עבודות אינסטלציה

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

עבודות אינסטלציה נדרשות כאשר דבר מה במערכת המים אינו תקין, אך לעיתים קשה מאוד להבין מה בכלל התקלקל. לדוגמא, ייתכן שאתם רואים שצריכת המים שלכם עלתה לאחרונה ללא הסבר מניח את הדעת, או שזיהיתם על הקיר סימני עובש וטיח מתקלף, אבל לא ברור לכם מקור הבעיה. אכן, במקרים רבים השלב הראשון של העבודות הוא איתור מקור הנזילה. זהו שירות הכרוך בעלויות בפני עצמו, ולא כולם מבינים מדוע הוא חשוב, כיצד ומי מבצע אותו. בשורות הבאות תקבלו את התשובות.

freepik

כמו כל דבר בחיים, גם עבודות אינסטלציה כרוכות בהוצאות. לפעמים מדובר בהוצאה קטנה יחסית של מאות שקלים בודדות ולפעמים באלפים. ומאחר שכולנו מעדיפים להיות צרכנים חכמים, ולא להוציא כסף לחינם, לעיתים הגבות מתרוממות כשהאינסטלטור אומר שצריך לבצע איתור של מקור הנזילה, ושהדבר יהיה כרוך בעוד תשלום של מאות שקלים. האם עובדים עליכם? האם באמת צריך את הבדיקה? המשיכו לקרוא ותגלו.

שלב ראשון של עבודות אינסטלציה

במקרה של תקלה, השלב הראשון של עבודות אינסטלציה יהיה להבין ולזהות את מקור הבעיה. לעיתים התקלה גלויה לעין ואין צורך בביצוע איתור מיוחד, ולעיתים יספיקו הניסיון והאינטואיציה של האינסטלטור כדי להגיע אל המקור. יחד עם זאת, במקרים רבים מקור הבעיה אינו גלוי לעין, למשל נזילה מצנרת העוברת מאחורי קירות, מים המחלחלים מנקודה מסוימת מתחת למרצפות, בעיית איטום בקיר או בגג, וכן הלאה. כאן נכנס לתמונה איתור נזילות והוא באמת נחוץ.

ייעול והוזלת עבודות אינסטלציה

ברור שאינכם חייבים להסכים שהשרברב יבצע איתור של הנזילה, אבל מה האופציה השנייה? האפשרות השנייה היא להתחיל לקדוח בקירות, להרים אריחי מרצפות וכדומה – עד שניתן יהיה להגיע אל המקור המדויק. זה בדיוק מצב העניינים שהיה בעבר, כשצריך היה לבצע עבודות מורכבות, מלכלכות, מרעישות ויקרות רק כדי להגיע אל מקור הנזילה. עבודות אלו בפני עצמן היו כרוכות בנזקים לדירה ובהוצאות גבוהות משל התיקון עצמו. לכן, איתור של הנזילה המבוצע באמצעות מכשור מיוחד שמחזיק האינסטלטור, חוסך לכם בזמן, בכסף ובעוגמת נפש.

איך זה בכלל עובד?

העיקרון של המכשור המיוחד שמביא עימו האינסטלטור, הוא הגברת החושים הרגילים של האדם. כך למשל, מצלמה תרמית היא אחד המכשירים היותר נפוצים כיום. היא יודעת "לראות" דרך קירות על ידי קליטת הפרשי טמפרטורות וזיהוי חתימת החום האופיינית למים. כך ניתן לזהות גם מאחורי קיר היכן קיימת הצטברות נוזלים, במקום שהיא לא אמורה להיות קיימת.

דוגמא נוספת למכשיר כזה הוא מד לחות, שבעלי המקצוע קוראים לו פרוטימטר. מכשיר זה יודע להבחין בסימנים קלים מאוד של לחות, למשל בקירות או בחיבורים אל התקרה, וכך ניתן להבין למשל אם רטיבות על הקיר יוצאת מהצנרת שעוברת בתוכו או בכלל מחלחלת למטה מהגג. עוד דוגמא היא מכשיר המגביר את השמיעה ובעיקר רגיש לקולות טפטוף, כך שגם טפטופים קלים ביותר שאינם נשמעים לאוזן, יכולים להיקלט בו.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30