צביעת בניינים

צביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך מורכב החל מהשלב של קבלת החלטה משותפת בין כלל הדיירים לגבי הצבע שייושם בבניין, דרך בחירת אנשי המקצוע המתאימים ביותר למשימה זאת וכלה בביצוע הצביעה עצמה. אז מתי מזמינים שירות צביעת בניינים? מי מבצע את הצביעה? מהם הגוונים האפשריים ליישום? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

מתי נדרשת צביעה של בניין?

צביעת בניינים הוא ביטוי שיכול להתייחס לצביעת הקירות החיצוניים בחזית הבניין או לצביעת הקירות הפנימיים בשטח המשותף לכל דיירי הבניין. במקרים מסוימים בוחרים הדיירים להרחיב את השירות גם לדירות הפרטיות ואז מבוצעת צביעה יסודית של חדר המדרגות בנוסף לצביעת הדירות המעוניינות בכך. צביעת קירות חיצוניים נדרשת כמובן אך ורק במקרים בהם לא קיים חיפוי חיצוני לקירות. מודל זה נפוץ בעיקר בבתים פרטיים בכל רחבי הארץ וכן בבניינים משותפים באזור המרכז. בירושלים למשל, כל הבניינים כוללים חיפוי של אבן ירושלמית ולכן הנושא של צביעת הקירות החיצוניים אינו רלוונטי עבורם. יחד עם זאת, גם במבנים בהם ישנו חיפוי חיצוני, ייתכנו מקטעים מסוימים של קירות המבנה החיצוניים שהם חשופים לחלוטין ויש לצבוע אותם.

פינוי בינוי בגבעתיים

צביעת בניינים כחלק משיפוץ כולל

מתבצעת בדרך כלל כחלק מהליך רחב יותר של שיפוץ וחידוש המבנה או כחלק מתהליך שיקום מבנים. כך למשל, במידה והבניין עבר תהליך שיקום של חיזוק יסודות, חיזוק עמודי תמך, עיבוי וזיון בטון, איטום הבניין וכן הלאה, יהיה זה אך טבעי אם בסוף התהליך תבוצע צביעה יסודית של המבנה, בפנים ובחוץ, על מנת להשיג שתי מטרות: א' המטרה האסתטית כמובן וב' יישום צבע שיגן על הבניין למהלך השנים הבאות. יחד עם זאת, ישנה בהחלט האפשרות להזמין שירות צביעת בניין בפני עצמו גם אם אינו ניתן במסגרת פרויקט רחב יותר.

מהו התהליך של צביעת בניינים?

התהליך של צביעת בניינים יכול להשתנות ממקרה למקרה בעיקר בהתאם למינון תשומת הלב הניתנת לכל שלב של התהליך. לאורך התהליך ניתן למנות מספר שלבים מרכזיים:

הסכמה על ביצוע צביעה

בבית פרטי שלב זה הוא טריוויאלי ומובן מאליו, אלא שכאשר מדובר בבניין משותף, ישנם כמה דיירים שכולם צריכים לקבל את ההחלטה באופן משותף וישנם לא מעט מקרים בהם ישנם חילוקי דעות לגבי הצורך בביצוע הצביעה. על כן, השלב הראשון במקרים אלה יהיה הגעה להסכמה בין הדיירים על עצם הצורך בביצוע הצביעה. במקרים בהם לא ניתן להגיע להסכמה, וישנם לא מעט מקרים כאלה, כדאי ומומלץ לערב גורם חיצוני שנתפס כניטרלי, גורם שמחזיק בידע מקצועי שיכול לשכנע את הצדדים הסרבנים.

קבלת היתר בנייה

במקרים בהם הצביעה מבוצעת בחלקו החיצוני של המבנה, קרי צביעת חזית המבנה, יש צורך בקבלת היתר בניה מהרשות המקומית בה אתם מתגוררים וזאת בתנאי שאתם מתכוונים להחליף או לשנות את הצבע. במידה ואתם רק רוצים לחדש את הצבע לא אמורה להיות בעיה כלשהי אם כי גם במקרה זה רצוי לברר את העניין מול הרשות המקומית. העניין הוא שכל שינוי שאתם עושים בחזית הבניין משפיע על המראה הכללי של הרחוב ולכן לרשות המקומית ישנו רצון להיות מעורבת בתהליכים אלה על מנת למנוע תוהו ובוהו. גם במקרה זה כדאי להסתייע בגורם מקצועי שמכיר את העבודה עם הרשויות סביב הנושא של קבלת היתרי בנייה ויכול לסייע לכם לעבור את התהליך בקלות ובמהירות.

צביעת בנייינים

בחירת גוון וסוג צבע

בחירת גוון הוא השלב בו יכולים להיווצר מספר עיכובים, הן בגלל היכולת לאשר את הגוון מול הרשות המקומית והן לאור חילוקי הדעות שיכולים להתעורר בין הדיירים בבניין. ככלל, עבור צביעת קירות חיצוניים ברובם המכריע של המקרים, הרשות המקומית לא תתיר שום גוון אחר פרט לגוון המקורי או לגוון אחר שאותו היא מעוניינת לעודד, אך בשום פנים ואופן לא תאשר הרשות לכל בניין לבחור את הגוון שהוא מעוניין בו לצביעת הקירות החיצוניים, כך שבהיבט זה נחסך מכם ויכוח גדול בין הדיירים.

הסכמת דיירים לפרויקט צביעה

בעניין צביעת קירות פנימיים של השטח המשותף בהחלט יהיה עליכם להגיע להסכמה בין הדיירים. חלק מהדיירים עשויים להיות יצירתיים יותר ואחרים יעדיפו את הכיוון הסולידי. גם במקרה זה גורם מקצועי יכול לסייע לכם מאוד, להסביר לדיירים על ההשפעה של גוון הקירות הפנימיים על שווי הדירות וכן הלאה. כך למשל, בניין שבו לא יהיה סדר והיגיון בגווני הקירות הפנימיים עלול לסבול מירידה קלה של ערך הדירות לעומת צביעה אסתטית וסולידית שיכולה אפילו להוסיף מעט לערך הדירות בבניין.

כמו כן, כעת יש להגדיר בדיוק את סוג הצבע הנדרש בהתאם לשטח שאותו הוא מיועד לצבוע. כך למשל, צבע המיועד לצבוע את הקירות החיצוניים צריך להכיל כמות גדולה של תערובת פולימרית שתאפשר לצבע להגן על קירות המבנה ולהיות הוא בעצמו עמיד בפני גשם ופגעי מזג אוויר. צבע פנים הוא בדרך כלל סטנדרטי יותר ואותו ניתן לבחור בצורה גמישה וחופשית יותר.

הכנות לקראת צביעה

כאמור, במידה והצביעה מבוצעת במסגרת פרויקט שיום מבנה, תחילה יש לבצע את כל עבודות הבטון והברזל הנדרשות על מנת להביא את הבניין למצב תקין, ללא סדקים, ללא ברזל חשוף וללא מקטעים של חוסר בטון. לאחר שכל עבודות הבטון והברזל הסתיימו יש לבצע עבודות טיח על פי הצורך ורק לאחר מכן ניתן להתחיל בהכנות לצביעת הקירות. הכנות אלה כוללות ניקיון יסודי של הקירות, ניקוי חלקי בטון, שיוף וליטוש הקירות, בעיקר קירות פנימיים אך גם חיצוניים. רק לאחר שהקירות חלקים לגמרי ניתן למעשה להתחיל בתהליך הצביעה.

צביעת הקירות

צביעת קירות חיצוניים יכולה להיות מורכבת למדי וכיום מבוצעת בעיקר בשיטה של צביעה בסנפלינג אם כי ניתן להיעזר גם במרפסת תלויה ניידת המאפשרת לצבוע את קירות המבנה החיצוניים. צביעת הקירות הפנימיים היא פשוטה יותר ומבוצעת בדיוק כפי שמבוצעת צביעה של קירות בית פרטי.

ביצוע על ידי אנשי מקצוע בלבד

צביעת בניינים הוא בדרך כלל שירות שניתן על ידי חברות מקצועיות העוסקות בתחום של שיקום מבנים. המדובר על תחום שבו נדרשת התמחות הן מבחינת הידע המקצועי והן מבחינת הציוד הנדרש להשלמת המשימה. על כך יש להוסיף את ההתמחות הנדרשת על מנת לאפשר לפרויקט לצאת לדרך בין כלל הדעות והעמדות של הדיירים השונים בבניין. גורמים מקצועיים שעובדים באופן שגרתי עם בניינים משותפים לומדים עם הזמן כיצד להניע תהליכים מול הדיירים בבניין וכיצד להתגבר על חילוקי דעות ולהביא את כלל הדיירים אל עמק השווה וגם זה יתרון שחשוב שיהיה אצל החברה שאותה אתם בוחרים לצורך המשימה.

החברה שאותה אתם בוחרים אמורה לדעת לספק לכם תמיכה מלאה בכל ההיבטים של צביעת בניינים ובכלל זה גם טיפול בכל הנושא הרגולטורי של הגשת בקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בחירת גוון וסוג צבע, הסדרת כל הנושא של קבלת החלטות בין כלל הדיירים, הכנת המבנה לקראת צביעה ואפילו ביצוע כל עבודות השיקום טרום צביעה.

More to explorer

שיפוץ מעטפת

פעמים רבות אנחנו מרגישים צורך עז לשפץ את הבניין, אבל לאו דווקא בכיוון של לובי הבניין או חדר המדרגות, ולא דווקא בכיוון

צביעת בניינים

צביעת בניינים היא פעולה שניתן להזמין כפעולה העומדת בפני עצמה או כהמשך לפרויקט שיקום מבנים. התהליך של צביעת בניין יכול להיות תהליך

מדריך שיפוץ בניינים ישנים

שיפוץ בניינים ישנים יכול להפוך מהר מאוד לפרויקט שיקום מבנים אם במהלך השיפוץ מתגלים ליקויים שיכולים להעמיד את יציבות המבנה ואת חוזקו

1-700-70-90-30