת הקיים. 

חוק הרחבת מרפסות

בניית מרפסות שמש, הרחבת מרפסות שמש

בנוסף במרוצת השנים נכנסים הקלות בניה כאלה ואחרות אשר משפיעות על בניינים שנבנו ללא שימוש בהקלות .במקרה זה על הדיירים לשלם היטל השבחה שמטילה העירייה בכדי להשתמש בזכויות בדרך כלל לא מדובר בסכום גבוה ושווה להשתמש בהקלה .

כמו כן ישנה תקנה 101 שהעבירה לוועדה המקומית יכולות שהיו קיימות רק בוועדה המחוזית .תקנה זו מאפשרת לבקש מעייריה לייצר זכויות בניה שכן מדובר בהעלאת איכות החיים של התושבים, משיכה של אוכלוסיה חזקה מבחינה סוציואקונומית ובתהליך זה הדיירים בבניין המרחיב את המרפסות משלמים לעירייה תשלום בגין זכויות אלה אותו שווה לשלם שכן התועלת הכלכלית הנה בטוחה ועליית שווי הנכס תהיה גבוהה מעלות התשלום וכן.. כמובן, איכות החיים תעלה. 

 

 

לקבוצת עידן ידע נרחב  ברזי חוק הרחבת מרפסות, ניסיון בהוצאת היתרי בניה למאות מרפסות מורחבות וביצוע הרחבת המרפסות.

ניתן להגיע בעזרת ניצול נכון של זכויות בניה למרפסות של 20 מ"ר שהופכות למעשה כל דירה למיני פנטהאוז , דבר אשר מגדיל את טווח האפשרויות לשימוש  במרפסת… גדול , מעוצב ומזמין אירוח נרחב יותר. 

לקבלת פרטים אודות חוק הרחבת מרפסות שמש פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ חינם

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד