1700-70-90-30

צביעה תעשייתית

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

צביעה תעשייתיתצביעה תעשייתית היא תהליך מיוחד. לעומת צביעת בייתית, צביעה תעשייתית מצריכה שימוש בחומרים מיוחדים ובאנשי מקצוע שמתמחים בתחום ויש להם ניסיון בו. מה היא צביעה תעשייתית? מה התהליך כולל? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

מהי צביעה תעשייתית?

הצביעה התעשייתית היא שם כולל לטכניקות יישום וצביעה שמשמשת לצביעת מתכות המשמשות למגוון מטרות שונות. לדוגמא, הצביעה התעשייתית יכולה לשמש עבור כלים ימיים, סוגי צינורות שונים, מוצרי פלדה ועוד. צביעה תעשייתית היא תחום שלא מפסיק להתפתח במהלך השנים האחרונות. בעבר היו מבצעים את חיפוי הצבע בשיטות שונות כאשר השיטות התפתחו והשתפרו עם השנים. הצביעה למעשה מעניקה למוצרי הברזל או פלדה ציפוי וכך שומרת עליהם מפני נזקים שונים והופכת אותם לעמידים יותר.

מה התהליך כולל?

תהליך הצביעה כולל מספר שלבים שונים. תחילה יש לבחור את המערכת המתאימה ביותר במאפיינים הטכניים שלה לסביבה ולאלמנט אותו נרצה לצבוע. בדרך כלל, מערכות הצביעה התעשייתיות הן דו רכיביות, מבוססות על שרפים מתקדמים ובעלות עובי רב. השרפים המתקדמים בדרך כלל יהיו ממשפחת האפוקסי והפוליאוריתן. לאחר מכן נצטרך לצבוע את הגוון הדקורטיבי. 

לאחר בחירת המערכת והגוון, יש לבצע עבודת הכנה על גבי החומר שברצוננו לצבוע. עבודת ההכנה כוללת את ניקוי החומר הגולמי מחלודה או קשקשת על ידי ניקוי חול או ניקוי דומה, הסרה חלקית או מלאה של הציפוי הקיים וחספוס של התשתית המיועדת לציפוי. חספוס התשתית משמש ליצירת עיגון מכני בין מערכת הציפוי לאלמנט הקיים. חשוב לבצע את שלב ההכנה באופן הטוב ביותר ולהביא את החומר כך שרמתו תענה על התקנים הנדרשים לביצוע הצביעה התעשייתית. לאחר שלב הניקוי יש ליישם שכבת יסוד ראשונה של הצבע. הצביעה מתבצעת במקרים רבים על ידי פיסטולת. פיסטולת הוא אקדח צבע המופעל על ידי קומפרסור. את המקומות שלא הצלחנו להגיע אליהם עם הפיסטולת בדרך כלל נצבע על ידי מברשת. יש ליצור שכבה מדויקת ואחידה של צבע. שכבת הצבע נמדדת הן כאשר הצבע רטוב והן כאשר הצבע יבש. חשוב מאוד שהצביעה התעשייתית תעמוד בכלל התקנים. לאחר ששכבת הצבע הראשונה יבשה יש להתחיל בצביעת השכבה השניה. 

אילו נזקים היא מונעת?

מטרת הצביעה התעשייתית, כפי שהזכרנו קודם, היא לשמש הגנה למגוון כלים שונים ועל ידי כך להאריך את חייהם. ברזל הוא חומר שמגיב עם חמצן, בעיקר כאשר יש נוכחות של מים, בתהליך קורוזיה. תהליך הקורוזיה יוצר תערובות של תרכובות ברזל, או כמו שאנחנו מכירים- חלודה. לעומת הברזל, החלודה רכבה יותר ובעלת צפיפות נמוכה יותר. כתוצאה מכך, החלודה מפרקת את הברזל ומתקלפת ממנו. לבסוף, כל הברזל יכול להפוך לחלודה ולמעשה לאבד מהערך שלו. כאשר מבצעים צביעה, ניתן ליצור הגנה לכלי הברזל או המתכת השונים. צביעה מתאימה עם צבעים אטומים למים מאפשרת ליצור שכבת הגנה לכלי הברזל השונים ולהאריך את חייהם. 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

מה זה קבלן רשום?

כיזם, אתה צריך להיות מודע לתקנות בשוק שלך. בארה"ב, קיים תהליך רישוי מדינה למדינה עבור קבלנים. מאמר זה מספק סקירה כללית של תהליך זה ולמה

קרא עוד »
1-700-70-90-30