תמ"א 38 תל אביב

רעידות אדמה חזקות פקדו את ישראל אחת למאה שנה בקירוב וזרעו הרס רב. כדי להתכונן לתרחיש של רעידת האדמה העתידית בישראל, הקימה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה את תכנית תמ"א 38 בתל אביב ובשאר חלקי הארץ. על פי ההערכות, מרבית המבנים שנבנו בישראל לפני שנות ה-80 של המאה הקודמת אינם עומדים בתקן עמידות בפני טלטלה חזקה והם עלולים לקרוס בעת התרחשות רעידת האדמה בארץ. תכנית תמ"א נועדה לחזק את המבנים לקראת הרעידה העתידית או להרוס מבנים קיימים שאינם עומדים בתקן ולבנות מבנים חדשים תחתם.

תמ"א 38 תל אביב – כיצד אפשר לנצל את התקנון לטובתנו

גרים בבית ישן ומעוניינים להוסיף מרפסת לבית שלכם? תוכלו להצטרף לתכנית תמ"א 38 תל אביב וליהנות משלל הטבות כמו פטורים מתשלום והקלות במס. אם השינוי שאתם מעוניינים להוסיף לבית נועד לחיזוקו, קבלני הבניין ילכו לקראתכם בנושא זה. אלה כמה אפשריות לתוספות בנייה מבנים שניתן להוסיף כחלק מתקן תמ"א 38:

  • הוספת מעלית – אם אתם גרים בקומה השישית והאחרונה ונאלצים לסחוב את המצרכים שקניתם בסופר בחדר המדרגות, סביר להניח שתרצו במוקדם או במאוחר להוסיף מעלית. המעלית תוכל לזכות באישור של כל השכנים כמעט, מכיוון שתוספת זו מועילה לכל דיירי הבניין.
  • הוספת ממ"ד – זהו אחד החדרים החשובים בבית לא רק בשל רעידת אדמה עתידית, אלא גם בגלל ירי הטילים המאיים על ארצנו מדי תקופה. הוספת חדר זה היא המלצה ישירה של פיקוד העורף.
  • הוספת מרפסת – מרפסת חזקה מפלדה יכולה אף היא לחזק את המבנה בשעת טלטלה. כך, מצד אחד ניתן יהיה ליהנות משתיית קפה תחת קרני השמש החמימות השוטפות את המרפסת  ולהגן על הבית מרעידות וזעזועים מצד שני.

קבוצת עידן – מחזקים את הבית עם תמ"א 38 תל אביב

הצוות של קבוצת עידן מודע לצורך שלכם לחזק את הבית ולרענן אותו בתוספת חדשה המרחיבה את השטח. בחברה מודעים גם לשינויי תמ"א 38 תל אביב ופועלים בהתאם לתקנים והדרישות של המועצה לתכנון ולבנייה בישראל. בקבוצת עידן תוכלו לקבל יעוץ מאנשי המקצוע המובילים בענף, להתרשם מהחומרים האיכותיים שבהם משתמשים לבנייה, מהתכנונים והשרטוטים הנעשים על ידי טובי המומחים ומעבודת הבנייה בשטח – בין אם מדובר בתוספת קטנה לבית בצורת מרפסת ובין אם מדובר בפרויקט בנייה גדול כמו וילה.

תמ"א 38 תל אביב

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד