תפריט
תפריט

תחזוקת דק איפאה

תחזוקת דק "איפאה טבגו"תחזוקת דק איפאה טבגו

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

 

תחזוקה שנתית של עץ הדק יכולה בהחלט לתרום להארכת שנותיו ולשמירה על יופיו . תחזוקה משמרת את הזוהר הטבעי שיש לעץ דק כשהוא חדש ורענן . 

קרינת אולטרא סגול הנובעת מקרני השמש המכילות את קרני ה  – UV ,עשויה לגרום לשחיקה של משטח הדק, שחיקה אשר באה לידי ביטוי בהתכהות צבע הדק עד לגוון שחרחר. מציאות זו מחייבת חידוש לפחות פעם אחת בשנה. 

מס' הנחיות ראשוניות בבחירת חומרים לתחזוקת דק איפאה טבגו: 

  • חשוב לרכוש חומר איטום לדק על בסיס שמן או מים אשר לא רק יגנו על המשטח אלא בנוסף ישקעו בתוך העץ. חומרי איטום וחומרי ניקוי כתמים זמינים ע"ב מים וע"ב שמן. 
  • דק יוכל לעבור שימון רק לאחר 48 שעות לאחר הניקוי וזאת רק אם הדק נוקה בחומר ניקוי כתמים ע"ב מים. לעומת זאת גימור ע"ב שמן יזדקק לפחות תחזוקה ופחות איטום מחדש,  שיפוץ בניינים בהרצליה מאשר חומר ניקוי ע"ב מים. ניתן לעשות שימוש במברשת צבע, רולר או מתז ספריי לטובת חומר הניקוי וחומר האיטום, כאשר מתז ספריי יספק את התוצאה החלקה ביותר. 

 

 

להלן ההוראות המדויקות לתחזוקת דק איפאה טבגו :

  • טיפול ראוי של עצי דק יתחיל בניקוי דק. בשלב הראשוני מזיזים את הריהוט ואת הצמחייה. אם מדובר בעציצים נייחים כדאי מאוד לכסותם באמצעות כיסוי ניילון על מנת להגן עליהם מפני הלחץ וחומרי הניקוי בהם נעשה שימוש בניקוי, תחזוקת דק איפאה טבגו. 

 

  • כעת בדקו באופן זהיר ונסו למצוא קורות דק אשר החל בהם תהליך  ריקבון ויש להחליפם. עשו שימוש בצינור מים עם חיבור של זרבובית ספריי ובאמצעות זרם חזק של המים הסירו את האבק והלכלוך מרצפת הדק. חשוב לתת תשומת לב רבה לכל סדק ובקע שיש על גבי קורות העץ כיוון שאלו יכולים לאגור בוץ ועובש. קרצפו את הדק באמצעות תערובת של חומר ניקוי כביסה ומים. קרצף באזורים קטנים ושטפו עם מים נקיים במהלך עבודת ניקוי הדק .
  •  את כתמי העובש ניתן להסיר באמצעות תערובת של חמישית מלבין כלור וארבע חמישיות מים. בדקו מדגמית באזור אחד צדדי כיוון שחלק מעצי הדק עשויים להיות רגישים לחומרים שונים. אם אתם נתקלים במצב שבו מלבין הכלור מכהה את צבעו של הדק, כדאי לנסות חומרי ניקוי לדק כגון : Wood cleaner של חברת פלוד אשר אמור לספק פתרון בתחזוקת דק איפאה טבגו.

 

  • נוטלים כלי שאינו עשוי ממתכת מערבבים את חומר הניקוי לפי הנחיות היצרן: ערבבו את החומר היטב 'דללו עד יחס של 1:5 עם מים ולמרוח באמצעות מטאטא קשה . להמתין כ – 15/20 דקות. תחזוקת דק איפאה טבגו
  •  אפשרו לחומר הניקוי להתייבש ולאחר מכן שטפו את הדק באמצעות מים נקיים רצוי עם לחץ מים גבוה. חשוב לשמור על אמצעי הזהירות כשעושים שימוש בחומרים המכילים חומרים פעילים כגון: חומצות, יש להקפיד על כפפות ומגן עיניים.
  •  חשוב  מכל : יש לקרוא את הנחיות היצרן ואת האזהרות המצוינות על תווית מיכל הניקוי עוד לפני השימוש בחומר ניקוי ! !
  • חומר ניקוי ייעודי יספק את הגימור הנדרש. כמובן ששוב נזכיר שיש לעקוב אחר הוראות ואזהרות היצרן המופיעים ע"ג תווית ההנחיות.

                                                                    תחזוקת דק "איפאה טבאקו

 

 

ניתן גם לצפות ב- 2 סרטונים הבאים ביוטיוב:

1 . "עץ ועצה סרטון הדרכה מס' 1 מדריך לניקוי וחידוש דק עץ" –

2 . "עץ ועצה סרטון הדרכה מס 2 לצביעת ושימון דק עץ"

 

 

 

More to explorer

תכנון ובנייה של חדר נקי

עולם הבנייה הוא כיום תחום תעשייה משוכלל ביותר עם מגוון התמחויות גדול. אפילו היבט בסיסי פשוט לכאורה כמו "בטון", הוא תחום מומחיות

1-700-70-90-30