שיפוץ דירה להעלאת השווי

 

אם אתם עומדים למכור את הדירה שלכם ולפני שיפוץ הדירה, כדאי שתקראו את המאמר הבא. באמצעות שיפוץ דירה לפני מכירה תוכלו להעלות את ערך הנכס שלכם באופן משמעותי ולדעת  אך עם זאת, חשוב לדעת בטרם השיפוץ איזה שיפוץ הדירה שלכם זקוקה בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

שיפוץ דירה מתחיל בתכנון תקציב והשקעה נכונים בטרם המכירה

רגע לפני שאתם משפצים את הדירה שלכם בטרם מכירתה חשוב שתכננו באופן מדויק וברור את השיפוץ שאתם מתכוונים לעשות ואת עלותו. חשוב שיהיה לכם תחשיב מדויק של הסכום שאתם מתכוונים לרכוש בו את הדירה החדש וכמובן התקציב שיש לכם לשיפוץ עצמו. אם אתם צריכים עזרה של בעל מקצוע אל תהססו לבקש זאת. תהליך השיפוץ הוא תהליך ארוך, מייגע ומורכב ולכן אתם עלולים להיסחף אל מעבר לתקציב שהקצבתם, על כן חשוב לא לחרוג מהתקציב עצמו, ולחשב במדויק דברים לא צפויים במהלך השיפוץ עצמו. אם תשקיעו בין 1-3% מערך הדירה עצמה בשיפוצים, תוכלו לדרוש עוד 10% נוספים במחיר.

אילו סוגי עבודות שיפוץ יש לבצע בדירה לפני מכירתה?

רגע לפני שאתם מוכרים את הדירה שלכם,כמה שווה הדירה שלכם. ?  חשוב שתדעו את סוגי עבודות השיפוץ בטרם מכירת הדירה עצמה. סוגי עבודות השיפוץ תלויות במצב ההתחלתי של הדירה עצמה ובקהל היעד של הדירה שאתם רוצים לפנות אליו. אם הדירה ממוקמת באזור מרכזי ויוקרתי יחסית, יש לכוון לקהל מבוסס יותר, ועל כן יש להשקיע בשיפוץ על מנת לקלוע לטעם הקונים הפוטנציאליים שלכם. במידה ואתם פונים לבעלי הכנסה ממוצעת, יש להשקיע במראה החיצוני של הדירה שכולל שיפוץ כללי של המראה האסתטי ולא שיפוץ יסודי, אלא אם כן ישנה בעיה של רטיבות, צנרת או חשמל. מעבר לכך, חשוב לצמצם את ההשקעה שלכם בחומרי הגלם על מנת למקסם את הרווח שלכם מהמכירה עצמה.

סוגי השיפוצים לדירה בטרם מכירתה כוללים:

חידוש מטבח וחדר האמבטיה במסגרת שיפוץ דירה – אחד הדברים החשובים לקונה דירה פוטנציאלי זה חדר המטבח והאמבטיה. יש להחליף את הקרמיקה והריצוף לדגמים חדישים ומודרניים וכן את הכלים הסינטריים על מנת שהמראה יראה מושך ומזמין. את ארונות המטבח, השיש והקרמיקה יש להחליף בדגמים חדישים ועדכניים יותר אשר ישוו לו מראה נקי ואסתטי. תוכלו לצבוע או להחליף את האסלה, להחליף את הארונות המטבח וכן במידה והאמבטיה במצב  טוב להלביש עליה אמבטיה חדשה.

צבע- צבע הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בעת שיפוץ. הצבע גורם לתחושה נינוחה ונעימה ועל כן יש להתאימו לחדר עצמו. אם מדובר על חדר השירותים עדיף לצבוע אותו בצבע לבן או קרם, או שמנת. אך אם מדובר על חדר הילדים תוכלו להתפרע כמה שאתם רוצים. הצבע חייב להיות בטקסטורה אחידה ואיכותית.

 

תיקון ליקויים- חשוב לתקן את כל הליקויים השונים אשר לא תיקנתם עד היום כגון: סדקים, חורים ועוד. כמו כן בעיות של רטיבות, איטום או בעיות בצנרת או בתשתית החשמל חייבים להיות מתוקנים בטרם מכירת הדירה.

 

 

 

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד