1700-70-90-30

צביעת מבנים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מביטים בבניין שלכם בעיניים כלות ומייחלים ליום בו יוענקו לו חיים חדשים עם צבע חדש ורענן? צביעת מבנים הוא מהלך שמסמל הרבה מעבר לצורך האסתטי בהענקת צבע חדש לבניין. במרבית המקרים, כאשר מבנה מגיע לשלב בו הוא זקוק לצבע חדש, סביר להניח שעל פני מעטפת הבניין ניתן למצוא עוד שורה של ליקויים הדורשים התייחסות, ובכלל זה פגמי בטון וברזל, סדקים וחורים, דפורמציות למיניהן וכן בעיות איטום שאולי אתם כבר ערים להן לאור סימני הרטיבות ורמת הלחות הגבוהה בתוך דירות הבניין. אם כך, מה הוא בעצם התחום של צביעת מבנים ומה הוא כולל? על כך בשורות הבאות.

הצבע כתסמין ולא כחזות הכל

במבט בלתי מקצועי על חזית הבניין שלכם, אתם עשויים להרגיש צער על האופן בו נראה הבניין. הוא ישן, הוא מלוכלך, אתם יכולים לזהות בו גם קילופים, אולי גם כמה חורים או סדקים בבטון, אבל מבחינתכם זה יהיה נהדר אם אפשר יהיה פשוט לצבוע את הכל, להסתיר את מה שצריך להסתיר ולהפוך את הבניין למעט יותר מודרני ורענן. מהלך כזה יכול לא רק לשפר את איכות החיים שלכם בבניין, אלא גם להעלות את ערך הדירות בו. העניין הוא, שצבע בניין, כאשר הוא הופך להכרח, מתפקד בדרך כלל כתסמין לבעיות נרחבות ומקיפות יותר ולא כחזות הכל. יישום שכבת צבע או שתיים פשוט לא יעשה את העבודה. בדיוק מהסיבה הזאת, פרויקט צביעת מבנים בהובלת קבוצת עידן, הוא פרויקט שכולל בתוכו עוד מספר רכיבים המיועדים לא רק לחדש את המראה של מעטפת הבניין, אלא לחדש את מעטפת הבניין עצמה.

מהם הרכיבים הנכללים במסגרת פרויקט צביעת מבנים?

את הפרויקט הכולל של צביעת מבנים ניתן לחלק לשלושה חלקים מרכזיים: הכנה, שיקום וגמר.

הכנה

צביעת מבנים

בשלב ההכנה מבצעים סקירה יסודית של המבנה על מנת לקבל תמונה מלאה של כל הליקויים וכל משימות השיקום שיש לבצע ולאחר מכן מכינים את מעטפת המבנה לתהליך השיקום. בשלב ההכנה מבוצע גם אחד השלבים שאינו נחשב למרכזי בתהליך הצביעה, אך נחשב למאוד חשוב וכזה שיכול לבדל גם בין קבלנים העוסקים בתחום ובין כאלה שאינם מסוגלים – וזהו שלב הקמת הפיגום. לצורך ביצוע צביעה של מבנה, יש צורך בהקמת פיגום תקני שמכסה את כל שטח הפנים של מעטפת הבניין באופן שמאפשר להגיע לכל פינה במבנה. פיגום זה נדרש בכל מבנה כשלעיתים ישנה עדיפות להקמת פיגום זקפים הנשען על גבי הקרקע ולעיתים משתמשים בפיגומים תלויים.

לאחר הקמת הפיגום מכינים את פני הקיר וזה אומר שטיפה של הקיר בשטיפת לחץ על מנת להסיר לכלוך, ערפיח, אבק בוצי, קילופי טיח, טיח לא יציב וכל מרכיב אחר שלא אמור להיות על מעטפת הבניין או שאינו חזק דיו בכדי להיאחז בה.

שיקום

לאחר הכנת המבנה מבוצעים מספר מהלכים המיועדים לשקם את מעטפת המבנה ולא רק ברמה האסתטית. במסגרת זו מבוצע תיקון יסודי של כל פגמי הבטון והברזל במבנה. במידה וישנו ברזל חשוף שהחליד, הברזל מטופל בחומרים נוגדי חלודה על מנת להבטיח שזו לא תתפשט לאורך מוטות הברזל הפנימיים ותחליש אותם. לאחר מכן מבוצעים תיקוני בטון, סתימת חורים וסתימת סדקים באמצעות בטון טרי, שעל פי הצורך מקבל זיון נוסף באמצעות מוטות ברזל בצורה נקודתית. שיקום בטון זה יכול לכלול עבודות על חורים קטנים וזעירים והוא יכול לכלול גם סדקים וחורים גדולים שככלל יכולים לסכן את יציבותו המבנית של הבניין כולו.

גמר

כעת מתחיל שלב הגמר שכולל בתוכו גם את השלב הספציפי של צביעת מבנים. שלב זה מתחיל בביצוע תיקוני טיח באמצעות טיח חוץ מגורען המבוסס על חומר אקרילי אטום ולאחר מכן מורחים פריימר שמחבר בין שכבת הבטון של מעטפת המבנה ובין שכבות הצבע שייושמו בהמשך הדרך. לצורך צביעת המבנה יש לבחור צבע אקרילי בעל סגולות אטימה ובעל יכולת עמידות גבוהה ברטיבות ובתנאי מזג אוויר קיצוניים. שימו לב שהחופש בבחירת הגוון הוא כמעט אפסי וזאת משיקולים של תכנון ובנייה מצד הרשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין. לצורך ביצוע צביעת בניין יש צורך להוציא היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית, וזו בודקת היטב את כל פרטי הפרויקט ובכלל זה גם את הגוון שעליו יש להצהיר מראש. קפדנות זו נועדה להבטיח שהבניין לא יהפוך לעוף זר בין כלל הבניינים המקיפים אותו ולא יבלוט בצורה מגוחכת ולא אסתטית במרחב.

צביעת המבנה יכולה להתבצע באמצעות פיגום זקפים שהונח על הקרקע, אם כי בבניינים רבי קומות, צביעת הקומות העליונות מבוצעת בדרך כלל באמצעות פיגום תלוי ממוכן (מרפסת), שכן לפיגום זקפים יש מגבלת גובה שאין לעבור עליה. דברים אלה נכונים כמובן גם לכל יתר רכיבי הפרויקט לרבות עבודות שיקום בטון ועבודות שיבוצעו בשלב הגמר, ושאותן מבצעים בקומות הגבוהות באמצעות פיגום תלוי ממוכן.

לאחר צביעת קיר מעטפת הבניין, מבוצעת צביעה של אלמנטים קבועים כמו סורגים ומעקות מרפסת לאורך הבניין ובמקרים רבים אף מוחלפים מסתורי הכביסה, בהתאם למצבם ובהתאם להעדפת הלקוחות. לבסוף, מבוצע איטום יסודי של המבנה, איטום חלונות המבנה המורכבים על קירות המעטפת, איטום של קו החיבור עם הקרקע, איטום של כניסות ויציאות של צנרת, למשל צנרת מזגן או צנרת ביוב חיצונית וכן הלאה.

מי מבצע פרויקטים של צביעת מבנים?

כפי שניתן לראות, פרויקט צביעת מבנים יכול להישמע כמו פרויקט פשוט למדי, אבל בפועל מדובר בפרויקט מורכב הכולל בתוכו כמה וכמה שלבים שאין להם שום קשר לבצע, וכן כמה וכמה אלמנטים שמחייבים רמת מומחיות ומקצועיות גבוהה כמו גם הסמכות מיוחדות לפי החוק. כך למשל, עבודה עם פיגומים היא לא עבודה שכל קבלן מוכשר לבצע ולא כל קבלן גם רוצה לבצע. עבודה עם בטון דורשת גם היא התמחות מיוחדת וכך גם עבודה בגובה. בהתאם לכך, בהזנקת פרויקט צביעת מבנים חשוב לוודא שאתם שוכרים את הגורמים המקצועיים המתאימים לכך, כדוגמת קבוצת עידן המתמחה בביצוע צביעת מבנים בכל רחבי הארץ ובמבנים בכל גודל ובכל מצב.

לרשות החברה צוות מומחים בעלי כל ההסמכות הנדרשות לעבודה עם פיגומים, ביצוע עבודות הנדסיות, תכנון אדריכלי ועבודה שוטפת מול רשויות החוק והרגולטור. כמו כן, החברה מתמחה גם בניהול פרויקטים, גיוס קבלני משנה מומחים בהתאם לרכיבי הפרויקט וניהול הפרויקט כולו מצד התקציב, מצד לוחות הזמנים, מצד תכנית העבודה ומכל היבט אחר שיבטיח את התוצאות הטובות ביותר בתקציב הנמוך ביותר מצד הלקוח, תוך עמידה בסטנדרטים ובתקנים ההנדסיים הנדרשים. קבוצת עידן בונה כל פרויקט צביעת מבנים בצורה כזאת שתבטיח לא רק את האסתטיקה הטובה ביותר לבניין, אלא גם את רמת האיטום הגבוהה ביותר ואת רמת השיקום הגבוהה ביותר, באופן שיעניק למבנה עוד עשורים רבים של חיים. יחד עם זאת, אם המבנה סובל מבעיות עמוקות יותר, חשוב להבין שפרויקט צביעת מבנים אינו כולל עבודות שיקום ביסודות או בשלד המבנה, אם כי אפשרי ואף מומלץ לשלב מהלך כזה בפרויקט צביעת מבנים, עבור מבנים שזקוקים לכך בהמלצת מהנדס, שגם אותו יכולה להעמיד לרשותכם קבוצת עידן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
צביעת בניין

צביעת בניין

צביעת בניין היא תהליך המתייחס בדרך כלל לצביעת הקירות החיצוניים של הבניין, אך לעתים מתייחס לצביעת הקירות הפנימיים של החללים המשותפים בבניין כמו לובי, חדר

קרא עוד »
צביעה תעשייתית

צביעה תעשייתית

צביעה תעשייתית היא תהליך מיוחד. לעומת צביעת בייתית, צביעה תעשייתית מצריכה שימוש בחומרים מיוחדים ובאנשי מקצוע שמתמחים בתחום ויש להם ניסיון בו. מה היא צביעה

קרא עוד »
צביעה חיצונית

צביעה חיצונית לבית פרטי

אם תבחנו את הבניינים המשותפים ברחבי ישראל, תגלו שמרבית הבניינים המשותפים נבנו עם חיפוי חוץ של שיש או אבן. בירושלים למשל, השימוש הוא באבן ירושלמית

קרא עוד »

צביעת בניינים בסנפלינג

צביעת בניין היא משימה מורכבת שכוללת בתוכה שורה של מרכיבים מעבר למרכיב הצבע עצמו. בכלל זה אפשר למנות עבודות טיח, שיקום בטון וברזל, סתימת סדקים,

קרא עוד »
צביעת מעטפת בניין

צביעת מעטפת בניין

מרבית הבניינים המודרניים נהנים מחיפוי שיש חיצוני, שגם הוא מגיע עם האתגרים שלו, אבל ישנם בישראל לא מעט בניינים מיושנים ללא חיפוי שיש חיצוני. בבניינים

קרא עוד »
1-700-70-90-30