1700-70-90-30

עלות בניית שלד: מה זה כולל וכמה זה עולה ב-2020?

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

איך שלא נסתכל על זה, עלויות הן מרכיב מכריע בכל פרויקט בנייה ויש לא מעט החלטות שאנחנו מקבלים על סמך נתוני עלות של רכיבי הפרויקט. ברמה הפשוטה ביותר, גודל הבית שאנחנו בונים מוגבל בתקציב שעומד לרשותנו וייתכן שעם תקציב גדול יותר, היינו בונים בית גדול יותר, אבל הנושא של עלויות הבנייה מקיפות את כל רכיבי הפרויקט, הרבה מעבר לשטח וגודל המבנה כולו. אחת מהעלויות המרכזיות והגדולות ביותר בכל פרויקט בנייה היא עלות בניית שלד ובשורות הבאות מסבירים לכם המומחים של קבוצת עידן כיצד נקבעת עלות זו וכיצד היא אמורה להשפיע על ההחלטות שלכם ביחס לבניית השלד.

Man Moving Into New Home Talking On Mobile Phone

קודם כל, מה כולל השלד?

כדי שנוכל להעריך את הפרמטר של עלות בניית שלד, חשוב שנבין תחילה מה זה שלד ומה הוא כולל. ובכן, עבודות שלד כוללות את כל העבודות המבוצעות באתר הבנייה משלב העלייה לשטח ועד השלב שהמבנה עומד על תילו כשהוא עירום לפני שלב הגמר. בניית השלד מבוססת תמיד על תכנית הבנייה שגובשה באמצעות אדריכל ואושרה על ידי מהנדס קונסטרוקטור. על בסיס תכנית בנייה זו מתחיל קבלן השלד בעבודות השלד ואלו כוללות את המרכיבים המרכזיים הבאים: סימון ומדידה על הקרקע, חציבה וחפירה של קומת מרתף אם קיימת, קידוח כלונסאות, יציקת יסודות, יציקת בסיס המבנה, יציקת קירות החוץ של מעטפת המבנה, יציקת קירות הפנים של מחיצות המבנה, יציקת קירות ועמודי תמך, יציקת תקרות ויציקת גג. כל אלה מבוצעים בהתאמה מלאה לתכנית הבנייה עם הכנות לתשתיות, מפתחי חלונות ודלתות וכן הלאה. 

כמה עולה לבנות שלד?

אחרי שהבנו מה כולל השלד, אפשר כעת לפנות לפירוט על עלות בניית שלד. עלות זו נקבעת לפי מטר מרובע של יציקת בטון והיא עומדת בממוצע על 1,200 עד 1,500 שקלים למטר מרובע של יציקת בטון, כולל החומרים, כולל הציוד וכולל עבודה, אך לא כולל עלויות כוח אדם ועבודות נוספות שעשויות להידרש. כך למשל, אם נדרשת עבודת חציבה, חפירה ופינוי עפר לטובת קומת מרתף, יש להוסיף על עלות זו את עלות העבודה. שימו לב שעלות זו אינה מתייחסת לשטח המבנה אלא לשטח היציקה. זאת אומרת שאם אתם בונים בית בשטח 120 מ"ר, אתם לא פשוט מכפילים 120 ב-1,500 ש"ח. בתוך חישוב שטח היציקה יש לכלול גם את שטח הפנים של הקירות, של התקרה, של הגג וכן הלאה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את עובי הקירות והמחיר המוצג פה הוא מחיר לקירות בעובי סטנדרטי. יציקת קירות ממ"ד למשל, תהיה יקרה יותר וכך גם קירות במבנה שהמפרט הטכני שלו כולל קירות עבים יותר מהסטנדרט. כמו כן, יש לקחת בחשבון שבמקרה של בנייה לגובה עלות בניית שלד יכולה להיות גבוהה משמעותית מאשר בבנייה נמוכה.

בחירת קבלן לפי מחיר?

מן הסתם, הנתונים שהבאנו בפניכם נועדו לתת לכם תמונה כללית, אך את המחיר שעליו תוכלו לקבל החלטות, תוכלו לקבל אך ורק מקבלני שלד שיגישו לכם הצעות מחיר על בסיס תכנית הבנייה שלכם. בהיבט זה חשוב לומר את הדבר הבא: לא יהיה זה נכון מבחינתכם לבחור קבלן לפי מחיר בלבד על אף שזה יכול להיות מאוד מפתה לפעמים. תחילה אתם רוצים להגיע לרשימה של מספר קבלנים פוטנציאליים שהם כולם קבלנים רשומים ומורשים, כולם בעלי ניסיון ורקורד בסוג הפרויקטים הרלוונטי ועל כולם אתם יכולים לקבל חוות דעת מקצועיות חיוביות, למשל מהאדריכל או המהנדס המלווים אתכם. לאחר שיש לכם רשימה כזאת, תוכלו להשוות בין הצעות המחיר שאתם מקבלים מהם ולבחור על פי מחיר.

קבוצת עידן היא אחת מהחברות הקבלניות המובילות בישראל בתחום עבודות השלד לבנייה פרטית ובנייה משותפת. בהיבט של עלות בניית שלד, קבוצת עידן היא לא החברה הזולה ביותר בישראל, אבל היא בהחלט מציעה מחירים אטרקטיביים ותחרותיים ברמת הסטנדרטים עליהם היא מקפידה. ישנם קבלני שלד קטנים שמציעים מחירים זולים למדי, אך אינם עומדים בסטנדרטים בסיסיים של בנייה, שלא לומר בסטנדרטים מתקדמים יותר. קבוצת עידן מציעה לכם למעשה שילוב של סטנדרטים גבוהים ומחיר אטרקטיבי עם צוות מקצועי קבוע שמלווה את תהליך הבנייה, לרבות מהנדס, קונסטרוקטור, מודד מוסמך, קבלן שלד רשום ומורשה, קבלני משנה רשומים וצוות עובדים מקצועי ומנוסה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

1-700-70-90-30