תפריט

בניית מרפסות בבית משותף

 

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

קבוצת עידן –בניית מרפסות ואיכותית

קבוצת עידן מציעה שורה ארוכה של שירותים בתחום התכנון והבנייה בבניית מרפסות בבניין משותף. הקבלנים המקצועיים יתכננו עמכם בניית מרפסות בבית משותף ויעזרו לכל להתאים את מבנה המרפסת וגודלה לדרישותיכם. כמו כן, ניתן להזמין שירותים בתחום שיפוץ מבנים בעייתיים, שיקום ברזל חשוף של בניין, שיפוץ חדרי לובי או חדרי מדרגות . 

 

הוספת מרפסות – אל תבצעו זאת ללא ביטוח מתאים

קשה היום לתאר במציאות החיים הישראלית בניין ללא מרפסת. מרפסת היא דבר הכרחי בכל בית ישראלי פרטי או משותף וישראלים רבים מבינים כי המרפסת היא החלק המרכזי ביותר בבית שלהם. לא צריך לחפש באילנות גבוהים כמו ההתחממות הגלובלית בכדי להסביר את הצורך של הישראלים במרפסות וניתן לומר כי זהו משהו בסיסי בתרבות הישראלית הנמצא כאן מאז קום המדינה ואולי מאז התחלת ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. הוספת מרפסות הפכה לדבר שבשגרה בישראל ומעטים כיום הבתים הישנים או החדשים שבעליהם לא חושבים על הנושא של הוספת מרפסת וזאת אם אין להם כבר מרפסת קיימת בבית. אך אנחנו רוצים להמליץ לכם לעשות ביטוח אם אתם מתכננים הוספה של מרפסת בקרוב וזאת מכמה סיבות חשובות ביותר.

הוספת מרפסות – התייעצו עם סוכן הביטוח לגבי הביטוח

אם כן כפי שכבר אמרנו בשום פנים ואופן לא כדאי לבצע הוספת מרפסות ללא ביטוח. הביטוח צריך לכסות מספר דברים, קודם כל אתם חייבים להבין כי הביטוח צריך לכסות כל נזק שיקרה לבית בעת הבנייה ולשפות אתכם בגין נזק זה. בנוסף הביטוח שלכם צריך לכלול כיסוי למקרה שבו אחד העובדים נפגע כאשר אתם צריכים לתת את הדעת על כך כי פעמים רבות העובדים לא יתבעו את המעסיק הישיר שלהם קרי הקבלן אלא את בעלי הבית ועל כן ביטוח הוא כה חשוב. לבסוף, ביטוח צריך לכלול שיפוי בגין פגיעה בעוברי אורח ובגין פגיעה באחד מבני הבית ואת זאת אתם חייבים לעשות.

הוספת מרפסות – אל תסתמכו אך ורק על הביטוח של בעל המקצוע

פעמים רבות כאשר בעלי בתים מחליטים לבצע הוספת מרפסות הם מעדיפים לא לעשות ביטוח ולהסתמך על הביטוח של הקבלן או בעל המקצוע. כך הם חושבים כי הם מכוסים וכי הם לא צריכים להיות מוטרדים בגלל עבודה קטנה כמו הוספת מרפסת. אך זוהי טעות חמורה, אל לכם להסתמך על הביטוח של בעל המקצוע מכיוון שאתם לא יודעים לעולם מה הביטוח הזה כולל והאם בכלל לבעל המקצוע יש ביטוח מתאים. לכן אנחנו ממליצים לכם לעשות ביטוח וכך להיות בטוחים כי במקרה של תאונה תהיה לכם כתובת מתאימה לפנות אליה ולהסתמך עליה כך שלא תיקלעו לעסק ביש בעקבות שיפוץ פשוט כמו הוספת מרפסת.

הוספת מרפסות – זכרו כי ביטוח הוא השקעה כספית קטנה יחסית

סיבה נוספת שבגינה כדאי לכם מאוד לעשות ביטוח בעת הוספת מרפסות היא העובדה כי הביטוח הוא השקעה קטנטנה לעומת על השיפוץ. ביטוח להוספת מרפסת לא צריך לעלות הרבה כסף וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם אתם רוצים להבטיח כי לא תיקלעו למצוקה כספית עקב שיפוץ המרפסת בבית שלכם.

 

הוספת מרפסות

רכשתם את הבית כפי שהוא, ללא מרפסת, לפני שנים וכעת אתם מבינים שהגיע הזמן להתקדם. לכל דירה בישראל מוקנית זכות ל-12 מ"ר מרפסת ללא קשר לאחוזי הבנייה הקיימים/המנוצלים. תוספת של מרפסת מעלה את איכות החיים ואת שווי הנכס בין 10 ל-18%. המרפסת יכולה לשמש אתכם בתקופות המעבר הנעימות שבין החורף לקיץ ולהעלות את ערך הדירה – אם אתם מעוניינים להשכיר אותה. עם זאת, בניית מרפסות בבית משותף יכולה להיות נושא בעייתי, מכיוון שאינכם הדיירים היחידים בבניין. השגת אישורי הבנייה שלכם עלולה להתעכב בגלל שכן המגיש ערעור ואשר אינו מעוניין בהתקנת המרפסת. לפיכך, כשבונים מרפסת יש לפעול בהתאם לכללים.

 

בניית מרפסות בבית משותף – מהם שלבי הבנייה

אם אתם נחושים להוסיף את המרפסת לבית שלכם, יש כמה שלבים שלפיהם מומלץ לפעול:

  • לבנות יחסים טובים עם השכנים – כשגרים בבניין דירות משותף כדאי לשמור על יחסים טובים עם השכנים. לעולם אין לדעת מתי תזדקקו ליחסים אלה כדי לקבל אישור בנייה. ואכן, בניית מרפסות בבית משותף מצריכה את אישורם של 75% מהדיירים בבניין. כך שמומלץ לשכוח את כל הסכסוכים על ניקיון חדר המדרגות ותשלום החשמל עבור הבניין, ולצאת במסע שכנוע במטרה להשיג את ברכתם של מרבית השכנים לבניית מרפסת חלומותיכם.
  • שלב השכנוע – קבוצת עידן תשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך , משלב שכנוע השכנים ועד לשלב הביצוע בליווי אנשי המקצוע שלנו.
  • לבחור קבלן מקצועי – כאשר כל אישורי השכנים בידכם, הגיע השלב שבו אתם צריכים לפנות לקבלן בנייה כדי לתכנן את בניית המרפסת. חשוב לפנות לקבלן אמין אשר מתמחה בתחום הוספת המרפסות לבית.
  • תכנון הבנייה – לאחר שסיכמתם את תכנית הבנייה עם הקבלן, יש צורך להגיש אותה לוועדה המקומית לתכנון הבנייה במטרה לקבל אישור בנייה סופי. השגת האישור לבניית מרפסת עשויה לנוע בין מספר חודשים לבין מספר שנים. 
  • הבנייה עצמה – עם קבלת האישור הסופי ניתן להתחיל את הבנייה. בניית המרפסת היא תהליך קצר יחסית הנמשך כשבוע ימים, בהתאם לתנאי השטח ולגודל הרצוי של המרפסת.

בניית מרפסות בבית משותף בשילוב שיפוץ חיצוני -שלבים לביצוע השיפוץ

לרוב בניינים שמבצעים פרויקט הוספת מרפסות מבצעים שיפוץ בניין חיצוני מכיוון וכך חוסכים זמן וכסף.

בשלב הראשון לביצוע שיפוץ בבניין משותף יש לכנס את הדיירים לישיבת דיירים רשמית . יש להודיע לכל בעלי הדירות על קיום אספת הדיירים ועל מה הולכים לדבר באסיפה. חשוב לפעול לפי התקנון של הבית המשותף הקיים בבניין – בניית מרפסות בבית משותף.

קיום אספת דיירים  הוא שלב בו מסבירים לדיירי הבניין כי הבניין הזדקן ויש צורך בביצוע שיפוץ לבניין. כמובן כל מקרה לגופו . יש בניינים בהם ניתן להבחין בסדקים, ברזל חשוף ובעיות איטום ואז כמובן נדרש לציין בישיבת הדיירים כי המבנה מסוכן מבחינה הנדסית וכל יום שעובר הברזל בניין מחליד יותר ופוגע בחוזק ויציבות המבנה. ניתן להזמין את העירייה במקרה כזה, על מנת שתוציא מכתב התראה על מבנה מסוכן וניתן לחייב את בעלי הדירות לשקם את הבטונים ולשקם את ברזל הבניין.

קיום הצבעה- לצורך קבלת החלטה על שיפוץ המבנה יש צורך ב – 50% הסכמה מבעלי הדירות על ביצוע השיפוץ.

בדיקת חברות בניה המתמחות בתחום שיפוץ המבנים -חשוב לבדוק שחברות הבניה הן בעלות רישיון קבלן בתוקף וכי רישיון הקבלן מתאים לסוג עבודות הבניה המבוקשות בבניין. חשוב לוודא כי חברת הבניה הנה בעלת ניסיון בביצוע פרוייקטים של שיפוץ חיצוני  ובניית מרפסות בבית משותף.

 

בניית מרפסות בבית משותף דיירים סרבנים

כמו בכל בניין גם בבניין שלכם יש דיירים שלא רוצים להשתתף בפרויקט בניית מרפסות בבניין. 

מבחינת החוק לא ניתן לחייב דייר לבנות מרפסת באם לא מעוניין בכך, שאר בעלי הדירות צריכים לממן למעשה את עלות הדילוג על המרפסת שלו .עלות הדילוג בפרויקט בניית מרפסות בבית משותף משתנה מאזור לאוזר בארץ בהתאם לתקנות הוועדה המקומית לבניה.

כאשר דייר סרבן מעוניין להשתמש במרפסת הוא מחויב מבחינת החוק לשלם לשאר דיירי הבניין את העלות ששילמו עבור הקפיצה שלו ותשלום בעבור היסודות עליהם מבוססות המרפסות. עלות הבניה וקבלת ההיתר בניה תעלה לדייר הסרבן הרבה יותר כסף .מדובר בתוספת של כ  – 30% למחיר לפחות. הסיבה לכך היא שעלות קבלת התר בניה למרפסת אחת זהה לתהליך קבלת היתר בניה לבניית מרפסות בבית משותף לכל הדיירים יחד. כנ"ל לגבי עבודות הבניה ומחיר ויטרינת יציאה למרפסת.

 

 

 

בניית מרפסות בבית משותף

שתפו:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
1-700-70-90-30