1700-70-90-30

שיקום אחרי שריפה

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אדם לא מקצועי שמביט בבית אחרי שריפה, יכול בקלות ליפול למלכודת סביב המחשבה שאין שום דרך להחזיר את הבית הזה למקום ראוי למגורים. דברים אלה נכונים עוד יותר כאשר אותו אדם הוא בעל הבית ורואה לפניו ערימות של אפר שהיו פעם חייו. אבל שיקום אחרי שריפה הוא דבר אפשרי בהחלט, כל עוד מוטלת המשימה על הידיים הנכונות. עם הידיים האלה ניתן להחזיר את הבית לקדמותו כך שלא יישאר זכר מאותה שריפה קשה. איך עושים את זה ומה כולל מהלך כזה של שיקום מבנה שעבר שריפה? על כך עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן, המתמחה במגוון רחב של משימות בנייה, ובכלל זה מתמחה בשיקום של מבנים שעברו שריפה, גם שריפות קשות במיוחד.

שיקום אחרי שריפה

האתגרים ההנדסיים שעולים מול מבנה שעבר שריפה

אם נתחבר שוב לעיניו של האדם הלא מקצועי, שמביט במבנה שעבר שריפה, האתגר הגדול ביותר בעיניו עשוי להיות האתגר של הסרת כל השכבה השחורה שמכסה את קירות המבנה וכמובן פינוי של כל הפסולת וערימות האפשר שהצטברו בתוך חלל המבנה. אלא שדווקא את השלב הזה אפשר להשלים בקלות רבה יחסית ולא צריך יותר מיומיים שלושה בכדי לפנות את כל הפסולת מהמבנה ולהסיר את כל שכבת הטיח שהשחירה. האתגרים המשמעותיים יותר במסגרת מהלך של שיקום אחרי שריפה מבוססים בעיקר על האופן בו השפיעה השריפה על שלד המבנה. שריפה בתוך מבנה יכולה לייצר טמפרטורות גבוהות מאוד שיכולות לשנות את המבנה המולקולרי של קירות הבטון, לגרום ליובש חריג של הבטון, להתרחבות של מוטות ברזל החיזוק של הבטון ולהוביל לסדקים, שברים ואפילו התפוררות פנימית שקשה להבחין בה מבחוץ במבט ראשון.

על כך אפשר להוסיף את ההשמדה הטוטאלית של תשתיות חשמל ותקשורת ולעיתים גם תשתיות מים, ביוב וגז. הריצוף עצמו צפוי בהחלט לשרוד ברמה המבנית את השריפה, אבל רק ברמה המבנית. במרבית המקרים תהיה הרצפה סדוקה ושבורה בכל שטחה ובכל מקרה, תיגרם פגיעה משמעותית למראה הרצפה, לצבעים ולמרקם שלה. את כל האלמנטים האלה צריך לבדוק מראש על מנת להעריך את היקף הנזק שנגרם, וזהו בדיוק השלב הראשון שפותח את התהליך של שיקום אחרי שריפה.

מה כולל תהליך השיקום?

שיקום אחרי שריפה מתחיל כאמור בבקרת נזקים יסודית ומקצועית שאת חלקה ניתן לבסס על מראה עיניים אבל את חלקה יש גם לבצע באמצעות בדיקות עומק תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות שמאפשרות להבין את האימפקט של השריפה על שלד המבנה. בהתאם לבקרת הנזקים שנערכה, מגובשת תכנית שיקום יסודית ומקצועית שכוללת בתוכה את כל המהלכים הנדרשים לביצוע לצורך שיקום המבנה, ותכנית זו יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה בהתאם להיקף השריפה, עוצמת האש, השטח בו בערה האש ומשך הזמן בו בערה האש. במקרים הקיצוניים ייתכן ותתקבל החלטה על הרס של המבנה או על הכרזתו כבלתי ראוי למגורים, אם כי מדובר במקרים קיצוניים ונדירים מאוד. במקרים אחרים, ייתכן שתידרשנה עבודות לחיזוק ושיקום הבטון וברזל החיזוק לפני שעושים כל מהלך אחר.

לאחר שיקום מבנה השלד, מבוצעות כל עבודות שיקום התשתיות ובכלל זה תשתיות חשמל, תקשורת, מים, ביוב וגז. בהמשך, מיושמת שכבת טיח חדשה ולאחר מכן מתחילה "הלבשה" של חלל הפנים עם ריצוף, חיפוי פנים, כלים סניטריים, ארונות מטבח, חלונות חדשים, דלתות חדשות, מתגים ושקעים ולבסוף כמובן שכבת שליכט וצבע פנים. בשלב הזה של השיקום כבר לא ניתן יהיה לזהות זכר לשריפה שהשתוללה במבנה וגם אם נותרו מעט סימני ריח, אלו צפויים לחלוף באופן מוחלט בתוך שבועות בודדים.

התנאי החשוב ביותר לביצוע מהלך מקצועי ואפקטיבי של שיקום לאחר שריפה הוא הפקדת המשימה בידיים המקצועיות הנכונות, קרי בידיו של גורם מקצועי שמכיר את התחום הספציפי הזה של שיקום מבנים לאחר שריפה. בכל מקרה, זה ממש לא מספיק לבצע את המשימה באמצעות איש שיפוצים כלליים, טוב ככל שיהיה. קבוצת עידן היא חברת בנייה והנדסת בניין המתמחה במגוון רחב של פרויקטים במבנים פרטיים ומשותפים, ובכלל זה מבצעת פרויקטים של שיקום אחרי שריפה בכל היקף עד להחזרת המבנה לקדמותו ללא כל זכר לכך שממש לא מזמן השתוללה במבנה הזה שריפה גדולה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים

שיקום ואיטום מבנים ברכישה או בנייה של בית חדש במיליוני שקלים, הציפייה שלנו היא שהבית הזה יעמוד על תילו לנצח, שאת ההשקעה הזאת לא נצטרך

קרא עוד »
שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון

שיקום קירות בטון הוא תהליך הנועד לחזק ולשקם מבנים בעלי תשתיות חלשות. למרות שהבטון הוא חומר חזק מאוד, כאשר הוא משמש למבנים הוא חשוף לעומסים

קרא עוד »
שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף שיקום בטון הוא תהליך בו משקמים מבנה קיים. שיקום בטון נדרש במקרים בהם תשתיות המבנה נהרסו או נחלשו כתוצאה מהתיישנות, פגיעה, נזקי

קרא עוד »
שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר שיקום בטון הוא למעשה תהליך הנועד לחזק מבנים ותשתיות מבנים נפגעו כתוצאה מסיבות שונות. המחיר של שיקום בטון אינו זול כלל, שכן

קרא עוד »
שיקום בטון

שיקום בטון

שיקום בטון שיקום בטון הוא תהליך שמטרתו לשקם ולחזק מבנים חלשים. בישראל יש מבנים ישנים רבים שנמצאים בסכנת קריסה. תהליך שיקום בטון מאפשר את חיזוק

קרא עוד »
1-700-70-90-30