1700-70-90-30

 5 דברים שצריך לעשות לפני שיפוץ דירה

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

משפצים את הבית ורוצים לעבור את הפרויקט הזה בשלום? קבלו  5 דברים שצריך לעשות לפני שיפוץ דירה ושיכולים לסייע לכם לשפץ כמו גדולים ולבי לגרום לנזקים.

 

ארזו את החפצים בקרטונים

אחת הפעולות החשובות לפני כל שיפוץ היא לפנות את החפצים על מנת שלא יפריעו למהלך השיפוץ וכדי שלא יפגעו או יתלכלכו.

ארזו את החפצים בקרטונים מתאימים וחזקים על מנת לשמור עליהם מפני פגיעה אפשרית. מומלץ לקרוא טיפים לאריזת דירה כדי להפיק מהתהליך את המקסימום. אנחנו מתכוונים בעיקר לדברים יקרי הערך שלכם, למחשבים ולגאדג'טים שונים שאתם פשוט לא רוצים שיפגעו. אגב, אם מדובר בשיפוץ מסיבי שכולל שבירת קירות וכדומה, אנחנו ממליצים לכם לא להשאיר חפצים כאלה בבית, כי גם אם תארזו אותם יש מצב שהם יפגעו.

במצבים כאלה יש לבחון האם ניתן לאחסן את הארגזים בחדר פנימי ואם לא, אפשר לשכור מחסן באופן זמני.

אנחנו ממליצים לכם לארוז את החפצים הללו לפחות שבועיים לפני השיפוץ, על מנת שלא תגיעו לדקה התשעים בלחץ. את הארגזים תוכלו להשיג בכל קרטוניה של סופר, אך ההמלצה שלנו עבורכם היא לרכוש אותם מחברה מסודרת שמספקת קרטונים איכותיים וניתן למצוא כאלה בשפע באינטרנט. זכרו, במהלך השיפוץ הלכלוך והאבק בבית הולכים להיות כה רבים, כך שהם יצליחו לחדור קרטונים לא איכותיים שלא סגורים היטב. השתמשו בקרטונים איכותיים ואטמו אותם כמו שצריך על מנת לשמור על החפצים שלכם.

 

חפשו מקום חלופי לתקופת השיפוץ

אם אתם עושים שיפוץ של הבית שכולל גם החלפת אינסטלציה וריצוף למשל, סביר להניח שלא תוכלו להישאר בבית בזמן השיפוץ. במצב כזה, אנחנו ממליצים לכם מבעוד מועד להתארגן על פתרון חלופי על מנת שיהיה לכם היכן לשהות בזמן השיפוץ.

לדבר הזה יש חשיבות משמעותית במיוחד אם אתם הורים לילדים קטנים שצריכים להמשיך בשגרת החיים שלהם ולא לעצור אותה. אגב, אם יש לכם שתי קומות בבית ואתם עושים שיפוץ כולל, תוכלו לעשות אותו בשתי פעימות, בשלב הראשון לעשות שיפוץ בקומה תחתונה ולשהות בעליונה ולהיפך.

אז איך תמצאו מקום חלופי ללון בו לתקופת השיפוץ? תמיד תוכלו בשלב הראשון להיעזר בבני משפחה וקרובים. במקרים אחרים או אם מדובר בתקופה ארוכה של חודש ויותר, אנחנו בהחלט ממליצים לכם למצוא פתרונות ממושכים יותר, כמו מלון או אפילו סאבלט לאיזו דירה בעיר.

 

מכינים את השכנים

שיפוץ זו עבודה מורכבת מאד שיכולה לגרום ללא מעט רעד ומטרד עבור השכנים שלכם. הדבר נכון במיוחד אם אתם מתכוונים לשבור קירות בבית או לשלב עבודות של ניסור וקידוח בטון למשל. לכן, במיוחד אם אתם גרים בבניין משותף, מומלץ להכין את השכנים מבעוד מועד על כך שאתם הולכים לעשות שיפוץ. מומלץ מאד להציב שלט בכניסה לבניין וכמובן לשלוח הודעת וואטסאפ לוועד הבית ולדיירים על מנת להימנע מאי נעימות איתם.

תמיד תזכרו שבניגוד למעבר דירה שבו לא תראו יותר את השכנים שלכם, סביר להניח שבמקרה הנוכחי אתם תצטרכו לחזור לבית שלכם ולפגוש את השכנים שלכם. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה לחזור לבית משופץ ומחודש אבל לפגוש שכנים עצבניים שלא מבינים איך אתם גורמים להם לסבל כזה. לכן, השקיעו בזה מאמץ ואל תקלו בזה ראש.

 

דואגים לחניה למכולה

אם מדובר בשיפוץ מסיבי של הבית, השיפוצניק שלכם יצטרך להגיע עם מכולה ולהציב אותה בחניה של הבית. אל המכולה הזו הוא יפנה את הפסולת של השיפוץ, מדובר בפסולת כבדה שכוללת בין השאר אבנים, חצץ, בלוקים, כלים סניטריים וכיוצא בזה. אתם לא יכולים לפנות את הפסולת הזו סתם כך לרחוב, מדובר בעבירה פלילית ואתם צפויים לעמוד בקנסות קשים ביחד עם השיפוצניק שלכם אם תבחרו לעשות כך.

בכל אופן, אתם צריכים לדאוג לחניה מסודרת למכולה הזו. אם יש לכם חניה בבעלותכם זה כמובן יהיה פשוט יותר, תוכלו תמיד להחנות את הרכב שלכם מחוץ לחניון לתקופת השיפוץ. אבל, אם אתם גרים במרכז העיר ואין לכם חניה משלכם, אתם תצטרכו לארגן חניה למכולה. תוכלו תמיד לבקש טובה מהשכנים שלכם ואולי גם לפצות אותם בסכום כספי עבור זה, אך אם מדובר בחניה ציבורית כחול לבן קחו בחשבון שאתם תצטרכו לשאת בתשלום על החניה, מעבר לתשלום על המכולה.

מעדכנים את הרשויות

אתם אולי לא מודעים לכך, אך אם אתם הולכים לבצע שיפוץ מסיבי שהולך לקחת כמה חודשים טובים, כדאי לעדכן בכך את הרשות המקומית שלכם. כשאתם עושים שיפוץ ולא גרים בבית במהלכו, אתם זכאים ללא מעט הטבות ופטור מתשלומים כאלה ואחרים כמו ארנונה ומים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להציג לרשות המקומית הוכחה שאתם לא גרים בבית במהלך השיפוץ ולקבל את ההקלות הללו. מדובר בהליך פשוט שבו לאחר ההצהרה יגיע נציג העיריה, יצלם את הבית – וזהו! חסכתם מאות שקלים בחודש בלי מאמץ.

לסיכום, שיפוץ בית זה לא משחק ילדים ואם אתם רוצים לצלוח את הפרויקט הזה בשלום, אנחנו ממליצים לכם לבצע את 5 הפעולות שציינו במאמר זה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30