1700-70-90-30

שיקום בטון

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיקום בטוןשיקום בטון

שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק המבנים שנמצאים בסכנת קריסה וכך מאריך את חייהם ולא מצריך את שבירתם ובניית מבנה חדש במקום. על תהליך שיקום בטון נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו תהליך שיקום בטון?

כפי שציינו תהליך שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לחזק מבנה חלש וכך להאריך את חייו. תהליך שיקום בטון הוא תהליך מורכב מאוד שכולל שלבים רבים. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי תהליך שיקום בטון אינו זול, אך במקרה של מבנה חלש הוא הכרחי. התהליך מצריך שלבים שונים ביניהם עבודת הכנה, חיזוק הקורות והעמודים של המבנה, שיקום הברזל וניקיונו מקורוזיה, הגדלת עומסים והוספת אלמנטים שונים שמטרתם בסופו של דבר היא לחזק את המבנה. 

מתי נדרש לבצע תהליך שיקום בטון?

תהליך שיקום בטון נדרש עבור בניינים חלשים שצריכים לעבור חיזוק ושיקום של היסודות. ישנם גורמים שונים להיחלשות מבנה. מה הגורמים המרכזיים להיחלשות המבנה?

 • התיישנות המבנה

  בכל עיר בישראל יש מבנים ישנים רבים. מבנים ישנים הם מבנים שנמצאים בסכנת קריסה והם מסוכנים מאוד למגורים. בדרך כלל קיימים סימנים המעידים על כך שהמבנה מסוכן כמו התפוררות הקירות החיצוניים, תזוזות שונות במבנה, הוצאת סורגי החלונות בקלות ועוד. כמו כן, לאחר תקופה מסוימת בה המבנה קיים, העיריות שולחות מהנדס מטעמן לבדיקת המבנה. במידה והמהנדס מזהה כשלים במבנה הוא מכריז עליו כמבנה מסוכן. הגדרת המבנה כמבנה מסוכן מחייבת את הדיירים לביצוע תהליך שיקום בטון עד המועד אותו קבע המהנדס. 

 • גורמים חיצוניים המחלישים את המבנה

  גורמים חיצוניים כמו רוח, מים, לחות משפיעים על כל מבנה. אך קיימים מבנים במיקומים או שממלאים מטרות מסוימות וחשופים לנזקים אלה באופן משמעותי יותר מאשר מבנים אחרים. לדוגמא, מבנים שנמצאים מול הים, אמנם נחשבים ליוקרתיים ובמיקום יפהפה, אך חשופים ללחות מוגברת באופן משמעותי יותר ממבנים שאינם קרובים לים. גם מגדלי מים עשויים בטון חשופים יותר לנזקי מים ולכן מצריכים שיקום בטון כל תקופת זמן מסוימת. 

 • היחלשות המבנה כתוצאה מפגיעה

  כל פגיעה במבנה יכולה לגרום להיחלשותו. קיימות פגיעות שונות כמו שריפה או הצפה לדוגמא. כל פגיעה כזו פוגעת במבנה בצורה שונה, אך כל אחת מהן מובילה לצורך בשיקום המבנה. אחת הפגיעות הנפוצות בארץ, במיוחד ביישובי הצפון היא פגיעת רקטות. פגיעות המחלישות את המבנה מצריכות ביצוע תהליך שיקום בטונים. 

 • שימור מבנים

  ישראל היא מדינה היסטורית עם מבנים ישנים רבים. כל מבנה ישן כזה מצריך שימור. לעתים מבנים אלה אף מצריכים שחזור של חזית המבנה המקורית. מבנים אלה חייבים לעמוד בתקני הבטיחות ולכן כל תקופת זמן מסוימת עוברים תהליך שיקום בטונים לשמירתם. 

כיצד מתבצע התהליך?

כפי שציינו קודם, תהליך שיקום הינו תהליך מורכב, ארוך וכולל עלויות גבוהות. 

תהליך שיקום בטון מתחיל בעבודת הכנה לשטח. עבודת ההכנה למעשה נועדה לקבלת בטון נקי ויציב. עבודת ההכנה כוללת שלבים שונים. השלב הראשון כולל חציבה ו/או סיתות שמטרתם לקלף חלקי טיח מתפוררים וחלקי בטון רופפים. לאחר מכן יש לחשוף את ברזלי הזיון ולהסיר את חלקי הברזל הפגועים. הסרת חלקי החלודה וניקוי הברזל מתבצע על ידי מברשת ברזל או מברשת פלדה. כאשר מסיימים את הסרת החלקים הפגועים מקבלים ברזל נקי ובריא המאפשר המשך עבודה. במקרה שיש צורך בכך, יש להחליף חלקי ברזל שנהרסו כליל או שאיבדו מקוטרם. לאחר מכן נמרח על שכבת הברזל הבריאה חומר המונע קורוזיה. כאשר סיימנו את כלל השלבים הנ"ל בעבודת ההכנה נעבור ליישום מערכות שיקום בטון ומבנים הכולל מריחת חומרים משקמים בשכבות. טכניקות היישום כוללות גם יישום ידני וגם יישום מכני בהתזה של חומרי מילוי. כאשר מסתיים התהליך הטכני- קונסטרוקטי, מתחיך תהליך טכני-דקורטיבי הכולל יישום של טיח, צבע, חיפויים ועוד. 

 

מי מבצע שיקום בטון?

קיימות חברות מקצועיות ואנשי מקצוע פרטיים המבצעים שיקום בטון. בין אם אתם בוחרים באדם פרטי ובין אם בחברה חשוב לבחור במנוסה ובמקצועי ביותר. שיקום בטון כפי שציינו נחשב לתהליך מורכב ולא פשוט בכלל. לכן, בדקו כמה ניסיון יש לאיש המקצוע. כמו כן, שיקום בטון הוא לא תהליך זול, לכן בצעו השוואת מחירים ובדקו מי מציע את המחיר הטוב ביותר שכולל עבודה מקצועית. 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
1-700-70-90-30