10 טיפים לבחירת אדריכל לפרוייקט שלכם

10 טיפים לבחירת אדריכל לפרוייקט שלכם

 

החלטתם לשכור את שירותיו של אדריכל או אדריכלית לפרויקט החדש שלכם? לפני שאתם ממהרים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע ולחתום איתו על חוזה עבודה, אנחנו ממליצים לקרוא את עשרת הטיפים שלנו לבחירת אדריכל או אדריכלית לפרויקט שלכם.

אף על פי שיש בישראל פקולטות בודדות ללימודי אדריכלות ומדובר באחד מתחומי הלימוד עם הדרישות הכי גבוהות באקדמיה, עדיין אנחנו יכולים לראות כמות גדולה של אדריכלים מומלצים שעובדים בכל רחבי הארץ. כל מי שמחפש אדריכל לא יתקשה למצוא, אך הוא צריך לדעת מה עליו לחפש וכיצד עליו לבחור.

עשרה טיפים לבחירת אדריכל או אדריכלית

ניסיון – אחת השאלות שתמיד עולות היא, האם לבחור אדריכל מנוסה שראה כבר הכל או האם לבחור אדריכל צעיר ורעב? הבחירה באופציה ראשונה היא הנכונה, מאחר והניסיון יכול למנוע טעויות, אי הבנות, ולהביא את הפרויקט אל מקומות שונים ומוצלחים.

המלצות  לאדריכל שיפוצים – אל תירתעו לחפש המלצות על אדריכלים באינטרנט, אצל חברים, קרובי משפחה ואנשי מקצוע. ההמלצות יתנו לכם אינדיקציה ראשונית עם מי מוטב לעבוד ועם מי פחות.

תיק עבודות – אחרי שהגעתם אל אדריכלים מסוימים או אפילו לפני, תבדקו מה הם עשו בעבר. זה גם יעזור לכם להכיר את סגנון העבודה שלהם וגם יעזור לכם להתרשם מאלמנטים שונים בעבודה איתם.

היכן הם עבדו קודם לכן? – לא מספיק להסתכל רק על תיק עבודות אלא גם לברר היכן הוא עבד,קבלן בניין שיקום מבנים  עם מי, ואם אפשר גם ליצור קשר עם לקוחות קודמים שלהם.

זמינות ונגישות – חשוב שהאדריכל או האדריכלית יהיו זמינים אליכם. הם צריכים לספק לכם הסברים אם אתם מעוניינים, להיות זמינים לכל שאלה, וכן זמינים לכל צורך מצדיכם.

צוות מסביב – יש שתי אופציות, אחת היא לשכור פירמה ואז מרביתקבלן שיפוצים רשום העבודה תתבצע מול הצוות מסביב. אפשרות שנייה היא לשכור אדריכל או אדריכלית שעובדים באופן עצמאי, כלומר לבדם. זה מהותי בהתאם לסוג הפרויקט. אם הוא גדול רצוי שיהיה סביב האדריכל צוות גדול, אם לא, אפשר גם להשתמש בצוות מצומצם אם בכלל.

כימיה אישית – כשאתם בוחרים אדריכל או אדריכלית, אל תסתכלו עליהם רק כאנשי מקצוע אלא כנותני שירות, וככאלה אתם אמורים להרגיש בנוח איתם, אתם צריכים לחוש שהם קשובים, יש להם סבלנות והם גמישים במחשבה. בסופו של יום, זה הפרויקט שלכם, לא שלהם.

מה התוכניות בשבילכם? – מצד אחד יש את התוכניות שאתם חושבים עליהן, מצד שני, חיזוק אריחים בבנייןחשוב לשמוע מה האדריכלים מציעים לכם. אולי תשמעו דברים חדשים, אולי תגלו סגנונות תכנון ועיצוב שלא הכרתם בעבר. זה ייתן לכם עוד פרמטר לבחירה.

עלויות – בסופו של דבר, הכל מתחיל ונגמר כאן. מרפסות שמש חשוב לדעת מה העלויות של העבודה, כיצד הן נקבעות, מה הן כוללות, והאם הן עומדות במגבלות התקציב שלכם.

הסכם עבודה – יש לוודא מה כולל ההסכם עם אדריכל או אדריכלית, כיצד הוא נחתם, מה התנאים שיש בו. בין אם זה תנאי עבודה, תנאי סיום פרויקט ועוד.

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד