צביעת מבנים

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

מביטים בבניין שלכם בעיניים כלות ומייחלים ליום בו יוענקו לו חיים חדשים עם צבע חדש ורענן? צביעת מבנים הוא מהלך שמסמל הרבה מעבר לצורך האסתטי בהענקת צבע חדש לבניין. במרבית המקרים, כאשר מבנה מגיע לשלב בו הוא זקוק לצבע חדש, סביר להניח שעל פני מעטפת הבניין ניתן למצוא עוד שורה של ליקויים הדורשים התייחסות, ובכלל זה פגמי בטון וברזל, סדקים וחורים, דפורמציות למיניהן וכן בעיות איטום שאולי אתם כבר ערים להן לאור סימני הרטיבות ורמת הלחות הגבוהה בתוך דירות הבניין. אם כך, מה הוא בעצם התחום של צביעת מבנים ומה הוא כולל? על כך בשורות הבאות.

הצבע כתסמין ולא כחזות הכל

במבט בלתי מקצועי על חזית הבניין שלכם, אתם עשויים להרגיש צער על האופן בו נראה הבניין. הוא ישן, הוא מלוכלך, אתם יכולים לזהות בו גם קילופים, אולי גם כמה חורים או סדקים בבטון, אבל מבחינתכם זה יהיה נהדר אם אפשר יהיה פשוט לצבוע את הכל, להסתיר את מה שצריך להסתיר ולהפוך את הבניין למעט יותר מודרני ורענן. מהלך כזה יכול לא רק לשפר את איכות החיים שלכם בבניין, אלא גם להעלות את ערך הדירות בו. העניין הוא, שצבע בניין, כאשר הוא הופך להכרח, מתפקד בדרך כלל כתסמין לבעיות נרחבות ומקיפות יותר ולא כחזות הכל. יישום שכבת צבע או שתיים פשוט לא יעשה את העבודה. בדיוק מהסיבה הזאת, פרויקט צביעת מבנים בהובלת קבוצת עידן, הוא פרויקט שכולל בתוכו עוד מספר רכיבים המיועדים לא רק לחדש את המראה של מעטפת הבניין, אלא לחדש את מעטפת הבניין עצמה.

מהם הרכיבים הנכללים במסגרת פרויקט צביעת מבנים?

את הפרויקט הכולל של צביעת מבנים ניתן לחלק לשלושה חלקים מרכזיים: הכנה, שיקום וגמר.

הכנה

בשלב ההכנה מבצעים סקירה יסודית של המבנה על מנת לקבל תמונה מלאה של כל הליקויים וכל משימות השיקום שיש לבצע ולאחר מכן מכינים את מעטפת המבנה לתהליך השיקום. בשלב ההכנה מבוצע גם אחד השלבים שאינו נחשב למרכזי בתהליך הצביעה, אך נחשב למאוד חשוב וכזה שיכול לבדל גם בין קבלנים העוסקים בתחום ובין כאלה שאינם מסוגלים – וזהו שלב הקמת הפיגום. לצורך ביצוע צביעה של מבנה, יש צורך בהקמת פיגום תקני שמכסה את כל שטח הפנים של מעטפת הבניין באופן שמאפשר להגיע לכל פינה במבנה. פיגום זה נדרש בכל מבנה כשלעיתים ישנה עדיפות להקמת פיגום זקפים הנשען על גבי הקרקע ולעיתים משתמשים בפיגומים תלויים.

לאחר הקמת הפיגום מכינים את פני הקיר וזה אומר שטיפה של הקיר בשטיפת לחץ על מנת להסיר לכלוך, ערפיח, אבק בוצי, קילופי טיח, טיח לא יציב וכל מרכיב אחר שלא אמור להיות על מעטפת הבניין או שאינו חזק דיו בכדי להיאחז בה.

צביעת מבנים

שיקום

לאחר הכנת המבנה מבוצעים מספר מהלכים המיועדים לשקם את מעטפת המבנה ולא רק ברמה האסתטית. במסגרת זו מבוצע תיקון יסודי של כל פגמי הבטון והברזל במבנה. במידה וישנו ברזל חשוף שהחליד, הברזל מטופל בחומרים נוגדי חלודה על מנת להבטיח שזו לא תתפשט לאורך מוטות הברזל הפנימיים ותחליש אותם. לאחר מכן מבוצעים תיקוני בטון, סתימת חורים וסתימת סדקים באמצעות בטון טרי, שעל פי הצורך מקבל זיון נוסף באמצעות מוטות ברזל בצורה נקודתית. שיקום בטון זה יכול לכלול עבודות על חורים קטנים וזעירים והוא יכול לכלול גם סדקים וחורים גדולים שככלל יכולים לסכן את יציבותו המבנית של הבניין כולו.

גמר

כעת מתחיל שלב הגמר שכולל בתוכו גם את השלב הספציפי של צביעת מבנים. שלב זה מתחיל בביצוע תיקוני טיח באמצעות טיח חוץ מגורען המבוסס על חומר אקרילי אטום ולאחר מכן מורחים פריימר שמחבר בין שכבת הבטון של מעטפת המבנה ובין שכבות הצבע שייושמו בהמשך הדרך. לצורך צביעת המבנה יש לבחור צבע אקרילי בעל סגולות אטימה ובעל יכולת עמידות גבוהה ברטיבות ובתנאי מזג אוויר קיצוניים. שימו לב שהחופש בבחירת הגוון הוא כמעט אפסי וזאת משיקולים של תכנון ובנייה מצד הרשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין. לצורך ביצוע צביעת בניין יש צורך להוציא היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית, וזו בודקת היטב את כל פרטי הפרויקט ובכלל זה גם את הגוון שעליו יש להצהיר מראש. קפדנות זו נועדה להבטיח שהבניין לא יהפוך לעוף זר בין כלל הבניינים המקיפים אותו ולא יבלוט בצורה מגוחכת ולא אסתטית במרחב.

צביעת המבנה יכולה להתבצע באמצעות פיגום זקפים שהונח על הקרקע, אם כי בבניינים רבי קומות, צביעת הקומות העליונות מבוצעת בדרך כלל באמצעות פיגום תלוי ממוכן (מרפסת), שכן לפיגום זקפים יש מגבלת גובה שאין לעבור עליה. דברים אלה נכונים כמובן גם לכל יתר רכיבי הפרויקט לרבות עבודות שיקום בטון ועבודות שיבוצעו בשלב הגמר, ושאותן מבצעים בקומות הגבוהות באמצעות פיגום תלוי ממוכן.

לאחר צביעת קיר מעטפת הבניין, מבוצעת צביעה של אלמנטים קבועים כמו סורגים ומעקות מרפסת לאורך הבניין ובמקרים רבים אף מוחלפים מסתורי הכביסה, בהתאם למצבם ובהתאם להעדפת הלקוחות. לבסוף, מבוצע איטום יסודי של המבנה, איטום חלונות המבנה המורכבים על קירות המעטפת, איטום של קו החיבור עם הקרקע, איטום של כניסות ויציאות של צנרת, למשל צנרת מזגן או צנרת ביוב חיצונית וכן הלאה.

מי מבצע פרויקטים של צביעת מבנים?

כפי שניתן לראות, פרויקט צביעת מבנים יכול להישמע כמו פרויקט פשוט למדי, אבל בפועל מדובר בפרויקט מורכב הכולל בתוכו כמה וכמה שלבים שאין להם שום קשר לבצע, וכן כמה וכמה אלמנטים שמחייבים רמת מומחיות ומקצועיות גבוהה כמו גם הסמכות מיוחדות לפי החוק. כך למשל, עבודה עם פיגומים היא לא עבודה שכל קבלן מוכשר לבצע ולא כל קבלן גם רוצה לבצע. עבודה עם בטון דורשת גם היא התמחות מיוחדת וכך גם עבודה בגובה. בהתאם לכך, בהזנקת פרויקט צביעת מבנים חשוב לוודא שאתם שוכרים את הגורמים המקצועיים המתאימים לכך, כדוגמת קבוצת עידן המתמחה בביצוע צביעת מבנים בכל רחבי הארץ ובמבנים בכל גודל ובכל מצב.

לרשות החברה צוות מומחים בעלי כל ההסמכות הנדרשות לעבודה עם פיגומים, ביצוע עבודות הנדסיות, תכנון אדריכלי ועבודה שוטפת מול רשויות החוק והרגולטור. כמו כן, החברה מתמחה גם בניהול פרויקטים, גיוס קבלני משנה מומחים בהתאם לרכיבי הפרויקט וניהול הפרויקט כולו מצד התקציב, מצד לוחות הזמנים, מצד תכנית העבודה ומכל היבט אחר שיבטיח את התוצאות הטובות ביותר בתקציב הנמוך ביותר מצד הלקוח, תוך עמידה בסטנדרטים ובתקנים ההנדסיים הנדרשים. קבוצת עידן בונה כל פרויקט צביעת מבנים בצורה כזאת שתבטיח לא רק את האסתטיקה הטובה ביותר לבניין, אלא גם את רמת האיטום הגבוהה ביותר ואת רמת השיקום הגבוהה ביותר, באופן שיעניק למבנה עוד עשורים רבים של חיים. יחד עם זאת, אם המבנה סובל מבעיות עמוקות יותר, חשוב להבין שפרויקט צביעת מבנים אינו כולל עבודות שיקום ביסודות או בשלד המבנה, אם כי אפשרי ואף מומלץ לשלב מהלך כזה בפרויקט צביעת מבנים, עבור מבנים שזקוקים לכך בהמלצת מהנדס, שגם אותו יכולה להעמיד לרשותכם קבוצת עידן.

פינוי בינוי בגבעתייםצביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך מורכב החל מהשלב של קבלת החלטה משותפת בין כלל הדיירים לגבי הצבע שייושם בבניין, דרך בחירת אנשי המקצוע המתאימים ביותר למשימה זאת וכלה בביצוע הצביעה עצמה. אז מתי מזמינים שירות צביעת בניינים? מי מבצע את הצביעה? מהם הגוונים האפשריים ליישום? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מתי נדרשת צביעה של בניין?

צביעת בניינים הוא ביטוי שיכול להתייחס לצביעת הקירות החיצוניים בחזית הבניין או לצביעת הקירות הפנימיים בשטח המשותף לכל דיירי הבניין. במקרים מסוימים בוחרים הדיירים להרחיב את השירות גם לדירות הפרטיות ואז מבוצעת צביעה יסודית של חדר המדרגות בנוסף לצביעת הדירות המעוניינות בכך. צביעת קירות חיצוניים נדרשת כמובן אך ורק במקרים בהם לא קיים חיפוי חיצוני לקירות. מודל זה נפוץ בעיקר בבתים פרטיים בכל רחבי הארץ וכן בבניינים משותפים באזור המרכז. בירושלים למשל, כל הבניינים כוללים חיפוי של אבן ירושלמית ולכן הנושא של צביעת הקירות החיצוניים אינו רלוונטי עבורם. יחד עם זאת, גם במבנים בהם ישנו חיפוי חיצוני, ייתכנו מקטעים מסוימים של קירות המבנה החיצוניים שהם חשופים לחלוטין ויש לצבוע אותם.

צביעת בניינים כחלק משיפוץ כולל

מתבצעת בדרך כלל כחלק מהליך רחב יותר של שיפוץ וחידוש המבנה או כחלק מתהליך שיקום מבנים. כך למשל, במידה והבניין עבר תהליך שיקום של חיזוק יסודות, חיזוק עמודי תמך, עיבוי וזיון בטון, איטום הבניין וכן הלאה, יהיה זה אך טבעי אם בסוף התהליך תבוצע צביעה יסודית של המבנה, בפנים ובחוץ, על מנת להשיג שתי מטרות: א' המטרה האסתטית כמובן וב' יישום צבע שיגן על הבניין למהלך השנים הבאות. יחד עם זאת, ישנה בהחלט האפשרות להזמין שירות צביעת בניין בפני עצמו גם אם אינו ניתן במסגרת פרויקט רחב יותר.

מהו התהליך של צביעת בניינים?

התהליך של צביעת בניינים יכול להשתנות ממקרה למקרה בעיקר בהתאם למינון תשומת הלב הניתנת לכל שלב של התהליך. לאורך התהליך ניתן למנות מספר שלבים מרכזיים:

הסכמה על ביצוע צביעה

בבית פרטי שלב זה הוא טריוויאלי ומובן מאליו, אלא שכאשר מדובר בבניין משותף, ישנם כמה דיירים שכולם צריכים לקבל את ההחלטה באופן משותף וישנם לא מעט מקרים בהם ישנם חילוקי דעות לגבי הצורך בביצוע הצביעה. על כן, השלב הראשון במקרים אלה יהיה הגעה להסכמה בין הדיירים על עצם הצורך בביצוע הצביעה. במקרים בהם לא ניתן להגיע להסכמה, וישנם לא מעט מקרים כאלה, כדאי ומומלץ לערב גורם חיצוני שנתפס כניטרלי, גורם שמחזיק בידע מקצועי שיכול לשכנע את הצדדים הסרבנים.

קבלת היתר בנייה

במקרים בהם הצביעה מבוצעת בחלקו החיצוני של המבנה, קרי צביעת חזית המבנה, יש צורך בקבלת היתר בניה מהרשות המקומית בה אתם מתגוררים וזאת בתנאי שאתם מתכוונים להחליף או לשנות את הצבע. במידה ואתם רק רוצים לחדש את הצבע לא אמורה להיות בעיה כלשהי אם כי גם במקרה זה רצוי לברר את העניין מול הרשות המקומית. העניין הוא שכל שינוי שאתם עושים בחזית הבניין משפיע על המראה הכללי של הרחוב ולכן לרשות המקומית ישנו רצון להיות מעורבת בתהליכים אלה על מנת למנוע תוהו ובוהו. גם במקרה זה כדאי להסתייע בגורם מקצועי שמכיר את העבודה עם הרשויות סביב הנושא של קבלת היתרי בנייה ויכול לסייע לכם לעבור את התהליך בקלות ובמהירות.

צביעת בנייינים

בחירת גוון וסוג צבע

בחירת גוון הוא השלב בו יכולים להיווצר מספר עיכובים, הן בגלל היכולת לאשר את הגוון מול הרשות המקומית והן לאור חילוקי הדעות שיכולים להתעורר בין הדיירים בבניין. ככלל, עבור צביעת קירות חיצוניים ברובם המכריע של המקרים, הרשות המקומית לא תתיר שום גוון אחר פרט לגוון המקורי או לגוון אחר שאותו היא מעוניינת לעודד, אך בשום פנים ואופן לא תאשר הרשות לכל בניין לבחור את הגוון שהוא מעוניין בו לצביעת הקירות החיצוניים, כך שבהיבט זה נחסך מכם ויכוח גדול בין הדיירים.

הסכמת דיירים לפרויקט צביעה

בעניין צביעת קירות פנימיים של השטח המשותף בהחלט יהיה עליכם להגיע להסכמה בין הדיירים. חלק מהדיירים עשויים להיות יצירתיים יותר ואחרים יעדיפו את הכיוון הסולידי. גם במקרה זה גורם מקצועי יכול לסייע לכם מאוד, להסביר לדיירים על ההשפעה של גוון הקירות הפנימיים על שווי הדירות וכן הלאה. כך למשל, בניין שבו לא יהיה סדר והיגיון בגווני הקירות הפנימיים עלול לסבול מירידה קלה של ערך הדירות לעומת צביעה אסתטית וסולידית שיכולה אפילו להוסיף מעט לערך הדירות בבניין.

כמו כן, כעת יש להגדיר בדיוק את סוג הצבע הנדרש בהתאם לשטח שאותו הוא מיועד לצבוע. כך למשל, צבע המיועד לצבוע את הקירות החיצוניים צריך להכיל כמות גדולה של תערובת פולימרית שתאפשר לצבע להגן על קירות המבנה ולהיות הוא בעצמו עמיד בפני גשם ופגעי מזג אוויר. צבע פנים הוא בדרך כלל סטנדרטי יותר ואותו ניתן לבחור בצורה גמישה וחופשית יותר.

הכנות לקראת צביעה

כאמור, במידה והצביעה מבוצעת במסגרת פרויקט שיום מבנה, תחילה יש לבצע את כל עבודות הבטון והברזל הנדרשות על מנת להביא את הבניין למצב תקין, ללא סדקים, ללא ברזל חשוף וללא מקטעים של חוסר בטון. לאחר שכל עבודות הבטון והברזל הסתיימו יש לבצע עבודות טיח על פי הצורך ורק לאחר מכן ניתן להתחיל בהכנות לצביעת הקירות. הכנות אלה כוללות ניקיון יסודי של הקירות, ניקוי חלקי בטון, שיוף וליטוש הקירות, בעיקר קירות פנימיים אך גם חיצוניים. רק לאחר שהקירות חלקים לגמרי ניתן למעשה להתחיל בתהליך הצביעה.

צביעת הקירות

צביעת קירות חיצוניים יכולה להיות מורכבת למדי וכיום מבוצעת בעיקר בשיטה של צביעה בסנפלינג אם כי ניתן להיעזר גם במרפסת תלויה ניידת המאפשרת לצבוע את קירות המבנה החיצוניים. צביעת הקירות הפנימיים היא פשוטה יותר ומבוצעת בדיוק כפי שמבוצעת צביעה של קירות בית פרטי.

ביצוע על ידי אנשי מקצוע בלבד

צביעת בניינים הוא בדרך כלל שירות שניתן על ידי חברות מקצועיות העוסקות בתחום של שיקום מבנים. המדובר על תחום שבו נדרשת התמחות הן מבחינת הידע המקצועי והן מבחינת הציוד הנדרש להשלמת המשימה. על כך יש להוסיף את ההתמחות הנדרשת על מנת לאפשר לפרויקט לצאת לדרך בין כלל הדעות והעמדות של הדיירים השונים בבניין. גורמים מקצועיים שעובדים באופן שגרתי עם בניינים משותפים לומדים עם הזמן כיצד להניע תהליכים מול הדיירים בבניין וכיצד להתגבר על חילוקי דעות ולהביא את כלל הדיירים אל עמק השווה וגם זה יתרון שחשוב שיהיה אצל החברה שאותה אתם בוחרים לצורך המשימה.

צביעת בניין חיצוני

מתי נכון לשקול את האפשרות של צביעת בניין חיצוני? האם מדובר במהלך לשיפור האסתטיקה החיצונית של הבניין בלבד או שיש למהלך כזה ערכים ויתרונות נוספים? כיצד מבוצע התהליך של צביעת בניין ומה כולל התהליך על שלביו השונים? ולבסוף, כמה עולה לבצוע את שטח הפנים החיצוני של הבניין? לפני שאתם מחליטים על יציאה לדרך לשיפוץ הבניין כדאי לבחון גם את האפשרות של צביעת בניין חיצוני ובשורות הבאות נספק לכם את כל המידע לו אתם זקוקים על מנת לקבל החלטה בעניין.

מתי נכון לשקול את האפשרות של צביעת בניין חיצוני?

האפשרות של צביעה חיצונית לבניין שלכם יכולה להיות רלוונטית בכמה וכמה הזדמנויות, שבחלקן שיקול הדעת שלכם יכול להיות גמיש יותר ובחלקן דווקא מחמיר יותר. כך למשל, אם אתם נכנסים לתהליך של שיפוץ חלל הפנים של הבניין ואולי גם של הדירות בבניין, זהו בהחלט זמן טוב לשקול גם צביעת בניין חיצוני ושילוב שני הפרויקטים יחד בעלויות משותפות נמוכות יותר ועל בסיס אותו היתר בנייה שכנראה תזדקקו לו בלאו הכי. לעיתים מדובר פשוט בהחלטה שנובעת משיקולים אסתטיים – הבניין נראה מאוד מיושן, הצבע מתקלף וזה פוגע גם באיכות החיים שלכם וגם בשווי הדירות, וגם במקרה כזה הופכת הצביעה לאופציה מעניינת. לעיתים מדובר בפגמים של ממש במעטפת הבניין, ברזל חשוף, פגמים בבטון, מסתורי כביסה שבורים, סדקים, בעיות איטום וכן הלאה. במקרים כאלה הופכת האפשרות של צביעת הבניין לאפשרות מאוד רלוונטית.

צביעת בתים משותפים

בניגוד לצביעת דירה או חללי פנים אחרים, צביעת בתים משותפים לא יכולה להתבצע באמצעות טיפוס על סולם וצביעה מהירה של הקירות. צביעת בית משותף מחייבת יצירת גישה לכל פינות המבנה, לרבות מעטפת המבנה החיצונית ולרבות מעטפת זו בקומות הגבוהות של המבנה. אז איך מבצעים את החלק של צביעת החוץ במסגרת פרויקט צביעת בתים משותפים, שיכולים דרך אגב, לכלול כמובן גם מרכיב של צביעת פנים לכל שטחי הרכוש המשותף? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות, המומחים של קבוצת עידן.

איך צובעים בית משותף?

כאמור, צביעת בתים משותפים הוא פרויקט שבו אפשר לשלב גם צביעת פנים וגם צביעת חוץ. ההחלטה על היקף הפרויקט תלויה במצב הנתון ואין שום הכרח לכרוך את שני חלקי הפרויקט זה בזה. יחד עם זאת, צביעת חוץ של בניין משותף הוא פרויקט שדורש יכולות לגמרי אחרות מאלו הנדרשות לצורך צביעת חללי הפנים של הרכוש המשותף כמו הלובי וחדר המדרגות. אחד האתגרים המרכזיים שמציב פרויקט חוץ כזה הוא האתגר של הגעה לכל נקודה ונקודה על פני חזית הבניין. ואכן, פרויקט כזה מחייב היכרות, ידע מקצועי וניסיון בעבודה עם פיגומים, כשבכל פרויקט ניתן לעשות שימוש בסוגים שונים של פיגומים.

במסגרת השיקולים ההנדסיים שנלקחים בחשבון בפרויקט כזה, במידה והוחלט כי הפיגום המתאים ביותר הוא פיגום שיש לפרוש כמו כוורת לכל רוחבו וגובהו של הבניין, הרי משדובר במהלך של הקמת פיגום זקפים, שבפני עצמו דורש התמחות מיוחדת וניסיון בעבודות בניין מורכבות. לחילופין, ישנם פרויקטים של צביעת בתים משותפים אותם ניתן להשלים גם באמצעות פיגום תלוי מגג הבניין או אפילו באמצעות סנפלינג. לכל אחת מן האפשרויות הללו יש יתרונות וחסרונות שאותם צריך לבחון ביחס לתקציב הנתון וביחס לאילוצים ההנדסיים שנקבעים על ידי מהנדס בניין מקצועי.

מכלול של פעולות שיפוץ ושיקום

בנוסף לנושא הפיגום, חשוב להבין כי פרויקט צביעת בתים משותפים אינה מתחילה ואינה נגמרת בצביעת קירות החוץ של הבניין. פרויקט כזה חייב לכלול בתוכו שלב של הכנת פני שטח המעטפת של הבניין, ביצוע עבודות שיקום בטון וסתימת סדקים, אולי גם עבודות טיח, עבודות איטום וכן הלאה. רק לאחר מכן אפשר למעשה להתחיל עם שלב מריחת הפריימר ויישום שכבות הצבע הנדרשות. לבסוף, יש להשלים את המהלך האסתטי עם צביעת מעקות, סורגים, צנרת חוץ וכל אלמנט אחר על גבי מעטפת החוץ של הבניין. המסקנה, אם כן, היא שפרויקט צביעת בתים משותפים הוא פרויקט שדורש התמחות גבוהה בשורה של עבודות בנייה ואינו יכול להתבצע על ידי צבע רגיל או איש שיפוצים כלליים.

בחירת גורם מקצועי ומנוסה

קבוצת עידן היא חברה מקצועית ומנוסה המתמחה בביצוע מגוון רחב של עבודות בנייה ושיפוץ עבור בניינים משותפים ובכלל זה גם צביעת בתים משותפים. לקבוצת עידן ניסיון רב וכל ההסמכות המקצועיות הנדרשות לעבודה עם כל סוגי הפיגומים, וכן ידע מקצועי רב סביב כל שלבי ומרכיבי העבודה בפרויקט כזה. מעבר לכך, קבוצת עידן מספקת לכם חבילת שירות מלאה הכוללת גם את כל הנושא של ניהול הפרויקט, לרבות בדיקות הנדסיות, גיבוש תכנית בנייה, השגת היתרי בנייה, גיוס קבלני משנה מומחים בכל תחומי העבודה, פיקוח על הביצוע, ביצוע עבודות גמר וכמובן מסירה לאחר בדיקה לשביעות רצון מלאה שלכם. כל חבילת שירות פחות מזה מסכנת אתכם בליקויי איטום, בהתפוררות הצבע ובתוצאות שיחזיקו מעמד לזמן קצר בכלל. קבוצת עידן מבטיחה לכם תוצאות מושלמות בתום הפרויקט, תוצאות שיחזיקו מעמד לא רק לאורך השנים הבאות, אלא לאורך עשורים שלמים.

מהם הערכים והיתרונות שלהם אתם יכולים לצפות מצביעת בניין?

כאמור, מעבר לשיקול האסתטי, צביעת בניין חיצוני יכולה לתרום לכם בכמה וכמה מישורים. א' מהלך כזה יכול להשביח את שווי הבניין ואת שווי הדירות שבו. ב', איכות החיים שלכם בבניין לאחר צביעה חיצונית תעלה באופן מובהק, גם אם לא בדומה לשיפור באיכות החיים בעקבות שיפוץ פנים הדירה שלכם. ג' כפי שנסביר ממש אוטוטו, התהליך של צביעת בניין כולל שורה של צעדים פונקציונליים שמיועדים לשפר את מצבו המבני של הבניין ולהאריך את חייו. זה אומר פחות נזילות ודליפות, פחות סדקים ויותר יציבות מבנית. על כך כמובן, אפשר להוסיף את השיקול האסתטי שלבטח לא ניתן להתעלם ממנו ושגם לגמרי לא תוכלו להתעלם ממנו לאחר שתראו את הבניין המיושן שלכם מקבל חיים חדשים ורעננים.

צביעת בניין חיצוני

אז מהם השלבים בתהליך של צביעת בניין חיצוני?

תהליך צביעת בניין חיצוני מתבסס על מספר שלבים שחייבים להתקיים בכל פרויקט צביעה חיצונית, שלבים שעניין הצביעה מהווים רק חלק קטן מהם. בשורות הבאות נתאר בפניכם את השלבים הללו על מנת שתבינו מה אתם מקבלים במסגרת חבילת הצביעה כולה.

  • הרכבת פיגום – תחילה יש להרכיב פיגום, בדרך כלל פיגום זקפים או פיגום תלוי, על מנת לאפשר גישה לכל חלקי המבנה. שלב זה דורש השכרת פיגום ומחייב מעורבות של אנשי מקצוע מורשים בבדיקת הפיגום לפני הרכבה, בניית הפיגום בפועל ובדיקה שוטפת של הפיגום.
  • שטיפת לחץ – שטיפת לחץ מבוצעת באמצעות מערכת לחץ מים ייעודית במטרה לשטוף את המעטפת החיצונית של הבניין, להסיר פיח, כתמי בטון, קילופי צבע, שומנים שהצטברו על קירות המבנה, לשלשת ציפורים ועוד שלל מפגעים שהצטברו על חזית המבנה לאורך השנים.
  • תיקוני ברזל חלוד – לאחר שטיפת המבנה, מבוצע איתור יסודי של ברזל חשוף, לעיתים ברמה שכמעט ולא ניתן להבחין בו. יש לאתר את כל האזורים בהם נפגעה מעטפת הבטון באופן שחושף את ברזלי הזיון של הבטון וטיפול בברזלים חלודים באמצעות חומרים אנטי קורוזוביים.
  • שיקום בטון – לאחר הטיפול בברזל יש לבצע תיקוני בטון היקפיים ובכלל זה, סתימת סדקים, סתימת חורים ושברים במעטפת, טלאי בטון, חיזוק בטון וכדומה, הכל בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של הגורם המבצע ובמטרה להגביר את היציבות המבנית של הבניין ובמטרה לעצור תהליכים של איכול ושחיקת מעטפת הבניין.
  • פריימר וצבע – בשלב זה יש למורח את הבניין בשכבת פריימר שמספקת שכבת איטום ראשונית ומהווה שכבה מקשרת בין קיר המבנה ובין שכבת הצבע. על הפריימר יש לבצע את הצביעה עצמה באמצעות צבע ייעודי עם מרכיב פולימרי המספק שכבת איטום נוספת למבנה.
  • החלפת מסתורי כביסה – החלפה של כלל מסתורי הכביסה בבניין לרבות מנגנון העיגון של המסתורים לקיר המבנה, וכן צביעת המסתורים על פי הצורך.
  • איטום חלונות – חידוש האיטום בין מסגרות החלונות ובין קיר המבנה על פני כל שטח הפנים של המבנה.
  • צביעת סורגים ומעקות – צביעת סורגים ומעקות בצבעים משמרים ייעודיים ובגוון ידוע מראש, בדרך כלל גוון ניגודי שמאפשר ליצור אפקט עיצובי ביחס לגוון הבניין עצמו.
  • סידור צנרת חיצונית – במידה ובבניין מותקנת צנרת חיצונית יש להסדיר אותה באמצעות צנרת מחודשת ולצבוע את הצנרת על פי התכנון המקורי.
  • פירוק הפיגום ומסירה ללקוח – פירוק הפיגום ששימש את הפרויקט והחזרת הפיגום לספק, ולבסוף מסירה ללקוח.

כפי שניתן ללמוד משלבי התהליך, שלב הצביעה הוא שלב אחד מתוך עשרה שלבים שונים שיש לבצע על מנת להשלים את המשימה. שלבים אלה מיועדים לא רק לחדש את הצבע, אלא לשפר את עמידות מעטפת המבנה לעוד שנים ארוכות.

כמה זה עולה?

עלותו של פרויקט צביעת בניין חיצוני יכולה להתחיל ב-15,000 ₪ לדייר והיא צפויה להשתנות בהתאם לכלל המרכיבים שיש לבצע, שטח הפנים הכולל של המבנה, מורכבות הטופוגרפיה של המבנה (מרפסות, צנרת חוץ וכדומה). יחד עם זאת, על מנת לקבל תמונה מלאה ומדויקת, מומלץ לפנות לגורם מקצועי המתמחה בתחום ולבקש הצעה קונקרטית עבור הבניין שלכם. השוואת מחירים בין שניים שלושה ספקים בהחלט יכולה לעזור.

החברה שאותה אתם בוחרים אמורה לדעת לספק לכם תמיכה מלאה בכל ההיבטים של צביעת בניינים ובכלל זה גם טיפול בכל הנושא הרגולטורי של הגשת בקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בחירת גוון וסוג צבע, הסדרת כל הנושא של קבלת החלטות בין כלל הדיירים, הכנת המבנה לקראת צביעה ואפילו ביצוע כל עבודות השיקום טרום צביעה.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30