שיפוץ בניין ישן

בניינים רבים בכל רחבי הארץ הנם בניינים ישנים הנדרשים לעבור תהליך שיפוץ. פרויקט שיפוץ בניין ישן כיום הנו תהליך מהיר ויעיל שאינו מפריע רבות לשגרת החיים בבניין.

שיפוץ בניין ישן מוסיף רבות לשווי הנכס. בדרך כלל שיפוץ בניין חיצוני מעלה שווי הדירות ב 10%-15% ולכן לא רק שאיכות החיים של המתגוררים בבניין תעלה , גם מבחינה כלכלית שיפוץ בניין ישן הנו  צעד נבון ורציונלי מבחינה כלכלית.

שיפוץ בניין ישן

בפרויקט שיפוץ בניין ישן חשוב לטפל בבניין מבחינה הנדסית:

טיפול בסדקים שנוצרו בבניין במרוצת השנים. סדקים אלו נוצרו בשל שיטות עבודה מיושנות , שימוש בחומרים ברמה ירודה ושקיעה טבעית של יסודות המבנה . חשוב לפתוח את הסדקים ולטפל בהם בחומרי שיקום אלסטיים, לאחר מכן להמשיך לעבודות הגמר כטיפול בברזל בניין חשוף  – יש לנקות את הברזל החלוד עם מברשת פלדה עד שמגיעים לברזל בניין בריא ללא חלודה . כעת חשוב ליישם חומרי שיקום מעושרים באבץ לחיזוק ההגנה על הברזל, לאחר מכן חשוב לסגור את האזור המטופל בחומרים המיועדים לכך ולא סתם בבטון רגיל.

שיפוץ בניין ישן החלטת דיירים

כאשר מעוניינים לבצע שיפוץ בניין ישן יש כמובן לעדכן את כל דיירי הבניין ברעיון השיפוץ החיצוני ,להסביר לדיירים על חשיבות המהלך והיתרונות הרבים בשיפוץ בניין ישן ,החל מאיכות החיים והרגשה נעימה בהרבה כאשר חוזרים הביתה ומביטים אל עבר הבניין וגם תועלת כלכלית רבה.

כעת חשוב לקיים ישיבת דיירים תקנית עם הודעה של שבועיים מראש לכל הדיירים שמתקיימת ישיבה והולכים להצביע על קבלת החלטה לביצוע שיפוץ חיצוני לבניין.

בכדי שההחלטה תתקבל נדרש רוב של 50% מבעלי הדירות בבניין אשר מעוניינים לבצע את השיפוץ. במקרה זה מדובר בשיפוץ משמר ולא בשיפוץ המשנה את חומרי הגמר, כלומר ,באם בבניין קיים גמר צבע וטייח , בשביל לקבל החלטה על ביצוע שיפוץ חיצוני הכולל תיקון הטייח וצביעה או ביצוע טייח מחדש מספיק 50% . באם מעוניינים לבצע שיפוץ מהפכני הכולל החלפת סוג חומרי הגמר דוגמה להחליף את גמר הטייח המיושן בגמר שיש יוקרתי בהחלטה זו נדרש רוב של 75%.

בכדי לדרוש מדייר סרבן לשלם נדרש לפתוח בהליך משפטי. קבוצת עידן מלווה בניין המעוניינים לבצע שיפוץ חיצוני החל משלב קבלת ההחלטה באספת דיירים ועד לסיום מוצלח של פרויקט שיפוץ בניין ישן.

שיפוץ בניין ישן
Sh03 300×225

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד