תפריט

עיצוב הבית – לנהל נכון את התהליך

עיצוב הבית – לנהל נכון את התהליך

ליצירת קשר מהירה נא מלאו פרטים או התקשרו

טלפון לחיוג: 1-700-70-90-30

FronTask Web to lead sample form
פרטי:
טלפון נייד:

 

כשאנחנו בונים בית חדש או משפצים בית ישן, חלק מאוד משמעותי בתהליך הוא הניהול שלו. האופן בו אנחנו עובדים עם אנשי המקצוע השונים והופכים את התוכנית שלנו, אשר נמצאת עד כה על הנייר, למציאות.

מדובר בתהליך לא פשוט, מעצם זה שאנחנו אמורים לנהל אנשי מקצוע (גם אם אנחנו שוכרים מנהל עבודה אשר ינהל אותם, עדיין אנחנו אמורים לעבוד מולו), לעבור היטב על כל מה שהם עושים בשלבי אמת בתהליך, על מנת שהכל יתבצע כמו שצריך והם לא ימשיכו בעבודה במידה והיא איננה טובה, אז הם יצטרכו לחזור לאחור. מדובר בתהליך לא פשוט גם בגלל שאנחנו לא יכולים לראות את הדברים בפועל, אלא רק לדמיין אותם, עד שהם מתגבשים ונוצרים, כך שניתן לראות את התוצאה החלקית או הסופית.

עיצוב הבית הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הבנייה, מן הסתם. הוא מתחלק לכמה חלקים, ואם אנחנו רוצים שהתוצאה הסופית תהיה טובה ואיכותית, אנחנו חייבים לדעת לנהל את התהליך בצורה נכונה.

עלינו לזכור, עיצוב הבית הוא תהליך שכמעט ואיננו נתון לשינויים אחרי שאנחנו מסיימים אותו, אלא בכל מה שקשור לדברים שאינם קשורים לתכנון המבנה.

כלומר, עלינו לקחת בחשבון שכל מה שקשור לעיצוב הבית, מתחלק בפועל לשני חלקים, חלק אחד מתייחס לאופן בו הבית בנוי, האופן בו המבנה מעוצב, חלק אחר מתייחס לכל הפריטים שאנחנו נשלב בתוך הבית, בין אם זה ריהוט, אביזרים שעלינו להרכיב בבית לצרכים שונים או פריטים אחרים אשר אמורים לשמש אותנו באופן פרקטי וכן לצרכי קישוט. לכן, בעוד שחלק אחד לא נתון לשינוי, השני כן.

כיצד מנהלים תהליך של עיצוב הבית

ראשית, אנחנו צריכים לייצר תוכנית מותאמת של עיצוב הבית על פי גודל המבנה ואופיו, וכן על פי האופן בו אנחנו רוצים להשתמש בו. זה כמובן גם ביחס לצרכים שלנו.

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון חיבורים שונים שעלינו לעשות, למשל, חיבורים של גודל השטח שעומד לרשותנו, החומרים שאנחנו רוצים להשתמש, החלוקות שאנחנו מעוניינים לבצע, המיקום של המבנה ביחס לסביבה ועוד.

שלישית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כל הזמן, האם העיצוב הוא פרקטי או אך ורק מוסיף ליופי ולנראות של המבנה, האם הוא יכול לשמש אותנו בצורה אופטימאלית לצרכים שלנו.

ארבע, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו גם האם העיצוב שאנחנו בוחרים למבנה הוא חסכוני ויעיל. דוגמא קלאסית לכך אפשר לראות בתחום החשמל, כיצד אנחנו יכולים להשתמש במקורות אור חיצוניים מבלי שנצטרך להשתמש בחשמל רגיל. אך זו רק דוגמא אחת, אנחנו יכולים לבחון אופציות נוספות, כולל שימוש בחומרים זולים וטובים שיפוץ הבית.

חמש, מן הסתם, תהליך העיצוב צריך להיות זורם, כך שכל חלק יתחבר עם חלק אחר באופן טבעי על פני כל החדרים בבית.

 

 

 

שתפו:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב pinterest
פינטרסט
1-700-70-90-30