1700-70-90-30

שיקום לאחר שריפה

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שריפה היא אירוע טראומתי מאוד, שיכול להשפיע על חייה של משפחה שלמה, במיוחד אם ישנן פגיעות בנפש, אבל גם אם זה מסתכם בפגיעה ברכוש בלבד. בתוך בית טיפוסי, אין כמעט דבר שהאש לא עוברת עליו ופשוט מאכלת אותו עד תום והופכת אותו לאפר כשהיא מותירה אחריה שכבת ערפיח שחורה עבה על הקירות. אלא שהקירות האלה לרוב גם הם חוו פגיעה טראומתית שמסתתרת מאחורי שכבת הערפיח. החלונות, הדלתות, הריהוט, הריצוף, החיפוי – הכל פשוט נעלם כלא היה וכדי להחזיר את הבית למצב שמיש, יש לבצע מהלך של שיקום לאחר שריפה, מהלך שדורש רמה גבוהה מאוד של התמחות, אותו מציעה קבוצת עידן שמומחיה יספרו לכם עליו קצת, ממש כאן בשורות הבאות.

שיקום לאחר שריפה

כיצד פוגעת שריפה בבית שלכם?

על האופן בו מאכלת האש את תכולת הפנים של הבית אין צורך להרחיב ודי ברור לכולם, שבית שחווה שריפה, איבד למעשה את כל התכולה הפנימית שלו. השאלה היא האם ועד כמה פוגעת האש גם במבנה עצמו, בריצוף, בחיפוי, בטיח, בצבע, בחלונות, בדלתות, בכלים הסניטריים ובקירות הבטון עצמם. ובכן, פגיעה כזאת אכן מתרחשת והיא חלה כמעט על כל פריט במבנה, כתלות בעוצמת האש, רמת החום שנוצר בזמן השריפה והזמן הכולל של השריפה. חשוב להבין שהפגיעה בקירות המבנה, בריצוף, בחיפוי וכדומה היא אינה פגיעה שתוצאתה דומה לתוצאה של שריפת סלון. הפגיעה נוצרת בעיקר בגלל החום הגבוה ורמת היובש שהיא יוצרת.

כך למשל, ריצוף קרמיקה הוא ריצוף מאוד עמיד בחום גבוה וסביר להניח שמבחינה מבנית, האש לא השפיעה על האריחים, אבל היא בהחלט השפיעה על דוגמת העיצוב שלהם, על הצבע שלהם ומן הסתם רבים מהם נשברו בגלל חפצים שקרסו עליהם. שכבות הטיח והצבע מתייבשות במהירות ופשוט מתקלפות ממקומן תוך שהן חושפות את קירות הבטון. קירות הבטון ממשיכים לעמוד על תילם מן הסתם, אבל החום הגבוה עלול לגרום להתרחבות של הברזל בתוך הבטון וליובש, מה שבסופו של דבר גורם להופעת סדקים, שברים והיחלשות הבטון. החלונות והדלתות בדרך כלל נשרפים לחלוטין, וכך גם תשתיות החשמל והתקשורת. אחרי שריפה אי אפשר פשוט לעשות שיפוץ כללי של הבית, אלא יש לבצע מהלך שיקום לאחר שריפה.

מה כולל פרויקט שיקום לאחר שריפה?

פרויקט שיקום לאחר שריפה מתחיל תמיד במהלך של בקרת נזקים. במסגרת זו מגיע למקום מהנדס בניין על מנת להעריך את היקף הנזק ואת בדיקות העומק שיש לבצע על מנת לקבל תמונה לגבי מהלך השיקום הנדרש. ישנם מקרים בהם יתברר כי הנזק לא הגיע לקירות הבטון ואולי גם החלונות הצליחו לשרוד. במקרים אחרים, יתברר שהנזק נרחב ויסודי הרבה יותר ולכן יש לבצע בדיקות עומק כדי לגלות נזקים נסתרים. לאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות ולאחר שנתקבלה תמונה מלאה לגבי הנזק, מגובשת תכנית שיקום המפרטת את כל המהלכים הנדרשים א' בכדי להחזיר את הבית לקדמותו וב' לשקם את המראה והתכולה הפנימית שלו.

בשלבי הביצוע עצמם, מבוצעת למעשה הפשטה של כל חלל הפנים של הבית עד שמגיעים למצב בו קירות השלד עומדים חשופים לגמרי ממש כפי שנראה הבית בסיום שלב השלד בבנייתו. זהו גם השלב שבו מבוצעים תיקונים בקירות השלד, במידה ונזק נגרם לבטון. תיקונים אלה יכולים לכלול חציבה בתוך הקירות והוספת ברזלים לזיון הבטון, סתימת סדקים והוספת חיזוקים וכן הלאה. לאחר מכן מבוצעת "הלבשה" מחדש של חלל הפנים באמצעות שכבת טיח וצבע, שיקום הריצוף וחיפוי הפנים, הוספת חלונות והדלתות, שיקום תשתיות חשמל ותקשורת, שיקום מטבח ולמעשה כל הפעולות המבוצעות בתהליך של בניית בית חדש לאחר שלב השלד.

שיקום לאחר שריפה הוא פרויקט שדורש רמה גבוהה מאוד של התמחות ויכולות מקצועיות ולכן לא מדובר בפרויקט שניתן להטיל על איש שיפוצים כלליים. קבוצת עידן היא חברה מקצועית שמבצעת מגוון רחב של פרויקטים, לרבות שיקום מעטפת חוץ, שיקום פנים, שיקום מבנים מסוכנים וגם שיקום לאחר שריפה. לרשות החברה כל אנשי המקצוע הנדרשים להשלמת המשימה, וכמובן כל היכולות, הציוד והידע המקצועי הנדרשים על מנת להבטיח שניתן יהיה להחזיר את הבית לקדמותו ועוד הרבה מעבר לכך לטובת הדיירים שכבר עברו סבל לא קטן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30