שיפוצים

 

 

   הערכות לשיפוץ דירה או בית הנה פרוייקט מורכב שגוזל לא מעט אנרגיה וכסף, החלטה על תקציב מתאים לפרויקט השיפוצים הינה השלב הראשון בפרויקט שיפוצים מוצלח, ההיצע והמגוון בשוק המוצרים , בדרכי ביצוע ובבחירת המבצעים עשוי להכניס כל משפץ, אפילו המחושב מביניהם לתחושת בלבול ועד מהרה לעייפות.

              שיפוצים

טיפים כלליים לשיפוץ דירה / בית,  הנה מס' טיפים בשלבי תכנון :

   גם אם אתם משפצים 2 חדרים וגם עם דירה שלמה, מוטב כי לא תוותרו על הכנת תכנון , שבתחילה יראה מקיף וגדול, אך בהמשך יוביל אתכם לבחירות ממוקדמות שתופתעו עד כמה הן מייצגות את החזון שלכם ונקשרות אלה באלה.

 • מסגרת תקציבית – החליטו מה היא המסגרת התקציבית שלכם והקפידו לדבוק בה. מסגרת זו  הרי חייבת להיות שעונה על מציאות קיימת, כלומר בדיקה והבנה כמה עולים תהליכי שיפוץ במקום אותו משפצים,  מהו סטנדרט השיפוץ בו תוכלו לעמוד ועוד.  כלי שיבוא לעזרתכם יהיה תכנית עבודה. חשבו והחליטו מהם החללים שאותם תרצו לשפץ והתמקדו בכל אחד מהם בשלושה פרמטרים

                תכנון פרויקט שיפוצים

 1. מה תרצו בכל חדר אותו משפצים בפרויקט שיפוצים, מהו התקציב לכל אחד מהחללים – יש להניח כי חדר ילדים דורש פחות השקעה מחדר אמבט.

 2. כמה תרצו להשקיע בכל חלל שעובר שיפוץ. האם לדוגמא חדר האמבט החדש שלכם הופך לפנינה מושקעת בביתכם, עם מיטב הפינוקים והאלמנטים שמוצעים היום לחדר אמבט על ידי חב' בארץ ובעולם, או שמא שיפוץ אריחים וכלים סניטריים מינורי יספק.

 3. מה נידרש לפנות בכל אחד מהחללים אותם תרצו לשפץ, שכן ישנם חללים בהם נדרש רק פינוי ריהוט וישנם כאלה שנדרשת בהם שבירה של קרמיקה וקירות ופינויים וזהו הליך שיש לחשב במסגרת התקציבית.

         שיפוצים קבוצת עידן קבלן שיפוצים מומלץ

בהליך זה, בניית מסגרת תקציבית, ניתן להעזר במחירונים מקצועיים שמיועדים למשפצים פרטיים כמוכם. במחירונים מעין אלה יש ירידה  מהכלל  הנרחב ועד לפרטים הקטנים בכל אחד ממוקדי השיפוצים הרלוונטיים, כגון : חדר שינה ואמבט – על כל מה שנדרש בהם ברמות תקציב שונות.

ירידה לפרטי פרטים זו עשויה לפחות בשלב זה לעזור לכם להבין עד לאן תרצו ללכת ובאיזה עלות, כלומר עד איפה ולטובת מה תחליטו למתוח את התקציב או לוותר. מעבר לזה, הכנת תקציב יכולה להיות לכלי באמצעותו תבחרו אדריכל ,מעצב פנים (במידה והחלטתם כי אתם זקוקים לכזה) וקבלן ביצוע. מסמך הכנת תקציב יבוא לעזרתכם למול אנשי מקצוע אלה כנקודת הסכמה התחלתית של שני הצדדים בביצוע הפרוייקט.

        קבלן שיפוצים מומלץ קבוצת עידן                                                                       שיפוצים

מתפקידו של זה לעזור לכם בתכנון השיפוץ, בבחירת קו עיצובי מרכזי, בבחירת החומרים הנכונים והאיכותים ביותר בתווך

התקציב שלכם, לעזור בתכנון ביצוע עבודות נגרות ועוד קבלן שיפוצים בשרון.                                                                                                                                                              בבחירה של אדריכל / מעצב פנים מוטב לקיים פגישה ראשונית שבה תחושו האם קיימת כימיה בסיסית ואף יותר שתיתן ביטוי ביכולת

שלו להקשיב לכם, לצרכיכם. מדבור ברומן קצר אך מהותי מאוד בחייכם ומוטב לצלוח בבחירת הפרטנר, השותף לביצוע ומימוש הפרוייקט קבלן שיפוצים ברעננה.

במידה ואכן קיימת כימיה נדרשת בקשו לראות תיק עבודות שלו ואף, במידה וניתן לקפוץ לממליצים,  תוכלו לצפות בעבודות הלכה למעשה ולשאול אודות שביעות רצון מהליך העבודה:

          קבלן שיפוצים רשום, בחירת קבלן, בחירת אדריכל

 

 • בחירת קבלן מוסמך – אחד המקומות שיש לסגור בקפדנות יתרה. בשוק חברות רבות המציגות עצמן כחברות קבלניות אך האמת הנה שונה. קבלן שיפוצים הנו זה שרשום ברשם הקבלנים כקבלן בסיווגי בנייה שיפוץ או הרחבת מבנים. בדקו זאת ובקשו תיעוד. כל אחד אחר יהיה לא יותר משיפוצניק וקשר איתו עשוי להוביל אתכם לעוגמת נפש, הארכת זמני עבודה ואובדן כספי לא מובטל.

מוטב כי תבחרו קבלן שאת שמו קיבלתם מהמלצות ושראיתם את עבודותיו בהקפדה על הגימורים. סכמו איתו הכל, בירידה לפרטים, תוך עיגון הדברים בחוזה חתום. שימו לב שהוא מגיש לכם הצעת מחיר שאינה מחייבת אתכם לעבוד איתו ושהוא חותם על חוזה שכולל עיקרי עבודה, לוחות זמנים ופריסת תשלומים.

   כעת, מששטחנו את משנתנו הבסיסית לתחילת העבודה, נספק טיפים הנכונים לכלל החללים המשופצים בפרוייקט שיפוצים:

 • צביעת החללים – בהליך השיפוץ בחירת הצבעים וצביעת החללים הנם אחד המרכיבים הבסיסיים והמהותיים ביותר בשיפוץ הבית.

סידור תכנית צביעה לפי שלבים פשוטים תצמצם עלויות. בראש ובראשונה יש לוודא האם יש צורך בתיקונים מקדימים , סדקים וכו'. בהמשך יש לחשב שטח צביעה, להחליט האם מעדיפים גוון אחד או יותר והאם מעוניינים בשליוב צבעים דקורטיביים.

שילוב צבעים דקורטיבים מומלץ על מנת לרענן מראה קירות. מדובר בהוספת עניין בהשקעה כספית נמוכה, שיוצרת אמירה ושיק. חזרה על רעיון השילוב הדקורטיבי ניתן לבצע בחללים נוספים, תוך הקפדה על בחירת דקורציה הנכונה לאותו חלל המשתלבת היטב עם הגוונים החלקים.

 

שיפוץ דירה עם קבלן רשום

שיח, עמידה בזמנים ועוד. במידה ונוצר שיתוף ביקשו ממנו מס' הדמיות שמבטאות את חזונכם ומראות לכם מס' אפשרויות למימושן.חשוב לכלול את עלות אדריכל / מעצב מעין זה בתקציב הראשוני, לסכם עיקרי העבודה המצופים ממנו,שיפוץ דירה לחתום על חוזה ופריסת תשלומים לפרויקט שיפוצים.

 • אדריכל / מעצב פנים – במידה ומדובר בפרוייקט שיפוץ של דירה שלמה / בית פרטי, מוטב לשכור שירותיו של אדריכל או מעצב פנים או קבלן שמציע במסגרת שירותיו אחד משני אלה או שניהם.

                                                                                                                                        קבלן שיפוצים רשום         

   קבלן שיפוצים עידן בוטיק, שיפוץ חדר רחצה, שיפוץ דירה קומפלט

על מנת לחסוך בעלויות הצבע מומלץ לחשב במדוייק את כמות הצבע הדרוש לכם לחידוש הקירות. בעקרון עבור צביעת חדר ממוצע יש לרכוש גלון של 5 ליטרים שמכסה 6-7 מ"ר. צבע לקיר בטכניקת צביעה דקורטיבית עשוי לעלות יותר מצבע רגיל שכן צבעים אלה מגיעים לרוב בגלון גדולים יותר.

 

 • חדר רחצה, חיפויים וכלים סניטריים- חדר רחצה הנו אחד החללים המושקעים ביותר בפרוייקט שיפוץ. גודל החדר הוא הראשון להשפיע על עלויות שיפוץ חלל זה. גודלו הוא זה שיקבע כמה נקודות אינסטלציה נדרשות בו, גודל האריחים אותם נבחר מס' כיורים, האם נתקין נוחיות ובידה ועוד.

נתחיל בחיפוי. בימנו תחום החיפוי הנו תענוג צרוף לחובבי העיצוב. שפע הדגמים, איכות המוצרים , אפשרויות השילוב שכמו מוגשות לנו מוכנות ,מפתות ומובילות אותנו. בכדי להימנע מטעויות בבחירת חיפוי, יש ללמוד מה ההבדל בין סוגי החיפויים, להבין לאן כל סוג מתאים, לאיזה תנאים סביבתיים זקוק סוג האריח, דרגת הספיגה והשחיקה.

חיפוי קירות, ריצוף רצפה

 

בחדר האמבט, בו נדרשת עבודת חיפוי קרמי, מוטב לחשוב על סדר עבודה נכון שמתחיל ממערכות אינסטלציה וחשמל, לרכז רכישות חומרים ולבחור אריחים מתאימים עתידיים. על מנת לחסוך בעלויות מיותרות בעתיד מומלץ לחפות את קירות חדר הרחצה עד גובה שני שלישים ומעליהם לצבוע בצבע אקריל מונע עובש.

שימוש בקרמיקה על ריצפת חדר הרחצה ועליה על דופן האמבט תיצור אשליה של הגדלת חדר האמבט. ניתן לשלב לקיר אמבט חלק אריחים דקורטיביים במינון קטן המקנה צבע אך לא מעמיס. חשוב לזכור כי חיפוי רצפה עשוי להתאים גם לחיפוי קירות, אך לא להיפך.

       בחירת כלים סניטריים בפרויקט שיפוץ דירה

בחירת כלים סניטריים הנה חלק מיצירת אוירת עיצוב וגם בתחום זה המגוון עשיר ביותר וטווח המחירים נוסק. בחירת הכלים  בראש וראשונה צריכה להיות כזו שתתאים להרגלי הנוחות שלנו. הכיור, לדוגמא, המהווה חלל אופקי לשימוש רב במהלך היום צריך להתאים לכם בגודלו , יש לבחון את מיקומו, האם כשקע במשטח או על משטח, האם מספיק כיור בודד או שמא נוסף. אותו קו חשיבה צריך להעשות בבחירות הנוחיות, אמבט או טוש.

מחירי אביזרי אמבטיה משתנים קבלן שיפוצים מומלץ בעיקר על פי סגנון העיצוב ואיכות המוצר. ארונות אמבט  בגדלים שאינם סטנדרטים ניתן להזמין אצל נגר ביחס לגדול החדר ועד כמה הוא מאפשר, במידה ונזקקתם לארון סטנדרטי אז פשוט עדיף לסרוק את ההיצע, שהינו רב ולבחור אחד נכון עבורכם.  כך או כך הקפידו שהחומר ממנו בנוי הארון עמיד ללוחת האמבט.

 

בחירת תאורה בפרויקט שיפוצים

 

 • תאורה – בחרו תאורה נכונה, מושקעת, שתציף את החלל באור הנכון, שתדגיש את שכיות החמדה שבחדר רחצה. תאורה זו חשובה לא פחות ולעיתים אף יותר מיתר האמצעים העיצוביים שבהם עשיתם שימוש בהליך השיפוץ בכל חלל.

האזורים שבהם נדרש להשקיע מחשבה לגבי מיקום התאורה ואופן בו אנו נעשה בה שימוש הנם המטבח, פינת האוכל, הסלון, חדר הרחצה והגינה במידה ומדובר בבית פרטי.  בחדר הרחצה לדוגמא מומלץ למקם את התאורה במרכז החלל ואחת נוספת מעל הכיור. ניתן אף לפזר  תאורה על קירות החדר או בגומחה במידה וקיימת כזו, אך החשוב מכל הוא שתאורת חדר הרחצה תהיה רכה ונעימה.

שיפוצים בבית פרטי                 קבלן שיפוצים רשום                         שיפוצים בדירה       

ולסיום מס' עצות מבורכות  בפרויקט שיפוצים של דירה

 

 • לפני תחילת עבודות השיפוץ תלו שלט במבואה לבניין וידעו את השכנים כי אתם משפצים.
 • למטרות אחסון השתמשו במרפסת השירות או בחדר שאינו בשימוש ומיועד לשיפוץ.
 • רצוי לחשוב לטווח ארוך, יש דברים בהם נכון להשקיע מעט יותר ולזכור שהתוצאה אמורה לשרת אתכם ולהפוך את הבית למקום נעים ופרקטי יותר.
 • מוטב וכדאי לבחור בגוונים שקטים לצביעת קירות הבית, עניין יווצר באיבזור.
 • אל תתפשרו על איכותם של אלמנטים מרכזיים ובסיסיים בשיפוץ כמו חיפויים, ארונות קיר, כלים סניטריים – גם אם הם עולים יותר, שכן אלו הם פריטים שקשה מאוחר יותר לתקן.
 • את התקציב ניתן לאזן באמצעות השקעה קטנה באביזרים משלימים, כמו פריטי ריהוט או אבזירי נוי שאנו נוטים לרענן אחת לכמה זמן הם במיקום והן בחידוש.

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד