עלות שיפוץ בניין משותף

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

באופן טבעי, כאשר אתם רוצים לבחון את האפשרות לשפץ את הבניין המשותף בו אתם מתגוררים, הדבר הראשון שאתם רוצים לברר הוא כמה עולה כל העניין הזה, והאם ההוצאה הכספית שאתם עשויים להידרש לה לצורך השיפוץ, היא הוצאה שאתם יכולים לעמוד בה או בכלל רוצים לעמוד בה. ובכן, עלות שיפוץ בניין משותף הוא נתון שיכול להשתנות מאוד מפרויקט לפרויקט, ואם אתם מצפים למספר או טווח מספרים, יהיה עליכם לפנות לגורם מקצועי שייתן לכם הצעה ייחודית ונכונה ספציפית לכם.

אז כמה עולה לשפץ בניין?

ובכן, העלות המיידית שאתם צריכים להתעניין בה היא העלות של שירותי אדריכל לצורך בניית תכנית בנייה שתשרת אתכם במהלך השיפוץ. תכנית בנייה זו היא שתכריע את העלות הכוללת של השיפוץ כולו, והיא זו שתקבע האם תוכלו לסיים את השיפוץ בעלות נמוכה לכל דירה, או שכל אחד מבעלי הדירות בבניין יצטרך להשקיע סכום משמעותי להשלמת השיפוץ. כך למשל, אם במסגרת תכנית הבנייה תכריעו שיש להוסיף מעלית לבניין, אתם יכולים לצפות לתוספת של מאות אלפי שקלים רבים לעלות הפרויקט כולו. אם תרצו להוסיף מדור שלם לבניין לצורך הוספת חדר נוסף לכל דירה, אתם יכולים לצפות לתוספת עלות של עשרות אלפי עד מאות אלפי שקלים רבים לכל דירה ודירה בבניין.

אלו הן כמובן רק שתי דוגמאות לאלמנטים שמשפיעים על עלות שיפוץ בניין משותף. כל החלטה שתקבלו החל מרגע זה ואילך, יכולה להשפיע על העלות הכוללת, חלקן בצורה שולית ומינורית וחלקן בצורה קרדינלית שיכולה להכריע את גורל השיפוץ כולו. בהתאם לכך, הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות הוא לחפש אדריכל שיכול לספק לכם שירותי תכנון בשיפוץ בניין משותף,  ומשם לבחון את הדברים צעד אחרי צעד בכדי להבין מהי ההוצאה שבפניה אתם עומדים ועד כמה זה מתאים לכם.

ומה עושים עם כל הדיירים שעדיין מתלבטים?

דיירים מתלבטים זה סימן מצוין לדיירים ששוקלים את האפשרות ברצינות, אבל זה גם סימן לכך שאין לאותם דיירים את המידע המספיק לקבלת החלטות. התלבטות היא הסימן לכך שדרוש עוד מידע לצורך קבלת החלטה, ומאחר ולא מדובר בהימור או בהערכה או בתחזית לעתיד, אלא בנתונים שאפשר פשוט לאסוף ולגבש יחד, הרי שכרגע חסרים לאותם דיירים נתונים מסוימים שאולי יסגרו עבורם את הנושא של עלות שיפוץ בניין משותף ויאפשרו להם לקבל החלטה מקום של ידע ובטחון.

ככלל, העלות הכוללת אמורה להיות מושפעת מהשאלה האם השיפוץ כולל רק את השטח המשותף או גם את הדירות הפרטיות בבניין, והיא אמורה להיות מושפעת גם מסט פעולות השיפוץ שאותן אתם רוצים לבצע במסגרת פרויקט השיפוץ. לאחר שתבנו תכנית בנייה מסודרת, תוכלו גם לקבל הצעות מחיר מסודרות שיעניקו לכם תמונה מלאה ומשקפת של העלות הכוללת.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30