בניית מרפסות בבית משותף

רכשתם את הבית כפי שהוא, ללא מרפסת, לפני שנים וכעת אתם מבינים שהגיע הזמן להתקדם. לכל דירה בישראל מוקנית זכות ל-12 מ"ר מרפסת ללא קשר לאחוזי הבנייה הקיימים/המנוצלים. תוספת של מרפסת מעלה את איכות החיים ואת שווי הנכס בין 10 ל-18%. המרפסת יכולה לשמש אתכם בתקופות המעבר הנעימות שבין החורף לקיץ ולהעלות את ערך הדירה – אם אתם מעוניינים להשכיר אותה. עם זאת, בניית מרפסות בבית משותף יכולה להיות נושא בעייתי, מכיוון שאינכם הדיירים היחידים בבניין. השגת אישורי הבנייה שלכם עלולה להתעכב בגלל שכן המגיש ערעור ואשר אינו מעוניין בהתקנת המרפסת. לפיכך, כשבונים מרפסת יש לפעול בהתאם לכללים.

 

בניית מרפסות בבית משותף – מהם שלבי הבנייה

אם אתם נחושים להוסיף את המרפסת לבית שלכם, יש כמה שלבים שלפיהם מומלץ לפעול:

  • לבנות יחסים טובים עם השכנים – כשגרים בבניין דירות משותף כדאי לשמור על יחסים טובים עם השכנים. לעולם אין לדעת מתי תזדקקו ליחסים אלה כדי לקבל אישור בנייה. ואכן, בניית מרפסות בבית משותף מצריכה את אישורם של 75% מהדיירים בבניין. כך שמומלץ לשכוח את כל הסכסוכים על ניקיון חדר המדרגות ותשלום החשמל עבור הבניין, ולצאת במסע שכנוע במטרה להשיג את ברכתם של מרבית השכנים לבניית מרפסת חלומותיכם.
  • שלב השכנוע – קבוצת עידן תשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך , משלב שכנוע השכנים ועד לשלב הביצוע בליווי אנשי המקצוע שלנו.
  • לבחור קבלן מקצועי – כאשר כל אישורי השכנים בידכם, הגיע השלב שבו אתם צריכים לפנות לקבלן בנייה כדי לתכנן את בניית המרפסת. חשוב לפנות לקבלן אמין אשר מתמחה בתחום הוספת המרפסות לבית.
  • תכנון הבנייה – לאחר שסיכמתם את תכנית הבנייה עם הקבלן, יש צורך להגיש אותה לוועדה המקומית לתכנון הבנייה במטרה לקבל אישור בנייה סופי. השגת האישור לבניית מרפסת עשויה לנוע בין מספר חודשים לבין מספר שנים. 
  • הבנייה עצמה – עם קבלת האישור הסופי ניתן להתחיל את הבנייה. בניית המרפסת היא תהליך קצר יחסית הנמשך כשבוע ימים, בהתאם לתנאי השטח ולגודל הרצוי של המרפסת.

בניית מרפסות בבית משותף בשילוב שיפוץ חיצוני -שלבים לביצוע השיפוץ

לרוב בניינים שמבצעים פרויקט הוספת מרפסות מבצעים שיפוץ בניין חיצוני מכיוון וכך חוסכים זמן וכסף.

בשלב הראשון לביצוע שיפוץ בבניין משותף יש לכנס את הדיירים לישיבת דיירים רשמית . יש להודיע לכל בעלי הדירות על קיום אספת הדיירים ועל מה הולכים לדבר באסיפה. חשוב לפעול לפי התקנון של הבית המשותף הקיים בבניין – בניית מרפסות בבית משותף.

קיום אספת דיירים  הוא שלב בו מסבירים לדיירי הבניין כי הבניין הזדקן ויש צורך בביצוע שיפוץ לבניין. כמובן כל מקרה לגופו . יש בניינים בהם ניתן להבחין בסדקים, ברזל חשוף ובעיות איטום ואז כמובן נדרש לציין בישיבת הדיירים כי המבנה מסוכן מבחינה הנדסית וכל יום שעובר הברזל בניין מחליד יותר ופוגע בחוזק ויציבות המבנה. ניתן להזמין את העירייה במקרה כזה, על מנת שתוציא מכתב התראה על מבנה מסוכן וניתן לחייב את בעלי הדירות לשקם את הבטונים ולשקם את ברזל הבניין.

קיום הצבעה- לצורך קבלת החלטה על שיפוץ המבנה יש צורך ב – 50% הסכמה מבעלי הדירות על ביצוע השיפוץ.

בדיקת חברות בניה המתמחות בתחום שיפוץ המבנים -חשוב לבדוק שחברות הבניה הן בעלות רישיון קבלן בתוקף וכי רישיון הקבלן מתאים לסוג עבודות הבניה המבוקשות בבניין. חשוב לוודא כי חברת הבניה הנה בעלת ניסיון בביצוע פרוייקטים של שיפוץ חיצוני  ובניית מרפסות בבית משותף.

 

בניית מרפסות בבית משותף דיירים סרבנים

כמו בכל בניין גם בבניין שלכם יש דיירים שלא רוצים להשתתף בפרויקט בניית מרפסות בבניין. 

מבחינת החוק לא ניתן לחייב דייר לבנות מרפסת באם לא מעוניין בכך, שאר בעלי הדירות צריכים לממן למעשה את עלות הדילוג על המרפסת שלו .עלות הדילוג בפרויקט בניית מרפסות בבית משותף משתנה מאזור לאוזר בארץ בהתאם לתקנות הוועדה המקומית לבניה.

כאשר דייר סרבן מעוניין להשתמש במרפסת הוא מחויב מבחינת החוק לשלם לשאר דיירי הבניין את העלות ששילמו עבור הקפיצה שלו ותשלום בעבור היסודות עליהם מבוססות המרפסות. עלות הבניה וקבלת ההיתר בניה תעלה לדייר הסרבן הרבה יותר כסף .מדובר בתוספת של כ  – 30% למחיר לפחות. הסיבה לכך היא שעלות קבלת התר בניה למרפסת אחת זהה לתהליך קבלת היתר בניה לבניית מרפסות בבית משותף לכל הדיירים יחד. כנ"ל לגבי עבודות הבניה ומחיר ויטרינת יציאה למרפסת.

קבוצת עידן –בניית מרפסות ואיכותית

קבוצת עידן מציעה שורה ארוכה של שירותים בתחום התכנון והבנייה בבניית מרפסות בבניין משותף. הקבלנים המקצועיים יתכננו עמכם בניית מרפסות בבית משותף ויעזרו לכל להתאים את מבנה המרפסת וגודלה לדרישותיכם. כמו כן, ניתן להזמין שירותים בתחום שיפוץ מבנים בעייתיים, שיקום ברזל חשוף של בניין, שיפוץ חדרי לובי או חדרי מדרגות . 

 

 

 

בניית מרפסות בבית משותף

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד