מרפסות שמש

 מרפסות שמש    

אחד השיקולים הגדולים העומדים לנגד אדם המגיע לשכור או לרכוש דירה הוא הימצאותה או אי הימצאותה של מרפסת שמש גדולה. מרפסות שמש יכולות לעשות את ההבדל הגדול בין דירה מבוקשת לבין דירה בלתי מבוקשת. המרפסת משדרגת את הבית ומאפשרת לדייר להתחבר אל הטבע ואל העולם שבחוץ מבלי לצאת מהבית. כמו כן, ניתן לנצל את המרפסת כדי לאחסן חפצים שונים או כדי לייבש כביסה ושטיחים תחת קרני השמש.

 

[YouTube src="https://www.youtube.com/watch?v=ayM-1FYx3Do" ap="1" rel="0" loop="0" mute="0"]

[YouTube src="[YouTube src="https://www.youtube.com/watch?v=L8ankEGHsMM" ap="1" rel="0" loop="0" mute="0"]" ap="1" rel="0" loop="0" mute="0"]

 

דברים שכדאי לדעת על מרפסות שמש

החלטתם להוסיף מרפסת שמש לבית הפרטי שלכם? אלה כמה דברים שכדאי לדעת על בניית מרפסות:

  • עניין של ביורוקרטיה – עוד לפני שאתם מתחילים בתכנון המרפסת, עליכם להשיג את אישורם של מרבית השכנים בבניין המגורים (כ-75% מכלל דיירי הבניין). שימו לב כי גם שכן אחד אשר אינו מסכים להוספת המבנה עלול לגרום לעיכובים בבנייה בשל ערעור אותו הוא רשאי להגיש לוועדה לתכנון הבנייה. בסופו של דבר, תזדקקו לאישור מהוועדה הזו כדי להתחיל בתהליך הבנייה, אישור אשר יכול לעכב במספר חודשים ואף שנים. החברה מעניקה שירותי תכנון, יעוץ וליווי מתחילת התהליך ועד סופו דבר החוסך כאבי ראש וזמן.

 

  • לבנות את המרפסת – לאחר שעברתם מסכת שלמה של אישורים והסכמים, זה הזמן לעבור לבניית המרפסת המיוחלת. ישנן שני סוגי בנייה : בנייה רטובה ובנייה יבשה. שיטת הבנייה הרטובה אמנם זולה יותר, אך היא גם נחשבת לאטית יותר וגורמת ללכלוך רב מסביב, בגלל הצורך לבנות את המרפסת על גבי עמודי בטון ויציקה. השיטה היבשה יקרה יותר, אך היא איכותית ומהירה.  בשיטה זו מרפסות פלדה מתבססות על קונסטרוקציית פלדה מוכנה, המעוגנת בדרך כלל לעמודי בטון מזוין של הבניין ומורכבת בשטח בתוך פרק זמן קצר ביותר. השיטה מאפשרת בנייה של מספר מרפסות ביום ומבוצעת כחלופה למרפסות בטון כאשר הדבר אינו מתאפשר.

[YouTube src="https://www.youtube.com/edit?video_id=6ip-8j1FyiM&video_referrer=watch" ap="1" rel="0" loop="0" mute="0"]  תוספת מרפסות שמש חברת עידן

מרפסות שמש עם קבוצת עידן

 רוצים להשתזף בשמש מבלי לצאת מהבית? הצוות של קבוצת עידן נמצא כאן בשבילכם כדי לתת לכם את המענה הטוב ביותר ולבנות מרפסות שמש כלבבכם.

בקבוצת עידן מתבצע תכנון מדוקדק לפרטי פרטים של המרפסת הרצויה ולאחר מכן יוצאים קבלני הבניין והשיפוצניקים לעבודה כאשר הם משתמשים בחומרים איכותיים ועמידים כדי לבנות מרפסת חזקה שתעמוד בפני פגעי מזג האוויר.

שנים רבות בישראל נבנו מבנים ללא מרפסות. הסיבה לכך נעוצה במספר סיבות : ראשית ,בזמנו כאשר בנו את המדינה היה צורך לבנות הרבה מאוד מבנים בזמן מוגבל  על מנת לקלוט את העולים החדשים. מרפסת שמש לא ממש הייתה בראש סדר העדיפויות של הדרגים הפוליטיים במדינה . שנית, העיסוק באיכות חיים כפי שהוא נתפס היום , לא היה רלוונטי.

בפרויקטים ספציפיים יוקרתיים מאוד נבנו מרפסות שמש ראשונות בתחילת שנות ה -80 . בזמנים ההם מרפסת שמש נחשבה למוצר של העשירון העליון בלבד. לבודדים מתושבי המדינה  התאפשר להתגורר בדירה בעלת מרפסת שמש. רב המבנים שנבנו עם מרפסות שמש היו באזורי יוקרה ליד הים ובעלי דירות פנטהאוז.

כמו כן מבחינת הרגולציה -מרפסת שמש היתה נחשבת שטח עיקרי ובכך חסמה את הכדאיות הכלכלית ליזמים ולקבלנים לבנות מרפסות ,שכן שווי מ"ר של דירה שווה יותר ממרפסת.

הרחבת מרפסות שמש

בתחילת שנות התשעים תופעת המרפסות תפסה תאוצה ויותר מבנים נבנו עם מרפסות שמש. בתקופה זו נבנו מרפסות שמש קטנות מאוד יחסית למרפסות שאנחנו מכירים היום. מדובר במרפסות בגודל של 4-6 מ"ר, מרפסות אלה מרפסות קופצות שכן החוק אפשר לבנות רק מרפסות קופצות המכונות גם מרפסות סוכה.

לקראת סוף שנות התשעים נכנס החוק המאפשר הוספת מרפסת שמש בשטח של 12 מ"ר לבניינים ללא שימוש בזכויות בניה של שטח עיקרי .

החלטה זו פתחה למעשה את הסכר וכיום לא נבנות דירות חדשות ללא מרפסות שמש לכל דירה . המגמה אף מתחזקת ובונים כיום מרפסות גדולות מ – 12 מ"ר.

הביקוש הגבוה למרפסות בישראל מובן שכן אנחנו חיים במדינה עם אקלים ים תיכוני ונעים מאוד להשתמש במרפסת השמש ברוב מוחלט של ימות השנה .

רצועת החוץ הארוכה  בארץ מאפשרת לבניינים רבים להינות מנוף עוצר נשימה של הים הנשקף ממרפסת הבתים.

תהליך הוספת מרפסות שמש הפך לנוח ומהיר, וועדות התכנון והבניה מתורגלות כבר בהנפקת היתרי בניה לפרויקטים של הוספת מרפסות שמש ויש חברות המתמחות בבניית מרפסות.

קבוצת עידן אשר הינה קבלן רשום ובעלת רקע בביצוע פרויקטים מורכבים הנדסית הכוללים בניית שכונות מגורים שלמות ,התמקצעה בשנים האחרונות בבניית מרפסות שמש מבטון ופלדה ומומחית בתחום הוספת מרפסות החל משלב התכנון ועד לסיום העבודות.

מדריך להוספת מרפסות שמש

מדריך לתוספת מרפסות את היתרונות הרבים לתוספת מרפסות שמש כבר כולם מבינים ועכשיו לפניכם מדריך להוספת מרפסות שמש מקוצר ויעיל.

שלב א– בתוספת מרפסות שמש יש לבחון את הביקוש למרפסות שמש בין הדיירים. מומלץ כבר בשלב הראשון להחתים את הדיירים המעוניינים בתוספת מרפסות שמש על מסמך לא מחייב . טופס הסכמה עקרונית לביצוע תוספת מרפסת (1)

שלב ב– לאחר שעברתם דייר דייר ובדקתם את הסכמתם לגבי תוספת מרפסת,  עליכם לפנות לחברה המנוסה בהוצאת היתר בניה לתוספת מרפסות שמש.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות, כולל בדיקה אדריכלית וסקיצה ראשונית.

חברת עידן מציעה ללוות אתכם בתהליך הוספת המרפסות כבר מהשלב הראשון ולעזור לכם להחתים את הדיירים. 

היעד לאחוז הנדרש בהסכמה להוספת מרפסות הנו 75%, כלומר,  75% לא מתנגדים לפרויקט גם אם אינם מעוניינים במרפסת לדירתם.

את עלות הדילוגים יאלצו שאר דיירי הבניין לשלם לקבלן (חברת עידן מציעה 2 דילוגים על חשבון החברה). כאשר ירצה הדייר שלא השתתף בפרויקט להוסיף מרפסת, יהיה עליו להוציא היתר בניה לתוספת המרפסת בעצמו בתהליך זהה ויקר משמעותית משאר הדיירים שהוסיפו מרפסת לביתם.

שלב ג- קבלת הצעת מחיר לתוספת מרפסות מחברה מנוסה בתחום עם רישיון קבלן.

 

מרפסות תלויות עם קבוצת עידן

שלב ד– כינוס אספת דיירים עם נציגי החברה  (קבוצת עידן )שיגיעו לישיבה עם פרופיל חברה, הצעת מחיר וסקיצות לכל אחד ממשתפי הישיבה ויסבירו הליך הוספת מרפסות ויענו על שאלות הדיירים.

שלב ה– בחירת עורך דין מייצג שיתנהל מול חברת הבניה  בהליך שבסופו ייחתם חוזה מחייב לתוספת מרפסות.

שלב ו- ביצוע תכנון אדריכלי+הנדסי עד לקבלת היתר בניה לתוספת מרפסת שמש.

שלב ז- בניית מרפסות השמש.

שלב ח- קבלת טופס סיום עבודות לבניית מרפסות שמש.

שלב ט– הנכס שלכם שווה הרבה יותר, איכות החיים משודרגת וכעת ניתן לשבת בכיף במרפסת וליהנות מאיכות החיים.

תהליך הוספת מרפסות שמש יכול להיות מהיר, מקצועי וללא הפרעה לחיי היום יום. חשוב לבחור בקבלן מרפסות שמש מנוסה בנייה ותכנון  בפרויקטים של הוספת מרפסות ובניה .

 

 

 

 

מרפסות שמש

שתפו:

פייסבוק
גוגל+
טוויטר
לינקדאין
פינטרסט
1-700-70-90-30
גלילה לראש העמוד