שיקום ושיפוץ מבנים

מרפסת שמש

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות בארץ לנושא של שיקום מבנים. יש לכך שתי סיבות עיקריות. הראשונה היא העובדה כי מבנים ישנים יכולים להוות מפגע בטיחותי ולסכן הן את העוברים והשבים ברחוב והן את המתגוררים בבית. לכן אף אחד לא רוצה לקחת סיכון ורבים מחליטים לשקם את המבנה שלהם.

שיקום ושיפוץ מבנים

 הסיבה השנייה שבגינה מתבצע שיקום ושיפוץ מבנים היא העובדה כי עלתה המודעות בארץ לחשיבות ההיסטורית של בניינים רבים. ישנם בניינים עם היסטוריה מרתקת אשר השיקום שלהם מחויב המציאות. ההבנה היא כי מדינה שאינה שומרת על ההיסטוריה שלה היא מדינה עם עתיד שחור ועל כן יש לעשות הכול בכדי לשקם את המבנים. כך אנחנו רואים כי נעשה שיקום מבנים בכל הערים הגדולות כמו תל אביב, ירושלים, באר שבע וחיפה וגם בקיבוצים ומושבים רבים אשר יש בהם בניינים היסטוריים שיש לשקם ולשמור עליהם. אם אנחנו רוצים לחנך את ילדנו לאהבת הארץ ולאכפתיות הרי שאנחנו צריכים להתחיל בשיקום המבנים שלנו ולעשות כל מאמץ בכדי להבטיח כי הבניינים יהיו קיימים גם עוד מאה ומאתיים שנה בשביל נכדינו והנינים שלנו. כך נבטיח כי המדינה תתקיים גם עוד זמן רב כמדינה יהודית ודמוקרטית.

שיקום ושיפוץ מבנים – האם מדובר בהשקעה כספית גדולה?

אחת השאלות המטרידות ישראלים רבים הגרים בבתים היסטוריים או בבתים הזקוקים לשיפוץ שיקום מבנים היא מה תהיה העלות הכספית של השיקום. נאמר כבר בהתחלה כי עלות השיפוץ תלויה מאוד בגדול המבנה ובשיקום שיש לעשות. את זאת חשוב שתזכרו ותפנימו. יש לציין כי לעתים עלות השיקום תהיה גבוהה יותר מעלות של שיפוץ רגיל ואת זאת יש לקחת בחשבון. שיקום ושיפוץ מבנים מחייב השקעה כספית לא מבוטלת ויש לקחת זאת בחשבון כאשר אתם מחליטים על שיפוץ ושיקום הבית. אך השיקול הכספי בטל בשישים אל מול העובדה כי אתם גרים בבית מסוכן העומד ליפול ועל פעמים רבות אין ברירה אלא לשקם את הבית.

שיקום ושיפוץ מבנים – בצעו סקר שוק מקיף לפני שאתם מבצעים את השיקום

שימו לפני שאתם מחליטים לבצע שיקום ושיפוץ מבנים כדאי לכם לבצע סקר שוק מקיף של הקבלנים השונים בתחום. בסקר התייחסו לא רק למחיר השיפוץ והשיקום, למרות שמדובר בנתון חשוב ביותר, אלא גם לאיכויות של הקבלן ולמקצועיות שלו וזאת בכדי להבטיח כי השיפוץ יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. ככל שתבצעו סקר יותר מקיף כך סביר להניח שתבחרו קבלן יותר איכותי וטוב.

שיקום ושיפוץ מבנים

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד