1700-70-90-30

חיזוק מבנים ישנים 2020

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אין ספק שאנו מצויים בבעיה חמורה ביותר בארץ וטוב ייעשו קברניטי המדינה עם יתעוררו ויטפלו בבעיה זו לפני שיקרה אסון. הבעיה שאנחנו מדברים עליה היא כמובן העובדה כי בארץ יש אלפי בניינים אשר נמצאים במצב רעוע ואשר יש לחזקם בהקדם האפשרי. למזלנו עוד לא התמוטט מבנה עקב העובדה כי הוא ישן ואם התמוטט מבנה כזה אזי לפחות לא היו נפגעים בנפש. אך אנחנו מזהירים כאן שהמצב הזה לא יישאר לנצח ואם לא נבצע חיזוק מבנים אנחנו נתעורר יום אחד לאסון איום ונורא אשר לא נראה עוד כדוגמתו בארץ. על רקע זה אנחנו קוראים לבעלי הדירות בבניינים ישנים לא לשבת באפס מעשה ולחכות שהממשלה תושיע אתכם אלא לטפל בבעיה בעצמכם ולשכור איש מקצוע אשר יחזק את המבנה שלכם בהקדם.

חיזוק מבנים – האם כל קבלן יכול לבצע זאת?

עליכם להבין כי חיזוק מבנים הוא אולי העבודה הקבלנית החשובה ביותר שיש כיום מכיוון שהיא מטפלת בבעיה אשר יכולה להתפתח לממדים אפיים של אסון. אך לצד זאת אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים לקחת בחשבון שלא כל קבלן יכול לבצע את החיזוק ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. שיפוצניק אשר בונה קירות גבס או משפץ חדרי שירותים לא יכול לבצע את החיזוק ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת לפני שאתם בוחרים בקבלן זה או אחר. לכן אל תתפשרו על הקבלן שבו אתם בוחרים וודאו כי הוא יכול לחזק תא המבנה בצורה הטובה ביותר שיש.

חיזוק מבנים ישנים

מבנה ישן נושא בחובו הרבה היסטוריה, הרבה נוסטלגיה והרבה סיפורים, אבל בהיעדר טיפול מתאים, לכל מבנה יש תאריך תפוגה שיכול לעצור את כל ההיסטוריה, את כל הנוסטלגיה ואת כל הסיפורים הללו. תאריך תפוגה לא מדבר על קריסת הבניין או על התפוררות מוחלטת שלו. מספיק שהמבנה הופך לרעוע מדי, שמופיעים בו פגמי בטון וסדקים עמוקים בכדי להפוך אותו למבנה שאינו מתאים למגורי אדם בתוך שנים ספורות. חיזוק מבנים ישנים הוא תחום שלם בענף הבנייה שמיועד למנוע בדיוק את המצב הזה, להאריך את תאריך התפוגה של המבנה ולהעניק לו עוד עשורים שלמים של יציבות וחוזק מבני. אז מה בדיוק אומר חיזוק מבנים ישנים? על כך בשורות הבאות.

חיזוק מבנים ישנים

איך יודעים שהמבנה זקוק לחיזוק?

לאורך חייו של מבנה, ישנן אינספור תחנות שבהן אנו יכולים לקבל תמונה על רמת החוזק המבני והיציבות שלו ובהתאם לכך לקבל החלטה לגבי הצורך לחזק אותו. הבעיה היא שבהיעדר תשומת לב ובהיעדר ידע מקצועי, מרביתנו פשוט מתעלמים, בכוונה או שלא בכוונה, מסימנים הניתנים לנו באותן תחנות. התעלמות זו מובילה בסופו של דבר למצב בו המבנה הופך ממבנה שזקוק לחיזוק למבנה מסוכן שאינו ראוי למגורים ואז כבר די ברור לכולם שנדרש חיזוק.

יחד עם זאת, מאוד לא מומלץ להגיע לשלב הזה שבו מוציאים למבנה שלכם צו מבנה מסוכן ולכן כדאי לפעול על פי הכלל הבא: במידה והמבנה שלכם הוא מבנה ישן, והכוונה בישן היא למבנה בן 30 שנה או יותר, עליכם לשים לב לכל סממן שיכול להצביע על חולשה מבנית. סממן כזה יכול לכלול: התנתקות וצניחה של אריחי חיפוי חוץ, הופעת סדקים עמוקים שעוברים את שכבת הטיח וחודרים אל הבטון, הופעת פגמי בטון משמעותיים עם ברזל חשוף בחזית המבנה, מרצפות שמתחילות להתנדנד ולהתנתק ממקומן בהיקף שהוא אינו מקומי בלבד וכל סממן אחר שלא אמור להופיע במבנה חזק. אין זה אומר שאם אריחי החיפוי החיצוני שלכם מתחילים לצנוח, אז כל הבניין זקוק לחיזוק, אבל זה בהחלט יכול להיות הפרט שמעיד על הכלל. אם אתם אנשים אחראיים בדרך כלל, אתם תבדקו את העניין כבר במצב כזה, ואם אתם צריכים להרגיש את הסכנה בצורה קצת יותר מובהקת לפני שאתם פועלים, אז כששניים או שלושה סממנים כאלה מצטברים, זה הזמן לבצע בדיקה יסודית למבנה.

כיצד נראה התהליך של חיזוק מבנים ישנים?

כל תהליך של חיזוק מבנה ישן, כפי שמנהלת אותו קבוצת עידן המתמחה בתחום חיזוק מבנים ישנים, מתחיל בבדיקת מהנדס בניין מוסמך. המהנדס מבצע בדיקה של שלד המבנה ויסודות המבנה ומחפש סממנים הנדסיים שיכולים להעיד על חוזקו המבני של המבנה. במסגרת הבדיקה, עשוי המהנדס ליישם שורה של בדיקות מקצועיות כמו בדיקה סונית ואולטרה סונית, בדיקה תרמית או אולטרה סאונד לקירות המבנה, סקירת סדקים ופגמי בטון ועוד. בסוף התהליך, אמור המהנדס להפיק דו"ח שמפרט לא רק את העובדה שהמבנה זקוק או לא זקוק לחיזוק, אלא גם את נקודות החולשה של המבנה ואת המרכיבים במבנה אשר זקוקים לחיזוק.

בהתאם לדו"ח המהנדס, מגובשת תכנית חיזוק מבנה לטובת הבניין. זהו השלב בו עליכם לקבל החלטה האם תרצו לשלב בפרויקט גם אלמנט של שיפוץ מבנה ואולי גם שיפוץ של הדירות בתוך המבנה. ההיגיון אומר שאם אנחנו כבר יוצאים למהלך שיפוץ נרחב במבנה, כדאי לשלב בו גם אלמנטים של שיפוץ מבנה, אסתטיקה ושיפור המבנה. בהתאם להחלטתכם תורחב או לא תורחב תכנית החיזוק לכדי תכנית אדריכלית עם כל מרכיבי העבודה הנדרשים ועל בסיס תכנית זו תוגש בקשה לקבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

בהמשך הדרך, מגויסים אנשי המקצוע וקבלני המשנה שאמורים לבצע את העבודה בפועל, והעבודה יוצאת לדרך. תהליך חיזוק מבנים ישנים יכול להימשך מספר שבועות והוא יכול להימשך מספר חודשים כתלות בהיקף העבודות שיש לבצע. יחד עם זאת, לא מדובר בעבודות פולשניות מדי ועל כן ניתן להמשיך ולנהל חיים נורמליים במבנה גם לאורך הפרויקט, אם כי בהחלט יש לצפות ללכלוך ורעש במהלך חלקים מסוימים של הפרויקט.

אתם חושבים שמצב הבניין שלכם מצדיק לפחות בדיקה – מה הצעד הבא?

חיזוק מבנים ישנים יכול להתבצע ביוזמתכם, בעלי הנכס, או ביוזמת הרשות המקומית שבתחומה ממוקם המבנה. אם הרשות המקומית מעריכה שמדובר במבנה מסוכן היא יכולה לשלוח מהנדס מוסמך שיבצע בדיקה ויוציא דו"ח שיכול להצהיר על הצורך לבצע חיזוק של המבנה עד כדי הוצאת צו מבנה מסוכן שבמקרי קיצון גם יכול לחייב אתכם, הדיירים, לפנות את המבנה. בכדי להימנע מכל זה, כדאי שהדברים ייעשו ביוזמתכם ובצורה אחראית. לצורך הבדיקה, אתם יכולים פשוט להזמין מהנדס בניין בעל התמחות בבדיקת מבנים ישנים, אותו תוכלו למצוא בעצמכם או להזמין אותו דרך קבוצת עידן. בשלב הזה אתם סך הכל מבצעים בדיקה, ולכן אין צורך להתחייב למהלכים מרחיקי לכת.

בהתאם לתוצאות הבדיקה, במידה ואכן הדו"ח ימליץ על חיזוק המבנה, או אז כדאי ומומלץ לפנות לקבוצת עידן שמתפקדת כמנהלת הפרויקט כולו ולוקחת על עצמה את כל מרכיבי הפרויקט מא' ועד ת'. לרשות קבוצת עידן כל הידע המקצועי, הניסיון המקצועי ואנשי המקצוע, התכנון והביצוע הנדרשים לצורך עריכת פרויקט חיזוק מבנה מיושן. את זה שאתם לא יכולים לבצע את החיזוק בעצמכם, אתם כבר יודעים, אבל גם את כל הנושא של גיוס אנשי המקצוע, של ניהול התקציב, של ניהול העבודה אל מול לוחות הזמנים ותכנית החיזוק, גם אלה דורשים ידע מקצועי שאותו מעמידה לרשותכם קבוצת עידן בכדי שאתם לא תצטרכו לדאוג לדבר.

מה צפוי לאחר סיום הפרויקט?

לאחר סיום פרויקט חיזוק מבנים מיושנים אתם מרוויחים שני דברים רבי ערך: א' המבנה שלכם קיבל חיים חדשים לעוד עשורים שלמים וב' המבנה שלכם שווה כעת יותר כסף. אם תשלבו בפרויקט גם אלמנט של שיפוץ ושיפור האסתטיקה של המבנה, תוכלו ליהנות מהשבחת ערך גבוהה עוד יותר. במסגרת הפרויקט מבוצעים תיקונים ליסודות המבנה, לשלד המבנה, למעטפת המבנה, לחיפוי המבנה, לאיטום המבנה ולכל היבט אחר שקשור בחוזק המבני שלו. פרט לאלמנט החיזוק, עבודות אלה גם מובילות לשיפור האסתטיקה של המבנה ובשני מישורים אלה נוצרת גם תוספת ערך למבנה כולו.

אחרי שאמרנו את זה, כדי שתוכלו ליהנות מהתוצאות הרצויות, חשוב מאוד שתנהלו את הפרויקט כפי שצריך מבחינת תקציב, תכנית חיזוק ולוחות זמנים ולשם כך אתם זקוקים לגורם מקצועי שיהיה אחראי על כל היבטי הפרויקט, גורם כמו קבוצת עידן המתמחה בתחום של חיזוק מבנים ישנים. אתם מבחינתכם יכולים לשכור מפקח בנייה שייצג אתכם מול קבוצת עידן ומול כלל הגורמים המעורבים ויוודא שהכל מבוצע על פי הסטנדרטים שלכם ועל פי המפרט שעבורו אתם משלמים, אבל את ניהול הפרויקט עצמו חשוב מאוד שתשאירו לידיים מקצועיות, הן בכדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר והן בכדי להבטיח שהפרויקט יסתיים בתוך מסגרת התקציב ללא צורך לשלם ביוקר על טעויות של חוסר תיאום, חוסר מקצועיות והתנהלות כושלת מול אנשי מקצוע.

חיזוק מבנים – כיצד אדע כי אני בוחר קבלן אשר יש לו מומחיות בכך?

אז כיצד נבטיח כי נבחר קבלן איכותי בשביל חיזוק מבנים? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? אם כן אתם חייבים להבין שאם אתם רוצים לבחור את הקבלן הטוב ביותר בשביל החיזוק אתם צריכים לבחון את הניסיון של הקבלן לאורך שנים. אם הקבלן חיזק מבנה בעבר אזי רוב הסיכויים שהוא יוכל לבצע עבודה טובה גם במבנה שלכם. על כן בחנו את ההיסטוריה של הקבלן ואל תתעצלו ולכו לראות עבודות שהוא ביצע בעבר וכך תבטיחו כי תבחרו את הקבלן הטוב ביותר אשר יחזק את המבנה שלכם על הצד הטוב ביותר ויבטיח כי הבניין שלכם לא ייפול או יסבול מליקויים או פגמים.

חיזוק מבנים – האם עלות של החיזוק היא גבוהה?

כאשר אנחנו מדברים על חיזוק מבנים אנחנו חייבים להתייחס גם לשאלה הכספית. אך אנחנו לא יכולים להגיד לכם כמה החיזוק יעלה מכיוון שאתם חייבים להבין כי העלות של החיזוק תלויה במידה עצומה בבעיות שיש בבניין שלכם ובכל בניין העלות תשתנה ועל כן לא ניתן לקבוע מחיר קבוע לנושא של חיזוק המבנה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
1-700-70-90-30