צביעת בניין משותף מחיר ואיכות

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

צביעה היא לכאורה המשימה הקלה ביותר בתהליך הבנייה או בתהליך שיפוץ בניין, אלא שזה רק לכאורה. התהליך של צביעת בניין משותף הוא תהליך מורכב שכולל בתוכו שורה של הכנות עליהן נפרט בשורות הבאות, אך לעת עתה חשוב להבין שלטובת המשימה של צביעת בניין משותף הוא לא הפרמטר החשוב ביותר שעליכם לבחון, וכדאי מאוד שהגורם המקצועי שיבצע עבורכם את המשימה יהיה גורם שמתמחה בתחום ויודע לעבוד על משטחי חוץ של מבנים משותפים.

מה כולל התהליך של צביעת בניין משותף?

לפני שנספר לכם כמה עולה צביעת בניין משותף, נתחיל אולי בתיאור התהליך עצמו. צביעת בניין משותף הוא תהליך מסודר שכולל בתוכו מספר שלבים אותם מכיר כל מי שעוסק בתחום. למעשה, את השלבים הללו מכירים גם אנשי מקצוע שאינם מתמחים בצביעת בניינים משותפים, אבל בהיעדר הניסיון והיכולות הנדרשות, לא כל אותם גורמים מקצועיים אכן יכולים להתאים למשימה. בכדי לקבל תמונה על המשימה המלאה, הנה השלבים שיכלול תהליך טיפוסי כזה:

בכדי לקבל תמונה על המשימה המלאה, הנה השלבים שיכלול תהליך טיפוסי כזה:

הרמת פיגום

אולי לא חשבתם על זה, אבל בכדי לצבוע בניין משותף, צריך לצבוע לא רק את קומת הקרקע, אלא את כל מעטפת הבניין עד קומת הגג. לשם כך נדרש פיגום תקני, בדרך כלל פיגום זקפים או פיגום תלוי, אותו פורשים בשטח בסיוע בונה פיגומים מורשה ולאחר שבוצעו כל הבדיקות הנדרשות על מנת להבטיח את בטיחות הפיגום והעובדים.

שטיפת לחץ

באמצעות מערכת לירי זרם מים בלחץ גבוה מבצעים שטיפה יסודית של שטח הפנים של המבנה. בשלב זה מוסרות כל שכבות הצבע הקודמות, כתמי בטון, סימני חלודה וכן הלאה. בתום השלב אמור להתקבל משטח חלק וחשוף לחלוטין.

תיקון ברזל חלוד

ש לבצע בדיקה יסודית של שטח הפנים של המעטפת ולבצע תיקון של ברזלים חשופים שהחלידו. תיקון זה מבוצע על ידי שימוש בחומרים אנטי קורוזיבים המאכלים את החלודה ומאפשרים לברזל לשפר את המגע הרחב שלו עם הבטון המקיף אותו.

שיקום בטון

לאחר תיקון הברזלים יש לבצע שיקום של כל משטח הבטון במעטפת הבניין, ובכלל זה סתימת סדקים, חורים, נקיקים או שברים. כמו כן, יש לכסות ברזל חשוף ולהקפיד על מגע הדוק ומקסימלי בין הבטון ובין הברזל.

פריימר

מריחת שכבת צבע יסוד שמיועד גם לאטום את שכבת הבטון וגם ליצור שכבת בסיס אליה יכול הצבע להיצמד לאחר מכן. שכבת יסוד זו נקראת פריימר והיא צריכה להיות מיושמת בצורה סופר מקצועית וסופר מוקפדת.

צבע

רק כעת מגיע השלב של צביעת מעטפת הבניין וזהו שלב שבו ישנה חשיבות רבה לרמה המקצועית של הצבעים. רמתם המקצועית של אנשי המקצוע המבצעים היא שתקבע את אחידות הצבע, את היעדר סימני הנזילה, את היעדר סימני המריחה ואת מידת ההחלקה של משטח הצבע בתום התהליך.

צבע סורגים ומעקות

לאחר צביעת משטח האבן של המבנה, מבוצעת צביעה של סורגים ומעקות, בין באותו הצבע, בין בצבע דומה ובין בצבע שיוצר ניגודיות משיקולים אסתטיים.

סידור צנרת

במידה וישנה צנרת חיצונית שעוברת לאורך קירות המבנה, יש לסדר את הצנרת מחדש ולצבוע אותה בהתאם לתכנית הצביעה.

החלפת מסתורים

החלפה של מסתורי הכביסה המיושנים במסתורים חדשים, כשגם במקרה הזה ניתן לבחור באותו הצבע להסוואה מקסימלית, צבע דומה או צבע ניגודי משיקולים אסתטיים.

הורדת פיגום

לאחר שהסתיימה העבודה על מעטפת המבנה, מקומת הקרקע ועד קומת הגג, יש להוריד את הפיגום בסיוע בונה פיגומים מורשה ולהחזירו לגורם המשכיר.

מסירה

לבסוף, יש "למסור" את המבנה ללקוח ולעבור עם הלקוח על כל העבודה על מנת לאפשר לו לבדוק את איכות העבודה ועל פי הצורך לדרוש תיקונים של ליקויים שנתגלו במהלך הבדיקה.

כמה כל זה עולה?

צביעת בניין משותף מחיר זול
מהנדס לפיקוח צביעת בניין

 כפי שניתן לראות, משימת צביעת בניין משותף היא משימה לא פשוטה ולא טריוויאלית, המשלבת כוח אדם מקצועי בהיקף גדול, אמצעי בנייה גדולים וכבדים וכמובן כמויות גדולות מאוד של חומרי גלם (בטון, ברזל, טיח, צבע, מסתורי כביסה וכדומה). כשמתרגמים את כל אלה למונחים של כסף, אתם יכולים לצפות לעלות שמתחילה ב-15,000 שקלים לכל דייר בבניין. זהו המחיר ההתחלתי הממוצע והוא יכול להשתנות בהתאם למורכבות המשימה בבניין הספציפי. ישנם מבנים שסובלים מבעיות בטון משמעותיות על סף צו הריסה, ובהם יש לבצע פעולות שיקום בטון מתקדמות שמייקרות במידת מה את המחיר.

המחיר הוא ללא ספק פרמטר חשוב בצביעת בניין

יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את כל זה, בבחירת גורם מקצועי שיבצע עבורכם את המשימה של צביעת בניין משותף מחיר הוא לא הפרמטר היחיד שאתם רוצים לבחון. תחילה אתם רוצים לוודא שהגורם המקצועי שאותו אתם שוכרים לטובת העניין, הוא גורם מקצועי שיודע לעבוד עם בניינים משותפים, יודע לעבוד בגובה רב ויודע לבצע את כל המשימות אותן תיארנו בתהליך הצביעה לעיל. שנית, אתם רוצים לוודא שאותו גורם מקצועי זוכה להמלצות וחוות דעת מקצועיות מאנשים העוסקים בתחום ואולי כדאי בכלל להתמקד בקבלני צבע המופיעים בפנקס הקבלנים כקבלנים רשומים למשימות של צביעת בניינים משותפים.

ובכל זאת, ביציאה לדרך עם פרויקט צביעת בניין משותף מחיר הוא בהחלט פרמטר שיכול להשפיע מאוד על ההחלטות שתקבלו. בהיבט זה כדאי לזכור שמדובר בהחלטה משותפת לכלל הדיירים ולכן חשוב שהמחיר אותו מציעים לכם הוא מחיר שבו יכולים לעמוד כל דיירי המבנה, כך שתוכלו להשיג את ההסכמה הרחבה הנדרשת על מנת לצאת עם הפרויקט לדרך. גורם מקצועי המתמחה בעבודה עם בניינים משותפים, יכול לעזור לכם כבר בשלב הזה של גיוס כלל הדיירים, מתן הסבר לכל דייר ויצירת הבנה נרחבת סביב הפרויקט ועלותו עבור כל אחד מהדיירים בבניין.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30