פיקוח בניה

קבוצת עידן מנוסה בביצוע פיקוח בניה בפרויקטים רבים בכל רחבי הארץ,  אנו מתמחים בפיקוח בניה למגורים, פיקוח תמא 38 והתחדשות עירונית ופיקוח בניה מוסדית ושיפוץ משרדים

פיקוח בניה

כמות הישראלים אשר בונים בית בשיטת בנה ביתך היא פשוט בלתי נתפסת. לא נגזים אם נאמר שכאשר נותנים את האפשרות לבחור בין בית בבניין דירות ובין בית פרטי אשר נבנה בשיטת בנה ביתך 95% יבכרו את הבית הפרטי ויעדיפו אותו על פני כל בית אחר. ראשית כל יש לציין כי בנייה של בית פרטי היא הרבה יותר זולה מאשר קנייה של בית בבניין מגורים, אך יש גם לציין כי בבית פרטי אנחנו יכולים לקבל את כל מה שחלמנו עליו וזהו יתרון עצום עוד לפני שהזכרנו את העובדה כי בבית פרטי אנחנו מקבלים שטח וגינה שהם רק שלנו. אך לא הכול ורוד בבניית פרטי ועליכם להבין כי בניית הבית היא תהליך מתמשך הדורש ממכם מאמץ רב. בכדי להבטיח כי הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר מומלץ לכם לחשוב על האופציה של פיקוח בניה ובכך מדריך זה יעסוק.

פיקוח בניה – מה האופציה האחרת שעומדת לפתחנו

אז עוד לפני שאנחנו נכנסים לשאלה מה הן היתרונות של פיקוח בניה אנחנו חייבים להתייחס לשאלה מהי האופציה אשר עומדת לרשותנו אל מול הבחירה בפיקוח בניה. אם כן פיקוח בניה זה למעשה אומר כי אתם צריכים להזמין כל בעל מקצוע באופן עצמאי, קרי לפנות אל קבלן שלד, אינסטלטור או חשמלאי באופן עצמאי ולשכור מפקח בניה אשר יפקח עליהם. אל מול זאת אתם יכולים לבחור לפנות אל קבלן מפתח אשר הוא יבצע את העבודה מא' ועד ת' והוא אשר יהיה אחראי על הזמנת בעלי המקצוע כאשר מעליו לא יהיה אף פיקוח פרט לבעלי הבית אשר יצטרכו לוודא כיצד מתבצעת העבודה.

מה היתרונות של פיקוח בניה?

אם כן מדוע לפנות אל האופציה של פיקוח בניה? מה היתרונות הגדולים של שיטה זו אל מול השיטות האחרות? אם כן אתם חייבים להבין כי אף אחד לא מושלם וכל אחד עושה טעויות. העניין הוא שטעויות בבניית הבית יכולות להיות הרות אסון ולפגוע בכם קשות ואת זאת אתם חייבים לקחת בחשבון. לכן אם תאתרו את הליקויים רק לאחר בניית הבית אתם עלולים להיקלע לבעיה קשה ולהוציא הרבה מאוד כסף על התיקונים. לעומת זאת פיקוח בניה יבטיח כי לא יהיו ליקויים במהלך הבנייה וזה יחסוך לכם לא רק המון כסף אלא גם הרבה מאוד בלגן ועל כן כל כך מומלץ לפנות אל מפקח בניה.

מה היתרונות של קבלן מפתח אל מול פיקוח בניה?

אך אי אפשר להתעלם מכך כי לא רק פיקוח בניה מחזיק ביתרונות אלא גם קבלן מפתח יכול להחזיק במספר יתרונות. לרוב כאשר אנחנו לא שוכרים קבלן מפתח אנחנו צריכים להיות הרבה יותר מעורבים בבניית הדירה וניתן לומר כי הבנייה תיקח מאתנו משאבים אדירים. למעשה לא נגזים אם נאמר כי בניית הדירה היא כמו מקצוע שני ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. על כן זכרו כי קבלן מפתח יכול לשרת אתכם בצורה נהדרת ולחסוך לכם כאב ראש לא קטן. אי אפשר להתעלם מן היתרונות של קבלני מפתח וכאשר אנחנו שוקלים איזה קבלן לקחת אנחנו חייבים לקחת בחשבון גם את הנושא הזה.

מה יותר זול פיקוח בניה או קבלן מפתח?

אך כאשר אנחנו מדברים על פיקוח בניה ועל קבלן מפתח אנחנו צריכים לקחת נתון חשוב ביותר אשר משפיע עלינו מאוד והוא השיקול הכספי. בניית בית היא עסק יקר שבו אנחנו צריכים להוציא כסף וזהו משהו שאנחנו חייבים לקחת בחשבון. על רקע זה אנחנו חייבים לציין בפניכם כי הרבה יותר זול לקחת מפקח בניה מאשר קבלן מפתח. מדובר על הבדלים של עשרות אלפי שקלים ואף יותר ולו בגלל העובדה כי על כל בעל מקצוע שהקבלן שלכם מזמין הוא גוזר קופון וזהו משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון. לכן אם אין לכם בעיה כספית אזי ברור שאתם צריכים להזמין קבלן מפתח אך אם יש לכם מגבלות תקציביות כמו ל95% מהאנשים יתכן ומפקח בניה הוא האופציה הטובה ביותר בשבילכם.

איזה הכשרה צריכה להיות למפקח בניה אשר אני לוקח בשביל פיקוח בניה?

אם אתם מחליטים ללכת על האופציה של פיקוח בניה אתם צריכים להיות בטוחים כי אתם בוחרים את המפקח הטוב ביותר מכיוון שיש לו השפעה אדירה על הפרויקט שלכם. לכן עשו הכול בכדי לבחור את המפקח הטוב ביותר ואל תזניחו נושא זה. על רקע זה אנחנו יכולים לציין בפניכם כי למפקח צריכה להיות הכשרה של מהנדס בניין וזאת בכדי להבטיח כי הוא יוכל לפקח על הבנייה בצורה הטובה ביותר שיש ולהבטיח כי אנשי המקצוע מבצעים את התפקיד על הצד הטוב ביותר ללא טעויות או ליקויים.

פיקוח בניה – שימו לב לניסיון של המפקח לפני שאתם בוחרים בו

אי אפשר להתעלם מכך כי פיקוח בניה הוא מקצוע הנוגע בהמון תחומים מבניית יסודות, עד בניית השלד ועד הגימור. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים להבטיח כי המפקח שאתם בוחרים לא רק עבר הכשרה מקיפה אלא גם יש לו ניסיון רב בפרויקטים של בניית בתים. למעשה אם המפקח היה בעברו קבלן זה הדבר הטוב ביותר בכדי להבטיח כי הוא יוכל לפקח על העובדים בצורה הטובה ביותר שיש. ככל שהמפקח יהיה יותר מנוסה כך אתם תוכלו להיות בטוחים כי הוא יבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר ובכך אין כל ספק או שאלה.

פיקוח בניה – וודאו כי אתם הולכים לראות פרויקטים קודמים שבהם המפקח עבד

אם אתם רוצים להבטיח פיקוח בניה איכותי ברמה הגבוהה ביותר שיש אנחנו ממליצים לכם להשקיע מאוד בבחירת המפקח. על רקע זה אנחנו יכולים להמליץ לכם ללכת ולראות פרויקטים קודמים שבהם המקפח היה מעורב. ברגע שתבחנו את הפרויקטים הללו תוכלו לדעת האם הוא יבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר או לא. לכן אל תתעצלו ולכו ובחנו את הפרויקטים הללו. אם אתם לא יודעים באיזה פרויקטים המפקח היה מעורב אל תתביישו ובקשו ממנו לדעת זאת בכדי להבטיח כי הפרויקט ייבנה על הצד הטוב ביותר ובכדי להבטיח כי המפקח יוכל לבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר ולפקח על העובדים בצורה מושלמת.

מדוע עדיף לפנות אל חברה שתבצע פיקוח בניה?

כיום ניתן למצוא שני סוגים של פיקוח בניה בשוק הפרטי, הראשון הם מפקחים אשר עובדים כעצמאים והשני הוא מפקחים העובדים בחברה מסודרת כשכירים. אם תחשבו על כך בהיגיון תגלו כי עדיף לכם בהרבה לבחור מפקחי בניה העובדים כשכירים. חשבו על כך המקפחים העצמאים ינסו לקחת על עצמם כמה שיותר פרויקטים וכך יהיה לכם פחות זמן להקדיש לפרויקט שלכם. לעומת זאת העובדים השכירים עובדים בחברה מסודרת שם הנהלים קובעים במדויק כמה פרויקטים הם יכולים לקחת. כך אתם תוכלו להיות בטוחים כי המפקחים השכירים יוכלו לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר ולפקח עליכם בצורה הרבה יותר טובה מאשר מפקחים עצמאים ואת זאת אתם צריכים לזכור.

פיקוח בניה – שימו לב ליחסי האנוש של המפקח

דיברנו על פיקוח בניה ועל מפקחי בניה ועל ההכשרה שלהם והניסיון שלה ואין ספק כי זהו דבר חשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת. אך אתם חייבים להבין כי לצד הדברים החשובים הללו אתם צריכים לתת את הדעת על נושא נוסף והוא קשור אל יחסי האנוש של המפקח. עליכם להבין כי יהיה לכם קשר יומיומי עם המפקח במשך חודשים ארוכים ואף יותר מכך ועל כן אתם צריכים להיות בטוחים כי יהיה לכם נעים לשהות במחיצתו של המפקח, לדבר אתו ולתקשר אתו וזאת בכדי להבטיח כי לא תסבלו מכל הליך הבניה והוא יתבצע בצורה הטובה ביותר שיש.

אל תשכרו פיקוח בניה בלי חוזה מסודר

רצינו להרחיב את היריעה על נושא נוסף אשר קשור אל פיקוח בניה. בכדי להבטיח כי הפיקוח יתבצע על הצד הטוב ביותר אתם צריכים להבטיח כי פיקוח הבניה יתבצע על פי חוזה מסודר. עליכם להבין כי חוזה מעגן את הזכויות המשפטיות שלכם ועל כן במקרה של תקלה אתם תוכלו לקבל את ההחלטה החכמה ביותר שיש ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. ככל שהפיקוח יתבצע על הצד הטוב ביותר כך אתם תוכלו להיות בטוחים כי הוא יענה על הצרכים שלכם בצורה מושלמת. אך אם הפיקוח לא יתבצע בצורה טובה הרי שיהיה לכם מסמך להסתמך עליו אשר יאפשר לכם לפנות אל בית משפט ולקבל פיצויים.

אלו דברים צריכים להיכלל בחוזה עם פיקוח בניה?

אז מה צריך לכלול חוזה בנושא של פיקוח בנייה? אילו תניות וסעיפים חייבים להיכלל בחוזה? אם כן אתם צריכים להבין כי בחוזה צריכים להיכלל קודם כל תנאי התשלום שלכם עם המפקח ולהגדיר במדיוק כיצד מתבצע התשלום לו. לצד זאת אתם צריכים להבין כי בחוזה צריכים להיכלל גם האחריויות של המפקח ומה בדיוק מצופה ממנו לעשות בפרויקט. לא רק זאת אלא שאתם צריכים להבין כי החוזה צריך לכלול גם את השאלה מה מנגנון הפיצוי במקרה של תקלה אשר נעלמה מעינו של המפקח ולקבוע מי אחראי בנושא זה וזאת בכדי להבטיח קבלן בניה  כי אתם תהיו מכוסים מכל הכיוונים ותוכלו להיות בטוחים כי תהיה לכם כתובת לפנות אליה במקרה של פגם בבנייה.

זכרו כי פיקוח בניה הוא גם שאלה בטיחותית

אי אפשר לדבר על פיקוח בניה מבלי להידרש לעובדה כי הפיקוח הכרחי בשביל נושא הבטיחות. קודם כל המפקח מוודא כי כל הבנייה נעשית בהתאם לתכניות וכך מבטיח כי לא תחולנה כל תקלות בבניה. לצד זאת אתם צריכים להבין גם כי המפקח יבטיח כי הבנייה תתבצע כמו שצריך וכי לא יהיו כל תקלות אשר יסכנו את העובדים, אתכם וצדדים שלילים. כך אתם יכולים להבין שוב כי תפקידו של המפקח הוא חשוב ביותר והוא משפיע עליכם במידה עצומה וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון אם אתם רוצים לנהל את עניינכם על הצד הטוב ביותר.

מדוע כדאי לשכור פיקוח בניה עוד לפני תחילת הפרויקט?

שימו לב שאתם בוחרים פיקוח בניה אתם צריכים להבין כי אתם צריכים לשקול לקחת את המפקח עוד לפני תחילת הבנייה. כך המפקח יעזור לכם לבחור את העובדים הטובים ביותר ויבטיח כי התכנית שלכם היא ברת ביצוע וכי אתם לא יוצאים לא תכנית גרנדיוזית מדי שההיתכנות שלה היא אפסית ולא ברת ביצוע.

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד