מרפסת שמש

מרפסת שמש 

מרפסת שמש הנה תוספת שטח לדירה אשר משפרת את איכות החיים ואת שווי שווי הנכס. 

בעת ביצוע פרויקט הוספת מרפסת שמש יש לבחור אנשי מקצוע המתמחים בתחום המרפסות.

האם צריך עורך דין מסוים לפרויקט מסוג זה?

כן.  יש למצוא עורך דין לייצוג דיירים. חשוב לבחור בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום תוספות הבניה בכדי שיתנהל מול עורך הדין המייצג את הקבלן ובכדי שישמור על האינטרסים של הדיירים מול הקבלן.

כמה עולה עורך דין לייצוג דיירים בפרויקט הוספת מרפסת שמש?

מחיר עורך דין לייצוג דיירים המלווה פרויקטמרפסות שמש מרפסת שמש נע בין 10,000 ש"ח ל – 30,000 ש"ח.  המחרים לא כוללים מע"מ. 

כמה עולה אדריכל המתמחה בתכנון וליווי פרויקטים מסוג זה?

התשלום לאדריכל מנוסה עולה בממוצע כ- 2,500 ש"ח למרפסת. ככל שמספר המרפסות לבנייה עולה כך המחיר פוחת ולהיפך, ככל שיש פחות מרפסות לבנייה המחיר עולה. כמובן ששינוי תב"ע  (תכנית בניה עירונית)  מעלה את המחיר בכ – 2,000 ש"ח למרפסת.

מה תפקיד המודד וכמה נשלם על כך?

תפקיד המודד לבצע תכנית מצב קיים בקומת הקרקע ולהעבירה לאדריכל בכדי שיוכל לתכנן את תוספות המרפסות בהתאם למצב בשטח. עלות מודד היא בסביבות 2,500 ש"ח למדידה בודדת.

 מרפסת ?

עלות קונסטרוקטור היא בסביבות 1,300 ש"ח למרפסת.

 

איך בוחרים קבלן לביצוע פרויקט הוספת מרפסת שמש

  • תחילה הליך מיון ראשוני המבוסס על בדיקה הקבלנים הרשומים ברשם הקבלנים בלבד. לקבלנים אלה מן הסתם ניסיון בביצוע מס' פרויקטים בעלי אופי הנדסי זהה.
    מרפסת שמש

 

  • לאחר הסינון הראשוני יש להיפגש ולהתרשם מהקבלן, אותו אדם המנהל את החברה ולדבר עמו אודות ניסיון החברה, רמת השירות הניתנת ומשך זמן הביצוע עליו הקבלן יכל להתחייב. 
  • חשוב לדבר עם לקוחות של  הקבלן ולראות פרויקטים שהוא ביצע. לא להתעצל! חשוב להגיע לבניינים בהם הקבלן ביצע פרויקט ולדבר עם וועד המרפסות. זכרו כי בסופו  של יום הקבלן הנו הגורם המכריע בהליך וזמן ביצוע הפרויקט ובמוצר הסופי אותו תקבלו. בחירה בקבלן שאינו מתאים, ללא ניסיון בתחום יכול לגרור אתכם להרפתקה לא נעימה. 

 

 

 

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד