קבלן שיפוץ חוץ

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

מן הסתם ובאופן טבעי, לכל דייר במבנה משותף, חשוב יותר מצבה הפנימי של הדירה שלו מאשר מצבו החיצוני של הבניין כולו. יחד עם זאת, כל מבנה מגיע בסופו של דבר לנקודה בה צריך להתייחס גם לסביבה החיצונית שלו. נקודה זו מגיעה כאשר מתחילות להתעורר בעיות איטום שגוררות נזקים גם בתוך הדירות עצמן, כאשר מופיעים פגמי בטון בקירות החוץ של המבנה וכאשר מתחם החוץ של המבנה הופך למפגע אסתטי ואולי גם בטיחותי באופן שמחייב טיפול. במקרה כזה, אתם רוצים למצוא קבלן שיפוץ חוץ שיטפל בכל מעטפת הבניין החיצונית ובכל מתחם החוץ של הבניין ובדיוק על כך נדבר בשורות הבאות.

מה כולל פרויקט טיפוסי של שיפוץ חוץ?

שיפוץ חוץ הוא מונח גג שיכול לכלול בתוכו שורה ארוכה של פעולות ובכלל זה איטום גג, איטום קירות חיצוניים, צביעה חיצונית, חידוש וחיזוק של חיפוי שיש חיצוני, חיזוק יסודות, הוספת מרפסות שמש, שיפוץ רחבת מבנה, שיפוץ חניה, גידור ושערים, תאורת חוץ, בניית גינה וגינון. מן הסתם, לא כל פרויקט של שיפוץ חוץ חייב לכלול את כל המרכיבים הללו. היקף העבודה ייקבע בהתאם לסיבות שבגינן מעוניינים לבצע את השיפוץ ובהתאם לתוצאה שרוצים להשיג בסופו. מה שחשוב בכל מקרה הוא, שאת העבודות השונות הנדרשות לשיפוץ החוץ, יבצע קבלן שיפוץ חוץ שמתמחה בסוג זה של עבודות, שיודע לעבוד עם פיגומים, שיודע לבצע משימות שמתאימות לסביבת חוץ עם האתגרים שמאפיינים אותה ביחס לחללי פנים.

קבלן שיפוץ חוץ

מה יודע לעשות קבלן שיפוץ חוץ שלא יודע לעשות קבלן שיפוץ רגיל?

שיפוץ חוץ היא קטגוריית עבודות בנייה שעומדת בפני עצמה ולא בכדי. פרויקטים של שיפוץ חוץ כוללים בתוכם שורה של מהלכים שמחייבים התמחות גבוהה ויכולות נרחבות שאינן נדרשות בשיפוצי פנים, יהיו רחבים ככל שיהיו. כך למשל, אחד האתגרים המשמעותיים שאיתם צריך קבלן שיפוץ חוץ להתמודד הוא האתגר של הגעה לכל פינה במעטפת החוץ של המבנה, על אף שאין שום דרך נוחה או מובנית לעשות זאת. בכדי בכל זאת להשיג את המטרה, על הקבלן להקים פיגום תקני שמכסה למעשה את כל שטח הפנים של המבנה, ועבודה עם פיגומים לכשעצמה דורשת יכולות אחרות לגמרי מהיכולות שבהן צריך לאחוז קבלן לשיפוצי פנים.

קבלן שיפוץ חוץ לבניינים

אתגרים נוספים מתקיימים סביב החומרים וסביב טכניקות הביצוע של עבודות שיפוץ על גבי משטחים החשופים לחוץ ולפגעי מזג האוויר. כך למשל, חיפוי חוץ מתבצע בצורה שונה לחלוטין וצריך לעמוד בקריטריונים שונים לחלוטין מאשר אלו של חיפוי פנים לחדר האמבטיה. אפילו טיח וצבע שמיושמים בקירות חוץ חייבים להיות מותאמים לקירות אלה, בשונה לחלוטין מהצבע שמיושם בקירות פנים. ישנם סוגי טיח חוץ שמבוססים על חומרים אקריליים שאוטמים את הקיר מפני חדירת מים ושמגיעים גם במידות שונות של גירעון, הן משיקולים אסתטיים והן משיקולים פונקציונליים שאותם צריך להכיר קבלן שיפוץ חוץ.

אתגרים אלה הולכים ומתרחבים כאשר מגיעים למשימות שכלל לא רלוונטיות למרחבי פנים, כמו למשל הוספת מרפסת בודדת לדירה בודדת בקומה גבוהה או הקמת טור מרפסות שלם לכל דירות המבנה. הוספת חניה, גידור, בנייה ועיצוב גינה – כל אלה הן משימות ייחודיות למרחבי חוץ שקבלני פנים כלל אינם מכירים ורק קבלן שיפוץ חוץ יכול לבצע.

איך בוחרים קבלן שיפוץ חוץ?

הדבר הראשון שאתם רוצים לוודא בבחירת קבלן שיפוץ חוץ הוא היותו של הקבלן, קבלן רשום. את זה תוכלו לבדוק בפנקס הקבלנים של משרד השיכון, ושם תרצו לחפש קבלנים שרשומים תחת הסיווג של שיפוצי חוץ. לחילופין, אם יש לכם כבר המלצה על קבלן שיפוץ חוץ ספציפי, בדקו בפנקס האם הוא מופיע בו והאם באופן ספציפי תחת הסיווג של שיפוצי חוץ.

אחרי שאמרנו את זה, בכל מה שקשור לשיפוץ חוץ, מרכיב המפתח הוא התמחות. הדבר המרכזי שאתם רוצים לוודא בבחירת קבלן שיפוץ חוץ הוא שאותו קבלן אוחז בהתמחויות הנדרשות למשימת השיפוץ הספציפית. קבלן שיפוץ חוץ, בניגוד לאנשי מקצוע בתחומים הספציפיים, צריך לאחוז ביכולת להביא אל הפרויקט את כל ההתמחויות הנדרשות, גם אם הוא עצמו אינו אוחז בהן. כך למשל, אם אתם מתכוונים לבנות ולעצב גינה לבניין, את הפרויקט הזה אמור לבצע איש מקצוע המתמחה בתחום ספציפי זה, אבל לא הוא האיש שאמור לנהל את השיפוץ כולו. קבלן שיפוץ חוץ, לעומת זאת, לא חייב לאחוז בהתמחות הספציפית, אבל חייב להיות מסוגל להביא את המומחים לתחומים השונים, לתאם ביניהם ולנהל אותם על מנת להבטיח את התוצאות הנדרשות.

קבוצת עידן קבלן שיפוץ חוץ

קבוצת עידן מציעה שירותי שיפוץ חוץ בהיותה קבלן שיפוץ חוץ מוביל וותיק. הקבוצה מבצעת את כל סוגי עבודות החוץ במבנים משותפים ובבתים פרטיים, ובכלל זה צביעת קירות חיצוניים, איטום קירות חיצוניים, חיפוי חוץ, שיפוץ מתחמי חוץ לרבות חניות, גינות, גידור, ריצוף חוץ וכן הלאה. במסגרת שירות השיפוץ, מבצעת קבוצת עידן את כל המהלכים הנדרשים להשלמת הפרויקט, החל מהגשת בקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, דרך ביצוע תכנון אדריכלי של השיפוץ וכלה בביצוע עד שלב הגמר והמסירה ללקוח.

לבסוף, על אף שקבוצת עידן מכירה היטב את הסטנדרטים הגבוהים המוצעים על ידה ללקוחותיה, הקבוצה יודעת גם להמליץ ללקוחותיה להצטייד בגורם הנדסי שיפקח על הבנייה וייצג את האינטרסים שלהם בפרויקט. מפקח בנייה היא פונקציה חשוב בכל פרויקט בנייה או שיפוץ, ואת מפקח הבנייה צריכים אתם הלקוחות למצוא ולגייס כמו גם לשלם לו את שכרו, על מנת להבטיח שהוא מייצג אך ורק את האינטרסים שלכם בפרויקט ושלא קיים ניגוד עניינים מול אנשי המקצוע האחרים המעורבים בפרויקט.

את מרבית תשומת הלב שלנו אנו מפנים בדרך כלל לחלל הפנים של הבית בתוכו אנו חיים. חשוב לנו שהקירות יהיו חלקים וצבועים, שהבית יהיה מעוצב, שהריצוף יהיה לטעמנו, שהחלונות והדלתות יהיו מעוצבים, שהריהוט יתאים לנו ואפילו התאורה והכלים הסניטריים. את היחס הזה אנחנו בדרך כלל לא מעניקים לקירות החוץ של המבנה ויש לכך כמה סיבות. מהן הסיבות שבגינן אנחנו לא מעסיקים את עצמנו יותר מדי בתחום של שיפוץ חוץ ומדוע חשוב שדווקא כן נתייחס לנושא בכובד ראש? מה זה בכלל אומר שיפוץ חוץ ומה זה כולל? מי מבצע את סוג השיפוץ הזה? את התשובות לכל השאלות הללו ולשאלות נוספות, פורשים בפניכם המומחים של קבוצת עידן, המתמחה בכל סוגי הפרויקטים של מעטפת חוץ לבתים פרטיים ובניינים משותפים.

שיפוץ חוץ

שיפוץ חוץ – למה זה חשוב?

כפי שתיארנו זאת קודם לכן, את מרבית תשומת הלב שלנו ואת מרבית המשאבים הכספיים והאישיים שלנו, אני מקדישים בדרך כלל לשיפוץ חלל הפנים של הבית שלנו. יחד עם זאת, לבית שלנו יש גם צד חיצוני שאליו אנחנו לא מקדישים בדרך כלל את אותה תשומת לב. מדוע זה כך? ובכן, יש לכך כמה וכמה סיבות. במקרה של בניין משותף, מעטפת החוץ של המבנה היא למעשה רכוש משותף לכלל הדיירים וככזה אף אחד לא מרגיש אחריות לטפל בעניין. האחריות נחלקת למעשה בין כלל הדיירים ובסופו של דבר אף אחד לא עושה דבר. שנית, ההשפעה של קירות החוץ על איכות החיים שלנו בתוך הבית היא מינורית, ולכן לא חשוב לנו כל כך לטפל בנושא. כל זה נכון כמובן, עד נקודה מסוימת והנקודה הזאת צפה כאשר נזקים בקירות החוץ מתחילים להשפיע גם על איכות החיים שלנו בתוך הבית. מן הסתם, שיפוץ חוץ, עדיף שיתבצע עוד הרבה לפני, אבל כאשר הדברים מתחילים להשפיע על איכות החיים שלנו בבית, זה כבר סממן ברור לעשות מעשה.

איך משפיעים קירות החוץ על איכות החיים שלנו בתוך הבית?

מעבר לכך שלמראה החיצוני של הבניין או הבית הפרטי שלנו יש השפעה ישירה על שווי הנכס כולו, ולכן יש לנו אינטרס ברור לשמר מעטפת חוץ אסתטית ותקינה, לקירות החוץ יכולה להיות השפעה מעשית ישירה על איכות החיים שלנו בתוך הבית. קירות אלה חשופים למעשה על בסיס קבוע לפגעי מזג האוויר – רוחות, גשמים, קרינת שמש, לחות קבועה, שלג, ברד, אבק, ערפיח וכדומה. כל אלה גורמים לשחיקה של קירות החוץ, שחיקה שהתוצאה שלה היא גם פגיעה אסתטית שמתבטאת בקילופי טיח וצבע, פגמי בטון, סדקים, אריחי חיפוי שנושרים, כתמי רטיבות וכן הלאה, אבל בראש ובראשונה חלחול של מים אל תוך מעטפת הבטון והחלשתה ומשם גם אל תוך הבית, יצירת כתמי רטיבות בתוך הבית והגברת רמת הלחות הכוללת בבית.

מה כולל מהלך של שיפוץ חוץ?

שיפוץ חוץ הוא למעשה תהליך במסגרתו מבוצעות שורה של פעולות לשיקום מעטפת החוץ של המבנה. בכלל זה מבוצעות עבודות שיקום בטון, סתימת סדקים, סתימת חורים שנפערו בבטון, שיקום ברזל חשוף וחלוד, חיזוק בטון, טיח חוץ, צבע חוץ, עיצוב חזית, הוספה/ החלפה/ חיזוק של אריחי חיפוי, איטום חוץ של המבנה, צביעת סורגים ומעקות, סידור צנרת חוץ, החלפת מסתורי כביסה ולמעשה כל פעולת שיפוץ על גבי מעטפת החוץ של המבנה. כפי שניתן להעריך, שיפוץ חוץ הוא שיפוץ שמחייב הקמה של פיגום על מנת לייצר גישה לכל חלקי מעטפת החוץ של המבנה לכל רוחבו ולכל גובהו, מה שהופך את הפרויקט למורכב יותר וגם ליקר יותר.

בהתאם לכך, את הפרויקט של שיפוץ חוץ לבניין או לבית הפרטי שלכם, אתם לחלוטין לא רוצים להשאיר בידיו של איש שיפוצים כלליים או צבע כללי. המדובר בפרויקט שדורש התמחות בשורה של פעולות בנייה ברמה הגבוהה ביותר, ולכן חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי מומחה. קבוצת עידן היא חברה המתמחה בכל סוגי העבודות של מעטפת החוץ לבתים פרטיים, בניינים משותפים ובנייני משרדים גבוהים במיוחד. לחברה ניסיון רב בשלבי התכנון והביצוע של פרויקטים מעין אלה, לרבות היתרי בנייה, ניהול תקציב, ניהול לוחות זמנים, פיקוח הנדסי, ביצוע וגמר.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30