תמא 38 הסכמת דיירים

תמא 38 הסכמת דיירים – מה החוק אומר בנושא?

נראה כי בשנים האחרונות אנחנו שומעים מכל עבר את צמד המילים תמא 38 ולא רק זאת אלא שאנחנו אפילו שומעים את ארבעת המילים תמא 38 הסכמת דיירים. אז מהי בעצם תמא 38? מה המשמעות של פרויקט זה? אם כן תמא 38 הוא פרויקט התחדשות עירונית שנועד לחזק מבנים שנבנו לפני 1980 כנגד רעידות אדמה. כאן חשוב לומר כי החוק קובע שבכדי לאשר עבודות שיפוץ כמו בתמא 38 1 יש צורך באישור של 65% מהדיירים בבניין. לעומת זאת אם הבניין נהרס ונבנה מחדש כמו בתמא 38 2 יש צורך לקבל הסכמה של 80% מהדיירים בבניין. ניתן לומר כי הנושא של הסכמת דיירים הוא חשוב ביותר ויש לתת עליו את הדעת לפני התנאת הפרויקט.

תמא 38 הסכמת דיירים – האם דייר אחד יכול לעצור את הפרויקט?

כאשר דיברנו על תמא 38 הסכמת דיירים דיברנו שיש להשיג רוב של 65% או 80% אך זוהי לא כל התמונה. אתם צריכים לדעת כי אם יש דייר אחד המתנגד לתמא ויש לו סיבות טובות לכך הפרויקט יכול להיתקע במשך שנים ארוכות. אם לדוגמא כל הדיירים מקבלים מיטראז' מסוים ואילו דייר או שניים מקבלים מטראז' נמוך יותר אזי ניתן לומר כי אותם דיירים יכולים להתנגד לתכנית ואף לעצור אותה באופן טוטאלי. תמא 38 הדרך שבה דייר יחיד יכול לעצור את הפרויקט היא באמצעות הגשת ערר לוועדת ערר מחוזית וכך הפרויקט לא ייצא אל הפועל ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.

תמא 38 הסכמת דיירים – כיצד אגדיל את הסיכוי להשיג הסכמה?

אין ספק כי הפרויקט של תמא 38 הסכמת דיירים דורש הסכמה מצד הדיירים ואנו צריכים לעשות הכול בכדי להשיג את אותה הסכמה. אך אתם חייבים לתת את הדעת על כך כי השגת ההסכמה היא דבר מסובך הדורש ניסיון והבנה גדולה בחוק ובבנייה. רק מי שמומחה בכך יוכל להשיג הסכמה מצד דייר סרבן ולשכנע אותו להסיר את ההתנגדות שלו. על כן אתם צריכים להבין כי אתם לא צריכים לטפל בהשגת ההסכמה אלא להשאיר זאת לנציגים המשפטיים של היזם אשר יבצעו עבודה הרבה יותר מקצועית וטובה בהשגת ההסכמה ואת זאת חשוב שתזכרו ותבינו כאשר אתם עומדים אל מול דייר סרבן.

תמא 38 הסכמת דיירים – מה לא לעשות עם דייר סרבן?

אין ספק כי תמא 38 הסכמת דיירים יכול לגרום לנו לתסכול רב כאשר ישנו דייר אחד סרבן התוקע את כל הפרויקט. אך הדבר האחרון שאתם צריכים לעשות והדבר שאתם צריכים להימנע ממנו בכל מצב הוא לאיים על אותו דייר, לריב אתו או לצעוק עליו מכיוון שפעולות אלו רק יגרמו ליותר נזק ואת זאת חשוב מאוד שתזכרו.

תמא 38 2 הסכמת דיירים – שלב הכרחי בפרויקט

אנחנו האחרונים שנפחיד אתכם בנתונים ונזרוק לכם סיסמאות ריקות מתוכן. אך אנחנו חייבים לציין כי ישנו איום חמור ביותר על אזרחי ישראל, איום אשר מעת לעת שומעים עליו בתקשורת אך לא מספיק ולא כמו שצריך. מהו אותו איום שכל אזרח ישראלי צריך להתעורר בגללו בלילה? על מה אנחנו צריכים לתת את הדעת? התשובה היא שהאיום הזה הוא איום רעידות האדמה. על רקע זה הומצאה תכנית תמא 38 אשר נועדה לטפל בבניינים ישנים אשר אינם מוכנים לרעידות אדמה. אך בכדי שהתכנית תצא אל הפועל אתם צריכים להבטיח כי תקבלו תמא 38 2 הסכמת דיירים. ללא ההסכמה הפרויקט לא יתחיל ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת.

תמא 38 2 הסכמת דיירים – כיצד נגדיל את הסיכוי לקבל הסכמה מן הדיירים?

תמא 38 2 הסכמת דיירים זה חובה לכל פרויקט של תמא 38 ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. אז כיצד נוכל לקבל הסכמה מן הדיירים וכיצד נוכל להגדיל את הסיכוי בכדי להבטיח כי הדיירים בבניין שלנו יסכימו לבצע את הפרויקט. התשובה היא שכדאי לכם לפנות אל עו"ד אשר מתמחה בפרויקטים של תמא 38 ולתת לו לייצג את ככל הדיירים. העורך דין יהיה אמון על קבלת האישורים מכל הדיירים והוא ינהל את המשא ומתן אל מול כלל הדיירים. על כן תנו דעתכם על נושא זה ואל תזלזלו בו אם אתם רוצים להבטיח פרויקט איכותי וטוב שיצא לפועל.

תמא 38 2 הסכמת דיירים – עשה ואל תעשה בכדי להשיג הסכמה

רצינו לתת לכם כמה טיפים בנוגע לנושא של תמא 38 2 הסכמת דיירים, ראשית זכרו כי ברגע שאתם שוכרים עו"ד אשר ייצג אתכם אתם צריכים להוריד פרופיל בכל ההתנהלות שלכם. על רקע זה אנחנו רוצים להמליץ לכם לתת לעורך דין לייצג אתכם ואתם צריכים לסמוך עליו שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא לריב עם הדיירים האחרים ועליכם לזכור כי ריב כזה ילווה אתכם לכל אורך החיים ואין זה משנה אם הבניין יבנה בסופו של דבר או לא ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. שמרו על יחסים תקינים מכיוון שיחסים עם שכן הם חשובים יותר מאשר יחסים עם אח או אחות.

תמא 38 2 הסכמת דיירים – זכרו כי הפרויקט משפר לא רק את הדירה שלכם אלא גם את התשתיות

כאשר אנחנו חושבים על תמא 38 2 הסכמת דיירים אנחנו ישר חושבים על כך שנקבל דירה חדשה ואין ספק כי זהו יתרון עצום המשרת אותנו מאוד. אך לצד זאת אתם חייבים לתת את הדעת על כך כי לא רק שתקבלו דירה חדשה אלא שגם כל התשתיות בבניין שלכם ישודרגו וזהו יתרון עצום שיש לתת עליו את הדעת.

 

תמא 38 הסכמת דיירים

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד