1700-70-90-30

שיקום בטון חשוף

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיקום בטון חשוףשיקום בטון חשוף

שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי מזג אוויר ועוד. שיקום בטון חשוף מתבצע על ידי שתי שיטות שונות. מהו שיקום בטון וכיצד מתבצע? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

שיקום בטון חשוף- מהו שיקום בטון?

שיקום בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנה חלש. על ידי שיקום בטון ניתן להאריך את חייו של מבנה חלש ולמנוע ממנו לקרוס. תהליך שיקום בטון הוא תהליך מורכב ארוך ולא זול שמצריך שלבים רבים. כמובן שבמקרה שמבנה הוגדר כמבנה מסוכן על סף קריסה, שיקום בטון הוא הכרחי. 

תהליך שיקום בטון נדרש עבור בניינים חלשים שצריכים לעבור חיזוק ושיקום של היסודות. ישנם גורמים שונים להיחלשות מבנה-

 • מבנה ישן

  מבנים ישנים הם מבנים שעברו כמה עשרות שנים מאז שנבנו. בדרך כלל אחרי תקופת זמן מסוימת תשתיות המבנה נחלשות והמבנה נמצא בסכנת קריסה. כאשר מבנה נמצא בסכנת קריסה הוא הופך למסוכן מאוד למגורים ויש לחזק אותו ולבצע שיקום בטון במהרה. בדרך כלל קיימים סימנים המעידים על כך שהמבנה מסוכן כמו התפוררות הקירות החיצוניים, תזוזות שונות במבנה, הוצאת סורגי החלונות בקלות ועוד. כמו כן, לאחר תקופה מסוימת בה המבנה קיים, העיריות שולחות מהנדס מטעמן לבדיקת המבנה. במידה והמהנדס מזהה כשלים במבנה הוא מכריז עליו כמבנה מסוכן ואז יש לבצע שיקום בטון. 

 • מבנה שנחלש כתוצאה מגורמים חיצוניים

  גורמים חיצוניים כמו רוח, מים, לחות משפיעים על כל מבנה, אך במיוחד על מבנים במיקומים מסוימים או עם מטרות מסוימות. לדוגמא, מבנים שנמצאים מול הים, חשופים ללחות מוגברת באופן משמעותי. גם מגדלי מים עשויים בטון חשופים יותר לנזקי מים ולכן מצריכים שיקום בטון כל תקופת זמן מסוימת. 

 • מבנה שנחלש כתוצאה מפגיעה

  כל פגיעה במבנה יכולה לגרום להיחלשותו. קיימות פגיעות שונות כמו שריפה או הצפה לדוגמא. אחת הפגיעות הנפוצות בארץ, במיוחד ביישובי הצפון היא פגיעת רקטות. פגיעות המחלישות את המבנה מצריכות ביצוע תהליך שיקום בטונים. 

 • שימור מבנים

  ישראל היא מדינה היסטורית עם מבנים ישנים רבים לכן צריך לבצע שימור מבנים. מבנים אלה מצריכים שימור ולעתים אף שחזור של חזית המבנה המקורית. מבנים אלה חייבים לעמוד בתקני הבטיחות ולכן כל תקופת זמן מסוימת עוברים תהליך שיקום בטונים לשמירתם. 

 

מהן שיטות שיקום בטון חשוף?

שיקום בטון חשוף מתבצע על ידי שתי שיטות ביצוע שונות. הבחירה באיזו שיטה לבצע את שיקום הבטון תלוי ברמת התקציב, בכוח אדם, במצב הקיים ובתוצאה שרוצים להגיע אליה. מהן שתי שיטות הביצוע השונות?

 • שחזור אמנותי

  השיטה הראשונה נקראת שחזור אמנותי בה מבצעים תיקון פיזי של השברים והסדקים בקיר הבטון החשוף. בשיטה זו מתאימים את גוון הצבע, מסירים עודפים על ידי ליטוש, מסירים כתמים וצובעים את הבטון החשוף על פי שיטה שבוחרים. לסיום שיקום בטון חשוף בשיטה זו יש למרוח סילר גמר בשתי שכבות. 

 • שחזור תעשייתי

  השיטה השנייה נקראת שחזור תעשייתי בה מבצעים תיקון פיזי של השברים והסדקים בקיר הבטון החשוף. בשיטה זו מסירים עודפים על ידי ליטוש, יישום שתי שכבות סילר בתוספת גוון (רבע/חצי או מנה שלמה בהתאם לתוצאה הנדרשת). 

מהם שלבי שיקום בטון חשוף?

שיקום בטון חשוף מתבצע על ידי כמה שלבים שונים-

 • שלב ההכנה והניקוי- על מנת לבצע שיקום בטון חשוף יש תחילה לבצע עבודת הכנה. במסגרת שלב עבודת ההכנה יש לקלף טיח מתפורר וחלקי בטון רופפים. לאחר מכן יש לשטוף את הקירות על ידי לחץ מים ולבצע ליטוש. 
 • הסרת כתמים- לאחר שסיימנו את שלב ההכנה והניקוי יש לבצע הסרת כתמים. הסרת הכתמים מתבצעת על ידי מריחת ג'ל לניקוי, פתיחת נקבוביות והסרת תפרחת מלח. את הג'יל יש למרוח למשך 20 דקות. כעבור 20 דקות שוטפים את הג'ל עם לחץ מים. 
 • תיקוני גוון- לאחר שמסיימים את שלב הסרת הכתמים עוברים לתיקוני גוון. בסופו של דבר מספיגים את החומר בכמות ובאופן שרוצים את התוצאה הסופית. 
 • טשטוש גוון- כעת עוברים לשלב טשטוש גוון בו מספיגים את החומר בהתאם לתוצאה הנדרשת. 
 • סילר גמר- לבסוף מגיעים לשלב מריחת סילר גמר בשתי שכבות. את שכבות הסילר יש למרוח כאשר עוברות 48 שעות לאחר תום השלב הקודם. הסילר נמרח לצורך הגנה וניתן לבחור בגימור על פי מראה רצוי. בין השכבה הראשונה לשכבה השניה יש להמתין כ4 שעות. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30