1700-70-90-30

שיפוץ בניינים בגובה

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

כל פרויקט שיפוץ בניין כרוך לאורך השלבים השונים שלו, בביצוע עבודה בגובה. שיקום מעטפת בניין, צביעת קירות חיצוניים, החלפה או חיזוק של חיפוי חוץ, עבודות שיקום בטון וברזל, איטום בניין – בכל אחד מהפרויקטים הללו חלק קטן מהעבודה יכול להתבצע על פני הקרקע, אך רובה המכריע של העבודה חייבת להתבצע בגובה, החל מגובה של קומה אחת ועד גובה שיכול להגיע לעשרות קומות בהתאם לגובה הבניין. כיצד מבוצע שיפוץ בניינים בגובה? מה זה אומר מבחינת היכולות הנדרשות מהקבלן המבצע? מה זה אומר מבחינת הבטיחות בפרויקט? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות על ידי המומחים של קבוצת עידן.

מה זאת אומרת שיפוץ בניינים בגובה?

בתחום הרחב של שיפוץ בניינים ניתן לבצע שיפוצים נקודתיים כמו איטום גג או תיקון בטון או טיח בנקודה מסוימת של מעטפת הבניין, וכן ניתן לבצע שיפוצים מקיפים הכוללים שיפוץ ושיקום של כל מעטפת הבניין או של חלקים נרחבים ממנה. במקרה הראשון, ייתכן שניתן יהיה להשלים את המשימה מהקרקע, אם התיקון הנקודתי הוא בגובה הקרקע עד כדי גובה של כמטר וחצי. בכל גובה אחר וכך גם במקרה של שיפוץ היקפי, יכלול הפרויקט בהכרח מרכיב של שיפוץ בניינים בגובה. גובה לעניין זה הוא כל גובה שמחייב שימוש בפיגום והוא יכול לנוע בין 2 מטר ועד עשרות ואפילו מאות מטרים לגובה, בהתאם לגובה הבניין.

במסגרת פרויקט כזה ניתן לבצע מגוון רחב מאוד של עבודות ובכלל זה חיזוק או ניקוי של אריחי חיפוי חוץ, החלפה של חיפוי חוץ, איטום של חיפוי חוץ, צביעת קירות חיצוניים, טיח חיצוני, איטום גג, איטום בניין, ביצוע עבודות שיקום בטון, שיקום ברזל חשוף וחלוד וסתימת סדקים, איטום חלונות, צביעת מעקות וסורגים, החלפת מסתורי כביסה, סידור צנרת חוץ, הוספת מרפסות ועוד. יהיו רכיבי הפרויקט אשר יהיו, במסגרתו יש צורך להגיע לכל הנקודות על שטח הפנים של מעטפת הבניין וזה כולל גם את מעטפת הבניין בגובה 5 מטר, 10 מטר, 20 מטר או 80 מטר, בחזית הצפונית, בחזית המזרחית, בחזית המערבית ובחזית הצפונית של הבניין. בהתאם לכך, הופך השיפוץ משיפוץ רגיל לשיפוץ בגובה, מה שמכתיב סדרה ייחודית של יכולות נדרשות, של עלויות ושל כללי התנהלות.

שיפוץ בניינים בגובה

מהן היכולות הנדרשות לצורך ביצוע שיפוץ בניינים בגובה?

לצד כל היכולות המקצועיות הנדרשות בעבודה עם בטון, חיפוי חוץ, איטום חוץ וכדומה, בפרויקט שיפוץ בניינים בגובה וזה אומר כל פרויקט של שיפוץ חוץ מלא מכל סוג לכל בניין, נדרשות גם יכולות עבודה בגובה. יכולות אלה כוללות בראש ובראשונה, את היכולת לעבוד עם פיגומים. ישנם סוגים שונים של פיגומים איתם ניתן לבצע שיפוץ בניינים בגובה כשפיגום זקפים הוא השכיח ביותר שבהם ובאמצעותו מכסים למעשה את כל שטח הפנים של הבניין כדי ליצור גישה קבועה לכל נקודה על פני חזית הבניין. בבניינים גבוהים במיוחד ניתן להשתמש גם בסוגים שונים של פיגומים כמו פיגומים תלויים וכן פיגומים ממוכנים הנמתחים מגג הבניין ואשר אותם ניתן להניע לאורך גובה הבניין. בכל מקרה, עבודה עם פיגומים דורשת תוספת עלות של הפיגומים ושל כל כוח האדם הנדרש. היא דורשת ניסיון בעבודה עם פיגומים ונוכחות של גורם מורשה בבניית פיגומים ובדיקת פיגומים והיא דורשת התנהלות שלמה סביב בטיחות העובדים בזמן העבודה בגובה, לרבות הדרכות עבודה בגובה, שילוט מתאים, התקנת אמצעי בטיחות, אספקת ציוד בטיחות אישי לעובדים וכן הלאה.

שיפוץ בניינים גובה הניסיון של עידן

קבוצת עידן, שמעורבת בשורה ארוכה של פרויקטים בהם מבוצע שיפוץ בניינים בגובה, אוחזת בכל היכולות הללו מזה שנים ארוכות ומתנהלת על פי סטנדרטים ותקנים מחמירים במיוחד בכדי להבטיח הן את איכות העבודה בגובה רב וללא תלות במגבלות שיוצר הגובה והן את בטיחות העובדים ועוברי האורח בכל עת.

במקרים מסוימים, פרויקט כזה יכול לכלול גם צורך בשילוב מנופים ומשטחי הרמה על מנת להניע חומרי גלם לקומות, מפלסים וגבהים שונים לאורך גובה הבניין. שילוב מנופים הוא תחום שדורש בפני עצמו התמחות מיוחדת וניסיון רב בעבודה בגובה וגם בתחום זה אוחזת קבוצת עידן בניסיון הנדרש, בהסמכות הנדרשות וביכולות הנדרשות.

על מה חשוב להקפיד בפרויקטים של שיפוץ בניינים בגובה?

הדבר הראשון שחשוב להקפיד עליו בסוג זה של פרויקטים, הוא לבחור את קבלן הביצוע המתאים. לא כל קבלן שיודע לעשות קסמים בתחום השיפוץ, יודע גם לעבוד בגובה. חשוב מאוד שהגורם המקצועי הנבחר לטובת הפרויקט יביא איתו את כל הניסיון, כל כוח האדם, כל הסמכויות וכל היכולות הנדרשות על מנת לבצע את העבודה הנדרשת בגובה, הן מבחינה פיזית מקצועית והן מבחינה בטיחותית.

בהמשך לכך, חשוב מאוד שההתנהלות באתר הבנייה תכלול בתוכה את נושא הבטיחות כמרכיב מרכזי. זה אומר שהפיגומים חייבים להיבדק על פי הוראות התקנים, שהם יעוגנו היטב לקירות המבנה, שיותקנו בהם כל אמצעי הבטיחות הנדרשים למניעת נפילת חומרים, חפצים וכמובן עובדים ושהמתחם יגודר למניעת מעבר של עוברי אורח. על העובדים העוסקים במלאכה לעבור הדרכות מסודרות לעבודה בגובה וזאת על ידי גורם מקצועי מורשה שהוסמך לכך על ידי משרד העבודה.

כמו כן, ישנה חשיבות רבה לכך שלקבלן המבצע תהיינה כל היכולות הנדרשות על מנת להבטיח את ביצוע העבודה בגובה 80 מטר בדיוק באותם סטנדרטים ועל פי אותם תקנים הנדסיים שלפיהם היא הייתה מבוצעת בגובה מטר אחד מעל פני הקרקע. זה אומר ניוד מלא של חומרי גלם ועובדים, יכולת ניוד מכונות ומכשור מקצועי והקפדה יתרה על ביצוע המאמץ הנדרש בכדי להבטיח את איכות התוצאה הנדרשת בכל נקודה על פני שטח הפנים של מעטפת הבניין בכל גובה ובכל החזיתות.

החשיבות של ניהול הפרויקט בפרויקט שיפוץ בניינים בגובה

פרויקט שיפוץ בניינים בגובה הוא פרויקט מורכב בכל פרמטר ועל כן חשוב מאוד שהוא ינוהל בצורה מקצועית ועל פי עקרונות מקצועיים מעולם ניהול הפרויקטים. כל טעות בפרויקט כזה יכולה להיות כרוכה בעלויות רבות, כל עיכוב בביצוע יכול לגרור תוספות תקציב וכל טעות קטנה שמבוצעת בגובה יכולה להוביל לנזק שגדול בעשרות מונים מנזק שהיה נגרם לו הייתה אותה טעות מתרחשת בגובה הקרקע. בהתאם לכך, חשוב מאוד שהפרויקט כולו על כל ההיבטים, לרבות תקציב, לוחות זמנים, תכנית בנייה, היתרי בנייה, ניהול כוח אדם, קבלני משנה, בטיחות, חומרי גלם, הנדסת בניין, פיקוח בנייה וכן הלאה, ינוהלו כולם בצורה מקצועית ומוקפדת.

קבוצת עידן היא בדיוק החברה שמבטיח ללקוחותיה את כל היכולות הנדרשות להזנקת פרויקט שיפוץ בניינים בגובה בכל התווך שבין ניהול תקציב הפרויקט, דרך ניהול תהליכי הביצוע בפרויקט ועד ביצוע עבודות הגמר והקוסמטיקה הסופיות של הפרויקט. ניהול הפרויקט על ידי קבוצת עידן יבטיח שהפרויקט יושלם בתוך מסגרת התקציב שנקבעה, בתוך מסגרת לוחות הזמנים שהוגדרו ועל פי תכנית השיפוץ שגובשה והיתרי הבנייה שניתנו כנגדה. ניהול הפרויקט על ידי קבוצת עידן יבטיח גם זמינות מלאה של כל היכולות, הציוד, חומרי הגלם, קבלני המשנה ואנשי המקצוע הנדרשים לטובת הפרויקט ובסופו של דבר גם של התוצאה הסופית הרצויה על פי הסטנדרטים הנדרשים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
1-700-70-90-30