שיקום אחרי שריפה

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

אדם לא מקצועי שמביט בבית אחרי שריפה, יכול בקלות ליפול למלכודת סביב המחשבה שאין שום דרך להחזיר את הבית הזה למקום ראוי למגורים. דברים אלה נכונים עוד יותר כאשר אותו אדם הוא בעל הבית ורואה לפניו ערימות של אפר שהיו פעם חייו. אבל שיקום אחרי שריפה הוא דבר אפשרי בהחלט, כל עוד מוטלת המשימה על הידיים הנכונות. עם הידיים האלה ניתן להחזיר את הבית לקדמותו כך שלא יישאר זכר מאותה שריפה קשה. איך עושים את זה ומה כולל מהלך כזה של שיקום מבנה שעבר שריפה? על כך עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן, המתמחה במגוון רחב של משימות בנייה, ובכלל זה מתמחה בשיקום של מבנים שעברו שריפה, גם שריפות קשות במיוחד.

שיקום אחרי שריפה

האתגרים ההנדסיים שעולים מול מבנה שעבר שריפה

אם נתחבר שוב לעיניו של האדם הלא מקצועי, שמביט במבנה שעבר שריפה, האתגר הגדול ביותר בעיניו עשוי להיות האתגר של הסרת כל השכבה השחורה שמכסה את קירות המבנה וכמובן פינוי של כל הפסולת וערימות האפשר שהצטברו בתוך חלל המבנה. אלא שדווקא את השלב הזה אפשר להשלים בקלות רבה יחסית ולא צריך יותר מיומיים שלושה בכדי לפנות את כל הפסולת מהמבנה ולהסיר את כל שכבת הטיח שהשחירה. האתגרים המשמעותיים יותר במסגרת מהלך של שיקום אחרי שריפה מבוססים בעיקר על האופן בו השפיעה השריפה על שלד המבנה. שריפה בתוך מבנה יכולה לייצר טמפרטורות גבוהות מאוד שיכולות לשנות את המבנה המולקולרי של קירות הבטון, לגרום ליובש חריג של הבטון, להתרחבות של מוטות ברזל החיזוק של הבטון ולהוביל לסדקים, שברים ואפילו התפוררות פנימית שקשה להבחין בה מבחוץ במבט ראשון.

על כך אפשר להוסיף את ההשמדה הטוטאלית של תשתיות חשמל ותקשורת ולעיתים גם תשתיות מים, ביוב וגז. הריצוף עצמו צפוי בהחלט לשרוד ברמה המבנית את השריפה, אבל רק ברמה המבנית. במרבית המקרים תהיה הרצפה סדוקה ושבורה בכל שטחה ובכל מקרה, תיגרם פגיעה משמעותית למראה הרצפה, לצבעים ולמרקם שלה. את כל האלמנטים האלה צריך לבדוק מראש על מנת להעריך את היקף הנזק שנגרם, וזהו בדיוק השלב הראשון שפותח את התהליך של שיקום אחרי שריפה.

מה כולל תהליך השיקום?

שיקום אחרי שריפה מתחיל כאמור בבקרת נזקים יסודית ומקצועית שאת חלקה ניתן לבסס על מראה עיניים אבל את חלקה יש גם לבצע באמצעות בדיקות עומק תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות שמאפשרות להבין את האימפקט של השריפה על שלד המבנה. בהתאם לבקרת הנזקים שנערכה, מגובשת תכנית שיקום יסודית ומקצועית שכוללת בתוכה את כל המהלכים הנדרשים לביצוע לצורך שיקום המבנה, ותכנית זו יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה בהתאם להיקף השריפה, עוצמת האש, השטח בו בערה האש ומשך הזמן בו בערה האש. במקרים הקיצוניים ייתכן ותתקבל החלטה על הרס של המבנה או על הכרזתו כבלתי ראוי למגורים, אם כי מדובר במקרים קיצוניים ונדירים מאוד. במקרים אחרים, ייתכן שתידרשנה עבודות לחיזוק ושיקום הבטון וברזל החיזוק לפני שעושים כל מהלך אחר.

לאחר שיקום מבנה השלד, מבוצעות כל עבודות שיקום התשתיות ובכלל זה תשתיות חשמל, תקשורת, מים, ביוב וגז. בהמשך, מיושמת שכבת טיח חדשה ולאחר מכן מתחילה "הלבשה" של חלל הפנים עם ריצוף, חיפוי פנים, כלים סניטריים, ארונות מטבח, חלונות חדשים, דלתות חדשות, מתגים ושקעים ולבסוף כמובן שכבת שליכט וצבע פנים. בשלב הזה של השיקום כבר לא ניתן יהיה לזהות זכר לשריפה שהשתוללה במבנה וגם אם נותרו מעט סימני ריח, אלו צפויים לחלוף באופן מוחלט בתוך שבועות בודדים.

התנאי החשוב ביותר לביצוע מהלך מקצועי ואפקטיבי של שיקום לאחר שריפה הוא הפקדת המשימה בידיים המקצועיות הנכונות, קרי בידיו של גורם מקצועי שמכיר את התחום הספציפי הזה של שיקום מבנים לאחר שריפה. בכל מקרה, זה ממש לא מספיק לבצע את המשימה באמצעות איש שיפוצים כלליים, טוב ככל שיהיה. קבוצת עידן היא חברת בנייה והנדסת בניין המתמחה במגוון רחב של פרויקטים במבנים פרטיים ומשותפים, ובכלל זה מבצעת פרויקטים של שיקום אחרי שריפה בכל היקף עד להחזרת המבנה לקדמותו ללא כל זכר לכך שממש לא מזמן השתוללה במבנה הזה שריפה גדולה.

שיקום מבנים לאחר שריפה

אחד הדברים המפחידים ביותר שיכולים לקרות היא שריפה בבית הפרטי שלכם. שריפה מאכלת כל אשר נקרה בדרכה והורסת את הבית שלכם ולא מותירה חלק אחד טוב בו. אנו צריכים לעשות הכול בכדי להימנע משריפה ולהבטיח כי לא תחול בבית שלנו ותתקיף אותנו.

עלינו לנקוט בכל אמצעי הבטיחות האפשריים בכדי להבטיח כי השריפה לא תפקוד את ביתנו ותזיק לו. אך מה לעשות שלעתים לא משנה כמה אנחנו נלחמים כנגד זה שריפה יכולה לפקוד את ביתנו לפגוע במידה ניכרת. אך גם כאשר השריפה פוקדת

אותנו לא הכול אבוד ובהחלט ניתן לבצע שיקום מבנים לאחר שריפה אשר יחזירו את הבית שלנו למצבו הישן. כמעט כל בית או מבנה ניתן לשקם ולהחזירו למצבו הקודם ואף להשיבו לרמה גבוהה יותר וזה דבר בעל יתרון עצום. על כן כל עוד אתם

חיים ושלמים אל תתייאשו מהשריפה ומתוצאותיה וזכרו כי שיקום בהחלט אפשרי , קבוצת עידן מתמחה גם שיקום בטון למבנים מסוכנים.

שיקום מבנים לאחר שריפה – בחרו קבלן מומחה לכך

שיקום מבנים כמו גם שיפוץ מבנים לאחר שריפה מחייב מומחיות שאין לכל קבלן ובטח לכל אדם. חשוב להבין כי שיקום המבנה דורש מקצועיות גבוהה והבנה עמוקה בשיטות בנייה שונות

ומגוונות. הבנה שמעטים הקבלנים שיש להם אותה. עליכם לבחור קבלן המתמחה בשיקום לאחר שריפה אשר יבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר שיש. אם הקבלן

שיקום מבנים לאחר שריפהלא יהיה מומחה לשיקום או מומחה שיקום מבנים לאחר שריפה הרי שיכול מאוד להיות שהוא יבצע עבודה גרועה ויגרום לבית שלכם נזק חמור שעליו אתם תידרשו לשלם כספים נוספים לשם שיקומו. על כן ישנה

משמעות גדולה לבחירה נבונה בקבלן מומחה שיבצע שיקום לאחר שריפות.

פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר ופגישת ייעוץ עם אדריכל החברה ומהנדס הביצוע

כיצד נמצא קבלן מתאים לשיקום מבנים לאחר שריפה?

אז כיצד אנחנו יכולים לבחור קבלן מומחה שיבצע שיקום מבנים לאחר שריפה? התשובה היא שאפשר להסתכל על אתר האינטרנט של הקבלן ולראות בו האם הוא מומחה בשיקום מבנים לאחר שריפות. אך לא לכל הקבלנים יש אתרי אינטרנט ובכדי למצוא קבלן מתאים

אתם יכולים להתקשר אל הקבלנים ולשאול אותם ישירות האם הם מתמחים בשיקום מבנים לאחר שריפות והאם יש להם ניסיון בתחום.

שריפה היא אירוע טראומתי מאוד, שיכול להשפיע על חייה של משפחה שלמה, במיוחד אם ישנן פגיעות בנפש, אבל גם אם זה מסתכם בפגיעה ברכוש בלבד. בתוך בית טיפוסי, אין כמעט דבר שהאש לא עוברת עליו ופשוט מאכלת אותו עד תום והופכת אותו לאפר כשהיא מותירה אחריה שכבת ערפיח שחורה עבה על הקירות. אלא שהקירות האלה לרוב גם הם חוו פגיעה טראומתית שמסתתרת מאחורי שכבת הערפיח. החלונות, הדלתות, הריהוט, הריצוף, החיפוי – הכל פשוט נעלם כלא היה וכדי להחזיר את הבית למצב שמיש, יש לבצע מהלך של שיקום לאחר שריפה, מהלך שדורש רמה גבוהה מאוד של התמחות, אותו מציעה קבוצת עידן שמומחיה יספרו לכם עליו קצת, ממש כאן בשורות הבאות.

שיקום לאחר שריפה

כיצד פוגעת שריפה בבית שלכם?

על האופן בו מאכלת האש את תכולת הפנים של הבית אין צורך להרחיב ודי ברור לכולם, שבית שחווה שריפה, איבד למעשה את כל התכולה הפנימית שלו. השאלה היא האם ועד כמה פוגעת האש גם במבנה עצמו, בריצוף, בחיפוי, בטיח, בצבע, בחלונות, בדלתות, בכלים הסניטריים ובקירות הבטון עצמם. ובכן, פגיעה כזאת אכן מתרחשת והיא חלה כמעט על כל פריט במבנה, כתלות בעוצמת האש, רמת החום שנוצר בזמן השריפה והזמן הכולל של השריפה. חשוב להבין שהפגיעה בקירות המבנה, בריצוף, בחיפוי וכדומה היא אינה פגיעה שתוצאתה דומה לתוצאה של שריפת סלון. הפגיעה נוצרת בעיקר בגלל החום הגבוה ורמת היובש שהיא יוצרת.

כך למשל, ריצוף קרמיקה הוא ריצוף מאוד עמיד בחום גבוה וסביר להניח שמבחינה מבנית, האש לא השפיעה על האריחים, אבל היא בהחלט השפיעה על דוגמת העיצוב שלהם, על הצבע שלהם ומן הסתם רבים מהם נשברו בגלל חפצים שקרסו עליהם. שכבות הטיח והצבע מתייבשות במהירות ופשוט מתקלפות ממקומן תוך שהן חושפות את קירות הבטון. קירות הבטון ממשיכים לעמוד על תילם מן הסתם, אבל החום הגבוה עלול לגרום להתרחבות של הברזל בתוך הבטון וליובש, מה שבסופו של דבר גורם להופעת סדקים, שברים והיחלשות הבטון. החלונות והדלתות בדרך כלל נשרפים לחלוטין, וכך גם תשתיות החשמל והתקשורת. אחרי שריפה אי אפשר פשוט לעשות שיפוץ כללי של הבית, אלא יש לבצע מהלך שיקום לאחר שריפה.

מה כולל פרויקט שיקום לאחר שריפה?

פרויקט שיקום מבנים לאחר שריפה מתחיל תמיד במהלך של בקרת נזקים. במסגרת זו מגיע למקום מהנדס בניין על מנת להעריך את היקף הנזק ואת בדיקות העומק שיש לבצע על מנת לקבל תמונה לגבי מהלך השיקום הנדרש. ישנם מקרים בהם יתברר כי הנזק לא הגיע לקירות הבטון ואולי גם החלונות הצליחו לשרוד. במקרים אחרים, יתברר שהנזק נרחב ויסודי הרבה יותר ולכן יש לבצע בדיקות עומק כדי לגלות נזקים נסתרים. לאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות ולאחר שנתקבלה תמונה מלאה לגבי הנזק, מגובשת תכנית שיקום המפרטת את כל המהלכים הנדרשים א' בכדי להחזיר את הבית לקדמותו וב' לשקם את המראה והתכולה הפנימית שלו.

בשלבי הביצוע עצמם, מבוצעת למעשה הפשטה של כל חלל הפנים של הבית עד שמגיעים למצב בו קירות השלד עומדים חשופים לגמרי ממש כפי שנראה הבית בסיום שלב השלד בבנייתו. זהו גם השלב שבו מבוצעים תיקונים בקירות השלד, במידה ונזק נגרם לבטון. תיקונים אלה יכולים לכלול חציבה בתוך הקירות והוספת ברזלים לזיון הבטון, סתימת סדקים והוספת חיזוקים וכן הלאה. לאחר מכן מבוצעת "הלבשה" מחדש של חלל הפנים באמצעות שכבת טיח וצבע, שיקום הריצוף וחיפוי הפנים, הוספת חלונות והדלתות, שיקום תשתיות חשמל ותקשורת, שיקום מטבח ולמעשה כל הפעולות המבוצעות בתהליך של בניית בית חדש לאחר שלב השלד.

שיקום לאחר שריפה הוא פרויקט שדורש רמה גבוהה מאוד של התמחות ויכולות מקצועיות ולכן לא מדובר בפרויקט שניתן להטיל על איש שיפוצים כלליים. קבוצת עידן היא חברה מקצועית שמבצעת מגוון רחב של פרויקטים, לרבות שיקום מעטפת חוץ, שיקום פנים, שיקום מבנים מסוכנים וגם שיקום לאחר שריפה. לרשות החברה כל אנשי המקצוע הנדרשים להשלמת המשימה, וכמובן כל היכולות, הציוד והידע המקצועי הנדרשים על מנת להבטיח שניתן יהיה להחזיר את הבית לקדמותו ועוד הרבה מעבר לכך לטובת הדיירים שכבר עברו סבל לא קטן.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30