1700-70-90-30

שיקום ואיטום מבנים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיקום ואיטום מבניםשיקום ואיטום מבנים

ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך לבצע עוד אף פעם. במונחי תוחלת החיים האנושית, בתים אכן נותרים על תילם לנצח, אלא שלאורך השנים הם בהחלט עשויים לדרוש מאיתנו פעולות שונות של תחזוקה, חלקן נקודתיות, קטנות ופשוטות, חלקן מורכבות יותר ויקרות יותר, אך גם מחויבות המציאות במידה רבה יותר. שיקום ואיטום מבנים היא דוגמא נהדרת לפעולת תחזוקה חשובה לכל מבנה.

 

שיקום ואיטום מבנים – מה זה אומר?

כאמור, מבנים בכלל ומבנים מודרניים בפרט, נבנים במטרה שיעמדו על תילם במשך מאות שנים. ברמה של שלד הבטון של המבנה, המבנה אכן יכול להחזיק מעמד מאות שנים, אלא שככל שפונים משלד הבטון החוצה, כך גוברת החשיפה לסביבת החוץ ולפגעי מזג האוויר, מה שמגביר את קצב השחיקה של שכבות חיצוניות אלה. במבנים מיושנים, יכולה שחיקה זו לבוא לידי ביטוי בצורה משמעותית, עם סדקי עומק בקירות המבנה, חורים בבטון וברזל חלוד חשוף, אובדן חוזק מבנים של מכלולים שונים (כמו מרפסות למשל) וכמובן, פגיעה של ממש באסתטיקה הכללית של המבנה.

פרויקט שיקום ואיטום מבנים הוא פרויקט שבמסגרתו המטה היא להחזיר את מעטפת החוץ של המבנה אל ימיו הראשונים, כשהוא היה אטום במאה אחוז וכמובן חדש למראה וחדש בפועל. פרויקט זה יכול להידרש כאופציה שבה בוחרים בעלי הבתים במבנה בצורה משותפת. במקרים אחרים, עשוי פרויקט כזה להידרש בכפוף לצו החוק. במבנים מיושנים במיוחד, שאולי נבנו מלכתחילה עם לא מעט ליקויים ואולי פשוט חשופים לפגעי מזג אוויר בצורה קיצונית יותר, עלול מצבו של הבניין בכלל ושל מעטפת הבניין בפרט, להתדרדר לרמה כזאת שהמבנה הופך למסוכן. במצב כזה, מוצא צו פינוי למבנה והיכולת היחידה של דיירי המבנה לחזור אליו, טמונה בהשלמה של פרויקט שיקום ואיטום מבנים, במקרה הזה לא מבחירה אלא מכורח.

מהן פעולות השיקום והאיטום שמבוצעות במסגרת פרויקט שיקום ואיטום מבנים?

פרויקט שיקום ואיטום מבנים מתמקד בשתי משימות מפתח: חידוש המעטפת החיצונית של הבניין ואיטום מחדש של המעטפת כולה. במסגרת שתי המשימות הללו, מבוצעות הפעולות הבאות, חלקן או כולן, בהתאם למצבו של הבניין:

  • תיקוני בטון – ביצוע תיקונים בשלד הבטון של המבנה ובכלל זה סתימת סדקים, סתימת חורים, טיפול בברזל חשוף וחלוד, ביצוע חיזוקי בטון ותוספת ברזל היכן שנדרש
  • תיקוני טיח וצבע – קילוף טיח וצבע ישנים ויישום של טיח חוץ חדש וצביעת המבנה בצבע אקרילי ייעודי
  • טיפול בחיפוי חוץ – ניקוי אריחי חיפוי, איטום אריחים חיפוי ומרווחים בין אריחים, עיגון וחיזוק אריחי חיפוי וכן, החלפה מלאה של חיפוי החוץ במקרי קיצון או בהתאם להעדפות הדיירים
  • החלפת חלונות – החלפה של חלונות המבנה לתריסי אלומיניום מודרניים לפי בחירת הדיירים
  • הוספת מרפסות – אופציה שנחשבת לשכיחה מאוד בקרב בעלי מבנים, לשילוב במסגרת פרויקט שיקום ואיטום מבנים
  • הוספת מסתורי כביסה – הוספה של מסתורי כביסה או החלפה של מסתורים קיימים בחזית הבניין הרלוונטית
  • טיפול בצנרת חוץ – במבנים בהם עוברת צנרת חוץ על גבי מעטפת החוץ של המבנה, הסדרה של צנרת החוץ ולעיתים אף הטמעתה בתוך הקיר
  • איטום גג – איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות
  • איטום מבנה – איטום חיפוי, איטום פינות וחיבורי חזיתות, איטום מפתחי חלונות ואיטום קו החיבור של המבנה עם הקרקע
  • חיזוקים וחיזוקי קרקע – ביצוע חיזוקים במעטפת המבנה ועל פי הצורך גם שיקום של יסודות המבנה והוספת עמודי תמך

התוצאה הסופית של פרויקט כזה היא למעשה מייקאובר של חזיתות המבנה ולא רק במישור האסתטי, אלא גם ובעיקר במישור המבני. מבנים העוברים תהליך של שיקום ואיטום מבנים נהנים ממעטפת חוץ חדשה לחלוטין, שתלווה אותם עוד עשרות רבות של שנים ותשביח מאוד את ערך הדירות במבנה. כמו כן, בעיות איטום, רטיבות, לחות ובידוד, מקבלות מענה מלא, מה שמוביל לשיפור איכות החיים של דיירי הבית.

 

 מי מבצע פרויקט שיקום ואיטום מבנים?

שיקום ואיטום מבנים הוא פרויקט שמתמקד בעיקר במעטפת החוץ של המבנה. לעובדה זו יש משמעות רבה מבחינת אנשי המקצוע בהם ניתן להיעזר לטובת ביצוע והשלמת הפרויקט. הסיבה המרכזית לכך היא, שעבודה על מעטפת החוץ של המבנה, מבוצעת למעשה בגובה ובין שמים וארץ. זה אומר שנדרש גורם מקצועי, קבלן מורשה, בעל רישיון ביצוע עבודות בגובה ובעל ניסיון ויכולות לעבוד עם פיגומים. לעובדה זו יש משמעות לא רק סביב זהותו של הגורם המקצועי, אלא גם סביב עלות הפרויקט כולו. מאחר ואפילו פעולת צביעה פשוטה של מעטפת הבניין, דורשת הקמת פיגומים שיאפשרו להגיע לכל פינה במעטפת, לכלל האמצעים הללו יש מחיר, שנכלל בסופו של דבר בעלות הכוללת של הפרויקט.

בשורה התחתונה, בבחירת גורם מקצועי לביצוע שיקום ואיטום מבנים, עליכם לבחון קבלנים מורשים, בדרך כלל בעלי רישיון ג200, המאפשר לבצע את כל סוגי העבודות והמשימות, שפרויקט כזה דורש. שימו לב, שהקבלן לא בהכרח צריך להחזיק בכל הציוד, אבל הוא בהחלט חייב להיות מסוגל להעמיד את כל הציוד הנדרש לטובת הפרויקט. מרבית הקבלנים אינם מחזיקים למשל פיגומים ורכבי צמ"ה בבעלותם הפרטית, אלא שוכרים אותם לפי פרויקט. את זה אנחנו אומרים כדי שכל הנושא של בעלות עצמית על ציוד, לא יטעה אתכם בבחירת הגורם המקצועי. שימו לב, שחשוב מאוד לוודא שמדובר בקבלן מורשה ורשום ושלקבלן ישנה התמחות מיוחדת בכל סוגי העבודות על מעטפת החוץ של מבנים.

 

מדוע חשוב שהקבלן יהיה רשום?

על פי החוק במדינת ישראל, כל קבלן המציע שירותי קבלנות חייב להחזיק רישיון קבלן. קבלנים המחזיקים ברישיון כזה נקראים קבלנים רשומים והם אכן רשומים בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. בהתאם לכך, המשמעות של עבודה עם קבלן שאינו מורשה היא, שהפרויקט נערך בניגוד לחוק. בשיפוץ חדר אמבטיה או החלפת ריצוף בבית, זה עוד נסבל, אבל בפרויקט של שיקום ואיטום מבנים, פרויקט שבו ישנו סיכון בגין עבודה בגובה ושבו מונח הרבה כסף על הכף, אתם רוצים בהחלט לוודא שנושאים משפטיים לא יעמדו בדרככם.

מעבר לכך, קבלן רשום הוא קבלן שזכה בנכס חשוב מאוד של רישיון קבלן והוא יעשה את כל מה שמוטל עליו בכדי לשמר את מעמדו של כזה. קבלן רשום שיספוג תלונות חוזרות מלקוחות, עלול לאבד את רישיון הקבלן שלו ולכן קבלנים רשומים מתאמצים להעניק ללקוחותיהם את השירות הטוב ביותר ולבטח להימנע לחלוטין מכל מעשה הונאה, בריחה או נטישה של פרויקט.

 

כמה זמן נמשך הפרויקט?

פרויקט שיקום ואיטום מבנים יכול לארוך בין שבועות בודדים ועד מספר חודשים בודדים. משך הפרויקט נקבע כמובן בהתאם להיקף האתגרים שעימם יש להתמודד במסגרת הפרויקט. פרויקטים רבים מתמקדים בעיקר באיטום המבנה אך לא עוסקים בהחלפת חיפוי או צביעה מחדש, בעוד פרויקטים אחרים יכולים להיות נרחבים ומקיפים הרבה יותר ובהם יכולים להיכלל כל מרכיבי השירות שאותם פירטנו לעיל. במקרים אלה, משך הפרויקט יכול להתארך באופן משמעותי ובהתאם לכך גם עלותו.

שימו לב שבמשך הפרויקט אתם תחושו חוסר נוחות עם רעש העבודה, לכלוך ותחושת אי סדר כללית. זאת בהנחה שלא הוצא צו פינוי נגד הבניין, שכן במקרה כזה כלל לא תוכלו לחזור לבניין עד לקבלת אישור מהנדס על תיקון כל הליקויים שבגינם הוצא הצו. בכל מקרה, שיקום ואיטום מבנים הוא פרויקט חשוב, שתוצאתו תוביל גם לשיפור באיכות החיים שלכם, גם לשיפור האסתטיקה והפונקציות המבניות של המבנה וגם להשבחת ערך המבנה עצמו וערך הדירות בו. כל אלה מספקים לכם מספיק סיבות טובות לצאת לדרך עם פרויקט שיקום ואיטום מבנים ולהמשיך איתו עד לסיום המשימה, גם אם המשימה צפויה להימשך זמן רב יותר ממה שתיארתם לעצמכם תחילה וגם אם הרעש והלכלוך יוצר עבורכם חוסר נעימות.

הסכמת דיירים נדרשת?

בפרויקטים בהם נדרש שיקום ואיטום מבנים עבור בניינים משותפים, היציאה לדרך עם הפרויקט מותנה בהגעה להסכמה עם הדיירים במבנה. מי שהתנסה כבר בעבר בפרויקטים מסוג דומה, יודע שלא תמיד פשוט כל כך להשיג את ההסכמה הזאת, בעיקר אם אתם מעוניינים לבצע את הפרויקט מבחירה חופשית ולא בגין צו שהוצא נגדכם. גורם מקצועי שמתמחה בעבודות מעטפת חוץ ובעבודות בבניינים משותפים בכלל, ידע לסייע לכם גם בהיבט הזה של גיבוש כלל הדיירים לטובת העניין. גם מרכיב זה, יכול לסייע לכם לוודא שאתם בוחרים בגורם מקצועי שרואה אתכם ופועל למענכם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30