1700-70-90-30

שיפוץ חיצוני יוקרתי

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיפוץ חיצוני יוקרתי

יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם בסגנון עיצוב יוקרתי, יש לכם חופש מלא לקבל כל החלטת עיצוב שאתם רוצים וכל עוד יש לכם גם את התקציב בכדי לממן עיצוב יוקרתי, הדרך בפניכם פתוחה לחלוטין. המקרה של שיפוץ חיצוני יוקרתי הוא מקרה מורכב יותר, גם בגלל המספר המצומצם של דרכים להפוך חזית של מבנה ליוקרתית, אבל בעיקר בגלל המגבלות הרגולטוריות החלות עליכם בכל הקשור לשינויים מבניים הנראים כלפי חוץ.שיפוץ חיצוני יוקרתי

 

שיפוץ חיצוני יוקרתי – מה זה אומר?

לפני שנצלול אל מה שאתם יכולים לעשות ומה אתם לא יכולים לעשות במסגרת פרויקט שיפוץ חיצוני יוקרתי, בואו נסביר תחילה מה זה בדיוק אומר. ובכן, שיפוץ חיצוני לבניין הוא שיפוץ המתמקד במעטפת החוץ של הבניין – בחזיתות הבניין, בגג הבניין ובאזור רחבת הבניין. שיפוץ חיצוני יוקרתי מתמקד בעיקרו בהיבט האסתטי של המהלך, אבל בפועל, מדובר במהלך בעל חשיבות פונקציונלית ומבנית חשובה מאוד, שמהווה חלק מכריע בפרויקט כולו. כך למשל, שיפוץ חיצוני לבניין כולל בתוכו עבודות של תיקוני בטון, תיקוני ברזל, תיקוני סדקים, איטום מחדש של הגג ושל כל חזיתות המבנה, הסדרת צנרת וכן הלאה. כל אלה, משפיעים אמנם על האסתטיקה של הבניין, אך מבוצעים ממניעים פונקציונליים חשובים וצריכים להתבצע גם בסטנדרטים המתאימים לפונקציות הרלוונטיות.

ואחרי שאמרנו את זה, כאשר אתם בוחרים לבצע שיפוץ חיצוני יוקרתי, זה אומר שני דברים:

  1. המרכיב הפונקציונלי של השיפוץ חייב להתבסס על פרקטיקות מקצועיות וחומרי גלם ברמה גבוהה מאוד, שגם תייצר את האפקט הפונקציונלי המקסימלי. כך למשל, אם מתייחסים לנושא האיטום והבידוד, אז אתם רוצים להשתמש בפתרונות האיטום והבידוד המתקדמים ביותר ולבצע אותם ברמה גבוהה, שתבטיח לכם מקסימום איטום ומקסימום בידוד תרמי ואקוסטי למשך עשורים שלמים קדימה.
  2. המרכיב האסתטי של השיפוץ צריך להביא איתו אמירה עיצובית יוקרתית, שתבדל את המבנה מן הסביבה. את המרכיב הזה ניתן לבסס, כפי שנפרט בהמשך, על גוונים, מרקמים וחומרי גלם אבל גם ובעיקר על תוספות בנייה כמו מרפסות וחיפוי חוץ.

שיפוץ חיצוני יוקרתי – מהן המגבלות הרגולטוריות בפניהן אתם עומדים?

אחד האתגרים המרכזיים בכל שיפוץ חיצוני למבנה ובמיוחד כאשר רוצים למצב את השיפוץ בתור שיפוץ חיצוני יוקרתי, הוא האתגר הרגולטורי. על פי החוק, כל שינוי מבני שניכר כלפי חוץ ושינויים מבניים ספציפיים אחרים, מחייב קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית שבשטחה ממוקם המבנה. היתר בנייה זה לוקח בחשבון שורה ארוכה של שיקולים ובמרכזם המדיניות התכנונית של הרשות המקומית. כך למשל, לא משנה מה הקונספט העיצובי שאתם חושבים עליו בכדי להפוך את הבניין שלכם ליוקרתי, אם הקונספט הזה יציג את הבניין שלכם בצורה שונה ובולטת ביחס לבניינים אחרים, ייתכן שלא תקבלו לכך אישור מלכתחילה. לצורך העניין, בירושלים מותר חיפוי באמצעות אבן ירושלמית בלבד. אז ישנם כמובן מקרים רבים בהם העירייה מאפשרת חריגה ממדיניות זו, אבל רק כאשר האלטרנטיבה עולה בקנה אחד עם האופי העיצובי של האבן הירושלמית. כלומר, תוכלו להשתמש באבן אחרת שהיא לא אבן ירושלמית, אבל היא צריכה להיות אבן והיא צריכה להיות טבעית.

במסגרת שיפוץ חיצוני יוקרתי, אתם עשויים להתעניין באופציה של חיפוי חוץ אלומיניום, שהוא חיפוי מודרני ויוקרתי, אלא שאם חיפוי כזה יהפוך את הבניין שלכם למעין מגדל שן בתוך סביבה סטנדרטית, כנראה שלא תקבלו לכך את האישור הנדרש מהרשות המקומית. דברים אלה נכונים במיוחד לבתים משותפים בסביבה עירונית ופחות לבתים פרטיים בפריפריה, אבל במידה כזאת או אחרת, הם נכונים לגבי כל מבנה. במילים אחרות, יש גבול מסוים שאותו לא תוכלו לחצות ושאותו יכתיב לכם הרגולטור באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. זה לא אומר שאתם לא יכולים לשפץ את הבניין שלכם ולהפוך אותו ליוקרתי, אבל זה כן אומר שיש גבול למה שתוכלו לעשות.

 

בחירת הגורם המקצועי הנכון

אחרי שתיארנו בפניכם את האתגר, כעת נציג בפניכם גם את הפתרון. הפתרון הוא בחירת גורם מקצועי, שמתמחה בשיפוץ מעטפת חוץ של מבנים, חידוש ושיקום חזיתות מבנה וביצוע עבודות חוץ בבתים פרטיים ומשותפים. גורם מקצועי כזה, לא רק שמחזיק בכל יכולות הביצוע הנדרשות לפרויקט כזה, אלא גם מכיר היטב את כל התהליך התכנוני והרגולטורי ויכול להציע לכם פתרונות רבים, שאולי לא הכרתם ושאתם כנראה כלל לא מודעים לקיומם, במטרה בכל זאת לממש את החלום שלכם למעטפת חוץ יוקרתית.

כך למשל, יוקרה זה לא רק זהב וניקל מבריק. באמצעות הוספת מרפסות תלויות רחבות ידיים בעיצוב מודרני תוכלו להוסיף בוסט של יוקרה לבניין שלכם. החלפת חיפוי חוץ באבן שהיא לכאורה דומה אבל משדרת רמה לגמרי אחרת של יוקרה, היא אופציה נוספת בה תוכלו להשיג את המראה היוקרתי המיוחל ללא התנגדות של הרשות המקומית. החלפת חלונות, הוספת מעקות יוקרתיים למרפסות, יישום דוגמת עיצוב בחיפוי החוץ ואפילו ביצוע חיפוי דקורטיבי מעץ וזכוכית באזורים מסוימים של המבנה – כל אלה יכולים להעניק למבנה שלכם את המראה היוקרתי המיוחל ועשויים בהחלט לעבור גם את המבחן הרגולטורי.

 

אז איך עושים את זה?

ובכן, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא לבחור גורם מקצועי שמבצע שיפוץ חיצוני יוקרתי, אבל לא רק ברמת הביצוע, אלא גם ברמת הניהול הכולל של הפרויקט. גורם מקצועי כזה ילווה אתכם כבר מהצעדים הראשונים וישלים עבורכם גם את שלב התכנון וקבלת היתר הבנייה. בשלב התכנון, ידע גורם מקצועי זה לבחור עבורכם אדריכל שמתמחה בדיוק בפרויקטים כאלה של שיפוץ חיצוני יוקרתי ולבנות עבורכם תכנית בנייה חתומה על ידי מהנדס קונסטרוקטור, וכמובן חתומה על ידכם אתם.

גורם מקצועי כזה הוא בדרך כלל קבלן או חברה קבלנית רשומה ומורשית, בעל רישיון בדירוג ג200 ומעלה, המאפשר עבודה בגובה וביצוע עבודות על מעטפת חוץ של מבנים ללא מגבלה של גודל המבנה והיקף הפרויקט. אלא שכאמור, כדי להבטיח שאתם אכן מצליחים להביא לידי ביטוי את האלמנט היוקרתי הכל כך חשוב לכם, חשוב שתבחרו בגורם שהוא לא רק קבלן ביצוע טוב, אלא גם ובעיקר מנהל פרויקטים מצוין. כמו כן, חשוב לוודא שהגורם המקצועי בו אתם בוחרים, הוא בעל תיק עבודות שכולל בתוכו גם עבודות רלוונטיות עבורכם, כלומר עבודות של שיפוץ חיצוני יוקרתי.

יוקרה בחומרים ולא רק במראה

כפי שאמרנו בתחילת דברינו, שיפוץ חוץ למבנה הוא מהלך שברובו המניעים שלו הם פונקציונליים ומבניים. זאת אומרת שאת היוקרה תוכלו לייצר גם ברמה האסתטית, באמצעות חיפוי מתאים, חלונות מתאימים, תוספת מרפסות וכן הלאה, אבל היוקרה הזאת חייבת לבוא לידי ביטוי גם בהיבט הפונקציונלי וזה אומר חומרי גלם מעולים ועבודה מעולה. כך למשל, אם אתם משקיעים כסף בשיפוץ מעטפת החוץ של הבניין שלכם, אתם רוצים לנצל את הפרויקט בכדי לשפר את רמת הבידוד התרמי של המבנה, ואם אתם מתגוררים במקום מעט סואן, כדאי לשפר גם את הבידוד האקוסטי במבנה. זה דורש חומרים איכותיים וזה דורש מהלכי ביצוע עמוקים, שעולים כסף, אבל יעניקו לכם איכות חיים טובה הרבה יותר וגם יתרמו יותר לעליית הערך של המבנה ויחידות הדיור שבו.

 

השוואת מחירים כן, אבל עד גבול מסוים

זה שאתם בוחרים במסלול של שיפוץ חיצוני יוקרתי וזה שאתם מוכנים לשלם את מה שנדרש לכם כך, לא אומר שאתם צריכים לתת לאנשים לנצל אתכם. במיוחד כאשר הלקוח מבקש תוצר יוקרתי, יש לנותני השירות נטייה לנפח מחירים בהתאם ואתם רוצים לוודא שזה לא מה שקורה בפרויקט שלכם. כדי להבטיח זאת, יהיה עליכם לבצע השוואת מחירים בין מספר גורמים מקצועיים פוטנציאליים, אבל זה לא כל כך פשוט. א' מכיוון שקשה להשוות מחירים על פרויקט שכל מציע רואה אותו בצורה שונה. ייתכן שהצעה אחת תהיה יקרה יותר מהאחרת, אבל היא גם תספק לכם מפרט גבוה יותר ועשיר יותר. ב' מכיוון שלפני המחיר, אתם רוצים לוודא שאתם בוחרים בגורם הנכון. אחרי שבחרתם מספר גורמים מקצועיים מתאימים, או אז בהחלט תוכלו לבצע השוואת מחירים ביניהם, אבל אתם לא רוצים לבחור כל גורם מקצועי שהציע לכם מחיר נמוך, רק בגלל שהוא הציע מחיר נמוך. אז להשוות מחירים כן, אבל אך ורק בתוך מרחב של אנשי מקצוע מתאימים בלבד ומתוך הבנה, שכל הצעה צריכה להיבחן לעומק ולא רק על פי שורת העלויות התחתונה שלה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
חיפוי חיצוני לבניין

חיפוי חיצוני לבניין

חיפוי חיצוני לבניין מרבית המבנים בישראל הם מבנים בעלי חיפוי אבן. בקטגוריית הבתים הפרטיים, יורדת השכיחות כשהמון בעלי בתים פרטיים מעדיפים דווקא מעטפת חיצונית צבועה

קרא עוד »
1-700-70-90-30