קבלנים רשומים באבן יהודה

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם בכלל יודעים האם הקבלן שהם עבדו איתו הוא קבלן רשום אם לאו. אז האם זה באמת כל כך חשוב לעבוד עם קבלן רשום בלבד? מהי המשמעות של היותו של קבלן כלשהו קבלן רשום ומה החשיבות הגדולה בכך? איך נכון למצוא ולבחור קבלנים רשומים באבן יהודה? האם זה נכון שקבלן רשום גובה בדרך כלל יותר כסף מאשר קבלן לא רשום? האם זה סביר להשלים פרויקט בנייה פרטית על ידי קבלן שהוא אינו קבלן רשום? על כל השאלות הללו עונים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן, חברה קבלנית רשומה, קבלנית ומנהלת פרויקטים של בניה פרטית בכל רחבי הארץ ובכלל זה באבן יהודה.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

כל מה שחשוב בבחירת קבלן ביצוע לפרויקט בניה

כדי להבין מדוע חשוב כל כך לעבוד אך ורק עם קבלנים רשומים באבן יהודה, או לצורך העניין קבלנים רשומים בכל מקום אחר בארץ, צריך להבין תחילה מה חשוב בבחירת קבלן ואיך יכולה בחירת הקבלן להשפיע עליכם ועל הפרויקט שלכם. ובכן, קבלן שהיה זוכה להמלצה חמה שלכם הוא קבלן שמציע את שירותיו במחיר סביר והוגן, שעומד בקריטריונים המקצועיים הנדרשים להשלמת הפרויקט, שמתנהל מולכם בצורה אמינה ומהימנה ולבטח לא נוהג ברמאות ובנוכלות, שמביא איתו את כל היכולות הנדרשות לטובת הפרויקט ומבצע את הכל על פי הכללים, התקנות והתקנים הרלוונטיים, שמקפיד על קלה כבחמורה, שמדבר איתכם, משתף אתכם ופועל מולכם בצורה שקופה לחלוטין מבלי להסתיר דבר ולבסוף, שעומד בהבטחה – שמעמיד עבורכם את הבית עליו חלמתם בסטנדרטים גבוהים, עם מינימום ליקויים בלתי נמנעים ועם מוכנות מלאה לבצע תיקון של כל ליקוי שנתגלה.

קבלנים רשומים באבן יהודה

זוהי דמותו של הקבלן האולטימטיבי והדעת אומרת שקבלן שעומד בכל הקריטריונים האלה יעשה הכל בכדי להבהיר את זה לציבור הרחב שמהווה את קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלו. הדרך של אותו קבלן לעשות זאת היא דרך התהליך של קבלן רשום והופעה בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. מן הצד השני, קבלן שלא עומד בקריטריונים הללו ואולי גם לא רוצה להתחייב להם, יעשה הכל כדי להסתיר את עצמו תוך שהוא מנסה ללקט פרויקט פה פרויקט שם. קבלן כזה לא יופיע כנראה בפנקס הקבלנים הרשומים. אמת פשוטה זו היא נקודת הפתיחה להבנת המוסד שנקרא קבלן רשום ולהבנת החשיבות של בחירת קבלן מתוך שורה של קבלנים רשומים באבן יהודה, תוך התעלמות מלאה מקבלנים שאינם רשומים, אבל זאת רק ההתחלה.

מיהו קבלן רשום ומה הופך אותו לכזה?

קבלן רשום הוא למעשה קבלן ששמו מופיע בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. פנקס הקבלנים מחולק לקטגוריות מקצועיות בענף הבנייה ולהיקפי פרויקטים במונחי עלות פרויקט. קבלנים רשומים באבן יהודה יכולים להופיע בקטגוריות נרחבות כמו קבלני ביצוע, קבלני בניין כלליים וכן הלאה, או בקטגוריות מתמחות כמו קבלן שלד, קבלן גמר, קבלן חשמל, קבלן אינסטלציה, קבלן עפר וכן הלאה. כמו כן, בתהליך הרישום נקבע היקף הפרויקטים שבהם נחשב הקבלן לקבלן רשום. ישנם קבלנים רשומים שעל פי הנתונים שלהם יכולים לנהל פרויקטים מסחריים גדולים בעלי שווי פרויקט גבוה מאוד, בעוד אחרים יהיו מוגבלים לפרויקטים בהיקפים קטנים יותר.

קבלן רשום באבן יהודה

בכדי להפוך לקבלן רשום על הקבלן לעבור תהליך של חשיפה ושקיפות בפני הרגולטור, ובמקרה הזה משרד השיכון. הקבלן עובר מבחנים מקצועיים בתחום ההתמחות שלו, מדווח על היקפי ההכנסות שלו, על מספר העובדים שלו, על הניסיון שלו, על הפרויקטים שביצע בעבר ועוד שורה של פרטים וקריטריונים בהם הוא צריך לעמוד בכדי לזכות במעמד של קבלן רשום. המשמעות היא שכאשר אתם פוגשים קבלנים רשומים באבן יהודה, אתם יכולים להיות בטוחים שכל הקבלנים הללו עומדים בכל הקריטריונים שהגדיר משרד השיכון כקריטריונים מקצועיים ומסחריים ראויים.

מדוע כל כך חשוב לעבוד עם קבלן רשום בלבד?

ובכן, לחשיבות של עבודה עם קבלן רשום ישנן שתי סיבות מרכזיות ואת אחת מהן כבר הזכרנו לעיל. עצם העובדה שהקבלן עבר את כלל המבחנים והקריטריונים של משרד השיכון בכדי להפוך לקבלן רשום, מעידה הרבה על מיהו הקבלן ועל היכולות שלו, אבל ישנה סיבה נוספת וחשובה עוד יותר. המעמד של קבלן רשום הוא למעשה נכס שבו אוחז הקבלן. מעמד זה פותח בפניו דלתות חדשות, מציג אותו בצורה אטרקטיבית יותר מול קהל המטרה ולקוחות פוטנציאליים, ובמידה רבה פותח בפניו שוק ענק שלא היה קיים עבורו אלמלא היה קבלן רשום. קבלן, מרגע שהפך לקבלן רשום, יעשה הכל על כן, בכדי לשמור על המעמד הזה ולא לסכן אותו, וזה המקום בו משתקפת החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים באבן יהודה בשיאה.

כאשר אתם עובדים עם קבלן רשום אתם יכולים להיות די בטוחים שלא תחוו סצנות כמו נטישת הקבלן באמצע העבודה, פערים גדולים בין הצעת המחיר ובין המחיר הסופי שתשלמו, עבודה חובבנית שאינה עומדת בסטנדרטים מינימליים, עיגולי פינות וקיצורי דרך שפוגעים משמעותית בפרויקט שלכם, בעיות בטיחות, בעיות הנדסה וכן הלאה – כל אלה פשוט לא קיימות בעבודה עם קבלנים רשומים באבן יהודה, שכן כל סצנה כזאת יכולה לסכן את מעמדו של הקבלן כקבלן רשום. פה למעשה מתקיים החיבור בין הקבלן האולטימטיבי שאותו אתם מחפשים ובין מה שמציע לכם קבלן רשום מעצם היותו קבלן רשום.

איך תמצאו את הקבלן הרשום המתאים לכם?

בחיפוש קבלנים רשומים , אתם צפויים לגלות שאבן יהודה יודעת להציע לכם לא מעט אפשרויות. מבחר גדול זה מצוין אבל זה גם הופך את החיים למורכבים יותר, שכן כעת יהיה עליכם לבחור בקבלן אחד על פני כל השאר. כדי למצוא קבלן רשום לפרויקט שלכם, אתם רוצים לעבוד בשני ערוצים אפשריים. הערוץ הראשון הוא פנייה לפנקס הקבלנים לצורך חיפוש קבלנים רשומים באבן יהודה ובחירת מספר שמות על פי המידע המופיע בפנקס הקבלנים. לאחר מכן תוכלו לברר על השמות הספציפיים הללו, לחפש עליהם מידע ולנסות להתכנס למספר מצומצם של אפשרויות ביניהן תוכלו לבצע השוואה מסודרת. האפשרות השנייה היא לחפש המלצות של אנשים פרטיים, חברים, מכרים ובני משפחה ולחפש חוות דעת מקצועיות על קבלנים רשומים בתל אביב ורק לאחר מכן לבצע בדיקה מי מהשמות שנמסרו לכם אכן מופיע בפנקס הקבלנים.

ככלל, האפשרות הראשונה היא נוחה יותר, מהירה יותר וגם יעילה יותר במציאת קבלן רשום שיכול להתאים לכם ולכן זוהי האפשרות המומלצת לאיתור קבלנים רשומים באבן יהודה ולאיתור הקבלן הרשום המתאים לפרויקט הספציפי שלכם. כעת יהיה עליכם לבחור את הקבלן המתאים ולשם כך תצטרכו לעבור תהליך של קבלת הצעות מחיר, השוואת הצעות, בדיקת היקף ההתחייבויות שמוכן הקבלן לקחת על עצמו במסגרת הסכם העבודה וכן הלאה, אבל זה כבר נושא למאמר אחר.

האם קבלנים רשומים הם יקרים יותר מאשר קבלנים לא רשומים?

התשובה היא לחלוטין לא והיא לחלוטין לא גם אם ההצעות שתקבלו מקבלנים רשומים באבן יהודה יהיו גבוהות יותר מאשר הצעות שתקבלו מקבלנים לא רשומים. איך זה יכול להיות? ובכן, כפי שאמרנו קודם לכן, קבלן רשום מחויב לסטנדרטים מינימליים של שירות ומקצועיות. כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר מקבלן רשום, אתם יכולים להיות בטוחים למדי שהסכום המופיע על גבי ההצעה לא יהיה שונה באופן מהותי מהסכום שאכן תוציאו מהכיס עד סוף הפרויקט. קבלן לא רשום לעומת זאת, ינקוט בכל תרגיל אפשרי בכדי לקבל את הפרויקט ומהו תרגיל טוב יותר מאשר לתת הצעת מחיר נמוכה וזולה במיוחד בהתחלה כדי "לתפוס את הדג ברשת" ולאחר מכן להוסיף פה ולהוסיף שם? פרקטיקה זו שיכולה להיחשב לפרקטיקת מכירות היא בסופו של דבר פרקטיקה מטעה ולא אתית, שיכולה לספר הרבה גם על הרמה המקצועית ורמת הביצוע של הקבלן שנותן לכם הצעה כזאת.

עוד מעבר לכך, רמת העבודה שתקבלו מקבלן רשום היא כזאת שתוכלו בסופו של התהליך לחתום עליה ולהניח את הכל מאחוריכם. לעומת זאת, בפרויקט שמנוהל על ידי קבלן לא רשום, ישנו סיכוי סביר מאוד שהפרויקט יסתיים עם שורה ארוכה של ליקויים ובעיות שייקח לכם עוד שנים רבות והמון שקלים כדי לתקן אותם, שלא לדבר על סיטואציה בה הקבלן נוטש אתכם באמצע הפרויקט או מורח את הפרויקט ויוצר בו עיכובים שעולים הרבה יותר מכל רכיב בנייה שהוא.

בשורה התחתונה, כשעושים את כל החישובים הללו, אין כל ספק שעבודה עם קבלן לא רשום היא עבודה שניתן להגדיר אותה כעבודה זולה שעולה ביוקר. לעומת זאת, עבודה עם קבלן רשום היא עבודה שאתם יודעים שמתנהלת בצורה נכונה, יעילה ומקצועית ואם המחיר הנקוב הוא מחיר שנראה לכם גבוה, אז כנראה שזהו המחיר הראוי למה שאתם מבקשים.

קבלן מתמחה וקבלן כללי – כולם צריכים להיות רשומים

את כל מה שתיארנו לעיל בנושא של קבלנים רשומים באבן יהודה, חשוב ליישם ביחס לכל קבלן בכל תחום של תהליך הבנייה. המשמעות היא למשל שאם אתם עובדים עם קבלן רשום שלוקח על עצמו את הניהול הכולל של הפרויקט שלכם, אתם רוצים לוודא בהסכם, שכל קבלני המשנה שאותם ישכור הקבלן לאורך הפרויקט יהיו גם הם קבלנים רשומים ואת זה תוכלו לעגן כסעיף מפורש בהסכם העבודה. אם אתם בוחרים לנהל את הפרויקט בעצמכם ואתם הם אלה ששוכרים את הקבלנים ואנשי המקצוע לאורך הפרויקט, אז אחריות זו חלה עליכם ואתם רוצים להקפיד על הקריטריון של קבלן רשום גם כשאתם בוחרים קבלן אינסטלציה, קבלן חשמל או קבלן גמר.

קבוצת עידן היא חברה קבלנית רשומה, המופיעה בכמה וכמה קטגוריות מקצועיות בפנקס הקבלנים של משרד השיכון ובהתאמה להיקפי הפרויקטים הגבוהים ביותר שקיימים בפנקס. החברה מציעה שירותי קבלנות מתמחים בשלבים ספציפיים של פרויקט הבנייה או שירותי ניהול כולל משלב התכנון, דרך שלב השלד והגמר וכלה בשלב האכלוס. לרשות קבוצת עידן עומד צוות שלם של אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, מהנדסים, אדריכלים, מודדים מוסמכים, יועצי קרקע, יועצים מקצועיים בענף הבנייה, פועלים, קבלני ביצוע וקבלנים מתמחים בתחומי ההתמחות השונים של פרויקט בנייה. החברה מבצעת גם פרויקטים של בניה מסחרית, אך מתמחה בעיקר בתחום הבניה הפרטית וניהול פרויקטים של בניה פרטית ללקוחות פרטיים. כאמור, קבוצת עידן היא חברה קבלנית רשומה המופיעה בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון ואם אתם מחפשים קבלנים רשומים באבן יהודה, קבוצת עידן היא בהחלט אחת האופציות הראשונות שאתם רוצים לבדוק.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים בנושא

קבלנים רשומים בחריש

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

קבלנים רשומים בעומר

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

קבלנים רשומים ביפו

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

קבלנים רשומים בשוהם

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

מאמרים נוספים בנושא

קבלנים רשומים בחריש

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

קבלנים רשומים בעומר

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

קבלנים רשומים ביפו

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »

קבלנים רשומים בשוהם

כולם מדברים על החשיבות של עבודה עם קבלנים רשומים בלבד, אבל אתם שמעתם כבר על לא מעט מקרים בהם אנשים השלימו פרויקט בניה מבלי שהם

קרא עוד »
1-700-70-90-30