משפצים את הבית? זה הזמן למטבח חדש

 

רגע לפני שאתם מבצעים שיפוץ בבית, כדאי שתחשבו רגע על המטבח שלכם. עם שיפוץ מטבח תוכלו לקבל מטבח ייחודי ואיכותי אשר יתאים לצרכים האישיים שלכם. תהליך שיפוץ המבטח במהלך שיפוצי הבית דורש חשיבה מרובה, תיאום והשקעה בבחירת החומרים למטבח.

סגנונות מטבחים

רגע לפני שאתם נפרדים מהמטבח שלכם לטובת מטבח חדש, חשוב לבדוק את סגנונות העיצוב השונים על מנת להתאים אותם אל המטבח הפרטי שלכם. לפני בחירת המטבח מומלץ לראות סגנונות שונים באתרי שיפוץ ועיצוב, לבדוק את העיצובים העיקריים שהולכים כיום בשוק, וכן לברר את הזמן שלוקח לשפץ וכמובן המחירים. המטבחים החדשים המובילים בשנים האחרונות הם:

מטבח מודרני

מטבח מודרני הוא מטבח אשר הצבעים השולטים בו הם לבן או שחור. במטבח זה הידיות סמויות והמראה הכללי של המטבח נקי. מטבח זה לרוב הוא גדול יותר ומכיל מקום רב לבישול. מטבח לבן הוא מטבח שניתן לשלב בו אלמנטים שונים שהופכים אותו למטבח איכותי ויוקרתי. אם בעבר מטבח זה היה במראה של עץ כיום הוא בצבעיים בהירים ואף מטאלים, הכוללים בין היתר צורות שונות.

מטבח כפרי

במטבח כפרי האווירה חמימה וביתית. במטבח זה ניתן לעשות שימוש בסוגי עץ שונים ובצבעים חמים, לעומת המטבח המודרני שבו הפירזול מוסתר. המטבח הכפרי נותן לפירזול מקום של כבוד ואף מדגיש אותו בשונה מהמטבח המודרני.

מטבח וינטג' במסגרת שיפוץ דירה

מטבח וינטג'  הוא מטבח אשר מאופיין מאלמנטים מעשורים קודמים. במטבחים מסוג וינטג' נמצא ריצוף מצויר משנות ה50,60, פירזול מותאם לתקופה,שיפוץ דירה טפסים צביעה גסה של הארונות אשר מתאימה לאורך התקופה היא. כמו כן, בשנים האחרונות תוכלו לראות מטבחי וינטג' בצבעי מנטה, תכלת וחדר האמבטיה משתלב גם הוא עם ריצוף מצויר ועם המטבח עצמו בין או וינג' או בסגנון כפרי.

איזה מטבח עדיף לכם מבחינת חומרים?

אם החלטתם לשפץ את המבטח שלכם כדאי שתבחרו מטבח עם תכונות אשר מתאימות לצרכים האישיים שלכם. כך למשל, מטבח כפרי העשוי מעץ, ישרת אתכם לאורך שנים רבות עקב העמידות שלו, יהיה עמיד למכות, שריטות ורטיבות וכן יהיה ניתן לתיקון. לעומת זאת, מטבח וינטג' יהיה פחות עמיד לשריטות ומכות, ולא תמיד יכלול חומרי עץ אלא חומרים אחרים.

שיפוץ מטבח ישן למטבח חדש

אחד הדברים העיקריים בעת שיפוץ מטבח ישן למטבח חדש הוא תשתית המטבח. כאשר מדובר על  שיפוץ מטבח ישן במסגרת שיפוץ כללי לבית, תוחלף תשתית המטבח ושאר תשתיות הבית אשר כוללות בין היתר את מערכת החשמל, אינסטלציה, איטום, החלפת צינורות הפלדה בצינורות מפלסטיק ועוד. לכן יש לקחת זאת בחשבון שמחליטים על שיפוץ המטבח כחלק משיפוץ הבית עצמו. כמו כן, תכנית השקעים למדיח ותנור מתחת לשיש חייב להיות בגוה של 60 ס"מ, וכן לכלול מספר שקעי שירות לקומקום החשמלי, טוסטר ושאר מוצרי חשמל בגובה של 5-15 ס"מ מעל השיש.

 

 

 

 

 

 

 

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד