1700-70-90-30

קבלן שלד במגדל העמק – המדריך המלא

בחירת קבלן שלד היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שיהיה עליכם לבצע במסגרת כל פרויקט בנייה שהוא, בין שמדובר בבנייה מסחרית בהובלת יזם נדל"ן ובין שמדובר בבנייה פרטית במודל בנה ביתך. מהו שלד מבנה? מה תפקידו של קבלן שלד? מהם הפרמטרים החשובים ביותר שאתם צריכים לבחון בבחירת קבלן שלד? מדוע חשוב לפקח על עבודתו של קבלן שלד ואיך עושים את זה? את כל התשובות לכל השאלות הללו, נותנים לכם המומחים של קבוצת עידן ממש כאן בשורות הבאות.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:
קבלן שלד במגדל העמק

לפני הכל, מה זה בעצם שלד מבנה?

ובכן, שלד מבנה הוא המבנה עצמו וללא שלד מבנה לא קיים בעצם מבנה. ממש כמו גוף האדם, אם נסיר מגופנו את השלד שלנו, כל מה שיישאר הוא אוסף של רקמות רכות על גבי הרצפה, בדיוק כפי שאם נסיר את שלד המבנה, כל מה שיישאר הוא אוסף של פסולת בניין בדמות שברי חלונות, דלתות, מרצפות ואריחי קרמיקה על גבי הקרקע. שלד המבנה הוא למעשה המבנה עצמו, הוא שמגדיר את שטח המבנה, את גודל המבנה, את החלוקה הפנימית של המבנה, את הגובה של המבנה ואת התצורה שלו. לפני תחילת בניית השלד, הקרקע עומדת ריקה ועירומה לחלוטין. לאחר בניית שלב השלד, הבית עדיין לא מוכן אבל הוא כבר עומד על תילו בדמות שלד בטון עירום. כל מה שצריך לעשות כעת הוא "להלביש" את השלד הזה, ואת זה עושים במסגרת שלב הגמר של תהליך הבנייה.

באופן ספציפי, שלב השלד בתהליך הבנייה הוא השלב בו מבוצעות כל יציקות הבטון של יסודות המבנה, בסיס המבנה, מעטפת קירות החוץ של המבנה, מחיצות וקירות הפנים של המבנה, תקרות המבנה וגג המבנה. בתום שלב השלד, למבנה כבר יש חלוקה פנימית, מפתחי החלונות והדלתות עומדים במקומם, תעלות התשתית נמצאות במקומן ואפשר כבר להתהלך, שלא לומר להתגורר במבנה.

קבלן שלד – תפקידו ותחומי אחריותו

לפני שאתם ניגשים למשימה של חיפוש קבלן שלד קבלן שלד במגדל העמק, בתל אביב, בירושלים או בכל מקום אחר, חשוב מאוד שתבינו מהו תפקידו של קבלן השלד ומהי חשיבות תפקידו בתוך המכלול השלם של תהליך הבנייה. ובכן, קבלן השלד הוא איש המקצוע המגיע אל השטח כאשר השטח עומד ריק ועירום ועליו להבין בדיוק כיצד הוא מוציא את תכנית הבנייה מהנייר אל הפועל. בהתאם לכך, השלב הראשון בעבודת קבלן השלד הוא שלב המדידות, המבוצעות על ידי מודד מוסמך מטעמו. המודד מסמן את גבולות המגרש, את קווי המתאר של המבנה ואת המיקום של יסודות המבנה בהתאם להוראות תכנית הבנייה. או אז נכנס קבלן השלד אל התמונה ומבצע את קידוחי הכלונסאות ויציקת היסודות לתוכם. תהליך זה חייב להתבצע בליווי מהנדס בניין קונסטרוקטור תוך הקפדה רבה על העקרונות ההנדסיים.

מפה, ממשיכה עבודתו של קבלן השלד באמצעות ביצוע של עשרות יציקות בטון והנחת כלונסאות והכל בכפוף להוראות תכנית הבנייה. עבודתו של קבלן השלד היא כל כך חשובה מכיוון שהשלד הוא הגורם שמעניק למבנה את התצורה שלו, את חוזקו המבני ואת העמידות שלו לאורך זמן. כך למשל, שימוש בבטון לא טרי ביציקת היסודות עלול להוביל לכל הפחות להופעת סדקים משמעותיים במבנה לאחר בנייתו ובמקרה הרע גם לקריסת חלקי מבנה. כל יציקה שבוצע ללא יישור מתאים, יכולה להוביל לשורה של תקלות וליקויים בשלב הגמר וכמובן לאחר סיום תהליך הבניה כולו. פגמי בטון וברזל יכולים להופיע מהר מאוד אם עבודת השלד לא בוצע כראוי ובסך הכל, עבודה לא תקינה בשלב השלד, יכולה להוביל לשורה ארוכה מאוד של תקלות בשלבים הבאים ולאורך כל חיי המבנה.

איך תבחרו את קבלן השלד שלכם?

ובכן, הדבר החשוב ביותר שעליו אתם רוצים להקפיד בבחירת קבלן שלד הוא היותו של הקבלן, קבלן רשום. כך למשל, אם אתם מחפשים קבלן שלד בקבלן שלד במגדל העמק ורוצים לוודא שהוא קבלן רשום, תוכלו להיכנס לפנקס הקבלנים באתר משרד השיכון ולחפש קבלני שלד רשומים בקבלן שלד במגדל העמק. את אותו הדבר תוכלו לעשות לגבי העיר תל אביב, ירושלים, באר שבע ולמעשה לגבי כל אזור ויישוב אחר ברחבי הארץ. למעשה, אם יש לכם המלצות על קבלן שלד בקבלן שלד במגדל העמק או בכלל, תוכלו להחליט שאתם עובדים איתו אבל לפני כן יהיה עליכם לבדוק האם שמו מופיע בפנקס הקבלנים. לחילופין, תוכלו לגשת ישירות לפנקס הקבלנים ולבחור מתוכו קבלני שלד פוטנציאליים באזור הרלוונטי.

מדוע זה חשוב לעבוד עם קבלן שלד רשום? א' מכיוון שקבלן רשום הוא קבלן שעומד בכל הקריטריונים שמגדיר הרגולטור לצורך רישוי קבלן, ובכלל זה ניסיון, השכלה רשמית, רקורד של פרויקטים, היסטוריה של שירות ואמינות וכן הלאה. ב', קבלן רשום הוא נכס שאף קבלן לא ירצה לסכן, מה שמבטיח לכם שהקבלן שיבנה לכם את שלד המבנה יעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק, רק בכדי לא לסכן את מעמדו כקבלן רשום.

אחרי שבחנתם את נושא רישומו של הקבלן

אתם רוצים לבדוק את כל נושא העלויות ועל אף שהיינו רוצים לבצע את הבחירות שלנו במנותק מפרמטר זה, אי אפשר באמת להתעלם מסכום הכסף שנצטרך להוציא מכיסנו לטובת השירות. ככלל, עלות בניית שלד עומדת על כ-1,300 שקלים למ"ר יציקה (שימו לב, לא מ"ר שטח בית, אלא מ"ר יציקה, לרבות יציקת שטח הרצפה, יציקת הקירות, יציקת התקרה והגג, יציקת היסודות וכן הלאה). עלות זו יכולה להשתנות בהתאם לעבודות היקפיות נדרשות כמו חפירת מרתף, פינוי אדמה וכן הלאה וכן בהתאם למאפיינים הספציפיים של הפרויקט כמו טופוגרפיית השטח בו מבוצעת הבנייה, המורכבות הארכיטקטונית של המבנה וכן הלאה. אתם מבחינתכם רוצים לבקש מספר הצעות מחיר ממספר קבלני שלד, על בסיס מפרט טכני ותכנית בנייה אחידה אליהם מתחייבים מגישי ההצעות. ההצעות שאתם מקבלים צריכות להיות סופיות על פי כל המידע, התכניות והסטנדרטים שמסרתם למציעים ועל כך הם צריכים להתחייב. מן הסתם, קבלן שלד בתל אביב יעלה לכם מעט יותר מאשר קבלן שלד בקבלן שלד במגדל העמק, פשוט מכיוון שתל אביב היא עיר יקרה יותר הפונה לאוכלוסייה חזקה יותר, אך בסך הכל, פערי המחיר בגין שיקול זה הם שוליים וזניחים בדרך כלל.

הכלי האחרון שעומד לרשותכם בבחירת קבלן שלד הוא הסכם העבודה. בדרך כלל, מעמד חתימת ההסכם מגיע אחרי שכבר בחרתם את הקבלן שלכם וזה בסדר גמור. יחד עם זאת, בכדי להבטיח שאתם אכן עושים את הבחירה הנכונה, אתם רוצים להתייחס לשלב ההסכם כשלב נוסף בתהליך הבחירה. מדוע? מכיוון שהדברים שעליהם יסכים או לא יסכים לחתום קבלן השלד, יכולים להעיד מאוד על הרמה המקצועית שלו ועל כדאיות העבודה איתו. כך למשל, במסגרת הסכם העבודה אתם רוצים לעגן תשלום מדורג לפי אבני דרך, התחייבות לעבודה עם קבלני משנה רשומים בלבד, עיגון סמכויות מפקח בניה מטעמכם וכן הלאה. קבלן שלד מקצועי שאיתו אתם רוצים לעבוד, לא אמור להתנגד לאף אחד מהסעיפים האלה.

האם אתם צריכים לפקח על קבלן השלד?

התשובה היא בהחלט כן. למעשה, אם יש שלב בו אתם רוצים להפעיל את המינון הגבוה ביותר של פיקוח בניה, הרי שזהו שלב בניית השלד ובשלב הזה אתם כבר אמורים לדעת מדוע. מפקח בניה הוא פונקציה מקצועית שאותה אתם עצמכם צריכים לגייס ואתם עצמכם צריכים לשלם לו את שכרו. מפקח הבניה אמור לפקח על קבלן השלד ולמעשה על כל הגורמים המעורבים בפרויקט, ולכן אף אחד מהם לא אמור להיות זה שבוחר ומגייס את מפקח הבנייה. המפקח משמש למעשה כזרוע הארוכה שלכם בפרויקט ובוחן שהפרויקט מתנהל על פי האינטרסים שלכם, על פי תכנית הבנייה, היתרי הבנייה שניתנו לפרויקט, לוחות הזמנים ותקציב הפרויקט. כך למשל, מפקח הבניה אמור לבחון את איכות הבטון שאיתו מבוצעות יציקות הבטון בשלב השלד ואם הבטון לא טרי מספיק, בסמכותו לדרוש החלפה של הבטון לפני יציקתו. את הסמכויות הללו כאמור, אתם רוצים לעגן בהסכם העבודה.

חברת עידן היא חברת בנייה מובילה, המציעה מגוון רחב של שירותי בנייה ובנייה הנדסית, ובכלל זה מספקת שירותי קבלן שלד בקבלן שלד במגדל העמק, תל אביב, באר שבע, ירושלים וכל רחבי הארץ. החברה עובדת על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבנייה ובליווי צמוד של מהנדס בניין ומהנדס קונסטרוקטור. למעשה, קבוצת עידן יכולה לקחת על עצמה את הניהול הכולל של הפרויקט כולו על מנת להבטיח את ההתנהלות התקינה והיעילה של הפרויקט החל משלב התכנון, דרך שלב השלד ועד שלב הגמר והאכלוס.

1-700-70-90-30