תפריט
תפריט

שילוב עורך דין מקרקעין בפרויקט תמא 38

 

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

 

תמ"א 38 היתה בתחילתה תוכנית מתאר ארצית שנועדה לחזק מבנים מפני רעידות אדמה. ואכן כתמריץ לחיזוק, הוענקו זכויות בנייה נוספות לתוספת יחידות דיור והרחבת דיור במבני מגורים, ותוספת שטחי בנייה למבנים שאינם מיועדים למגורים.

שילוב עורך דין מקרקעין בפרויקט תמא 38

אולם בעשור האחרון החלה התוכנית לקרום עור וגידים במה שנקרא תוכנית פינוי בינוי כלומר  ניתן להרוס מבנים אשר מהנדס קבע שיש צורך בחיזוקם, ולהקים תחתם מבנים חדשים לפי זכויות הבנייה הישנות, בתוספת לזכויות שהוקנו מתוקף התמ"א. מהם הנושאים שעל מי שמעוניין לקחת חלק בפרוייקט זה לתת עליהם את דעתו, וכיצד דואגים למצב של שילוב עורך דין מקרקעין בפרוייקט תמ"א 38, ולאילו נושאים יש להתייחס בעת בחירתו.

 

מה מרוויחים וממה יש להיזהר

כאשר מדובר בפרוייקט תמ"א 38, לרוב כרוך פינויים של הדיירים במתחם בפיצוי של התושבים שגרו במקום, או לפחות בדיור חילופי, בין אם באותו מתחם ובין אם באזור אחר. היזם של הפרוייקט אמור לסכם עימם פיצוי חודשי, לתקופת זמן קצובה שלאחריה יוכלו לשוב לדירתם המחודשת. לרוב במקרה של פרויקט פינוי-בינוי מוצלח, הדיירים הוותיקים מרוויחים (על הנייר) את ההפרש שבין ערך הדירה החדשה שלהם, לערך הדירה הישנה, בלא שהשקיעו מכספם הפרטי בפעולת ההשבחה. פעולה זו יכולה להתבטא בדירה גדולה יותר, חנייה נוספת או מרפסת, מעלית וכמובן תשתיות חדשות יותר לבניין.

אחת הבעיות החמורות ביותר עימה לרוב נתקלים דיירים שהתקשרו עם יזם, הינה עיכוב תהליך העבודה במידה בלתי סבירה, לעיתים עד מצב שהעבודה לא ממשיכה או "נתקעת". הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, אך מקורן לרוב בבחירת הקבלן המבצע. ישנן מספר דרכים להימנע מסיטואציה כזאת ואחת מהן היא לדאוג למצב של שילוב עורך דין מקרקעין בפרוייקט תמ"א 38.

 

שילוב עורך דין מקרקעין בפרוייקט תמ"א 38

דיירים המתעתדים לבחור עורך דין לפרוייקט עומדים בפני מספר דילמות. האם עליהם לפנות ליזם ושהוא יציע את משרד עורך הדין או שמא לבחור במשרד עורך דין ודרכו להתחיל את תהליך בחירת היזם. התלבטות נוספת היא האם לבחור במשרד גדול או קטן. יש לזכור כי עורך דין הוא איש אמונם של הדיירים ובחירתו נותנת לו כח רב, דבר שמקשה עוד יותר על הבחירה.
עורך הדין אומנם מקבל שכר טרחה מהחברה היזמית, אך שכר הטרחה הזו משקף חלק מהתמורות שמקבלים הדיירים בעבור הזכויות שלהם. בנוסף, תפקידו של עורך הדין המתמחה תמא 38 של בעלי דירות במיזמי התחדשות עירונית הוא לשמור על האינטרסים המשפטיים של כל בעלי הדירות. מאחר והוא צריך לוודא שכל הבטוחות וההבטחות אכן מתקיימים מצד החברה היזמית.

בחוזה ההתקשרות מול החברה היזמית ומול אנשי המקצוע השונים, יכתבו בו כל ההגדרות ומהות העסקה לפי שלביה, כולל מתן ערבויות בנקאיות לקיום החוזה.

 

תמא 38 רעננה

More to explorer

תכנון ובנייה של חדר נקי

עולם הבנייה הוא כיום תחום תעשייה משוכלל ביותר עם מגוון התמחויות גדול. אפילו היבט בסיסי פשוט לכאורה כמו "בטון", הוא תחום מומחיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1-700-70-90-30