1700-70-90-30

סדקים בקירות חיצוניים

אל תצאו פראיירים!אצלנו תרוויחו יותר עם הכסף שלכם!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

סדקים במבנה הוא לא עניין חריג ואותם אפשר למצוא בכל מבנה, בכל גיל ובכל מקום. יחד עם זאת, לא כל הסדקים הם אותו דבר ולא כל סדק ראוי לאותו יחס. מה גורם להופעת סדקים במבנה? באיזה שלב הופך הסדק מבעיה אסתטית לבעיה מבנית? איך יכולים סדקים להפוך מבנה למבנה מסוכן ממנו עלולים הדיירים להיות מפונים? מהו הטיפול שניתן לסדקים והאם ניתן לטפל בהם באופן כזה שלא יחזרו שוב? בשורות הבאות תוכלו ללמוד על האופן בו מטפלת קבוצת עידן בסדקים בקירות חיצוניים ולקבל את תשובות המומחים של הקבוצה על כל השאלות שמטרידות אתכם בעניין זה.

ממה נגרמים סדקים במבנים?

סדקים במבנים יכולים להיגרם ממגוון סיבות, אבל שתי הסיבות המרכזיות הן תזוזות קרקע וחדירת מים למעבה הבטון של שלד המבנה לאורך זמן. הסיבה השכיחה ביותר להופעת סדקים בכלל היא תזוזות קרקע. תזוזות אלה יכולות להשתנות באזורים שונים כשלמשל האדמה באזורים נרחבים בנגב נחשבת לאדמה רגישה יותר ללחות ורטיבות ולכן בכל פעם שיורד גשם, יכולה האדמה להתכווץ ולגרום לתזוזה שמפעילה לחצים על המבנה. באזורים מסוימים יכולות תזוזות אלה ליצור סדקים משמעותיים עד כדי שבירת קיר לשניים לאורך קו הסדק. יחד עם זאת, ישנם גם לא מעט מקרים בהם קירות הפנים אינם סובלים כלל מסדקים אך קירות החוץ דווקא כן. במקרה כזה, הסיבה לכך היא בדרך כלל חדירה של מים אל מתחת לחיפוי החוץ או שכבת הטיח החיצונית באופן שהולך ומחליש את שלד הבטון לאורך זמן. הצפות, שריפות וכמובן רעידות אדמה יכולות גם הן לגרום לסדקים בקירות חיצוניים ובכלל, אך אלו הם מקרים בהם הסדקים הם צפויים לחלוטין ולאחר אירועים כאלה עובר המבנה תהליך שיקום באופן אוטומטי.

סדקים בקירות חיצוניים

באיזה שלב הופך סדק במבנה לסדק מסוכן?

אם תביטו על קירות הבית סביבכם ממש עכשיו, תוכלו לבטח לזהות סדקים קטנים במיקומים שונים על גבי שטח הפנים של הקירות. לא כל סדק כזה הוא מקור לדאגה ולרוב אפשר לחיות איתם גם לאורך עשורים שלמים. הבעיה מתחילה כאשר הסדק חודר משכבת הטיח אל שכבת הבטון, כאשר הסדק הוא כבר לא סדק שטחי וחיצוני אלא סדק עמוק שפוגע בשלד המבנה וכתוצאה מכך בחוזק המבני בכלל. במקרי קיצון יכול הסדק לפעור חריץ של ממש בקיר, באופן שאפשר לראות דרך הסדק את צידו השני של הקיר. יחד עם זאת, מרבית הסדקים המסוכנים אינם מבקעים לחלוטין את הקיר אך בהחלט חודרים עמוק אל תוך שכבות הבטון. סדקים אלה הם סדקים שמוגדרים כמסוכנים ויכולים להצביע על בעיה יסודית שיש לטפל בה על מנת למנוע את המשך ההתדרדרות.

סדקים בקירות חיצוניים – מה עושים עם זה?

אם אתם מזהים סדקים בקירות חיצוניים של המבנה, אתם רוצים להזמין גורם מקצועי שיבחן את הסדקים וימליץ על המשך טיפול, אם נדרש. קבוצת עידן, שמספקת את כל חבילת השירות הנדרשת על מנת לבחון ולתקן סדקים בקירות חיצוניים, מבצעת גם בחינה ראשונית של מצב הסדקים במטרה לקבל החלטה האם נדרשת התערבות ומהו סוג ההתערבות הנדרשת. במסגרת הבדיקה, יש לבחון את מיקומי הסדקים ואת גודלם ולהבין ממה הם נובעים. במידה והם נובעים מפגמים ביסודות המבנה, יש לבצע חיזוק יסודות ורק לאחר מכן לתקן את הסדקים עצמם. במידה והם נובעים מבעיות איטום, יש לבצע טיח וצבע או חידוש חיפוי חוץ לפני שמתקנים את הסדקים. העניין הוא שתיקון הסדקים מבוצע באמצעות מהלכים סטנדרטיים של שיקום בטון, קרי יישום בטון לסתימת הסדקים, טיח וצבע. יחד עם זאת, חשוב יותר להבין ממה נובעים הסדקים בכדי להבטיח שבעיית היסוד נפתרת וכי הסדקים לא יחזרו שוב לאחר תיקונם. במקרים מסוימים, במידה והסדקים גרמו לדפורמציות בשלד המבנה, ייתכן ותידרשנה עבודות ליישור המבנה ורק לאחר מכן יבוצע תיקון של הסדקים ותיקון של הגורם להם.

מה קורה אם לא מטפלים בסדקים?

גם בעניין הטיפול בסדקים במסגרת פרויקט שיפוץ בניין יש להפריד בין סדקים קוסמטיים ושטחיים ובין סדקים מסוכנים. סדקים שטחיים אינם מהווים מקור לסכנה ומעבר למעקב אין צורך בביצוע תיקון, אלא אם האסתטיקה של הסדקים מפריעה לכם. יחד עם זאת, אי טיפול בסדקים מסוכנים יכול להביא את המבנה כולו למצב של סכנה עד כדי הוצאת צו מבנה מסוכן שבמסגרתו עלולים הדיירים להידרש להתפנות ממנו עד לשיקומו. כאמור, סדקים שחודרים אל עומק בטון השלד הם סדקים שמעבר לסכנה הנובעת מהחלשת השלד, גם יכולים לרמז על בעיה ביסודות המבנה. עם יסודות רעועים ועם שלד מוחלש, ישנה סכנה ממשית לקריסת המבנה או חלקים ממנו.

זאת ועוד, כאשר נפערים סדקים בקירות חיצוניים, הופך הסדק לפתח דרכו יכולות כמויות גדולות מאוד של מים לחדור אל תוך עומק בטון השלד ולהחמיר את המצב במהירות ובחדות, מעבר לפגיעה האסתטית הנרחבת שיכולה להיגרם למבנה. בהתאם לכך, מייד עם זיהוי סדקים מסוכנים במבנה, יש להזמין גורם מקצועי כדוגמת קבוצת עידן, לבדוק את הדברים לעומק ולקבל החלטה כיצד ממשיכים הלאה.

קבוצת עידן, על הצוות המקצועי והידע והניסיון המקצועיים שלה, תסייע לכם להבין את עומק הבעיה, לגבש את כלל הדיירים סביב פרויקט לתיקון הסדקים ולבצע את התיקונים הנדרשים על כל המשתמע מכך, לרבות בניית פיגומים, השגת אישורים מהרשות המקומית, חיזוק יסודות, שיקום בטון, תיקוני ברזל חלוד, טיח, צבע וכל פעולה אחרת שנדרשת על מנת להסיר את הסכנה ולהחזיר למבנה את הנראות האסתטית שלו. מהלך כזה, מעבר להיותו הכרחי למניעת סכנה, חשוב גם לאסתטיקה של המבנה ולהשבחת ערך הנכס כולו וערך כלל הדירות שבו. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת עידן
קבוצת עידן

קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים, במרוצת השנים החברה בנתה שכונות מגורים שלמות, ביצעה בניה מוסדית לעיריות רבות ולגופים ממשלתיים.

בשנת 2014 החברה קיבלה החלטה אסטרטגית לפעול ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית, בשל הרקע העשיר בביצוע מגה פרויקטים בהיקפים של מאות מיליונים.

לחברה יכולת ביצוע אדירה וניסיון רב, הפרויקטים של החברה מבוצעים בקצב המהיר בענף ובאיכות הגבוה ביותר, הדגש הרב על שירות לקוחות ומתן יחס אישי לכל לקוח הפכו את קבוצת עידן לחברה הגדולה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מאמרים נוספים בנושא

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות

שיפוץ חיצוני וילות הסטטיסטיקה אינה משקרת – מרבית הקונים של וילות יד שניה, קונים את הווילה הנבחרת שלהם עם תכנית סדורה לשנות אותה מן הקצה

קרא עוד »
שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי

שיפוץ חיצוני יוקרתי יוקרה הוא ערך שאפשר להביא לידי ביטוי בשלל צורות, אבל בתוך נתיב מאוד צר של סטנדרטים. כשאתם בוחרים לעצב את הבית שלכם

קרא עוד »
צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית

צביעת בית חיצונית צביעת מעטפת החוץ של בית פרטי לא מחייבת להגיע למצב בו הצבע כבר דהוי כולו ומתקלף. בניגוד לצבע לקירות פנים, צבע חוץ

קרא עוד »
1-700-70-90-30