התחדשות עירונית תל אביב – המפתח לחידוש פני העיר

  • ראשי
  • כללי
  • התחדשות עירונית תל אביב – המפתח לחידוש פני העיר
הוספת מעלית לבניין

אין עוד עיר בארץ כמו תל אביב, מדובר בעיר מדהימה בקנה מידה עולמי ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת. כל מי שמבקר בתל אביב לא יכול שלא להתרשם מהאווירה המיוחדת שיש בעיר אווירה שאין עוד כדוגמתה בשום עיר אחרת בעולם ובטח שלא בארץ מקומות כמו כרם התימנים או נווה צדק הם מקומות מיוחדים אשר יוצרים עושר תרבותי שכמותו לא ניתן לקבל בשום מקום אחר. אך אי אפשר להתעלם מעובדה אחת והיא שהבניינים בתל אביב מזדקנים. זה יוצר בעיה חמורה ביותר שיש לתת עליה את הדעת. על רקע זה ניתן להגיד כי התחדשות עירונית תל אביב היא אופציה מצוינת בשבילנו והיא יכולה לשרת אותנו בצורה נפלאה שכמותה לא הכרנו לפני כן.

התחדשות עירונית תל אביב – מדוע העירייה לא תומכת יותר בהתחדשות?

אם כן אין ספק כי התחדשות עירונית תל אביב היא הפתרון המושלם לבעיית ההתיישנות של המבנים בתל אביב. אך לא ניתן להתעלם מן העובדה כי למרות עודף תקציבי של למעלה ממיליארד שקל העירייה כמעט ואינה מקצה תקציבים לפרויקטים אלו. זה חבל מכיוון שעליו לזכור כי התחדשות עירונית אינה רק משפרת את פני העיר אלא היא גם מבטיחה כי הבניינים יהיו הרבה יותר בטוחים לשימוש הן כנגד רעידות אדמה והן כנגד איום הטילים המרחף מעל מדינת ישראל. על רקע זה צריך לצאת קול קורא לעיריית תל אביב לשנות את המגמה ולהתחיל לתמוך בצורה תקציבית בפרויקטים של התחדשות עירונית וכך לשנות את פניה של תל אביב.

התחדשות עירונית תל אביב – אילו קשיים התחדשות עירונית יכולה ליצור?

אך שימו לב אי אפשר להתעלם מכך כי התחדשות עירונית תל אביב יוצרת גם בעיה לא פשוטה. עליכם לתת את הדעת כי הן בפרויקטים של תמ"א 38 והן בפרויקטים של פינוי בינוי מתווספים המון דיירים לרחוב. כך במקום מאה דיירים בבניין יכולים לגור מאה עשרים דיירים ובפרויקטים של פינוי בינוי אף יותר מכך. לעובדה זו יש משמעות גדולה מכיוון שתשתיות הביוב, המים והתחבורה איננם ערוכים להתמודד עם גידול מסיבי זה במספר התושבים. זוהי בעיה המטרידה מאוד את מתכנני הערים והיא גורמת לכך כי בחלק מן המקומות לא נבנים פרויקטים חדשים של התחדשות עירונית ועל כך יש לתת את הדעת.

התחדשות עירונית תל אביב – כיצד פותרים את הבעיה הזאת?

אז מה ניתן לעשות בכדי להבטיח כי התחדשות עירונית תל אביב תתקיים בכל זאת? כיצד ניתן להתגבר על בעיה זו? התשובה היא שהן הממשלה והן העירייה צריכים להתחיל להשקיע בתשתיות בערים וכך לטפל בבעיה הזאת בצורה הרבה יותר טובה ולהבטיח כי הפרויקטים של התחדשות עירונית לא ייעצרו ואנו לא ניקלע לבעיה רצינית.

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד