1700-70-90-30

צביעה תעשייתית

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

צביעה תעשייתיתצביעה תעשייתית היא צביעה אשר מיועדת לסוגים מורכבים יותר של צביעה, אין אנו יכולים להשתמש בכלים אותם אנו מכירים כדי לקבל תוצאה אשר צביעה תעשייתית מעניקה לנו. צביעה זו מתאימה לבניית מבנים, מגדלים, תשתיות, גשרים ועוד… הביצוע של צביעה תעשייתית הוא באמצעות אמצעים טכנולוגיים שאתם בוודאי עדיין לא מכירים. בדרך כלל אלו שיכירו יהיו קבלני בניין וכד'. צביעה תעשייתית אינה מתאימה לכל מקרה, ולכן יש להתייעץ עם בעל המקצוע לפני שאתם משלמים כסף.

 

מהי צביעה תעשייתית?

יש הבדל בין צביעה תעשייתית ובין צביעה דקורטיבית. המטרה של צביעת תעשייתית היא להגן לאורך זמן על כל אלמנט אותו נבצע, קונסטרוקציה, חיפוי וכן הלאה. בנוסף לכך, באמצעות צביעה תעשייתית אנו תורמים להארכת חיי האלמנט על ידי מניעת קורוזיה. יש מערכות שונות אשר מיועדות לצביעה תעשייתית וצריך לבצע התאמה מדויקת בין סוג האלמנט לבין סוג הצביעה הרצויה. צביעה תעשייתית אינה שכבה בודדת דקה על גבי קיר, מדובר על שכבות עבות יותר אשר מבוססת על שרפים מתקדמים, בניגוד לצביעה דקורטיבית אשר היא מבוססת על מים. 

תהליך הצביעה חייב להיות מדויקת, למעשה טרום ההכנה של הצביעה דומה להכנה שאנו עושים עבור צביעה דקורטיבית. צריך להכין את המשטח, ליישר אותו ונקות אותו. ברגע בו שטח העבודה אינה מתאים לצביעה אנו נראה בליטות, צבע לא אחיד, חלקים יהיו כהים יותר וחלקים פחות. באמצעות צביעה תעשייתית אנו יכולים לצבוע כל דבר, החל מעמודי המבנה ועד לצנרות. צביעה תעשייתית מיועדות גם לאנשים הפרטיים וגם למבנים ציבוריים. יש להדגיש, מדובר על צביעה אשר עמידה בפני תנאי מזג האוויר השונים, אינה מתבלה עקב חשיפה לשמש וכמובן שמים זה לא מה שישבור אותה.

צביעה תעשייתית מונעת חלודה, זאת על ידי ניקוי מלא של כל אלמנט אשר יכול לצבור חלודה. אנו ניצור שכבת הגנה על האלמנט על בסיס ידע מקצועי. אך יש לקחת בחשבון דבר אחד, אין צביעה תעשייתית שתהיה זהה לאחרת, כל מקרה לגופו ולכן יש להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שאתם מבצעים את העבודה. ואל חשש, השימוש שנעשה הוא עם מוצרים ידידותיים לסביבה.

שיטות שונות של צביעה

יש שתי שיטות עיקריות לצביעה תעשייתית, האחת היא יבקשה והשנייה היא צביעה רטובה. מה ההבדל ביניהן? השיטה היבשה היא באמצעות אבקות וטכנולוגיה מתקדמת. הצביעה מתבצעת בתוך תנאים מיוחדים, בדרך כלל בתור תנורים ולכן השיטה אינה מתאימה לכל משטח. השיטה הרטובה אינה מוגבלת, והיא מבוצעת במקום פתוח ומתאימה לכל סוגי המוצרים.

 

מהם השלבים של צביעה תעשייתית?

כדי להבטיח תוצאה הולמת עלינו לדאוג לכך שנבצע כל שלב בזמן שלו ובאיכות הנדרשת. יש מספר שלבים שיש לעבור בצביעה שלבים אשר יכולים להזכיר צביעה דקורטיבית, אך כמובן שעדיין יש הבדלים בביצוע וברמת הדיוק.

לפניכם השלבים שיש לנקוט:

שלב ראשון  – ניקוי

גם אם המשטח נראה נקי, גם אם מדובר על מתכת חדשה, בכל אופן אנחנו חייבים להקפיד על שלב הניקיון. חובה עליכם או על בעל המקצוע לבצע ניקיון יסודי לקליטת שכבת הצבע הראשונה. ניתן לבצע את הניקוי באופן ידני, או אם תרצו להקפיד יתרה על שלב זה תוכלו לנקות אותו באמצעות טבילה בחומרים תעשייתיים. תהליך הניקוי הפופולרי ביותר כיום הוא דווקא באמצעות חול. כמובן שיש לעבוד בעדינות עם חומרי הגלם, יש הבדל בין עבודת ניקיון בעץ ובין עבודת ניקיון על אלומיניום.

שלב שני  – בחירת סוג הצביעה

השלב השני הוא התאמת סוג הצביעה בהתאם למה שעומד מולנו. כפי שציינו יש סוגי צביעה שונים: צביעה אלקטרוסטטית באבקה, אקסוליינר, סרמור ועוד… לכל שיטה יש את המאפיינים שלה, לדוגמא סרמור עמיד בפני חום, תהליך זה מתאים לאלמנטים אשר נחשפים לחום גבוה, ולכן צביעה זו יכולה להתאים דווקא לרכבים. אקסוליינר היא שיטה אשר מתאימה לצביעה יבשה או רטובה, יש לשיטה זו עמידות גבוהה בפני חיכוך. וצביעה באמצעות אבקה מתאימה לחלקי מתכת בעיקר ואלומיניום.

שלב אחרון  – ייבוש

השלב האחרון הוא השלב הפשוט ביותר, אך גם פה אפשר "ליפול". יש לחכות ששכבת הצבע תתייבש לגמרי, זאת בהתאם לסוג הצביעה שבחרתם. לאחר שהאלמנט נצבע במלואו, רק אז יוצרים אחדות פריסה ועובי ומצמידים את שכבת הצבע למקום הרצוי.

כמה זה עולה לי?

כפי שאתם רואים צביעה תעשייתית היא מונח כולל להמון אלמנטים שונים, לכן לאמוד מחיר מדויק עבור העבודה יהיה מאוד קשה. המחיר מתאפיין תחילה בגודל המשטח שאנו רוצים לצבוע, וסוג הצביעה. יש צביעות אשר נדרש בהובלה כדי להביא את המוצרים לתנורים, אלא אם כן אלו אלמנטים שהמקום עצמו יכול להציע לכם. מלבד לכך, אם תרצו עיצוב ייחודי, צבע מסוים וכאלה, יהיה עליכם להוסיף עוד סכום מסוים. בדרך כלל כאשר אנו פונים לצביעה יהיה מדובר על רכבים או גורמים שהם בסדר גודל גדול, כך שהמחיר לפי מ"ר יהיה נמוך בסופו של דבר.

צביעה תעשייתית

צביעה של מכונית או של קירות הבית זה משהו שאתם עשויים להכיר מקרוב. אפילו צביעה של קירות החוץ בבית משותף הוא משהו שאתם יכולים לדמיין, אבל מה זה צביעה תעשייתית? במה נבדל סוג זה של צביעה מצביעה דקורטיבית? מהן המטרות שאותן אמורה למלא צביעה תעשייתית? מהן הטכניקות המיושמות במסגרת סוג זה של צביעה ואילו גורמים מקצועיים מציעים את השירות של צביעה תעשייתית? את כל התשובות לכל השאלות הללו ולשאלות נוספות, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

צביעה תעשייתית מול צביעה דקורטיבית

סוג הצביעה שאותו מכירים מרביתנו הוא הסוג של צביעה דקורטיבית. צביעה זו מיועדת אמנם להעניק לפריט הנצבע גם שכבה מסוימת של הגנה, אבל הערך המרכזי שלה הוא ערך אסתטי. בצביעת קירות, רהיטים, מכוניות או כל פריט אחר במרחב הביתי פרטי, הקווים המנחים אותנו הם קווים דקורטיביים של בחירת צבע, מרקם, גימור מבריק או מט וכן הלאה. צביעה תעשייתית לעומת זאת, היא צביעה שמרכיב המפתח שלה הוא המרכיב הפונקציונלי. צביעה זו מיועדת בראש ובראשונה להוות שכבת ציפוי לחלקי מתכת על מנת להגן עליהם מפני קורוזיה. הכינוי צביעה תעשייתית נובע כמובן מעצם העובדה שצביעה זו משמשת לצביעת מכלולי מתכת תעשייתיים כדוגמת גנרטורים, פיגומים, צנרת, ארובות, מיכלים, גשרים, עמודים, מגדלי מתכת, מכונות ואפילו קורות פלדה בפרויקטים של תשתיות.

 

טכניקות ליישום צביעה תעשייתית

תחת הקטגוריה הכוללת של צביעה במודל התעשייתי, ישנם מספר טכניקות לביצוע הצביעה בפועל, כשכל טכניקה מיועדת למטרות צביעה שונות בהתאם למאפייני המכלול אותו אנו צובעים. כך למשל, צביעה של מכונה במפעל תתבצע בצורה שונה מקורות פלדה בפרויקט תשתיות. טכניקות הצביעה העיקריות כוללות הברשה, התזה וגלילה וכל אחת מציעה שורה של יתרונות וחסרונות שונים. כך למשל, כאשר אנו מעוניינים לכסות משטח בעל שטח פנים גדול במיוחד, מודל ההברשה לא יתאים שכן הוא דורש עבודת נמלים לאורך זמן רב. מודל הגלילה ואפילו ההתזה, לעומת זאת, מאפשרים לכסות שטחים נרחבים בקלות ובזמן קצר ולכן יתאימו יותר למשימה מסוג זה. יחד עם זאת, כאשר המכלול אותו אנו צובעים כולל פרטים רבים וטופוגרפיה מורכבת, יהיה נכון יותר להשתמש בטכניקת ההברשה. לרוב, נעשה שילוב של הטכניקות בהתאם לאזור הנצבע במכלול הכולל. ייתכן למשל, שאת מרבית המכלול נצבע באמצעות גלילה אבל את הקצוות ואת האזורים בעלי הטופוגרפיה המורכבת, נצבע בהברשה.

 

באילו מקרים נכון לכם לבצע צביעה במודל התעשייתי?

כפי שאמרנו קודם לכן, הפרמטר שמבדיל בין צביעה תעשייתית וצביעה דקורטיבית הוא הדגש על פונקציונליות מול אסתטיקה. בהקשר זה, משמעות המילה פונקציונליות היא שימוש בצבע כשכבת ציפוי והגנה על המכלול הנצבע. במרחב הפרטי לא קיימים מכלולים רבים שלגביהם אפשר לומר שלא אכפת לנו איך הם נראים וכן אכפת לנו עד כמה הם מוגנים בפני פגעי מזג האוויר, אבל אם למשל אתם רוצים לצבוע מכלולים חשופים של מערכת הסקה או מיזוג על גג המבנה, צביעה תעשייתית תתאים לכם יותר. הסיבה לכך היא שבסוג צביעה זו נעשה שימוש בצבעים ובחומרים ייחודיים, שיודעים להעניק את ההגנה הטובה ביותר למכלול הנצבע ושאינם מוצעים במסגרת קטגוריית הצביעה הדקורטיבית.

ואחרי שאמרנו את זה, זה לא אומר שמכלול שנצבע בטכניקה התעשייתית לא יכול ליהנות גם מאסתטיקה. בהקשר זה, אם ישנו מכלול שחשוב לכם להגן עליו מפני קורוזיה בדיוק כפי שחשובה לכם האסתטיקה שלו, חשוב שלא תבצעו צביעה דקורטיבית בלבד, אלא תצבעו תחילה את המכלול כולו בטכניקה התעשייתית ולאחר מכן תבצעו גימור דקורטיבי כנדרש. שילוב זה יעניק לכם את הערך הגבוה ביותר, הן בהיבט של הגנה על המכלול והן בהיבט של המראה הסופי שלו.

 

האם ניתן לבצע צביעה תעשייתית בבית הלקוח?

הפרוצדורה של צביעה במודל התעשייתי היא פרוצדורה שכיחה מאוד במפעלי תעשייה המייצרים מכלולים הזקוקים לצביעה כזאת. במפעלים אלה מותקנות מכונות שמיועדות לצבוע תוצרי ייצור על גבי קו ייצור בצורה סדרתית. יחד עם זאת, גם במפעלים אלה ולבטח במפעלים שאינם עוסקים בצביעה כלל, מכונות אלה של קו הייצור, לא יוכלו לשרת את המפעל לצורך צביעת עמודי המתכת במבנה או מכלי הצבע המתכתיים במפעל. בהתאם לכך, נדרש מערך צביעה מתאים שיאפשר לצבוע מכלולים במקומם והמשמעות היא שקיימת גם היכולת לבצע צביעה תעשייתית בבית הלקוח. למעשה, מרבית שוק הצביעה במודל התעשייתי מבוסס על צביעה המבוצעת בבית הלקוח, שכן המכלולים הנצבעים הם בדרך כלל מכלולי ענק שלא ניתן לנייד אותם.

מבחינתכם, המשמעות היא שאם יש לכם מכלול כלשהו שאותו אתם רוצים לצבוע בצביעה במודל התעשייתי, לא משנה עד כמה גדול או קטן הוא ועד כמה נייד או נייח, אתם לחלוטין לא צריכים לפרק אותו ממקומו בכדי להביא אותו למפעל בו תתבצע הצביעה. אנשי המקצוע המתאימים יגיעו אליכם עם הציוד הנדרש ויצבעו את המכלול כנדרש.

 

מי מציע את השירות?

שירות צביעה תעשייתית הוא שירות המוצע בדרך כלל על ידי קבלני צבע, המתמחים בעבודה עם פרויקטים גדולים. כאשר אתם מחפשים גורם מקצועי שיבצע עבורכם צביעה מסוג זה, אין לכם מה לפנות לצבע בתים או לכל צבע אחר, שאינו מוכשר ספציפית לתחום של צביעה תעשייתית. הסיבה היא שתהליך הצביעה הוא שונה מאוד מזה של צביעה דקורטיבית והוא מחייב ביצוע מספר שלבים תוך שימור במכשור המתאים ובחומרים המתאימים, על מנת להבטיח את ההגנה הנדרשת למכלול המתכת אותו אתם צובעים. על כן, בחיפוש אחר מומחה צביעה במודל התעשייתי, יש לוודא שאתם פונים לחברה קבלנית, המציעה את השירות באופן ספציפי וגם יודעת להעמיד את כל הציוד הנדרש לשם ביצוע הצביעה ובכל מקרה, לא לבצע צביעה תעשייתית, לא לבד ולא באמצעות צבע המתמחה בצביעה דקורטיבית בלבד.

 

לכמה זמן מחזיקה הצביעה?

אם יש לכם מפעל, בית מלאכה או כל מקום אחר שבו ישנם מתקני מתכת הדרושים הגנה מפני פגעי מזג האוויר ומפני קורוזיה, בוודאי מעניין אתכם לדעת לכמה זמן מחזיק הצבע לאחר ביצוע הצביעה. התשובה היא כמובן לא חד משמעית ואפילו לא בטווח ריאלי שנכון לכלל המקרים. אבל כדי לדבר על תקופת עמידות הצבע יש להגדיר תחילה מהי עמידות של צבע תעשייתי. ובכן, מאחר וצבע תעשייתי נועד להגן על מכלולי מתכת מפני קורוזיה, די ברור שעמידות היא איטום מוחלט של פני השטח של המכלול המתכתי. העמידות הזאת מתערערת כאשר השכבה ניזוקה, מכל סיבה שהיא, מה שגורם לאובדן יעילות התפקוד שלה.

אחרי שאמרנו את זה, עמידות הצבע תלויה מאוד גם בתנאים הסביבתיים הפועלים על מכלול המתכת הצבוע. כך למשל, גשר מתכת החשוף באופן קבוע לכל פגעי מזג האוויר, לרבות גשמים, לחות, רטיבות וקרינת שמש ישירה, יזדקק לצביעה בתדירות גבוהה הרבה יותר מאשר מיכל נוזלים המשמש בתהליך ייצור במפעל ייצור סגור. יחד עם זאת, ככלל, צביעה תעשייתית היא פעולה המחזיקה למשך עשורים שלמים וכל עוד לא פועלים בשטח תנאים או כוחות שיכולים לפגוע בצבע באופן מובהק, אתם יכולים לבצע את הצביעה ולשכוח מהעניין לעשורים הקרובים.

 

כמה זה עולה?

כפי שאמרנו בתחילת דברנו, צביעה תעשייתית שונה באופן מהותי מצביעה דקורטיבית ושונות זו באה לידי ביטוי גם ברמת המחיר של השירות. בעוד צבע דקורטיבי צריך להגיע אל בית הלקוח עם דלי צבע ומברשת, מומחה צביעה תעשייתית נדרש להביא איתו שורה של חומרים לא זולים וכלי עבודה שיאפשרו למשל צביעה בהתזה בבית הלקוח. צביעה זו מבוצעת בדקדקנות רבה מתוך כוונה ליצור שכבת איטום ובידוד מוחלטת שתמנע כל אפשרות לחדירת נוזלים והיווצרות קורוזיה. בהתאם לכך, נדרשות יותר שכבות צבע ונדרשות קפדנות רבה יותר על תהליך הצביעה. כל אלה יחד מתחברים בסופו של דבר, למחיר שאינו דומה בכלום למחיר שגובה צבע דקורטיבי על עבודת צביעת בית או כל עבודת צביעה אחרת.

אחרי שאמרנו את זה, כאשר אתם בוחרים את המומחה שיבצע עבורכם את הצביעה, חשוב מאוד שלא תבססו את הבחירה הזאת על המחיר בלבד. מן הסתם, אי אפשר להתעלם לחלוטין מסוגיית המחיר, גם אם מאוד רוצים, אבל בהחלט אפשר להתמקד במומחים בעלי שם, בעלי רקורד ובעלי מוניטין ומתוכם לבחור את המומחה שיעניק לכם גם את תנאי העסקה הטובים ביותר. אמנם אין יחס ישר בין הדברים, אבל אתם בהחלט לא רוצים לבחור בזול ביותר רק כי הוא הזול ביותר וגם לא ביקר ביותר, מתוך הנחה שהוא גם הטוב ביותר. 

 

לסיכום

כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר במחיר המשתלם ביותר יהיה עליכם לחפש היטב את החברה איתה תתחילו לעבוד. יש חברות שונות אשר מציעות לנו צביעה, אך מעטות יודעות להפקיד על כל השלבים שציינו בצורה מדויקת. יש להפנים, יש הבדל מהותי בין צביעה תעשייתית ובין צביעה דקורטיבית, מדובר על שני עולמות שונים. אי אפשר לחפוף בין שני העולמות האלה. עשו סקר שוק מעמיק, בחרו את החברות אשר הכי משתלם לכם לעבוד איתן, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה מקצועית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30