• 1700-70-90-30
  • office@idangroup.co.il
  • ראשון עד חמישי 9:00 - 17:30
תפריט

קניית דירה מקבלן בניה -בליווי עו"ד

מוכרים או קונים דירה מקבלן בניין ? אל תשכחו עו"ד!

בעידן בו האינטרנט מציע נגישות למאגרי מידע עצומים, רבות הסיטואציות בהן אנשים בוחרים לוותר על שירות מקצועי לטובת חוכמת ההמונים. הפורומים והרשתות החברתיות מלאים בשאלות והתייעצויות, החל מתחומי הרפואה, תחומי הבניה והשיפוצים החינוך והמשפט. אין פסול כמובן לגלות עניין, להתרשם, ללמוד ואפילו להתנסות ברעיונות ודעות בתחומים שונים – אלא שחשוב לגלות אחריות במצבים החשובים בחיים ולא להחליף את המידע והליווי המקצועי בחכמת ההמונים.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

מכירה או קניה של נכס נדל"ן  מחברת בניה בעבור מרבית האנשים מהווה את העסקה הגדולה ביותר שיעשו בחייהם. לעסקה עשויה להיות השפעה ארוכת טווח, הן בהיבט בחירת מסלול המשכנתא והן בהיבט ההסכמות השונות הבאות לידי ביטוי בחוזה העסקה. תחום המקרקעין הוא תחום מורכב הכולל בתוכו אלמנטים וסעיפים רבים, הן ברמת החקיקה והן ברמת הסיכונים הקיימים בניהול עסקאות בהיקף כספי גדול במיוחד ללא כלים מקצועיים מכיון ולחברת הבניה כל הכלים הנדרשים לצורך ביצוע חוזה מול הקבלן ..

ליווי משפטי של עורך דין כדאי לקחת כבר משלב ניהול המשא ומתן, וזאת במטרה להבטיח את תנאי העסקה הטובים ביותר שניתן. חשוב לבחור בעורך דין ותיק העוסק בחוזי מכר ומקרקעין ומביא ניסיון רב ומוכח בתחום ולא להסתפק בתואר עורך דין מבלי לבחון את תחום העיסוק והניסיון. מאות תלונות רשלנות מוגשות מדי שנה ללשכת עורכי הדין, כנגד עורכי דין מוסמכים וראויים שלא התנהלנו נכונה מול חברות הבניה , שטיפלו באופן בלתי מקצועי בחוזי מכר בתחום המקרקעין, מבלי לתת את הדעת על הנזק שיכול להיגרם – ואף בא לידי ביטוי בסכומי כסף גבוהים במיוחד.

הסוגיות הבוערות המרכזיות בעסקה מול חברת בניה

בעסקאות מקרקעין לא רק מחיר הדירה  הנבנת על ידי חברת הבניה יעמוד למשא ומתן אלא גם אלמנטים נוספים בעלי ערך כלכלי ומשמעותי – הנה המרכזיות שבהן:

  1. צווים והגבלות: צו הריסה, הערת אזהרה ומגבלות נוספות עשויים להירשם לחובתו של נכס נדל"ן, ובאחריות עורך הדין המטפל בעסקה לבדוק ולמצוא כל מגבלה שכזו ולטפל בה מבעוד מועד, על מנת שלא תהווה גורם מפריע לקיום העסקה.

 

  1. היבטים תכנוניים וחזות עירונית: בין הדברים הנדרשים לבדיקה הם תכנונים לבניה נוספת באזור, קבלן בניה  הריסה או כל שינוי שעשוי להשפיע על איכות החיים בנכס שבנתה חברת הבניה.

 

  1. מועד הפינוי: במידה ולא מדובר בדירה העומדת ריקה, למועד הפינוי ישנה משמעות כלכלית שאינה מבוטלת. חברת הבניה במקרה של רכישת הדירה יש לחתור למועד פינוי מוקדם ככל הניתן במטרה לחסוך בעלויות שכירות או פתרונות דיור אחרים (במקרה של מכירת דירה במקביל לרכישה יש להתאים את מועדי הפינוי בין שתי הדירות על מנת לא ליצור תקופת מעבר ללא פתרון מגורים). במקרה של מכירה – עזיבת הדירה צריכה להתאים לכניסה אל הנכס החדש, ובמידה ומדובר בכניסה אל נכס בשכירות, ניתן לחסוך אלפים רבים של שקלים בסעיף זה בלבד.

 

  1. מצב הדירה שבנתה  חברת הבניה: ברכישה של דירה מיד שנייה למצב הדירה ישנה השפעה הן על המחיר והן על התנהלות העסקה כולה. במקרה והדירה המוצעת בעלת ליקויים בולטים לעין או מפגעים יקרים לטיפול, ניתן בהחלט להתנות בחוזה את הטיפול באלה בטרם העברת המפתחות מן המוכר אל הקונה. לחילופין, ניתן להעריך את עלות התיקונים ולגלם אותם בחוזה.
  2. עלויות נלוות מלבד התשלום לחברת הבניה: ייעוץ משפטי, עריכת חוזה, שירותי תיווך ואגרות עשויים להוות פלח משמעותי לצד עלות העסקה. עו"ד ותיק ומנוסה ידע לכוון, לייעץ ולהוביל לתכנון פיננסי שייקח בחשבון את כל הללו על הצד הטוב ביותר שניתן.

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
1-700-70-90-30