קבלן תמא 38

קבלן תמא 38 – מדוע התכנית הזאת הומצאה?

ישראל נמצאת על השבר הסורי אפריקאי, זוהי לא סתם עובדה גיאוגרפית מעניינת שאפשר לשלוף במשחקי טריוויה אלא זו עובדה שכל אדם צריך לקחת בחשבון. מדוע? אתם בטח שואלים אם כן לעובדה זו יש משמעות אדירה לנושא רעידות האדמה. עליכם להבין כי כל כמה מאות שנים מתרחשת בישראל רעידת אדמה בעצומה אדירה הגורמת להרס ניכר. לכך יש השפעה אדירה על ביטחון האזרחים בטח אם נזכור שכבר כמה מאות שנים לא התרחשה רעידת אדמה במדינה. על רקע זה ניתן להבין מדוע המדינה פתחה בתכנית תמא 38 ומדוע התפקיד של קבלן תמא 38 הוא כה חשוב. תכנית זו באה למגן בניינים ישנים וכך להבטיח כי בניינים אלו לא יקרסו ברעידות אדמה עתידיות וחייהם של מאות אלפים ינצלו.

קבלן תמא 38 – מה החסרונות של תכנית זאת?

הייתם חושבים שתכנית אשר נועדה למנוע רעידות אדמה היא תכנית מבורכת אך האמת היא שונה ובכדי להבין מדוע התכנית לא טובה עליכם להבין כיצד קבלן תמא 38 מרוויח כסף. העיקרון של תמא 38 הוא שבעלי הבניין לא משלמים כלום על השיפוץ ומי שצריך לשלם עליו הוא הקבלן. תמורת זה הקבלן מקבל תוספות בנייה נוספות בדמות דירות בקומות העליונות של הבניין שאותן הוא יכול למכור. אז מה הבעיה? העניין הוא שדירות בפריפריה שוות הרבה פחות מה שאומר כי לקבלנים לא משתלם לבצע שם תמא 38. כך אנחנו רואים חיסרון עצום בתכנית וכך יוצא כי שוב הפריפריה מוזנחת אל מול המרכז העשיר והשבע.

קבלן תמא 38 – מה ניתן לעשות בכדי להתגבר על הליקויים של התכנית?

אי אפשר לחכות לאסון הבא ולקבור את הראש בחול. על המדינה לתקן את העיוות בשוק ולתמרץ קבלן תמא 38 לבצע עבודה גם בפריפריה. אם המדינה לא רוצה שבאסון הבא רק אזרחים מן הפריפריה יסבלו היא חייבת להציע תמריצים כספיים לקבלנים. עלינו לזכור כי רוב הסיכויים שרעידת האדמה הבאה תתרחש בפריפריה מה שאומר כי אנחנו צריכים להבטיח שהתכנית של תמא 38 תתקיים גם בה. על המדינה לצאת בתכנית חומש אשר תבטיח כי הבניינים בפריפריה גם כן ישופצו ולעשות זאת בהקדם. ניתן לעשות אלף ואחד דברים כמו לתת הטבות מס, תמריצים כספיים ועוד אך אסור להגיד לי זה לא יקרה ולפעול בשיטת הסמוך ולאחר מכן להגיד איך לא התכוננו לנושא תמא 38 כפר סבא.

קבלן תמא 38 – מדוע לא קמה כל צעקה בציבור?

השאלה המרכזית שאנחנו צריכים לשאול היא איך הציבור לא מקים קול זעקה בנושא של קבלן תמא 38 ואיך הוא לא פעול לשנות את מדיניות הממשלה. נראה כי מאז המחאה החברתית לפני כמה שנים הציבור פיתח עור של פיל והוא כבר לא מוטרד ממדיניות הממשלה ובטח שלא יוצא להפגין בגינה ברחוב.

קבלן תמא 38

 

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד