1700-70-90-30

שיקום דירות לאחר שריפה

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

האם זה אפשרי בכלל לשקם דירה אחרי שריפה? האם יש סיכוי להיפטר מכל השחור, מכל האפר ומכל הריח שנראה כאילו דבק בכל חלקה טובה בדירה? האם ישנה אפשרות, לעומת זאת, שיוכרז כי לא ניתן לשקם את הדירה? אנשים שחוו שריפה בדירה שלהם יכולים, באופן טבעי ומובן, ליפול לפסימיות רבה, אבל יש גם מקום לאופטימיות. שיקום דירות לאחר שריפה הוא דבר אפשרי בהחלט ולמעשה ישנן חברות בנייה המתמחות ספציפית בתחום זה, ויודעות להציע שירותי שיקום של מבנים, לרבות במקרי שריפה. בשורות הבאות מספרים לכם המומחים של קבוצת עידן, המתמחה במגוון משימות שיקום ובכלל זה שיקום של מבנים אחרי שריפה, את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא וביחס לציפיות שאתם יכולים לפתח.

שיקום דירות לאחר שריפה

הפשטה של מבנה לאחר שריפה

המשימה הראשונה בכל פרויקט שיקום דירות לאחר שריפה היא "להפשיט" את הדירה ולחשוף את השלד שלה. להפשיט את הדירה זה אומר קודם כל לפנות את כל הפסולת מהדירה ולרוקן אותה לחלוטין. לאחר מכן מבוצע קילוף יסודי של כל שכבות הצבע והטיח עד לחשיפת הבטון של קירות השלד והסרת כל שיירי תשתיות החשמל, התקשורת, המים, הביוב והגז. בשלב הזה של העבודה, יהיה קשה מאוד לראות עוד זכר כלשהו לשריפה שהשתוללה בתוך המבנה והסימן היחיד שעוד יעיד על כך יהיה הריח שגם הוא צפוי להתפוגג לחלוטין בתוך שבועות ספורים. לאחר תהליך ההפשטה  מבוצע שלב בקרת הנזקים שהוא השלב שיכריע את היקף השיקום הנדרש.

הערכת נזקים לאחר שריפה

השלב השני והחשוב בתהליך של שיקום דירות לאחר שריפה הוא השלב של בקרת נזקים. בשלב הזה נבחן המבנה ונבחן היקף הנזק ומאפייניו. במקרים מסוימים יסתכם הנזק בפגיעה בשכבות החיצוניות בלבד, קרי כל השכבות שהורדנו בשלב ההפשטה וזהו המקרה הפשוט והטוב ביותר. במקרים אחרים, בעיקר אם מדובר על שריפות משמעותיות לאורך זמן, עלול להיגרם נזק גם לקירות השלד, לחוזק הבטון וכדומה. כך למשל, בטמפרטורות גבוהות מאוד לאורך זמן, עלולים ברזלי החיזוק של הבטון להתנפח ולגרום לשברים פנימיים ולהתפוררות פנימית בתוך הקיר, בנוסף לסדקים ושברים שיהיה קל יותר להבחין בהם. בשלב זה יש לבחון גם את התשתיות שעוברות בתוך הקירות ולבחון מה שרד ומה דורש שיקום. במרבית המקרים תהיינה אלה תשתיות החשמל והתקשורת שלא תשרודנה אם כי במקרים רבים חום האש גורם גם לסדקים בצנרת המים והביוב, מה שמחייב שיקום של כל תשתיות הבית.

גיבוש תכנית שיקום

לאחר הפשטת הבית וביצוע בקרת נזקים, ולאחר שנעשה שימוש בכל הכלים והציוד המקצועי הנדרש על מנת לאבחן נזקים פנימיים שלא ניתן לראות אותם בעין, מגיע השלב בו מגובשת תכנית שיקום. בפרויקט שיקום דירות לאחר שריפה, זהו השלב שבו גם יוכרע היקף התקציב שיידרש לצורך שיקום המבנה. בשלב זה נדרשת מעורבות של מספר אנשי מקצוע לרבות אדריכל, מהנדס בניין, שמאי וכמובן קבלן שיקום. תכנית זו תפרט למעשה את כל הפעולות שיש לבצע במבנה על מנת לשקם אותו עד תום ואת החומרים שיידרשו לצורך המשימה, וממנה גם ייגזרו לוחות הזמנים להשלמת הפרויקט. בתכנית יפורטו מהלכים הנדסיים שיש לבצע על מנת לשקם את החוזק המבני של שלד הדירה וכן כלל המרכיבים, הפריטים והפעולות שיש לבצע על מנת "להלביש" את הדירה מחדש לרבות טיח, צבע, כלים סניטריים, חלונות, דלתות, ריצוף, צנרת, תשתיות, ארונות מבטח וכדומה.

משימה לאנשי מקצוע בלבד

פרויקט שיקום דירות לאחר שריפה הוא פרויקט שדורש רמה גבוהה מאוד של מקצועיות וניסיון בעבודות שיקום בטון ושיקום מבנים. על אף שלעיניים לא מקצועיות, יכול פרויקט כזה להיראות פשוט כמו פרויקט שיפוצים גדול, בפועל מדובר בפרויקט שונה לגמרי שמחייב ידע, ניסיון ויכולות בתחום השיקום של מבנים. קבוצת עידן היא חברה קבלנית המספקת שירותי בנייה והנדסת בניין ורשומה כקבלן רשום בפנקס הקבלנים של משרד השיכון. החברה מבצעת מגוון רחב של פרויקטי שיקום מבנים, לרבות שיקום מעטפת חוץ, שיקום מבנים מסוכנים, שיקום ושימור מבנים וכן שיקום דירות לאחר שריפה. הפרויקט מנוהל על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר ובסופו לא ניתן יהיה בכלל לדעת שבדירה הזאת השתוללה לפני זמן לא רב שריפה כלשהי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30