מרפסת בטון

תוכן עניינים
כאן לשירותכם

או חייגו 1700-70-90-30

מעוניינים להוסיף מרפסת לבית או לשלב מרפסת בבית החדש שאתם בונים? בפניכם עומדות שתי אפשרויות מרכזיות הכוללות מרפסת עמודים או מרפסת תלויה, ועבור כל אחת מן האופציות האלה תוכלו לבחון במרפסת פלדה או מרפסת בטון. לכל אחת מהאפשרויות האלה יש את היתרונות והחסרונות שלה ולא באמת ניתן לקבוע שאחת מהן היא טובה יותר באופן גורף מהאחרת. בשורות הבאות, מסבירים לכם המומחים של קבוצת עידן על הסוג הספציפי של מרפסות בטון, קרי מרפסות שנבנות ומבוססות על שלד בטון.

מתי נכון לבנות מרפסת בטון ומתי נכון מרפסת פלדה?

ובכן, התשובה היא שבמרבית המקרים זה לא כל כך משנה מבחינה אסתטית או הנדסית. ההבדלים בין מרפסת בטון למרפסת פלדה הם רלוונטיים יותר מבחינת גמישות העיצוב וקלות הבנייה. מרפסת פלדה מיוצרת למעשה במפעל ומובלת אל הבית שלכם לשם התקנה מהירה, בעוד מרפסת בטון היא מרפסת שיש לבנות אותה באתר עצמו. בנוסף לכך, יכולים להיות גם פערי מחירים משמעותיים בין שני סוגי המרפסות ולכן את ההחלטה האם לבנות מרפסת פלדה או מרפסת בטון, אתם רוצים לקבל לאחר שהתייעצתם עם אנשי המקצוע שאמורים לבנות עבורכם את המרפסת ואולי עם אנשי מקצוע נוספים שאינם קשורים לפרויקט. בצורה זו, תוכלו לקבל החלטה ממקום של ידע ובטחון בהתאם לשיקולים שמעניינים אתכם ובהתאם למרפסת הספציפית שאותה אתם רוצים לבנות לביתכם.

הוספת מרפסת בטון

כיצד בונים מרפסת בטון?

תהליך הבנייה של מרפסת בטון מתחיל הרבה לפני שמגיע פועל הבניין הראשון למקום. תחילה יש לבחון את האפשרויות ההנדסיות להוספת מרפסת, ואפשרויות אלה משתנות בהתאם למאפיינים השונים של המבנה. כך למשל, הוספת מרפסת בקומה 5 מחייבת שימוש במרפסת תלויה וייתכן שתהיה עדיפות למרפסת פלדה על פני מרפסת בטון. במקרים אחרים, למשל כאשר בונים טור של מרפסות לאורך הבניין, על בסיס של מרפסות עמודים גדולים, יהיה זה נכון יותר לבנות את המרפסות במודל של מרפסת בטון. אחרי שמחליטים על סוג המרפסת, יש לתכנן את התצורה שלה, את החיפוי, את האבזור ואת הגימור שלה, לגבש תכנית בנייה ובעזרתה להוציא גם היתרי בנייה מהרשות המקומית שבתחומה ממוקם הבניין.

רק לאחר שכל אלה בוצעו, אפשר להתחיל לבצע את הבנייה, ובכלל זה ניסור בטון על מנת לפתוח מפתח דלת בין חלל הפנים של הבית ובין המרפסת החדשה, בניית פלטפורמה של קורות פלדה שיחזיקו את המרפסת וייצבו אותה במקומה וכמובן ביצוע יציקות בטון לצורך בניית המרפסת עצמה, רצפה פלוס קירות. לבסוף, יש לבצע את עבודות הגמר הכוללות ריצוף, תשתיות חשמל ומים, טיח, צבע, חיפוי, מעקה, התקנת דלת למרפסת וכן הלאה.

מי מבצע בנייה של מרפסות בטון?

בנייה של מרפסות בכלל הוא תחום מאוד ספציפי בענף הבניין, וכל בנייה של מרפסת בטון חייבת להתבצע על פי סטנדרטים הנדסיים ומבניים מחמירים מאוד. בסופו של דבר, מרפסת היא מבנה שמוצב תלוי בין שמים וארץ מחוץ לקווי המתאר הבטוחים של הבניין. ישנה חשיבות עצומה לכך שהמרפסת תיבנה על פי סטנדרטים הנדסיים מחמירים על מנת למנוע מצבים של קריסת מרפסת או קריסת חלקים ממנה. בהתאם לכך, אם אתם רוצים להוסיף מרפסת בטון או כל סוג אחר של מרפסת, חשוב שתעשו את זה דרך חברה מקצועית המתמחה ספציפית בתחום של הוספת מרפסות. כמו כן, אותה חברה צריכה להתמחות בסוג המרפסת הספציפית שאתם רוצים להתקין. אם אתם מתכוונים להוסיף מרפסת תלויה, חשוב שלחברה תהיה ניסיון בסוג זה של מרפסות וכך גם לגבי הבחירה שלכם באפשרות של מרפסת בטון.

קבוצת עידן מתמחה במגוון רחב של פרויקטים על מעטפת החוץ של המבנה, ובכלל זה שיקום חזיתות מבנים, שיקום מעטפת חוץ, שיפוץ קירות חוץ וכמובן הוספת מרפסות. לחברה ניסיון רב בהוספת מרפסות בטון ומרפסות פלדה, מרפסות תלויות ומרפסות עמודים סטנדרטיות. פרויקט הוספת מרפסת בטון של קבוצת עידן, מנוהל על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בליווי אדריכל ומהנדס ובאמצעות קבלנים רשומים מורשים וכן קבלני פיגומים מורשים על פי הצורך. יועצי הקבוצה יסייעו לכם לקבל החלטה לגבי סוג המרפסת המתאים לכם ביותר וכל מה שאתם צריכים לדעת בכדי לקבל החלטה בהיבטי התכנון והביצוע של הפרויקט.

קבוצת עידן
קבוצת עידן

המאמר נרשם ע"י החברה המובילה בישראל קבוצת עידן לשיפוץ בניינים הוספת מרפסות ובניית ממדים לבניינים משותפים, הניסיון עושה את ההבדל. קבוצת עידן הינה חברה קבלנית המנוסה בביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים.

שתפו את המאמר:

מאמרים נוספים:

1700-70-90-30

שיפוץ ושיקום בניינים, בניית ממד והוספת מרפסות לבניינים רק עם קבוצת עידן עובדים בצורה מקצועית ומהירה!

פנו אלינו עוד היום לקבלת מידע נוסף/ הצעת מחיר
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם!!

או חייגו 1700-70-90-30