1700-70-90-30

שיקום וחיזוק מבנים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיקום וחיזוק מבניםשיקום וחיזוק מבנים

פרויקטים של שיקום וחיזוק הם פרויקטים, שניתן להוציא אל הפועל מבחירה או מכורח. מבנה הסובל מליקויים שפוגעים בחוזקו המבני, יגיע בסופו של דבר לסטאטוס של בניין מסוכן ויוצא נגדו צו מבנה מסוכן ואם לא היום אז מחר. אפשר בהחלט להמתין שזה יקרה, אבל צריך לקחת בחשבון שלא מדובר סתם בצו, אלא בצו שמשקף סכנה אמיתית לדיירי המבנה. צריך גם לקחת בחשבון, שכשעושים פרויקט כזה מכורח, עושים אותו בעיתוי הכי לא נוח, במחיר הכי לא משתלם ועם התוצאה הכי לא איכותית. למה אנחנו אומרים את כל זה ולמה חשוב כל כך שכל פרויקט שיקום וחיזוק מבנים יבוצע מבחירה ובהקדם? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

שיקום וחיזוק מבנים – מה זה בכלל אומר?

לפני שנוכל לנמק את המסר המרכזי שהצגנו קודם לכן, כדאי אולי להסביר מה זה בדיוק אומר שיקום וחיזוק מבנים ומתי זה נדרש. כאשר אנו בונים בית חדש או רוכשים דירה חדשה בבניין, אנחנו עושים זאת בהנחה שהבית הזה ילווה אותנו עד סוף חיינו וימשיך לעמוד על תילו לנצח. ואכן, מבנים מודרניים יכולים לעמוד על תילם במשך מאות שנים, אם לא יותר מכך. יחד עם זאת, ברובם המכריע של המקרים, המבנים הללו ייצטרכו קצת עזרה בדרך. מבנה טיפוסי נחשף לכוחות חזקים מאוד ובראשם פגעי מזג האוויר והזמן – רטיבות, לחות, גשמים, רוחות חזקות, קרינת שמש ישירה, אובדן תכונות של החומר וכן הלאה. כל אלה גורמים לשחיקה טבעית של הבניין ואם הבניין מלכתחילה נבנה עם ליקויי בנייה, השחיקה הזאת יכולה לבוא לידי ביטוי הרבה יותר מהר והרבה יותר חזק ממה שחשבנו.

אז הבית שלכם צפוי בהחלט לעמוד על תילו למשך מאות שנים, אבל זה לא אומר שלאורך השנים האלה, אתם לא צריכים לעשות דבר. בעלי בתים רבים מקפידים לתחזק את המבנה באופן רציף ולטפל בכל ליקוי שמתעורר, כשהוא עוד קטן ושולי. אחרים מזניחים בהנחה שגם אם זה לא אסתטי, זה לא ממש חשוב, עד שמגיע היום שבו המבנה מתחיל לאבד מחוזקו המבני. כשהיום הזה מגיע, הברירה היא די פשוטה: או שנכנסים למהלך של שיקום וחיזוק מבנים, או שפשוט הורסים את הבניין – אין שום ברירה אחרת, וכדי שהדברים יהיו ברורים, יוציא הרגולטור צו מבנה מסוכן, שבשלב הראשון אומר פינוי מיידי של הבניין ובהמשך הדרך, ללא טיפול בליקויים בבניין, גם שדרוג הצו לצו הריסה.

מה כולל התהליך של שיקום וחיזוק מבנים?

שיקום וחיזוק מבנים הוא פרויקט שמתמקד בעיקר במעטפת החוץ של המבנה ובשלד שלו – שני רכיבי המפתח במבנה וגם אלה שחווים את השחיקה המשמעותית ביותר לאורך שנות קיומו של המבנה. בפרויקט טיפוסי כזה, תוכלו למצוא משימות כמו ניקוי, איטום או החלפה של חיפוי חוץ, צביעת חוץ, טיח חוץ, איטום גג, איטום מבנה, תיקון סדקים, תיקון פגמי בטון וברזל חשוף, חיזוקי שלד ואפילו חיזוק יסודות, חיזוקי מרפסות וכן אלמנטים אפשריים כמו תוספות בנייה, הוספת מרפסות, החלפת חלונות, הוספת מסתורי כביסה, שיפוץ וחידוש חזית המבנה וכן הלאה. כמו כן, במסגרת הפרויקט ייתכנו גם פעולות בתוך המבנה עצמו ובכלל זה סתימת סדקים פנימיים, חיזוק שטחים משותפים בתוך הבניין וכן הלאה.

 

מדוע כל כך חשוב לעשות את הפרויקט הזה מבחירה ולא מכורח?

ובכן, כמו בכל תחום בחיים, כאשר אנו עושים דברים מבחירה, יש לנו חופש רב יותר וגמישות רבה יותר בביצוע שלהם. כאשר אנו עושים דברים מכורח, אנחנו פועלים ממקום שמונע מאיתנו לעשות את הפעולות הנכונות. לשם דוגמא, פרויקט שיקום וחיזוק מבנים חייב להיות מלווה במהנדס מוסמך, שיוודא תיקון מלא של כל הליקויים והבאת המבנה למצב תקין לחלוטין. יחד עם זאת, זה לא אומר שאם כבר עושים את הפרויקט הגדול הזה, אי אפשר לשלב בו גם אלמנטים של אסתטיקה, חידוש המבנה והוספת תוספות בנייה שתשדרגנה את ערך המבנה ויחידות הדיור בו. אלא שכאשר עושים את הדברים מכורח, אין זמן לתכנן, זה לא תמיד קורה בעיתוי מוצלח והמיקוד עובר מההיבט האסתטי והתועלת האישית להיבט ההנדסי והמבני – פשוט לתקן את כל הליקויים ולחזור. או אז, אתם עשויים להבין שיכולתם לנצל את הפרויקט להרבה יותר מזה וכעת האפשרות הזאת תימנע מכם למשך עשורים שלמים קדימה, אלא אם תרצו להשקיע שוב סכום דומה.

כאשר אתם עושים את הפרויקט מבחירה, יש לכם את הזמן, אורך הרוח והלך הרוח לתכנן אותו בצורה נכונה, שגם תפתור את כל הליקויים המבניים וההנדסיים במבנה, אבל גם תסייע לכם לשפר את איכות החיים שלכם במבנה ולהשביח את ערך המבנה כולו. המשמעות בפועל, של ביצוע הפרויקט מבחירה היא, שאתם מזהים את הליקויים כבר כשהם קטנים ומקבלים החלטה לתקן אותם כבר בשלב הזה מבלי להמתין שהדברים יתדרדרו עד כדי צו מבנה מסוכן.

 

אז האם זה רלוונטי עבורכם?

בדרך כלל, לא צריך יותר מהתבוננות כנה אחת במבנה, כדי לדעת האם הוא זקוק או לא זקוק למהלך שיפוץ, שיקום או חיזוק כלשהו. העניין הוא, שהידיעה על העלויות של פרויקט כזה, מונעת מאיתנו את מרכיב הכנות בבדיקה הזאת. במילים אחרות, את ההחלטה האם אתם צריכים לשקול מהלך של שיקום וחיזוק מבנים בבניין שלכם, אתם רוצים לקבל בסיוע גורם מקצועי, שיבחן את הבניין בעיניים מקצועיות ועל פי עקרונות הנדסיים מקצועיים. אתם כמובן לא חייבים לקבל כל המלצה שלו, אבל אתם בהחלט רוצים לבחון אותה ולקבל את כל הנימוקים להמלצה. במידה וההמלצה היא לצאת לדרך עם פרויקט שיקום וחיזוק מבנים ובמידה וגם קיבלתם את כל הנימוקים הנדרשים לכך, זה אומר שאתם צריכים לצאת לדרך. כל עיכוב וכל התלבטות, פשוט ידחו את זה לזמן מאוחר יותר, שבו שוב תעלה האופציה הבלתי רצויה של ביצוע מכורח.

מי מבצע פרויקט כאלה?

שיקום וחיזוק מבנים הוא פרויקט גדול בעיקרו ולכן לא מתאים לכל איש שיפוץ. בבחירת הגורם המקצועי המבצע, אתם רוצים כמובן לוודא שהמדובר בקבלן מורשה ורשום ושהוא בעל רישיון קבלן בדרגה המאפשרת ביצוע עבודות במעטפת החוץ של המבנה, עבודה בגובה ועבודה עם פיגומים וכלי צמ"ה. ישנם בישראל קבלנים פרטיים וחברות קבלניות, המחזיקים בדיוק ביכולות האלה ויכולים גם להציג לכם רקורד של עבודות בתחום ספציפי זה. חברה קבלנית המבצעת פרויקטים של שיקום וחיזוק מבנים צריכה להיות בעלת רישוי, ידע וניסיון בעבודה בגובה, עבודה עם פיגומים, עבודה עם כלי צמ"ה ולא פחות חשוב, יכולות לניהול פרויקט וזה אולי אחד מהאלמנטים המרכזיים שאתם רוצים לבחון בבחירת קבלן הביצוע – רכיב ניהול הפרויקט.

 

ניהול פרויקט של שיקום וחיזוק מבנים

קבלן הוא איש ביצוע במהותו. תפקידו של הקבלן הוא לקבל לידיו את תכנית הבנייה ולתרגם אותה למבנה פיזי במרחב הפיזי. אלא שקבלן לא חייב להיות רק איש ביצוע. גורמים מקצועיים, במיוחד בתחום הספציפי של עבודות על מעטפת החוץ של מבנים, יודעים להציע גם יכולות של ניהול פרויקט, יכולות שנחשבות לקריטיות עבור כל פרויקט. ניהול פרויקט משמעותו שהגורם המבצע לוקח על עצמו את הניהול הכולל של הפרויקט כולו. הוא יהיה זה שייעץ לכם בתחילת הדרך ויסייע לכם להגיע להסכמה של כלל הדיירים סביב הפרויקט. הוא יהיה זה שיעמיד לרשותכם את האדריכל והמהנדס הקונסטרוקטור, שיבנו עבורכם את תכנית הבנייה המאושרת. הוא יהיה זה שייקח את תכנית הבנייה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים, יגיש את הבקשה לקבלת היתר בנייה וגם ינהל את ההתקשרות מול הרשות עד לקבלת ההיתר המיוחל. לבסוף, הוא יהיה זה שגם מבצע את הפרויקט בפועל, מגייס את כוח האדם וקבלני המשנה, מזמין את חומרי הגלם ומביא את הציוד, הפיגומים והכלים הנדרשים לביצוע הפרויקט.

גורם מקצועי שמנהל את הפרויקט, יספק לכם גם יכולות של פיקוח בנייה עצמאי משלכם, יחתום איתכם על הסכם הוגן, שמעגן את כל ההתחייבויות שלו וגם ינהל עבורכם את הפרויקט ברמת המסגרת התקציבית, לוחות הזמנים ועמידה בתכנית הבנייה ותנאי ההיתר שניתן. ביציאה לדרך בפרויקט כל כך נרחב של שיקום וחיזוק מבנים, זוהי בהחלט הדמות המקצועית שאתם רוצים שתלווה אתכם לאורך הפרויקט. מישהו שיכול לקחת את כל הפרויקט על עצמו ולנהל אותו מא' ועד ת'. אתם רק צריכים לוודא שאתם בוחרים בגורם המקצועי הנכון ולשם כך כדאי להסתייע בהמלצות ובעיקר בחוות דעת מקצועיות מקבלנים ואנשי מקצוע אחרים בענף הבניין.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

השכרת מנופים לאתר בנייה

ענף השכרת המנופים הוא תעשייה של מיליארדי דולרים. זה גדל בפופולריות עם השנים, כאשר יותר ויותר חברות בוחרות לשכור מנופים במקום לרכוש אותם. יש הרבה

קרא עוד »
1-700-70-90-30