1700-70-90-30

שיקום בטון מחיר

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיקום בטון מחירשיקום בטון מחיר

שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן זהו תהליך ארוך ומורכב מאוד המצריך אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים. על תהליך שיקום בטון נרחיב במאמר הבא. 

 

שיקום בטון מחיר- מהו שיקום בטון?

שיקום בטון הוא למעשה תהליך שנועד לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל קיימים מבנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום הבטון מאפשר את חיזוק המבנים הללו ומאריך את חייהם. שיקום בטון הוא תהליך ארוך ומורכב הכולל שלבים רבים ביניהם עבודת הכנה, חיזוק הקורות והעמודים של המבנה, שיקום הברזל ועוד. יש לקחת בחשבון כי שיקום בטון אינו זול אך במקרה של מבנה מסוכן הוא הכרחי (אלא אם כן אתם מעוניינים לשבור את המבנה הנוכחי ולבנות חדש). 

שיקום בטון מחיר- מה הסיבות לביצוע שיקום בטון?

כפי שציינו קודם, קיימות סיבות שונות המצריכות ביצוע שיקום בטון. הסיבה הכללית לשיקום בטון היא מבנה חלש, אך מה הגורמים להיחלשות המבנה? ריכזנו לכם את הגורמים המרכזיים לכך-

 • התיישנות המבנה

  מבנים ישנים נמצאים בסכנת קריסה יותר מאשר מבנים חדשים. ככל שהמבנה ישן יותר כך הסכנה גדולה יותר. לאחר תקופת זמן מסוימת בה קיים המבנה העיריות צריכות לשלוח מהנדס מטעמן שיבצע בדיקות במבנה. במידה והמהנדס מזהה שהמבנה מסוכן, הוא מגדיר אותו כמבנה מסוכן וקובע מועד לביצוע שיקום בטון. הדיירים מחויבים לבצע שיקום בטון עד אותו מועד. כמו כן, לעתים קיימים סימנים המעידים על כך שהמבנה מסוכן כמו התפוררות הקירות החיצוניים ועוד. 

 • גורמים חיצוניים המחלישים את המבנה

  גורמים חיצוניים כמו רוח, מים, לחות משפיעים על כל מבנה. עם זאת, קיימים מבנים שנמצאים בסיכון גבוה יותר להיחלשות מאשר אחרים. מבנים הנמצאים במיקומים החשופים יותר לפגיעה או הממלאים מטרה מסוימת. מיקומים חשופים יותר לפגיעה יכולים להיות מבנים הנמצאים סמוך לים. מבנים הממלאים מטרה מסוימת יכולים להיות מגדלים מים עשויים בטון לדוגמא. שני אלה חשופים יותר לנזקי מים ולכן יצריכו שיקום בטון. 

 • היחלשות המבנה כתוצאה מפגיעה

  לעתים מבנים נפגעים כתוצאה מפגיעות שונות. לדוגמא הצפה שנגרמה כתוצאה מנזילה בקווי הביוב, או שריפה שנגרמה מכשל בחשמל או קצר. פגיעה נוספת לדוגמא היא פגיעת רקטה שיכולה לגרום לשבירת המבנה או לשריפתו. כל אלה מחלישות את המבנה ואת התשתיות שלו ומצריכות ביצוע שיקום בטון. 

 • שימור מבנים

  ישראל היא מדינה היסטורית עם מבנים ישנים רבים. כל מבנה ישן כזה מצריך שימור. לעתים מבנים אלה אף מצריכים שחזור של חזית המבנה המקורית. מבנים אלה חייבים לעמוד בתקני הבטיחות ולכן כל תקופת זמן מסוימת עוברים תהליך שיקום בטון. 

 

שיקום בטון מחיר- מהם שלבי התהליך?

שיקום בטון הוא תהליך מורכב, ארוך ולא זול בכלל המצריך אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים. 

תהליך שיקום בטון מתחיל בעבודת הכנה של השטח. עבודת ההכנה כוללת קילוף של הטיח המתפורר ושבירה של חלקי בטון רופפים עד לקבלת שטח בטון נקי ויציב. לאחר מכן, חושפים את הברזל ומנקים את חלקי הברזל הפגועים עד שנשאר רק ברזל בריא ונקי. ניקוי חלקי הברזל הפגועים מתבצע על ידי מברשת ברזל או מברשת פלדה. לאחר מכן יש לשטוף את השטח החשוף עם לחץ מים. כאשר הברזל נקי יש למרוח עליו חומר מונע קורוזיה. לבסוף מגיעים לשלב יישום מערכות שיקום בטון ומריחת חומר תיקון בשכבות על שברי הבטון והברזל. 

שיקום בטון מחיר- כמה זה עולה?

ציינו קודם ששיקום בטון הוא תהליך לא זול ומצריך שלבים רבים. מסיבה זו לא ניתן לענות באופן חד משמעי כמה עולה שיקום בטון. הוא תלוי בגורמים רבים שכל אחד מושפע מגורמים אחרים. המחיר של שיקום בטון כולל קודם כל בדיקת מהנדס לשם הערכת הנזק. במקרים בהם נדרש שיקום של עיבוי עמודי הבטון המחיר יעלה. מעבר לכך כל שלב בתהליך שיקום בטון מתומחר באופן שונה, לדוגמא, ניקוי עמודי הבטון על ידי התזת חול בזלתי תנוע בין 15 ל25 שקלים למ"ר ואילו ניקוי עמודי הבטון במכונת לחץ מים תנוע בין 20 ל30 שקלים למ"ר. לכן, יש להזמין מהנדס לבדיקה. המהנדס יבצע הערכה לנזק ויכין מפרט טכני לשיקום הנחוץ. יש לקחת בחשבון כי שכר עבודה יומי לפועל ינוע בין 400 ל-600 שקלים בהתאם לרמת המיומנות של הפועל. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30