שיקום חזיתות

מרפסות

המרחב האורבני הוא אחד המרחבים הציבוריים החשובים ביותר שיש והוא משפיע על איכות החיים שלנו במידה ניכרת. אם המרחב האורבני הוא יפה ונעים להסתובב בו הרי שאיכות החיים שלנו תהיה הרבה יותר טובה. לעומת זאת אם המרחב הוא מלוכלך , ישן ולא נקי הרי שאנו ניקלע לבעיה רצינית ביותר ורמת החיים שלנו וההנאה שלנו מהסתובבות ברחוב תהיה הרבה יותר נמוכה.

שיקום חזיתות

 על רקע זה ניתן להבין מדוע יותר ויותר עיריות בוחרות לחייב את התושבים שלהן לבצע שיקום חזיתות. עיריות אלו מבינות כי חזית הבית משפיעה בצורה דרמטית על הרחוב וקובעת במידה רבה האם נהנה משוטטות ברחובות או שמא נסבול בגלל שנרגיש כאילו אנחנו מסתובבים ברחוב הרוס. כמובן שזה צריך להיות אינטרס של כל תושב לשקם את חזית הבניין שלו וכל תושב צריך לרצות שכך אכן יקרה. אך אל לנו להתעלם מהעובדה כי לתושבים רבים אין את הפרוטה בכדי לבצע את שיקום חזית הבניין שלהם. אז מה עושים מוותרים על דבר כזה חשוב? ממש לא מה שצריך לקרות הוא שהעירייה תתערב ותתחיל להשקיע בעצמה כספים בשיקום החזית כשירות לתושב. כך העירייה תבטיח השיקום יתבצע על הצד הטוב ביותר וללא בעיות ואת זאת חשוב שתזכרו ותפנימו.

שיקום חזיתות – גם לבתי עסק

עליכם להבין כי שיקום חזיתות הוא צורך אקוטי לבעלי בתים רבים ולתושבים רבים. אך אנו חייבים לציין כי השיקום צריך להתבצע לא רק בבתים אלא גם בבתי עסק רבים. ברגע שבית עסק שוכן בבית עם חזית ישנה ולא מטופחת הרי שהוא מפסיד לקוחות רבים. על כן שיקום החזית צריך להיות אינטרס של בית העסק ופעמים רבות הוא צריך לרצות זאת יותר מאשר בית פרטי. שיקום מבנים אי אפשר להגזים בחשיבות של שיקום החזית לבית עסק וכל בעל עסק צריך לקחת זאת בחשבון ולחשוב לעשות זאת אם הוא רוצה לנהל את עסקיו במקום הטוב ביותר אשר ישרת אותו בצורה מושלמת.

שיקום חזיתות – לא רק בערים הגדולות

כאשר אנחנו חושבים על שיקום חזיתות אנחנו ישר חושבים על תל אביב או ירושלים אך עלינו לזכור כי בפריפריה ישנם בתים לא פחות ישנים הזקוקים לשיקום החזית שלהם וגם להם מגיע לחיות ברחובות יפים ומטופחים. מכיוון שהעיריות בפריפריה חלשות לא פעם הרי שהממשלה צריכה להתערב ולהקצות תקציבים לשיקום החזיתות בערים אלו וכך לתקן עוול ארוך שנים של קיפוח הפריפריה.

שיקום חזיתות

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד