עיריית תל אביב תמא 38 – לאילו בניינים התכנית הזאת טובה?

  • ראשי
  • תמא 38
  • עיריית תל אביב תמא 38 – לאילו בניינים התכנית הזאת טובה?
מרפסות שמש

אין אחד שלא מבין את המשפט עיריית תל אביב תמא 38 וכיצד המשפט הזה משפיע על חיינו. אין ספק כי מדובר באחת התכניות המדוברות ביותר בתקשורת הישראלית וזאת עקב העובדה כי מדובר בתכנית סופר חשובה ובכך אין כל ספק. תכנית תמא 38 נועדה להכין בניינים ישנים אשר נבנו לפני 1980 לרעידות אדמה ולהוסיף להם מיגון בדמות ממ"דים. על כן ניתן לומר בלב שלם כי תכנית זו מצילה חיים וכי החשיבות שלה היא עצומה. יש לציין כי התכנית מיועדת אך ורק לבנייני מגורים. ההמלצה שלנו היא לכל מי שגר בבניין מגורים בתל אביב לשקול לבצע את התכנית הזאת מכיוון שאתם רק תרוויחו מכך ותפיקו מכך יתרונות עצומים.

עיריית תל אביב תמא 38 – מה בדבר בתים פרטיים?

אי אפשר לדבר על עיריית תל אביב תמא 38 מבלי להתייחס לשאלה מה בדבר בתים פרטיים? הרי התכנית מתאימה רק לבנייני מגורים ועל כן יש לשאול כיצד אנחנו יכולים להתגבר על בעיה זו? עליכם לתת את הדעת על כך כי בישראל יש הרבה מאוד בתים פרטיים בטח כאלו שנבנו לפני שנות ה-80 וגם הם לא ממוגנים כנגד רעידות אדמה. זה נראה לא הוגן שאנשים אשר גרים בבניינים ימוגנו כנגד רעידות אדמה והתקפות טילים ואילו אנשים אשר גרים בבתים פרטיים לא ימוגנו. זה יוצר חוסר שווין קיצוני ואנו חייבים לתת את הדעת על כך ולחשוב על כך לעומק.

עיריית תל אביב תמא 38 – על מי מוטלת החובה לדאוג לבתים פרטיים?

אז על מי מוטלת החובה לדאוג לתכנית לבתים פרטיים? האם עיריית תל אביב תמא 38 צריכה לדאוג לכך? ממש לא העניין לא מצוי בידיים של עיריות או גופים פרטיים אלא בידיים של הממשלה. כפי שהממשלה דאגה לתכנית של תמא 38 לבנייני מגורים כך היא צריכה לדאוג לתכנית דומה לבתים פרטיים. זוהי חובתה של הממשלה לדאוג לתכנית כזאת ואין ספק כי אי אפשר להשלים עם מצב בו אחוז גדול מאזרחי ישראל מופלה לרעה ונמצא בבעיה חמורה ביותר. טוב תעשה הממשלה אם תיקח את הנושא הזה לתשומת ליבה ותתחיל לטפל בבעיה בהקדם האפשרי ולא תקבור את הראש ותחכה לרעידת האדמה הבאה שתתרחש במדינה ורעידה כזאת אכן תתרחש.

עיריית תל אביב תמא 38 – איזה תכנית ניתן לעשות בנוגע לבתים פרטיים?

אז כפי שכיום ניתן למצוא פרויקטים של עיריית תל אביב תמא 38 בבנייני מגורים כך צריכים להיות גם פרויקטים דומים לבתים פרטיים. הרי ניתן לחשוב על תכנית שבה המדינה תיתן הטבות במס לקבלנים וכך יהיה להם תמריץ לחזק גם בתים פרטיים כנגד רעידות אדמה וזוהי רק דוגמא אחת לנושא זה.

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד