תפריט
  • 1700-70-90-30

קניית דירה מקבלן בניה -בליווי עו"ד

מוכרים או קונים דירה מקבלן בניין ? אל תשכחו עו"ד!

בעידן בו האינטרנט מציע נגישות למאגרי מידע עצומים, רבות הסיטואציות בהן אנשים בוחרים לוותר על שירות מקצועי לטובת חוכמת ההמונים. הפורומים והרשתות החברתיות מלאים בשאלות והתייעצויות, החל מתחומי הרפואה, תחומי הבניה והשיפוצים החינוך והמשפט. אין פסול כמובן לגלות עניין, להתרשם, ללמוד ואפילו להתנסות ברעיונות ודעות בתחומים שונים – אלא שחשוב לגלות אחריות במצבים החשובים בחיים ולא להחליף את המידע והליווי המקצועי בחכמת ההמונים.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

מכירה או קניה של נכס נדל"ן  מחברת בניה בעבור מרבית האנשים מהווה את העסקה הגדולה ביותר שיעשו בחייהם. לעסקה עשויה להיות השפעה ארוכת טווח, הן בהיבט בחירת מסלול המשכנתא והן בהיבט ההסכמות השונות הבאות לידי ביטוי בחוזה העסקה. תחום המקרקעין הוא תחום מורכב הכולל בתוכו אלמנטים וסעיפים רבים, הן ברמת החקיקה והן ברמת הסיכונים הקיימים בניהול עסקאות בהיקף כספי גדול במיוחד ללא כלים מקצועיים מכיון ולחברת הבניה כל הכלים הנדרשים לצורך ביצוע חוזה מול הקבלן ..

ליווי משפטי של עורך דין כדאי לקחת כבר משלב ניהול המשא ומתן, וזאת במטרה להבטיח את תנאי העסקה הטובים ביותר שניתן. חשוב לבחור בעורך דין ותיק העוסק בחוזי מכר ומקרקעין ומביא ניסיון רב ומוכח בתחום ולא להסתפק בתואר עורך דין מבלי לבחון את תחום העיסוק והניסיון. מאות תלונות רשלנות מוגשות מדי שנה ללשכת עורכי הדין, כנגד עורכי דין מוסמכים וראויים שלא התנהלנו נכונה מול חברות הבניה , שטיפלו באופן בלתי מקצועי בחוזי מכר בתחום המקרקעין, מבלי לתת את הדעת על הנזק שיכול להיגרם – ואף בא לידי ביטוי בסכומי כסף גבוהים במיוחד.

הסוגיות הבוערות המרכזיות בעסקה מול חברת בניה

בעסקאות מקרקעין לא רק מחיר הדירה  הנבנת על ידי חברת הבניה יעמוד למשא ומתן אלא גם אלמנטים נוספים בעלי ערך כלכלי ומשמעותי – הנה המרכזיות שבהן:

  1. צווים והגבלות: צו הריסה, הערת אזהרה ומגבלות נוספות עשויים להירשם לחובתו של נכס נדל"ן, ובאחריות עורך הדין המטפל בעסקה לבדוק ולמצוא כל מגבלה שכזו ולטפל בה מבעוד מועד, על מנת שלא תהווה גורם מפריע לקיום העסקה.
  1. היבטים תכנוניים וחזות עירונית: בין הדברים הנדרשים לבדיקה הם תכנונים לבניה נוספת באזור, קבלן בניה  הריסה או כל שינוי שעשוי להשפיע על איכות החיים בנכס שבנתה חברת הבניה.
  1. מועד הפינוי: במידה ולא מדובר בדירה העומדת ריקה, למועד הפינוי ישנה משמעות כלכלית שאינה מבוטלת. חברת הבניה במקרה של רכישת הדירה יש לחתור למועד פינוי מוקדם ככל הניתן במטרה לחסוך בעלויות שכירות או פתרונות דיור אחרים (במקרה של מכירת דירה במקביל לרכישה יש להתאים את מועדי הפינוי בין שתי הדירות על מנת לא ליצור תקופת מעבר ללא פתרון מגורים). במקרה של מכירה – עזיבת הדירה צריכה להתאים לכניסה אל הנכס החדש, ובמידה ומדובר בכניסה אל נכס בשכירות, ניתן לחסוך אלפים רבים של שקלים בסעיף זה בלבד.
  1. מצב הדירה שבנתה  חברת הבניה: ברכישה של דירה מיד שנייה למצב הדירה ישנה השפעה הן על המחיר והן על התנהלות העסקה כולה. במקרה והדירה המוצעת בעלת ליקויים בולטים לעין או מפגעים יקרים לטיפול, ניתן בהחלט להתנות בחוזה את הטיפול באלה בטרם העברת המפתחות מן המוכר אל הקונה. לחילופין, ניתן להעריך את עלות התיקונים ולגלם אותם בחוזה.
  2. עלויות נלוות מלבד התשלום לחברת הבניה: ייעוץ משפטי, עריכת חוזה, שירותי תיווך ואגרות עשויים להוות פלח משמעותי לצד עלות העסקה. עו"ד ותיק ומנוסה ידע לכוון, לייעץ ולהוביל לתכנון פיננסי שייקח בחשבון את כל הללו על הצד הטוב ביותר שניתן.

שימוש בשירותיו של עורך דין מנהלי מול דייר סרבן בפרויקט שיפוץ בניין משותף

המשפט המנהלי שייך לתחום המשפט הציבורי, ובעיקרון הוא מהווה את דיני המינהל הציבורי. כללי המשפט המנהלי מסדירים אם כן  את המבנה ואת היחסים הפנימיים של המנהל הציבורי. אולם בעוד שבעבר התמקד המשפט המנהלי במערכת היחסים שבין המדינה לאזרח, כיום חלק הארי שלו עוסק בהסדרת פעילותם של עסקים ושל תאגידים פרטיים, במסגרת תהליך הרגולציה. אז כיצד מתקשר המשפט המנהלי לנושא של שיפוץ בניין משותף. הנה הסבר קצר כיצד שימוש בשירותיו של עורך דין מנהלי מול דייר סרבן בפרוייקט שיפוץ בניין משותף יכול לעבוד.

ההבדל שבין שיפוץ לשיפור

ועד הבית שלכם מטפל בעניינים הקשורים לרכוש המשותף או לבית בכללותו, ולעיתים ישנן החלטות שיש צורך לקבל עליהן את החלטת הדיירים. דוגמאות קלאסיות לכך הן התקנת מעלית, שיפוץ גינה, החלפת מנקה, החלפת תיבות דואר, שינוי סדרי חניות וכדומה. בקיצור, משימות אלה העלולות לעלות סכום די נכבד. במקרים בהם ועד הבית מעוניין לערוך שיפוץ בבית המשותף, אשר חורג מהתקציב הרגיל ולא, איננו מדברים על צביעת חדר המדרגות או עבודות גינון כלשהן, הרי שדרושה לכך הסכמה מצד הדיירים ובעלי הדירות. ובאמת לא פעם אנו רואים כי  שיפוץ בית משותף עלול להתדרדר עד כדי מחלוקות של ממש בין הדיירים בבניין.

כאן בא לעזרתנו חוק המקרקעין הקובע כי בעל דירה מחויב לשאת בהוצאות משותפות אשר דרושות ל"החזקה תקינה של הרכוש המשותף". לצורך העניין החזקה תקינה מבחינת החוק מוגדרת כ"הבאת הרכוש למצב בו הוא היה בעת הבנייה". דהיינו, נשאלת השאלה האם הוועד מבקש לעשות בבניין "שיפוץ" או "שיפור". כי אם לא היתה שם מעלית בעת שנבנה הבניין ועכשיו רוצים להוסיף אותה אז מדובר בשיפור, וכך גם לגבי אינטרקום. אולם שימוש בשירותיו של עורך דין מנהלי מול דייר סרבן בפרוייקט שיפוץ בניין משותף יכול לסייע מאחר והחוק אינו כה פשוט כמו שנדמה לנו.

לעבור דירה או לשפץ? אולי תופתעו מהתשובה

בזמן שמחירי הדירות לא מפסיק לעלות ואתם מרגישים שאתם חייבים איזה שינוי מרענן באיכות החיים שלכם עולות לא מעט שאלות, והשאלה המרכזית שבהם האם לעשות את השיפוץ הכללי שתמיד חלמתם או לעזוב הכל ולעבור לבית אחר, לפני שמחליטים חשוב לקחת בחשבון את ההשלכות של כל אחד מהאפשריות, למשל את העלות הכספית, את הזמן, את מקום העבודה שלכם והמוסדות חינוך של הילדים ועוד הרבה מאוד פרמטרים שעשויים לקבל תפנית בעקבות המעבר או השיפוץ.

יוקר המחיה הוא דבר שהתמודדות איתו היא במגוון רחב של תחומים, אין ספק שהדיור תופס את מירב צומת הלב בשנים האחרונות בכך שזוגות צעירים מתקשים להגיע לדירה ראשונה ונאלצים למצוא חלופות שלא תמיד זולות ואף אינם מאפשרות להם לחסוך לדירה גם בעתיד, את ההתמודדות עם משבר הזה לקחה הממשלה כפרויקט והתחילה לשווק מגוון רחב של דירות במחירים מוזלים ובכך החלו פרויקטים רבים לצוץ במהלך שאמור להוריד את מחירי הדיור הכללים גם של דירות חדשות וגם משומשות, כיום בונים ברחבי הארץ אלפי יחידות דיור למשל דירות למכירה במודיעין, תל אביב ראשון לציון, חיפה באר שבע ועוד,

אלו דברים יש לקחת בחשבון בעת שיפוץ?

אם החלטתם לשפץ כדי לקחת בחשבון שהדבר צפוי לקחת מספר חודשים, חודשים שבהם אתם צריכים למצוא מקום לגור ולוותר על הנוחות שהייתם רגילים בביתכם, בשיפוץ כללי ניתן לבצע חלוקה מחדש של פנים הבית, להגדיל אזורים נבחרים ולהקטין כאלו שמיותרים, שיפוץ כזה נחשב לגדול והעלות שלו יכולה לנוע בין 100- 200 אלף ש"ח כולל הכל,

שיפוץ הוא הזדמנות לעשות סדר במקומות שתמיד רציתם, להחליף מטבח, להגדיל חדרים, להוסיף מקלחת ואולי עוד שירותים, אפשר לעשות מגוון רחב של שינויים שיאפשרו לכם להתאהב מחדש בבית שלכם, אם מקום המגורים והסביבה בסה"כ מקובלים עליכם אפשרות השיפוץ היא ההחלטה המועדפת והנבחרת שיפוץ דירה מחיר.

לשפץ בביטחון מלא

ידוע שכאשר אנו עושים שיפוץ הזמן שעובר עד לסיומו מוגדר כתקופה לא קלה, אנו עוברים להתגורר בבית אחר לתקופה קצרה זה  יכול להיות אצל ההורים או בבית מלון והדבר שאנו מרגישים בעיקר זה תחושת האי נוחות, מעבר לכך הדבר יחריף אם נגלה כשלים מצד הקבלן שיאריכו את תקופת השיפוץ וגם את הכיס שלכם ומצב זה אפשר למנוע, ראשית חשוב לוודא שהקבלן שעובד בביתכם  רשום מטעם התאחדות קבלני השיפוצים  בארץ, בנוסף יש לערוך חוזה מתאים ומפורט עם לוח זמנים של עבודה ותשלומים שימנע חילוקי דעות.

אם אתם עומדים למכור את הדירה שלכם ולפני שיפוץ הדירה, כדאי שתקראו את המאמר הבא. באמצעות שיפוץ דירה לפני מכירה תוכלו להעלות את ערך הנכס שלכם באופן משמעותי ולדעת  אך עם זאת, חשוב לדעת בטרם השיפוץ איזה שיפוץ הדירה שלכם זקוקה בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

שיפוץ דירה מתחיל בתכנון תקציב והשקעה נכונים בטרם המכירה

רגע לפני שאתם משפצים את הדירה שלכם בטרם מכירתה חשוב שתכננו באופן מדויק וברור את השיפוץ שאתם מתכוונים לעשות ואת עלותו. חשוב שיהיה לכם תחשיב מדויק של הסכום שאתם מתכוונים לרכוש בו את הדירה החדש וכמובן התקציב שיש לכם לשיפוץ עצמו. אם אתם צריכים עזרה של בעל מקצוע אל תהססו לבקש זאת. תהליך השיפוץ הוא תהליך ארוך, מייגע ומורכב ולכן אתם עלולים להיסחף אל מעבר לתקציב שהקצבתם, על כן חשוב לא לחרוג מהתקציב עצמו, ולחשב במדויק דברים לא צפויים במהלך השיפוץ עצמו. אם תשקיעו בין 1-3% מערך הדירה עצמה בשיפוצים, תוכלו לדרוש עוד 10% נוספים במחיר.

אילו סוגי עבודות שיפוץ יש לבצע בדירה לפני מכירתה?

רגע לפני שאתם מוכרים את הדירה שלכם,כמה שווה הדירה שלכם. ?  חשוב שתדעו את סוגי עבודות השיפוץ בטרם מכירת הדירה עצמה. סוגי עבודות השיפוץ תלויות במצב ההתחלתי של הדירה עצמה ובקהל היעד של הדירה שאתם רוצים לפנות אליו. אם הדירה ממוקמת באזור מרכזי ויוקרתי יחסית, יש לכוון לקהל מבוסס יותר, ועל כן יש להשקיע בשיפוץ על מנת לקלוע לטעם הקונים הפוטנציאליים שלכם. במידה ואתם פונים לבעלי הכנסה ממוצעת, יש להשקיע במראה החיצוני של הדירה שכולל שיפוץ כללי של המראה האסתטי ולא שיפוץ יסודי, אלא אם כן ישנה בעיה של רטיבות, צנרת או חשמל. מעבר לכך, חשוב לצמצם את ההשקעה שלכם בחומרי הגלם על מנת למקסם את הרווח שלכם מהמכירה עצמה.

סוגי השיפוצים לדירה בטרם מכירתה כוללים:

חידוש מטבח וחדר האמבטיה במסגרת שיפוץ דירה – אחד הדברים החשובים לקונה דירה פוטנציאלי זה חדר המטבח והאמבטיה. יש להחליף את הקרמיקה והריצוף לדגמים חדישים ומודרניים וכן את הכלים הסינטריים על מנת שהמראה יראה מושך ומזמין. את ארונות המטבח, השיש והקרמיקה יש להחליף בדגמים חדישים ועדכניים יותר אשר ישוו לו מראה נקי ואסתטי. תוכלו לצבוע או להחליף את האסלה, להחליף את הארונות המטבח וכן במידה והאמבטיה במצב  טוב להלביש עליה אמבטיה חדשה.

צבע- צבע הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בעת שיפוץ. הצבע גורם לתחושה נינוחה ונעימה ועל כן יש להתאימו לחדר עצמו. אם מדובר על חדר השירותים עדיף לצבוע אותו בצבע לבן או קרם, או שמנת. אך אם מדובר על חדר הילדים תוכלו להתפרע כמה שאתם רוצים. הצבע חייב להיות בטקסטורה אחידה ואיכותית.

תיקון ליקויים- חשוב לתקן את כל הליקויים השונים אשר לא תיקנתם עד היום כגון: סדקים, חורים ועוד. כמו כן בעיות של רטיבות, איטום או בעיות בצנרת או בתשתית החשמל חייבים להיות מתוקנים בטרם מכירת הדירה.

לסיכום

בתהליך השיפוץ בסופו של דבר מדובר על אנשים שמעוניינים להתאים את ביתם לעצמם, סביבת המגורים הבנויה באופן חכם ונגיש תקל מאוד על בני הבית ותגרום אווירה נוחה ונעימה למגורים.

הפיכת בניין ישן לאטרקטיבי

אין ספק כי מגורים בבניין ישן משפיעים מאוד על איכות החיים שלנו. ראשית בניין ישן סובל מליקויים רבים ופגמים לא מועטים המחייבים כל הזמן תיקונים והוצאה כספית גדולה. אך בניין ישן גם סובל ממראה מוזנח לרוב דבר שגם אם אנחנו לא מודעים אליו משפיע מאוד על המצב רוח שלנו. על כן אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לתקן בניינים ישנים ולהפוך אותם לאטרקטיביים. כך נשפר את איכות החיים שלנו במידה ניכרת וניצור שינוי אמתי ורב משמעות על חיינו וזהו דבר נפלא. לעתים בכדי להפוך בניין לאטרקטיבי ומוצלח יש להשקיע כסף רב ולשפצו מן היסוד. כך יש להתחיל בתיקון היסודות בבניין ואז לשפץ את הלובי ואת המדרגות וגם כל דירה בבניין. שיפוץ זה ידרוש מאתנו הוצאה כספית לא קטנה ואנו צריכים לחשוב על כך ולקחת זאת בחשבון.

לפעמים די בשינויים קוסמטיים ועיצוביים בכדי לשנות את הבניין

עליכם להבין ולדעת כי לא תמיד הפיכתו של בניין ישן לאטרקטיבי מחייבת הוצאה כספית כל כך גדולה. מה שאתם יכולים לעשות הוא לצבוע את הבניין ואת הקירות החיצוניים שלו וכך בהשקעה קטנה יחסית לזכות במראה חדש לגמרי. לא רק זאת אלא שניתן בכמה כלים עיצוביים פשוטים לעצב את הבניין מחדש מבלי להכניס יד לכיס. פנו אל מעצב איכותי ברמה גבוהה והוא יעזור לכם לעצב את הבניין בצורה יפה ונאותה מבלי להשקיע כספים רבים וכך הבניין שלכם יהפוך לפנינה אדריכלית שתשרת אתכם למשך שנים ארוכות ותשפר את איכות החיים שלכם במידה גדולה וזהו משהו שאתם צריכים לתת עליו את הדעת.

כפר הים חדרה – כי לעתים אנחנו רוצים להפוך שכונות שלמות לאטרקטיביות

לעתים השינוי שנרצה להשיג הוא הרבה יותר דרמטי וכולל לא הפיכתו של בניין אחד לאטרקטיבי אלא הפיכתה של שכונה שלמה או של עיר שלמה לאטרקטיביים. על רקע זה ברור ונהיר כי כפר הים בחדרה היא דוגמא מובהקת לכך. כפר הים חדרה היא שכונה מדהימה, בעל יתרונות עצומים למתגוררים בה המשדרגת את כל חדרה והופכת את העיר לאחת הערים המעניינות ביותר במדינה. אין ספק כי כפר הים שמה את חדרה על המפה ומדובר בדבר נהדר. הבתים בכפר הים הם רחבי ידיים ולא פחות חשוב מכך מעוצבים בצורה יפהפייה כך שמי שקונה אתם נהנה מאיכות חיים עצומה קבלן בניין .

הפיכת בניין ישן לאטרקטיבי

בין אם אתם רוצים להפוך בניין אחד לאטרקטיבי או שכונה שלמה, בין אם אתם רוצים לעשות זאת באמצעות שיפוץ מסיבי או קוסמטי אתם צריכים לזכור כי הנתון החשוב ביותר המשפיע על הצלחתכם הוא התכנון שעל פיו העבודות יתבצעו. ככל שהתכנון יהיה יותר מדויק ויותר מקורי כך אתם תיהנו מהצלחה הרבה יותר גדולה.

שיפוץ דירה לפני מכירה – האם זה כדאי?

במכירה של בית או דירה ישנה חשיבות גדולה לחזות הבית ולנראות שלו לעיני הקונים הפוטנציאלים, כמו גם לאיכות המבנה ולאלמנטים חדישים העשויים להאמיר את מכירתו פלאים. בשיפוץ בית לצרכי מגורים נלקחת בחשבון כמובן גם העלאת ערכו לצורך מכירה עתידית במידה וזו תגיע, אולם ההשקעה מתבצעת באופן רגשי, תוך מטרה להגשים את חלום המגורים ופחות בראייה כלכלית.

שיפוץ דירה לצורך מכירה הוא שיפוץ שכלתני ותועלתי הרבה יותר, ויש לנהל אותו תחת הקפדה על מושגים כלכליים ושמירה על כדאיות פיננסית. עליית ערכה של דירה בעקבות שיפוץ עומדת על 5-7% מערכה המקורי, מה שמחייב הגדרת מסגרת תקציבית נמוכה בהרבה מכך על מנת להפוך את השיפוץ לרווחי. ניתן כמובן ליצור העלאת ערך גבוהה בהרבה באמצעות שיפוץ רחב ויצירת מרחב יוקרתי העולה בהרבה על הסטנדרט המקובל באזור, אולם בהשקעה זו טמון סיכון שלא יימצא בנקל הקונה שיהיה מוכן להשקיע את הסכום הנדרש.

בין הגורמים המשפיעים על רווחיות וכדאיות של שיפוץ לצרכי מכירה –

  • מיקום ומצב סוציואקונומי: אזורים שונים בארץ ממוצבים תחת מעמד סוציואקונומי מוגדר ואופי אוכלוסייה. כל קונה פוטנציאלי ובכל אזור יחפש אחר דירה  לאחר פרויקט שיפוץ דירה מוארת ונעימה, צבועה למשעי, ללא רטיבות, השחרה או ליקויים הנראים לעין. יחד עם זאת, השקעה בתאורה טבעית, תריסים חשמליים, מטבח חדיש ומפואר, ריצוף יוקרתי וחלל אמבטיה מרהיב – יעלה פלאים את עלויות השיפוץ ולא בכל אזור מגורים ימצא את הקונה שמוכן לפתוח את הארנק עבור כך.
  • עלויות נלוות לשיפוץ הדירה: שיפוץ של בית או דירה, בנוסף לעלויות הישירות כולל בתוכו עלויות נלוות דוגמת אובדן ימי עבודה, עלויות תשלום אגרות ואישורים לרשות העירונית במקרה הצורך, יציאה מן הבית ומציאת פתרון מגורים חלופי ועלויות רבות נוספות. את כל אלו, לצד הזמן המאמץ וחוסר הנוחות יש להביא בחשבון בבחינת כדאיות השיפוץ אל מול הרווח האפשרי.
  • עלויות אשראי ומשכנתא מעבר לעלות שיפוץ הדירה: במקרים רבים עלות השיפוץ היקרה מגיעה באמצעות הגדלת המשכנתא או גיוס אשראי בנקאי באמצעות הלוואות אחרות. נטילת הלוואת שיפוצים בכל מסגרת כוללת בתוכה ריבית שאינה מבוטלת, וזאת מאחר ולרוב הנכס כבר ממושכן לטובת הבנק, שלא זוכה לביטחונות נוספים בגין הגדלת ההלוואה. חשוב לבחון את עלויות הריבית כחלק מן ההשקעה ומתחשיב שיפוץ דירה  במטרה להבטיח את כדאיות העסקה לטווח הארוך.
  • מס שבח לשיפוץ דירה: מס שבח הוא מס המשולם בגין מכירת נכס נדל"ן אשר זכה להעלאת ערכו בשל שיפוץ ושדרוג של הנכס או באמצעות אלמנטים וכלים אחרים. המס מחשב את הפער שבין ערך הנכס המקורי לנכס שהתקבל לאחר השיפוץ, בהפחתת עלויות השיפוץ. החוק מאפשר קבלת פטור ממס שבח במספר מקרים וחשוב להסתייע בליווי עורך דין על מנת למצות את הזכויות וליהנות מפטור מלא או חלקי ממס שבח ושאר סעיפי מיסוי מקרקעין במידת האפשר.

ניתן להשיג גידול משמעותי ברווחי מכירת נכס בזכות שיפוץ מוקדם שלו, אולם על מנת לעשות זאת נכונה חשוב ללמוד ולהסתייע באנשי המקצוע המתאימים ולנצמד למסגרת תקציבית ריאלית.

שיפוץ דירה

שימוש בשירותיו של עורך דין מנהלי מול דייר סרבן בפרויקט שיפוץ בניין משותף

כאמור לשון החוק נתונה למספר פרשנויות. וכאן יכול שימוש בשירותיו של עורך דין מנהלי מול דייר סרבן בפרוייקט בניין משותף לסייע. יש לקבוע מה היה מצב הבניין בעת השלמת תהליך הבנייה. נכון ישנם דיירים רבים הנתפסים לסעיף הזה כדי למנוע שיפוץ יקר בבניין. אולם שיפוץ בניין הינו מהלך הכרחי אשר הדיירים ובעלי הדירות חייבים לבצע בכדי לשמור על בטיחות הבניין. במצב בו דיירים יחליטו על שיפוץ רחב היקף בבית המשותף, ובנוסף גם לשפר את רמת החיים במקום. הם עשויים להתקל בדייר סרבן שלא יהיה מוכן להשקיע בנוסף. במקרה כזה ערוך דין מנהלי יוכל לעמוד לרשות הועד לסיוע ולתבוע את אותו דייר להסכים.

More to explorer

רכישת בית להשקעה – נקודות למחשבה

הגעתם לרגע בו אתם מחפשים אחר פרנסה נוספת עכשווית או עתידית כאשר הוספת עבודה או זכייה בלוטו אינן אופציות ריאליות. בית להשקעה

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1-700-70-90-30