תפריט

1700-70-90-30

תפריט

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון של שיפוץ הדירות הפרטיות בבניין, אלא בשיפוץ המעטפת. שיפוץ מעטפת הוא שיפוץ שמתמקד במעטפת הבניין, קרי כל מה שנמצא מצידו החיצוני של קיר המבנה ועד קצה גבול שטח הבניין. מה כולל שיפוץ כזה ומתי נכון לעשות אותו? על כך בשורות הבאות.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

שיפוץ קומפלט למעטפת בניין

מעטפת בניין הוא מונח גג שיכול לכלול בתוכו לא מעט אלמנטים בבניין. ככלל, כאשר מדובר בשיפוץ מעטפת בניין, הכוונה היא לחזית הבניין, לחיפוי הבניין, איטום גג ובניין, שיקום עמודים ובטון, חיזוק המבנה ופיתוח שבילים ודרכי גישה. יחד עם זאת, מעטפת הבניין יכולה לכלול גם את חלונות הדירות בבניין, את המרפסות ופתרונות הצל שלהן ואפילו את החניות הפרטיות. בהתאם לכך, כאשר אתם ניגשים למשימה של שיפוץ מעטפת בניין, חשוב שתגדירו בדיוק מהן המשימות שאתם רוצים לבצע ובהתאם לכך תוכלו לדעת מיהו איש המקצוע המתאים למשימה. בשורות הבאות נפרט בפניכם מדריך קצר בנושא של ניהול פרויקט לשיפוץ מעטפת בניין משותף טיפוסי.

ניווט מהיר

מתחילים בתכנון שיפוץ מעטפת בניין

השלב הראשון בכל פרויקט שיפוץ בניין ובכל פרויקט בכלל הוא שלב התכנון. בשלב הזה אתם רוצים לגבש לעצמכם את חבילת השיפוץ שאותה אתם רוצים לערוך במעטפת הבניין, להבין את הסיבה לכל מרכיב בחבילה, להבין את ההשלכות הכספיות ואת ההשפעה על זמן העבודה של הפרויקט כולו. בשלב הזה אתם אמורים גם לגבש בעיני רוחכם את התמונה של התוצאה הסופית, קרי להבין מה אתם רוצים שתהיה תוצאת השיפוץ. את כל זה עליכם לאסוף ולתרגם לתכנית שיפוץ בסיועו של אדריכל מקצועי ובשיתוף מהנדס בניין המתמחה בתחום של חזית בניין ומעטפת בניין. בסופו של שלב זה אמורה להיות בידיכם תכנית שיפוץ ולצידה גם מפרט של כלל האלמנטים אותם אתם רוצים לשלב בפרויקט כך שניתן לגשת עם המפרט הזה לכל ספק של חומרי גלם ולבצע הזמנה מדויקת שמשקפת את הסטנדרטים שעליהם אתם רוצים הקפדה מלאה.

פעולות שיפוץ אפשריות

במסגרת הפרויקט של שיפוץ מעטפת בניין או פרויקט שיקום מבנים , ישנן כמה פעולות שיפוץ אופייניות שאותן תוכלו לבצע, אם כי חשוב להדגיש כי אין פה שום מגבלה לשום כיוון. אתם יכולים לבצע שיפוץ של מעטפת הבניין ובמקביל לשפץ גם אלמנטים שונים בחלל הפנים. אתם יכולים להוסיף פעולות שאינן נכללות לכאורה בהגדרה הקלאסית של מעטפת הבניין ואתם יכולים לכלול למעשה כל אלמנט שתרצו בפרויקט השיפוץ שלכם. יחד עם זאת, חשוב להבין שאנשי המקצוע שיידרשו לכם בכל מקרה הם שונים, ואתם תצטרכו גורם מקצועי המתמחה בשיפוץ מעטפת של בניין ולצידו גם קבלן שיפוץ כללי לבניינים משותפים.

אחרי שאמרנו את זה, במסגרת הפרויקט הקלאסי של שיפוץ מעטפת בניין, תוכלו לבצע את כל הפעולות הבאות:

חיזוק מבנים

פעולות חיזוק של יסודות המבנה, עמודי תמך וקירות תמך חיצוניים, מתאימות במיוחד למבנים מיושנים שאינם עומדים בקריטריונים להכללה בתכנית תמ"א 38 אך בהחלט זקוקים לחיזוק שיאפשר לבניין לעמוד יציב לעוד עשורים ארוכים.

איטום גג

פעולות איטום של גג הבניין ובכלל זה בדיקת שיפועי ניקוז, בדיקת פתח ותעלת הניקוז (מרזב), סילוק פסולת מגג הבניין וביצוע איטום בדרך כלל באמצעות יריעות ביטומניות.

חיזוק או החלפה של אריחי חיפוי

באפשרותכם לשנות לחלוטין את המראה של חזית הבניין באמצעות החלפת אריחי החיפוי. פעולה כזאת דורשת היתר בניה שכן יש לה השפעה משמעותית על חזית הבניין והאופן בו הוא נראה לרחוב. אם יש לכם את ההיתר הנדרש תוכלו להחליף את כל אריחי החיפוי ולשנות לחלוטין את מראה הבניין. שינוי מראה כזה יכול, דרך אגב, להשביח את ערך הנכסים בבניין אם עושים את זה נכון ומקצועי. לחילופין, תוכלו לחזק את אריחי החיפוי במידה וקיים חשש לנשירת אריחים וסיכון של עוברי האורח. חיזוק האריחים מתבצע באמצעות הוספת שני ברגי חיזוק לכל אריח.

איטום בניין

איטום בניין כולל שורה של פעולות איטום ובכלל זה איטום חיבורי חלונות עם קיר הבניין, איטום אריחי חיפוי, איטום חיבור קרקע עם קיר חיצוני למניעת חלחול של מים אל מתחת לרצפה של הקומה התחתונה, איטום קומת מרתף ומקלט וכן הלאה.

שיקום עמודים ובטון

במבנים היושבים על עמודים, מבוצעת בדיקה של העמודים ובדרך כלל גם מבוצע חיזוק ועיבוי של עמודי הבטון. על פי הצורך ניתן גם לשפר את המראה האסתטי שלהם באמצעות חיפוי חדש אם כי יש לבדוק עם הרשות המקומית האם נדרש לשם כך היתר בנייה. בנוסף, פעולה זו כוללת גם שיקום של משטחי בטון שונים בכל רחבי הבניין, משטחים שמצב הבטון בהם הוא רעוע למדי.

פיתוח שבילים ודרכי גישה

במסגרת שיפוץ מעטפת בניין אפשר לשלב גם את כל הנושא של פיתוח הסביבה המיידית של הבניין ובכלל זה פיתוח שבילים ודרכי גישה ובמקרים מסוימים גם הכללה של חניות פרטיות, עיצוב גינה ועוד.

לובי ורחבת כניסה

במסגרת פרויקט נרחב של שיפוץ מעטפת בניין אפשר בהחלט לכלול גם מרכיב של שיפוץ לובי ורחבת כניסה, ובכלל זה החלפת ריצוף באזור הלובי, הוספת אלמנטים שונים של עיצוב חלל הפנים של הלובי, החלפת דלת כניסה והוספת מערכת אינטרקום, הוספת מערכות מיגון למיניהן, החלפת ריצוף ברחבה החיצונית, הוספת או החלפת גידור ושער כניסה ועוד. למעשה, מרכיב זה כולל חידוש מוחלט של כל אזור הכניסה של הבניין, מהלך שגם הוא יכול מאוד לתרום לערך הדירות בבניין כולו.

שלילת סכנות ואישורי בטיחות

במסגרת הפרויקט של שיפוץ מעטפת בניין מומלץ מאוד לשלב גם אנשי מקצוע בעלי הסמכה הנדסית, על מנת לבחון את מצבה של מעטפת הבניין לאחר תום השיפוץ על מנת לקבל תמונה מלאה על סיכונים הנובעים מהמעטפת. המטרה היא כמובן לקבל רשימה של אפס סיכונים קיימים ואישור בטיחות על כך שמעטפת הבניין היא בטוחה לחלוטין ואינה מייצרת סיכון כלשהו, לא לדיירי הבניין, לא לאורחים המבקרים בבניין ולא לעוברי אורח תמימים.

בחירת איש מקצוע

כאמור, את המרכיב של שיפוץ מעטפת הבניין, תוכלו לשלב עם פרויקט שיפוץ כולל ומקיף של הבניין כולו לרבות חללי הפנים של הדירות בבניין. יחד עם זאת, עבור הנושא של מעטפת הבניין אתם רוצים להזמין אנשי מקצוע המתמחים בתחום של מעטפת בניין ושיקום מבנים. אלו הם אנשי המקצוע שיוכלו לייצר עבורכם את הערך הגבוה ביותר ולבצע את פעולות השיפוץ ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. קבלן שיפוצים שמתמחה בעבודות גבס, שבירת קירות והחלפת אינסטלציה, לא באמת מסוגל לטפל באריחי החיפוי, באיטום הבניין או בפיתוח הסביבתי של הבניין.

על כן, כאשר אתם מחפשים את איש המקצוע המתאים, שימו לב לכך שאתם לא מותירים את המשימה בידיו של קבלן הביצוע שאחראי על ביצוע השיפוץ הפנימי, אלא בחברה מקצועית המתמחה בנושא של שיקום מבנים ושיפוץ מעטפת בניין בלבד. כמו כן, אתם רוצים ליווי של אדריכל המתמחה בתחום של תכנון חזית בניין ולוודא שכל פעולה וכל שלב תכנוני מקבל אישור של מהנדס בניין על פי חוק.

כמו כן, מאחר ומדובר במעטפת הבניין החיצונית, כל פעולה שתבצעו בה מחייבת קבלת היתר בנייה. על כן, חשוב שתבדקו את הנושא מראש עם הרשות המקומית ועל פי הצורך תוכלו להגיש בקשות לקבלת היתרי בנייה מתאימים מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. גם במשימה הזאת יוכל לסייע לכם איש מקצוע המתמחה בתחום של שיפוץ מעטפת בניין.

מה כולל התהליך של שיפוץ מעטפת?

שיפוץ מעטפת הוא תהליך שיפוץ בניין שמתמקד במעטפת הבניין בלבד. המעטפת כוללת את כל שטח הבניין, פרטיים ומשותפים, המצויים מהצד החיצוני של קיר המבנה. זה אומר בעיקר מרפסות, גג, חלונות, דלתות מרפסת, גינה, חניה וחיפוי קיר חיצוני. מן הסתם, לא בכל פרויקט שיפוץ של מעטפת הבניין כולל השיפוץ את כל האלמנטים הנכללים בפרויקטים דומים אחרים. כך למשל, בפרויקטים מסוימים יכולים בעלי הדירות בבניין למקד את השיפוץ בשטחים החיצוניים המשותפים בלבד כמו החניה, הגג, הגינה וחיפוי קיר המבנה. בפרויקטים אחרים יכולים הדיירים להרחיב את השיפוץ גם לשטחים הפרטיים ולכלול גם את שיפוץ המרפסות וחלונות המבנה בנוסף לכל השאר. האפשרויות הן רבות ואין שום נוסחה לגבי מה אפשר ומה אי אפשר לכלול בשיפוץ – הכל נתון להחלטת הדיירים עצמם.

שיפוץ מעטפת

מתי נכון לבצע שיפוץ כזה?

מן הסתם, כאשר אנו מקבלים החלטה על ביצוע שיפוץ כלשהו בבניין משותף, החלטה זו מיועדת לשפר את איכות החיים שלנו בבניין ואולי אפילו להעלות את שווי הנכסים בבניין. בכפוף לכך, האפשרות של שיפוץ מעטפת הבניין היא אפשרות שכדאי לשקול אותה בעיקר כאשר אין צורך לבצע שיפוץ של החלל הפנימי בבניין, וכאשר צורך כזה קיים בעיקר כלפי חלקו החיצוני של הבניין. כך למשל, כאשר מדובר בבניין חדש יחסית אך כזה הממוקם באזור אקלימי קשה עם השפעה קשה של איתני הטבע על מעטפת הבניין, או כאשר תנאי זיהום האוויר באזור מכערים במהירות את מעטפת הבניין, בהחלט ראוי לשקול את האפשרות של ביצוע שיפוץ מעטפת במנותק מכל פעולת שיפוץ אחרת.

אפשרות זו יכולה לעלות גם בבניינים שכבר בוצע בהם שיפוץ כללי בעבר, אך לא נלקח בחשבון הנושא של המעטפת, וכעת רוצים הדיירים להשלים את המשימה עם שיפוץ המעטפת של הבניין. כל אפשרות היא אפשרות טובה וכל אפשרות היא הזדמנות לשפר את איכות החיים בבניין ולהעלות את שווי הדירות בו.

בין שאתם מתגוררים בבניין ישן ובין שאתם מתגוררים בבניין חדש, ישנה בהחלט אפשרות שמעטפת הבניין שלכם דורשת שיפוץ יסודי, מה שאי אפשר להגיד על חלקו הפנימי של הבניין. במקרה כזה, יהיה זה לגיטימי לחלוטין להזמין שיפוץ מעטפת לבניין ולמקד את המאמץ ופעולות החידוש והשיפוץ בחלקים השונים של מעטפת הבניין, הכל על פי בחירתכם.

אולי יעניין אותך

הסכם שיפוץ בית משותף

הסכם שיפוץ בית משותף כל מי שגר בבית משותף יודע כי חלק מהחיים זה להתחשב בשכנים. אם אנחנו רוצים יחסי שכנות טובה

חוק שיפוץ בניין משותף

בניינים רבים במדינת ישראל נזקקים לביצוע שיפוץ חיצוני ישנו חוק שיפוץ בניין משותף שבהמשך נסביר עליו בעלי הדירות מעוניינים לבצע את שיפוץ

איטום קירות חיצוניים

בכדי שאתם תוכלו לשבת בתוך הבית שלכם וליהנות מאווירה חמימה ויבשה בעונת החורף ובאווירה קרירה ומוצלת בעונת הקיץ, חשוב מאוד שמעטפת הבניין בו אתם גרים

קרא עוד »

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון של שיפוץ הדירות

קרא עוד »

צביעת בניינים

צביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך מורכב החל מהשלב

קרא עוד »

מדריך שיפוץ בניינים ישנים

שיפוץ בניינים ישנים יכול להפוך מהר מאוד לפרויקט שיקום מבנים אם במהלך השיפוץ מתגלים ליקויים שיכולים להעמיד את יציבות המבנה ואת חוזקו המבני בסכנה. כיום,

קרא עוד »
1-700-70-90-30